Club Brugge loopt blauwtje op met Standard-topper

door
Club Brugge loopt blauwtje op met Standard-topper

Vier weken geleden gingen de alarmbellen af bij Standard. Na een 1-3 nederlaag tegen OH Leuven dook het degradatiespook op in Luik, maar sindsdien wonnen de Rouches zomaar eventjes vier wedstrijden op een rij. Vorig weekend vond de absolute climax plaats dankzij een veelbesproken en klinkende 3-0 zege tegen Club Brugge. Uitgerekend Nicolas Raskin heerste zondag op het middenveld van Standard, de 21-jarige middenvelder die in de zomermercato twee keer in de belangstelling stond van Club Brugge.


DEGRADATIEKANDIDAAT

Eén maand geleden zag de situatie van Standard er dramatisch uit. De Rouches pakten uit met een schrijnende 4 op 15 en - samen met KAS Eupen - eveneens over de meest gepasseerde defensie van de Jupiler Pro League. Als Standard in het verdere verloop van dit seizoen dergelijk puntengemiddelde bleef aanhouden, dan kwamen de Rouches aan het eind van de reguliere competitie uit op amper 27 punten. Vorig seizoen stond dat puntenaantal gelijk met met de 17de plaats in het klassement, wat dit seizoen onverbiddelijk een rechtstreekse degradatie betekent.



“De crisis valt vroeg dit jaar”, kopte men vier weken geleden bij La Dernière Heure. “De problemen zitten diep, zelfs met elf tegen tien bleven de Rouches fouten maken”, voegde analist Alexandre Teklak daar aan toe na de 1-3 nederlaag tegen OH Leuven. “De rode zone komt al dichterbij”, wees SudPresse naar het mogelijke degradatiegevaar. En ook in de Vlaamse pers werden de Luikenaars niet gespaard. “Standard is doodziek”, was de conclusie bij Het Laatste Nieuws. “Alle ingrediënten voor de, zoveelste, crisis op Sclessin zijn aanwezig”, stelde men dan weer vast bij Het Nieuwsblad.

RASKIN HEERST TEGEN CLUB BRUGGE

Van degradatiegevaar of dramatische toestanden is nu absoluut geen sprake meer aan de boorden van de Samber en de Maas. Zondag werd Club Brugge overpowered door de ploeg van Ronny Deila, de Belgische landskampioen vond geen antwoord op zoveel Luiks geweld en grinta. Eén van de grote uitblinkers van Standard was Nicolas Raskin, die heerste op het middenveld. “Raskin is nog steeds een bijter. Die laatste twee hebben toch de knop weten om te draaien, na een zomer vol transferperikelen. Dit Standard is dan ook een aangename verrassing”, analyseerde Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.



Het Nieuwsblad beloonde hem met een knappe 7 op 10. “Won de slag om het middenveld tegen de ploeg die hem in de zomer nog een voorstel deed. Heerlijke assist voor de 3-0.” Nicolas Raskin veegde op verschillende spelonderdelen de vloer aan met het centrale middenveld van Club Brugge. Hij telde 11 balrecuperaties tegenover 4 voor Hans Vanaken, 6 voor Raphael Onyedika en 6 voor Casper Nielsen. Raskin won ook maar liefst 21 duels, en de andere voornoemde Brugse middenvelders respectievelijk 6, 15 en 10. En ook in de offensieve acties en dribbels won Raskin het pleit, telkens met grote voorsprong op zijn positionele collega’s uit Brugge.

TWEE (TEVERGEEFSE) POGINGEN VAN CLUB BRUGGE

De 21-jarige middenvelder bevestigt daarmee zijn uitstekend competitiebegin in de Jupiler Pro League alsook het feit dat hij in het vorige tussenseizoen gegeerd wild was op de transfermarkt. In de zomermercato heerste er veel interesse voor Raskin. Genoa, Leeds United, Fiorentina, Marseille en Lille OSC werden bijvoorbeeld genoemd, maar ook vanuit België was er belangstelling. Club Brugge en KRC Genk wilden de sterkhouder van Standard maar wat graag onder contract leggen.



Club Brugge klopte zelfs twee keer aan om Nicolas Raskin naar het Jan Breydelstadion te halen. Raskin stond eind vorig seizoen al heel hoog op de verlanglijst van Club Brugge en in augustus maakte Vincent Mannaert zijn interesse in de 21-jarige middenvelder voor een tweede keer kenbaar. Volgens Het Nieuwsblad informeerde de manager van Club Brugge daadwerkelijk bij Standard naar de transfervoorwaarden van Raskin, maar dat bleek uiteindelijk dus vergeefse moeite te zijn geweest.

LEES OOK: Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Had Raskin gepast bij Club Brugge?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

9
9
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

51
51
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

12
12
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

9
9
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

29
29
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

61
61
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

15
15
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

39
39
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

37
37
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

37
37
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

75
75
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

36
36
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

151
151
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

108
108
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

103
103
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

47
47
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

668
668
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

25
25
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

62
62
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

87
87
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

199
199
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

110
110
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

48
48
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

69
69
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws