Antwerp had in 2021 Rode Duivel bijna beet: "Er was een akkoord"

274 stemmen
Antwerp had in 2021 Rode Duivel bijna beet:

Royal Antwerp FC is één van de Belgische ploegen die de beste zomertransfers wist af te ronden. Dé grote aanwinst was Toby Alderweireld. Hij kwam eindelijk naar de Great Old.


Eindelijk, omdat Alderweireld een jaar geleden al de overstap wenste te maken naar Antwerp. Dat verklaarde Stijn Francis, zijn makelaar, aan de podcast Mid Mid. "Er was één plan: Antwerp. Het ging relatief snel tussen alle partijen. Er was een jaar geleden al een akkoord tussen Antwerp en Alderweireld. Alleen geraakten we er niet uit met Tottenham. Toen kwam Qatar, waar we aanvankelijk ‘neen’ tegen zeiden. Maar toen kwamen ze met dergelijke bedragen op de proppen, dat Toby er toch op inging", aldus Francis.

ENORME MEERWAARDE

Alderweireld speelde jarenlang in de Premier League en na zijn vertrek bij Tottenham ging hij naar Al-Duhail. Na amper één jaar verliet hij Qatar en deze zomer trok hij dan naar ‘zijn’ Antwerpen. De 33-jarige centrale verdediger is vanaf dag 1 een absolute meerwaarde voor Antwerp. Defensief doet Alderweireld het zeer goed en hij draagt ook offensief zijn steentje bij. Zo scoorde hij al twee keer in de Jupiler Pro League. Naast het veld toont Alderweireld met zijn positivisme en winnaarsmentaliteit aan de jonge spelers hoe het moet. Alderweireld is nu al één van de absolute toptransfers van dit seizoen in de Belgische competitie. Hij is ook een zekerheid bij de Rode Duivels, waar hij een vaste waarde is.

  

LEES OOK: Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Is Alderweireld dit jaar de beste transfer in de JPL?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

81
81
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

14
14
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

44
44
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

27
27
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

100
100
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

114
114
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

26
26
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

45
45
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

55
55
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

266
266
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

154
154
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

41
41
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

208
208
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

140
140
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

136
136
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

89
89
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

423
423
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

332
332
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

132
132
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

134
134
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

92
92
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

33
33
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

165
165
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

199
199
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws