Club Brugge loopt blauwtje op met Standard-topper

door
Club Brugge loopt blauwtje op met Standard-topper

Vier weken geleden gingen de alarmbellen af bij Standard. Na een 1-3 nederlaag tegen OH Leuven dook het degradatiespook op in Luik, maar sindsdien wonnen de Rouches zomaar eventjes vier wedstrijden op een rij. Vorig weekend vond de absolute climax plaats dankzij een veelbesproken en klinkende 3-0 zege tegen Club Brugge. Uitgerekend Nicolas Raskin heerste zondag op het middenveld van Standard, de 21-jarige middenvelder die in de zomermercato twee keer in de belangstelling stond van Club Brugge.


DEGRADATIEKANDIDAAT

Eén maand geleden zag de situatie van Standard er dramatisch uit. De Rouches pakten uit met een schrijnende 4 op 15 en - samen met KAS Eupen - eveneens over de meest gepasseerde defensie van de Jupiler Pro League. Als Standard in het verdere verloop van dit seizoen dergelijk puntengemiddelde bleef aanhouden, dan kwamen de Rouches aan het eind van de reguliere competitie uit op amper 27 punten. Vorig seizoen stond dat puntenaantal gelijk met met de 17de plaats in het klassement, wat dit seizoen onverbiddelijk een rechtstreekse degradatie betekent.



“De crisis valt vroeg dit jaar”, kopte men vier weken geleden bij La Dernière Heure. “De problemen zitten diep, zelfs met elf tegen tien bleven de Rouches fouten maken”, voegde analist Alexandre Teklak daar aan toe na de 1-3 nederlaag tegen OH Leuven. “De rode zone komt al dichterbij”, wees SudPresse naar het mogelijke degradatiegevaar. En ook in de Vlaamse pers werden de Luikenaars niet gespaard. “Standard is doodziek”, was de conclusie bij Het Laatste Nieuws. “Alle ingrediënten voor de, zoveelste, crisis op Sclessin zijn aanwezig”, stelde men dan weer vast bij Het Nieuwsblad.

RASKIN HEERST TEGEN CLUB BRUGGE

Van degradatiegevaar of dramatische toestanden is nu absoluut geen sprake meer aan de boorden van de Samber en de Maas. Zondag werd Club Brugge overpowered door de ploeg van Ronny Deila, de Belgische landskampioen vond geen antwoord op zoveel Luiks geweld en grinta. Eén van de grote uitblinkers van Standard was Nicolas Raskin, die heerste op het middenveld. “Raskin is nog steeds een bijter. Die laatste twee hebben toch de knop weten om te draaien, na een zomer vol transferperikelen. Dit Standard is dan ook een aangename verrassing”, analyseerde Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.



Het Nieuwsblad beloonde hem met een knappe 7 op 10. “Won de slag om het middenveld tegen de ploeg die hem in de zomer nog een voorstel deed. Heerlijke assist voor de 3-0.” Nicolas Raskin veegde op verschillende spelonderdelen de vloer aan met het centrale middenveld van Club Brugge. Hij telde 11 balrecuperaties tegenover 4 voor Hans Vanaken, 6 voor Raphael Onyedika en 6 voor Casper Nielsen. Raskin won ook maar liefst 21 duels, en de andere voornoemde Brugse middenvelders respectievelijk 6, 15 en 10. En ook in de offensieve acties en dribbels won Raskin het pleit, telkens met grote voorsprong op zijn positionele collega’s uit Brugge.

TWEE (TEVERGEEFSE) POGINGEN VAN CLUB BRUGGE

De 21-jarige middenvelder bevestigt daarmee zijn uitstekend competitiebegin in de Jupiler Pro League alsook het feit dat hij in het vorige tussenseizoen gegeerd wild was op de transfermarkt. In de zomermercato heerste er veel interesse voor Raskin. Genoa, Leeds United, Fiorentina, Marseille en Lille OSC werden bijvoorbeeld genoemd, maar ook vanuit België was er belangstelling. Club Brugge en KRC Genk wilden de sterkhouder van Standard maar wat graag onder contract leggen.



Club Brugge klopte zelfs twee keer aan om Nicolas Raskin naar het Jan Breydelstadion te halen. Raskin stond eind vorig seizoen al heel hoog op de verlanglijst van Club Brugge en in augustus maakte Vincent Mannaert zijn interesse in de 21-jarige middenvelder voor een tweede keer kenbaar. Volgens Het Nieuwsblad informeerde de manager van Club Brugge daadwerkelijk bij Standard naar de transfervoorwaarden van Raskin, maar dat bleek uiteindelijk dus vergeefse moeite te zijn geweest.

LEES OOK: Broos pakt Club opnieuw aan: "Ik ben ontgoocheld"

Had Raskin gepast bij Club Brugge?

