Houten klaas? Vanaken reageert op Nederlandse kritiek

door
Houten klaas? Vanaken reageert op Nederlandse kritiek

De Rode Duivels stomen zich klaar voor de laatste twee wedstrijden in de groepsfase van de Nations League. Onze landgenoten ontvangen eerst Wales en gaan dan op bezoek bij Nederland. Hans Vanaken hoopt op speelminuten.


De sterkhouder van Club Brugge is de laatste tijd een vertrouwd gezicht in de selectie van Roberto Martinez. In de Nations League mocht hij al twee keer opdraven: tegen Nederland (thuis) en tegen Polen (uit). Tegen Oranje maakten de Duivels een slechte beurt. Ze verloren met 1-4 in het Koning Boudewijnstadion. Vanaken werd achteraf niet gespaard bij onze noorderburen. "Ik hoor overal Vanaken, Vanaken, Vanaken... Wel die kan er dus helemaal niets van. Een houten klaas", reageerde ex-international Raphael van de Vaart toen op de prestatie van de middenvelder.

Vanaken kwam dinsdag op de persbabbel van de Duivels nog eens terug op de woorden vanuit Nederland. "Die kritiek van Van der Vaart leg ik gewoon naast me neer. Ik heb me al genoeg bewezen, toch. Niet alleen bij Club Brugge, maar ook bij de Rode Duivels. Geen probleem", bleef Vanaken zijn nuchtere zelf. De speler van Club Brugge zit ondertussen toch al mooi aan 25 optredens voor ons land. Daarin scoorde hij bovendien al 5 keer.

MEE NAAR HET WK?

Het WK in Qatar staat voor de deur. Vanaken hoopt er - net als vele andere Duivels - natuurlijk bij te zijn. De wedstrijden in de Nations League zijn in die context de ideale gelegenheid om de bondscoach te overtuigen, als dat nog niet helemaal gelukt was. Voor Vanaken zou het zijn tweede grote toernooi zijn, na het EK van vorige zomer.

LEES OOK: Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Moet Vanaken mee naar het WK?

Meest recent

Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

29
29
'Volgende aanwinst Anderlecht helemaal in kannen en kruiken'

Bij Anderlecht lijken ze stilaan helemaal in gang geschoten te zijn op de transfermarkt. Dinsdag ...

82
82
STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

STVV blijft ook na de winterstop verbazen. De Kanaries wipten vorig weekend zelfs naar de tweede ...

43
43
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

103
103
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

150
150
Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld in shock zijn na een weerzinwekkende daad. Eén van de ...

42
42
Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

De Champions League zit vol verrassingen. Man City ging hard onderuit op het veld van Bodo/Glimt en ...

39
39
Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Manchester City zit plots weer in de hoek waar de klappen vallen. Na de pijnlijke derbynederlaag ...

58
58
‘Club all-in voor enorme stunt: ferm miljoenenbod op tafel'

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de wintermercato. De formatie van Ivan Leko wist dan wel net ...

625
625
Pocognoli out? T1 is schim van zichzelf bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een avontuur bij AS Monaco. De ...

131
131
Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

366
366
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

267
267
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

93
93
KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

KV Mechelen doet dit seizoen volop mee voor een plek in de top 6. Malinwa staat op een vijfde plek ...

139
139
Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Toby Alderweireld heeft in het Belgische voetbal al lang niets meer te bewijzen. Van de Antwerpse ...

214
214
Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Het is Club Brugge dan toch gelukt om een totale crisis te vermijden. Na de pijnlijke ...

123
123
'Anderlecht raast door: tweede winteraanwinst tekent tot 2030'

RSC Anderlecht is helemaal onder stoom aan het geraken op de transfermarkt. Dinsdag werd het vertrek ...

552
552
Hayen weet genoeg: KRC Genk grijpt in met goudklompje

Nicky Hayen moet KRC Genk zo snel mogelijk weer aan het winnen zien te krijgen. Maar ondertussen ...

217
217
Ontdekking bij Club: "Leko is intensief met hem bezig"

Na de slippers tegen Charleroi en La Louvière was de druk bijzonder groot, maar Club Brugge ...

282
282
Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

121
121
'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

630
630
Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Club Brugge heeft in de Champions League gedaan wat moest en won dinsdagavond met 1-4 op het ...

793
793
8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

317
317
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

746
746
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

96
96

Meer sportnieuws