Wilmots heeft een nieuwe Belgische uitdaging

door
Wilmots heeft een nieuwe Belgische uitdaging

Marc Wilmots zit al meer dan een half jaar zonder werk nadat hij in februari de Marokkaanse club Raja Casablanca vaarwel zei. Volgens La Dernière Heure zou de ex-voetballer nu een nieuwe uitdaging beet hebben in België.


Het medium meldt dat Wilmots twee keer per maand zijn opwachting zal maken in La Tribune, een voetbalprogramma van de RTBF. Daar zal Wilmots zijn kijk mogen geven op het Belgische voetbal en de voetbalsport. Hij mocht dit seizoen al één keer plaatsnemen bij het programma, in de eerste aflevering van het seizoen.

Daarnaast zou Wilmots voor het aanstaande WK in Qatar ook kunnen gaan werken als adviseur voor de RTBF. De onderhandelingen over die functie lopen nog. Wilmots zou zo sinds het einde van zijn avontuur als bondscoach van de Rode Duivels in 2016 opnieuw wat dichter bij de nationale ploeg komen te staan.

WK IN BRAZILIË

Wilmots stond in totaal iets meer dan vier jaar aan het hoofd van de Duivels. Onder zijn leiding ging ons land voor het eerst sinds lang nog eens naar een wereldkampioenschap (Brazilië, 2014). Dat was al geleden van het WK van 2002 in Japan en Zuid-Korea. In Brazilië schopten de Duivels het tot in de kwartfinale, waarin ze verloren van latere finalist Argentinië.

Wilmots leidde de Belgen ook naar het EK 2016. Dat toernooi draaide uit op een fikse ontgoocheling voor ons land. De weg naar de finale leek open te liggen, maar de Duivels struikelden in de kwartfinales over Wales. Na het EK gingen beide partijen na onderling overleg uit elkaar. Daarna ging Wilmots nog aan de slag bij Ivoorkust, Iran en Raja Casablanca.

LEES OOK: Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Zal Wilmots een goede analist zijn?

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

7
7
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

5
5
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

73
73
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

60
60
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

89
89
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

137
137
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

163
163
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

7
7
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

291
291
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

49
49
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

143
143
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

196
196
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

49
49
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

187
187
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

237
237
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

118
118
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

155
155
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

67
67
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

520
520
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

45
45
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

119
119
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

308
308
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

71
71
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

444
444
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

479
479

Meer sportnieuws