Houten klaas? Vanaken reageert op Nederlandse kritiek

door
Houten klaas? Vanaken reageert op Nederlandse kritiek

De Rode Duivels stomen zich klaar voor de laatste twee wedstrijden in de groepsfase van de Nations League. Onze landgenoten ontvangen eerst Wales en gaan dan op bezoek bij Nederland. Hans Vanaken hoopt op speelminuten.


De sterkhouder van Club Brugge is de laatste tijd een vertrouwd gezicht in de selectie van Roberto Martinez. In de Nations League mocht hij al twee keer opdraven: tegen Nederland (thuis) en tegen Polen (uit). Tegen Oranje maakten de Duivels een slechte beurt. Ze verloren met 1-4 in het Koning Boudewijnstadion. Vanaken werd achteraf niet gespaard bij onze noorderburen. "Ik hoor overal Vanaken, Vanaken, Vanaken... Wel die kan er dus helemaal niets van. Een houten klaas", reageerde ex-international Raphael van de Vaart toen op de prestatie van de middenvelder.

Vanaken kwam dinsdag op de persbabbel van de Duivels nog eens terug op de woorden vanuit Nederland. "Die kritiek van Van der Vaart leg ik gewoon naast me neer. Ik heb me al genoeg bewezen, toch. Niet alleen bij Club Brugge, maar ook bij de Rode Duivels. Geen probleem", bleef Vanaken zijn nuchtere zelf. De speler van Club Brugge zit ondertussen toch al mooi aan 25 optredens voor ons land. Daarin scoorde hij bovendien al 5 keer.

MEE NAAR HET WK?

Het WK in Qatar staat voor de deur. Vanaken hoopt er - net als vele andere Duivels - natuurlijk bij te zijn. De wedstrijden in de Nations League zijn in die context de ideale gelegenheid om de bondscoach te overtuigen, als dat nog niet helemaal gelukt was. Voor Vanaken zou het zijn tweede grote toernooi zijn, na het EK van vorige zomer.

LEES OOK: Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Moet Vanaken mee naar het WK?

Meest recent

'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

4
4
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

20
20
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

288
288
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

20
20
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

214
214
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

39
39
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

353
353
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

56
56
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

80
80
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

176
176
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

27
27
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

105
105
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

97
97
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

55
55
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

116
116
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

178
178
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

237
237
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

85
85
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

535
535
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

161
161
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

175
175
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

402
402
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

154
154
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

175
175
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

79
79

Meer sportnieuws