Club Brugge loopt blauwtje op met Standard-topper

door
Club Brugge loopt blauwtje op met Standard-topper

Vier weken geleden gingen de alarmbellen af bij Standard. Na een 1-3 nederlaag tegen OH Leuven dook het degradatiespook op in Luik, maar sindsdien wonnen de Rouches zomaar eventjes vier wedstrijden op een rij. Vorig weekend vond de absolute climax plaats dankzij een veelbesproken en klinkende 3-0 zege tegen Club Brugge. Uitgerekend Nicolas Raskin heerste zondag op het middenveld van Standard, de 21-jarige middenvelder die in de zomermercato twee keer in de belangstelling stond van Club Brugge.


DEGRADATIEKANDIDAAT

Eén maand geleden zag de situatie van Standard er dramatisch uit. De Rouches pakten uit met een schrijnende 4 op 15 en - samen met KAS Eupen - eveneens over de meest gepasseerde defensie van de Jupiler Pro League. Als Standard in het verdere verloop van dit seizoen dergelijk puntengemiddelde bleef aanhouden, dan kwamen de Rouches aan het eind van de reguliere competitie uit op amper 27 punten. Vorig seizoen stond dat puntenaantal gelijk met met de 17de plaats in het klassement, wat dit seizoen onverbiddelijk een rechtstreekse degradatie betekent.



“De crisis valt vroeg dit jaar”, kopte men vier weken geleden bij La Dernière Heure. “De problemen zitten diep, zelfs met elf tegen tien bleven de Rouches fouten maken”, voegde analist Alexandre Teklak daar aan toe na de 1-3 nederlaag tegen OH Leuven. “De rode zone komt al dichterbij”, wees SudPresse naar het mogelijke degradatiegevaar. En ook in de Vlaamse pers werden de Luikenaars niet gespaard. “Standard is doodziek”, was de conclusie bij Het Laatste Nieuws. “Alle ingrediënten voor de, zoveelste, crisis op Sclessin zijn aanwezig”, stelde men dan weer vast bij Het Nieuwsblad.

RASKIN HEERST TEGEN CLUB BRUGGE

Van degradatiegevaar of dramatische toestanden is nu absoluut geen sprake meer aan de boorden van de Samber en de Maas. Zondag werd Club Brugge overpowered door de ploeg van Ronny Deila, de Belgische landskampioen vond geen antwoord op zoveel Luiks geweld en grinta. Eén van de grote uitblinkers van Standard was Nicolas Raskin, die heerste op het middenveld. “Raskin is nog steeds een bijter. Die laatste twee hebben toch de knop weten om te draaien, na een zomer vol transferperikelen. Dit Standard is dan ook een aangename verrassing”, analyseerde Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.



Het Nieuwsblad beloonde hem met een knappe 7 op 10. “Won de slag om het middenveld tegen de ploeg die hem in de zomer nog een voorstel deed. Heerlijke assist voor de 3-0.” Nicolas Raskin veegde op verschillende spelonderdelen de vloer aan met het centrale middenveld van Club Brugge. Hij telde 11 balrecuperaties tegenover 4 voor Hans Vanaken, 6 voor Raphael Onyedika en 6 voor Casper Nielsen. Raskin won ook maar liefst 21 duels, en de andere voornoemde Brugse middenvelders respectievelijk 6, 15 en 10. En ook in de offensieve acties en dribbels won Raskin het pleit, telkens met grote voorsprong op zijn positionele collega’s uit Brugge.

TWEE (TEVERGEEFSE) POGINGEN VAN CLUB BRUGGE

De 21-jarige middenvelder bevestigt daarmee zijn uitstekend competitiebegin in de Jupiler Pro League alsook het feit dat hij in het vorige tussenseizoen gegeerd wild was op de transfermarkt. In de zomermercato heerste er veel interesse voor Raskin. Genoa, Leeds United, Fiorentina, Marseille en Lille OSC werden bijvoorbeeld genoemd, maar ook vanuit België was er belangstelling. Club Brugge en KRC Genk wilden de sterkhouder van Standard maar wat graag onder contract leggen.



Club Brugge klopte zelfs twee keer aan om Nicolas Raskin naar het Jan Breydelstadion te halen. Raskin stond eind vorig seizoen al heel hoog op de verlanglijst van Club Brugge en in augustus maakte Vincent Mannaert zijn interesse in de 21-jarige middenvelder voor een tweede keer kenbaar. Volgens Het Nieuwsblad informeerde de manager van Club Brugge daadwerkelijk bij Standard naar de transfervoorwaarden van Raskin, maar dat bleek uiteindelijk dus vergeefse moeite te zijn geweest.

LEES OOK: Dipje bij STVV: Vrancken blikt vooruit naar Club Brugge

Had Raskin gepast bij Club Brugge?

Meest recent

'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Ze spreken het bij RSC Anderlecht niet uit, maar uiteraard dromen ze door de huidige situatie van ...

12
12
Coosemans doet boekje open over toekomst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht zal Thorgan Hazard heel erg uitkijken naar de contractbesprekingen tussen de club ...

33
33
Dipje bij STVV: Vrancken blikt vooruit naar Club Brugge

STVV kent een fantastisch seizoen. De Kanaries kunnen echter niet ontkennen dat ze in een dipje ...

31
31
'City pakt zwaar uit: PL-smaakmaker eerste zomeraanwinst'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

15
15
Exodus Club dreigt: vier smaakmakers tóch langer aan boord?

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Verschillende sterkhouders van Blauw-Zwart ...

147
147
Taravel zet orde op zaken na bolwassing: "Heeft me gestoord"

Jérémy Taravel maakt momenteel kennis met de keerzijde van de trainersmedaille. Na ...

103
103
"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

146
146
Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

117
117
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

456
456
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

119
119
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

88
88
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

219
219
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

56
56
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

66
66
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

62
62
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

188
188
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

108
108
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

113
113
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

679
679
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

142
142
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

521
521
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

671
671
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

89
89
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

173
173
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

281
281

Meer sportnieuws