Club Brugge loopt blauwtje op met Standard-topper

door
Club Brugge loopt blauwtje op met Standard-topper

Vier weken geleden gingen de alarmbellen af bij Standard. Na een 1-3 nederlaag tegen OH Leuven dook het degradatiespook op in Luik, maar sindsdien wonnen de Rouches zomaar eventjes vier wedstrijden op een rij. Vorig weekend vond de absolute climax plaats dankzij een veelbesproken en klinkende 3-0 zege tegen Club Brugge. Uitgerekend Nicolas Raskin heerste zondag op het middenveld van Standard, de 21-jarige middenvelder die in de zomermercato twee keer in de belangstelling stond van Club Brugge.


DEGRADATIEKANDIDAAT

Eén maand geleden zag de situatie van Standard er dramatisch uit. De Rouches pakten uit met een schrijnende 4 op 15 en - samen met KAS Eupen - eveneens over de meest gepasseerde defensie van de Jupiler Pro League. Als Standard in het verdere verloop van dit seizoen dergelijk puntengemiddelde bleef aanhouden, dan kwamen de Rouches aan het eind van de reguliere competitie uit op amper 27 punten. Vorig seizoen stond dat puntenaantal gelijk met met de 17de plaats in het klassement, wat dit seizoen onverbiddelijk een rechtstreekse degradatie betekent.



“De crisis valt vroeg dit jaar”, kopte men vier weken geleden bij La Dernière Heure. “De problemen zitten diep, zelfs met elf tegen tien bleven de Rouches fouten maken”, voegde analist Alexandre Teklak daar aan toe na de 1-3 nederlaag tegen OH Leuven. “De rode zone komt al dichterbij”, wees SudPresse naar het mogelijke degradatiegevaar. En ook in de Vlaamse pers werden de Luikenaars niet gespaard. “Standard is doodziek”, was de conclusie bij Het Laatste Nieuws. “Alle ingrediënten voor de, zoveelste, crisis op Sclessin zijn aanwezig”, stelde men dan weer vast bij Het Nieuwsblad.

RASKIN HEERST TEGEN CLUB BRUGGE

Van degradatiegevaar of dramatische toestanden is nu absoluut geen sprake meer aan de boorden van de Samber en de Maas. Zondag werd Club Brugge overpowered door de ploeg van Ronny Deila, de Belgische landskampioen vond geen antwoord op zoveel Luiks geweld en grinta. Eén van de grote uitblinkers van Standard was Nicolas Raskin, die heerste op het middenveld. “Raskin is nog steeds een bijter. Die laatste twee hebben toch de knop weten om te draaien, na een zomer vol transferperikelen. Dit Standard is dan ook een aangename verrassing”, analyseerde Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.



Het Nieuwsblad beloonde hem met een knappe 7 op 10. “Won de slag om het middenveld tegen de ploeg die hem in de zomer nog een voorstel deed. Heerlijke assist voor de 3-0.” Nicolas Raskin veegde op verschillende spelonderdelen de vloer aan met het centrale middenveld van Club Brugge. Hij telde 11 balrecuperaties tegenover 4 voor Hans Vanaken, 6 voor Raphael Onyedika en 6 voor Casper Nielsen. Raskin won ook maar liefst 21 duels, en de andere voornoemde Brugse middenvelders respectievelijk 6, 15 en 10. En ook in de offensieve acties en dribbels won Raskin het pleit, telkens met grote voorsprong op zijn positionele collega’s uit Brugge.

TWEE (TEVERGEEFSE) POGINGEN VAN CLUB BRUGGE

De 21-jarige middenvelder bevestigt daarmee zijn uitstekend competitiebegin in de Jupiler Pro League alsook het feit dat hij in het vorige tussenseizoen gegeerd wild was op de transfermarkt. In de zomermercato heerste er veel interesse voor Raskin. Genoa, Leeds United, Fiorentina, Marseille en Lille OSC werden bijvoorbeeld genoemd, maar ook vanuit België was er belangstelling. Club Brugge en KRC Genk wilden de sterkhouder van Standard maar wat graag onder contract leggen.



Club Brugge klopte zelfs twee keer aan om Nicolas Raskin naar het Jan Breydelstadion te halen. Raskin stond eind vorig seizoen al heel hoog op de verlanglijst van Club Brugge en in augustus maakte Vincent Mannaert zijn interesse in de 21-jarige middenvelder voor een tweede keer kenbaar. Volgens Het Nieuwsblad informeerde de manager van Club Brugge daadwerkelijk bij Standard naar de transfervoorwaarden van Raskin, maar dat bleek uiteindelijk dus vergeefse moeite te zijn geweest.

LEES OOK: Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Had Raskin gepast bij Club Brugge?

Meest recent

Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

28
28
'Kompany ontploft: één Bayern-topper krijgt volle lading'

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

36
36
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

150
150
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

222
222
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

17
17
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

180
180
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

119
119
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

174
174
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

111
111
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

279
279
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

414
414
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

121
121
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

84
84
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

48
48
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

61
61
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

217
217
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1393
1393
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

272
272
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

133
133
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

146
146
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

45
45
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

236
236
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

126
126
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

365
365
Club Brugge neemt afscheid: verrassende transfer

Club Brugge zal zich nog roeren op de wintermercato, dat liet Bart Verhaeghe eerder weten. ...

263
263

Meer sportnieuws