Wilmots heeft een nieuwe Belgische uitdaging

door
Wilmots heeft een nieuwe Belgische uitdaging

Marc Wilmots zit al meer dan een half jaar zonder werk nadat hij in februari de Marokkaanse club Raja Casablanca vaarwel zei. Volgens La Dernière Heure zou de ex-voetballer nu een nieuwe uitdaging beet hebben in België.


Het medium meldt dat Wilmots twee keer per maand zijn opwachting zal maken in La Tribune, een voetbalprogramma van de RTBF. Daar zal Wilmots zijn kijk mogen geven op het Belgische voetbal en de voetbalsport. Hij mocht dit seizoen al één keer plaatsnemen bij het programma, in de eerste aflevering van het seizoen.

Daarnaast zou Wilmots voor het aanstaande WK in Qatar ook kunnen gaan werken als adviseur voor de RTBF. De onderhandelingen over die functie lopen nog. Wilmots zou zo sinds het einde van zijn avontuur als bondscoach van de Rode Duivels in 2016 opnieuw wat dichter bij de nationale ploeg komen te staan.

WK IN BRAZILIË

Wilmots stond in totaal iets meer dan vier jaar aan het hoofd van de Duivels. Onder zijn leiding ging ons land voor het eerst sinds lang nog eens naar een wereldkampioenschap (Brazilië, 2014). Dat was al geleden van het WK van 2002 in Japan en Zuid-Korea. In Brazilië schopten de Duivels het tot in de kwartfinale, waarin ze verloren van latere finalist Argentinië.

Wilmots leidde de Belgen ook naar het EK 2016. Dat toernooi draaide uit op een fikse ontgoocheling voor ons land. De weg naar de finale leek open te liggen, maar de Duivels struikelden in de kwartfinales over Wales. Na het EK gingen beide partijen na onderling overleg uit elkaar. Daarna ging Wilmots nog aan de slag bij Ivoorkust, Iran en Raja Casablanca.

LEES OOK: Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Zal Wilmots een goede analist zijn?

Meest recent

Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

33
33
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

102
102
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

241
241
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

46
46
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

85
85
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

288
288
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

52
52
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

88
88
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

240
240
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

244
244
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

789
789
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

112
112
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

268
268
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

474
474
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

524
524
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

723
723
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

259
259
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

641
641
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

438
438
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

64
64
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

145
145
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

234
234
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

50
50
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

149
149
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

228
228

Meer sportnieuws