Jess Thorup moet ophoepelen bij FC Kopenhagen

178 stemmen
Jess Thorup moet ophoepelen bij FC Kopenhagen

Jess Thorup (52) is niet langer de coach van FC Kopenhagen. De Deense topclub zet de ex-coach van onder meer AA Gent op straat na tegenvallende resultaten. Dat lezen we op de clubwebsite.


"Het is een groot voorrecht geweest om aan het roer te staan van de grootste club in Scandinavië", reageert Thorup op zijn ontslag. "Ik ben aangenomen om FCK terug naar de top te brengen: kampioenschappen winnen en met de besten van Europa gaan spelen. In slechts twee jaar tijd heb ik samen met de staf en de spelers het kampioenschap teruggebracht naar Kopenhagen, FCK teruggebracht in de Champions League en veel talentvolle jonge spelers in het team opgenomen", voegde hij eraan toe.

Thorup dacht dat hij de trein nog op de rails had kunnen zetten. "Ik weet dat we die ontwikkeling hadden kunnen voortzetten. Ondanks vandaag ben ik trots om te zeggen dat F.C. Kopenhagen nu een veel betere club is dan toen ik overnam", aldus Thorup. Kopenhagen is momenteel pas negende in de Deense competitie, op tien punten van koploper Randers.

AA GEN EN KRC GENK

Thorup stond uiteindelijk bijna twee jaar aan het roer van FC Kopenhagen. Hij won één titel met de club. We kennen Thorup uiteraard nog uit zijn periodes van bij AA Gent en KRC Genk. Daarnaast stond hij ook langs de zijlijn bij FC Midtjylland en Esjberg fB. Hij had ook de Deense nationale U20 en U21 onder zijn hoede.

LEES OOK: 'West Ham United verrast met Belgische transfer'

Goede trainer?

Meest recent

Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

110
110
'Anderlecht komt te laat: De Cat tekent voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

188
188
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

52
52
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

150
150
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

291
291
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

341
341
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

421
421
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

457
457
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

199
199
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

520
520
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

164
164
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

222
222
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

222
222
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

106
106
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

241
241
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

550
550
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

164
164
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

296
296
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

226
226
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

413
413
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

100
100
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

685
685
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

56
56
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

71
71
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

275
275

Meer sportnieuws