Engelse legende heeft verklaring voor teloorgang Hazard

868 stemmen
Engelse legende heeft verklaring voor teloorgang Hazard

Wie had drie seizoenen geleden verwacht dat Eden Hazard een steevaste bankzitter zou worden? Niemand. De Rode Duivel verkaste in 2019 nog voor 100 miljoen euro van Chelsea richting Real Madrid, maar kon het bij de Koninklijke nooit tot sterkhouder schoppen. De redenen voor die teloorgang zijn alvast vrij duidelijk, als we Joe Cole mogen geloven tenminste. 


Joe Cole staat in Engeland te boek als een ware legende. De 56-voudig Engels international maakte jarenlang het mooie weer bij clubs als West Ham, Chelsea en Liverpool en is inmiddels op 42-jarige leeftijd actief als jeugdtrainer. In het verleden stak de Engelsman ook veelvuldig zijn loftrompet op voor zijn voormalige ploegmaat Eden Hazard. Zo had hij het in 2020 nog over een verbeterde versie van zichzelf. "Hazard was als mij, maar dan veel beter. Hij had een uitstekende rechter- en linkervoet, en was zo ongelooflijk sterk bij Chelsea. Hij heeft het gewoon allemaal", besloot Cole toen. 

Op dit moment werd Joe Cole opnieuw gevraagd hoe hij denkt over de huidige situatie van Eden Hazard. "Er wordt tegenwoordig enorm veel geëist van profvoetballers. Zeker van de absolute topspelers. Naar verloop van tijd laat het lichaam hen dan ook in de steek. Dat is ook gebeurd bij Hazard. Zijn lichaam is gewoon op", aldus Cole. 

Messi en Ronaldo 

Verder verwees Cole bij Talksport ook naar het einde van een tijdperk. "Het tijdperk van Messi en Ronaldo is stilaan voorbij. Nu is het aan spelers als Haaland en Mbappé. Toch heb ik er sterk mijn twijfels over of zij het even lang zullen volhouden als die andere twee. Gezien hun aantal gepresteerde wedstrijden is dat eigenlijk quasi onmogelijk", luidt het besluit van de voormalige Engelse international. 

LEES OOK: Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

🚀

Zal Hazard ooit nog in topvorm geraken?

Meest recent

Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

35
35
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

52
52
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

36
36
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

111
111
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

357
357
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

505
505
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

468
468
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

79
79
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

398
398
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

537
537
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

248
248
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

68
68
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

234
234
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

463
463
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

267
267
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

725
725
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

220
220
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

247
247
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

570
570
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

394
394
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

750
750
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

628
628
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

225
225
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

738
738
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

180
180

Meer sportnieuws