Meest recent

Mazzu snapt niets van kritiek: "Hij heeft niets gedaan..."

Zaterdag moet OH Leuven op bezoek en daarbij hoopt Felice Mazzu een derde overwinning op rij te ...

15
15
Broos pakt Club opnieuw aan: "Ik ben ontgoocheld"

Hugo Broos staat voor de laatste maanden van zijn trainerscarrière, maar daarin wachten hem ...

58
58
Geen top 6: Essevee geeft zege nog weg tegen rode lantaarn

Zulte Waregem had zich vrijdagavond opnieuw in de top zes kunnen nestelen, maar die kans heeft het ...

25
25
Verrassende niet-selectie: Mbangula matchwinnaar bij Werder

Er waren vrijdag enkele verrassingen te noteren in de selecties van de Rode Duivels én Jonge ...

33
33
Kana geeft aan waarom hij eindelijk doorbreekt bij Anderlecht

Er valt nog heel wat aan te merken op de prestaties van Anderlecht dit seizoen, maar er zijn ook de ...

101
101
DAZN-bom blijft tikken: minister spreekt dreigende taal

De laatste weken wachtten de Belgische profclubs bang af wat er zou gaan gebeuren met het ...

187
187
Beveren laat punten liggen, Jong Gent zorgt voor stunt

SK Beveren heeft voor de tweede keer dit seizoen punten laten liggen. De Waaslanders leken in Lommel ...

102
102
Droom komt uit voor smaakmaker Club: "Nooit gedacht..."

Club Brugge heeft zich deze week aan Europa laten zien door na een sensationele wedstrijd FC ...

203
203
0 op 9 in CL: Bormans slaat hard terug na kritiek op Union

Union gooide de voorbije jaren zeer hoge ogen in België én Europa, maar in de Champions ...

74
74
Mysterie over talent: Spanje of toch nog Rode Duivels?

De selectie van de Rode Duivels voor de komende interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein werd ...

117
117
Nieuwe troef voor KV Mechelen: "Hij is een extra impuls"

KV Mechelen kon vorige week niet stunten op Anderlecht, maar staat wel nog altijd knap in de top ...

127
127
Nieuwe Voetbalwet: straffen worden pak strenger voor fans

Er was vrijdag in Tubeke heel wat te doen. Niet alleen maakte Rudi Garcia de volgende selectie voor ...

58
58
Overmars terug naar Ajax? De Telegraaf schept duidelijhkeid

Het is weer grote crisis bij Ajax. De Amsterdammers ontsloegen John Heitinga en technisch directeur ...

243
243
Hasi komt met ultieme update over De Cat en WK U17

Nathan De Cat zal zondag in de basis starten tegen Club Brugge. Een topmatch voor de 17-jarige ...

152
152
Kompany zet nieuwe stap: Bayern wordt nóg sterker

Bayern München speelt dit weekend tegen Union Berlin. De Duitse recordkampioen gaat voor een ...

201
201
Hasi strooit bloemen naar Club Brugge: "Als goede wijn"

Zondag krijgt RSC Anderlecht in het Lotto Park aartsrivaal Club Brugge over de vloer. Nicky Hayen ...

210
210
Antwerp & AA Gent ontdekken finaal verdict Foulon & Dean

Speeldag 13 van de Jupiler Pro League stond vorige week in het kader van een aantal zware ...

203
203
Vermeeren geschokt: het OM-signaal is keihard

Vier matchen, vier rollen—en zelfs in Europa lijken z’n minuten ineens te krimpen. De ...

139
139
KRC Genk verneemt sanctie na wangedrag van supporters

KRC Genk beleefde donderdag een hoogdag in Braga, waar de bijna 1.500 meegereisde fans na de 3-4 ...

334
334
'Ajax zoekt trainer: Belgische coach op shortlist'

Ajax nam donderdag afscheid van John Heitinga, die bedankt werd voor bewezen diensten omwille van de ...

152
152
DAZN versus Pro League: ultieme deadline bekend

Ook komend weekend is het Belgisch voetbal exclusief te zien via DAZN, dat dan toch besloot om de ...

685
685
Europese grootmacht roept smaakmaker Club Brugge op

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, dat dan ook heel wat ...

203
203
BV's fileren VAR-storm in Brugge: "Het is verkocht!"

Wat een avond voor Club Brugge! Op woensdagavond speelde Blauw-Zwart een onvergetelijke wedstrijd ...

498
498
De Condé kraakt code: Fink pakt uit met KRC Genk 2.0

De uitschuiver tegen Ferencvaros is uitgewist. Dankzij een corner en enkele scherpe counters boekte ...

290
290
Leko briest bij KAA Gent: "Ze waren bang van ons"

Ivan Leko zit in een rollercoaster bij KAA Gent. De Buffalo’s wisselen goede met slechte ...

122
122

Meer sportnieuws