Wilmots heeft een nieuwe Belgische uitdaging

door
Wilmots heeft een nieuwe Belgische uitdaging

Marc Wilmots zit al meer dan een half jaar zonder werk nadat hij in februari de Marokkaanse club Raja Casablanca vaarwel zei. Volgens La Dernière Heure zou de ex-voetballer nu een nieuwe uitdaging beet hebben in België.


Het medium meldt dat Wilmots twee keer per maand zijn opwachting zal maken in La Tribune, een voetbalprogramma van de RTBF. Daar zal Wilmots zijn kijk mogen geven op het Belgische voetbal en de voetbalsport. Hij mocht dit seizoen al één keer plaatsnemen bij het programma, in de eerste aflevering van het seizoen.

Daarnaast zou Wilmots voor het aanstaande WK in Qatar ook kunnen gaan werken als adviseur voor de RTBF. De onderhandelingen over die functie lopen nog. Wilmots zou zo sinds het einde van zijn avontuur als bondscoach van de Rode Duivels in 2016 opnieuw wat dichter bij de nationale ploeg komen te staan.

WK IN BRAZILIË

Wilmots stond in totaal iets meer dan vier jaar aan het hoofd van de Duivels. Onder zijn leiding ging ons land voor het eerst sinds lang nog eens naar een wereldkampioenschap (Brazilië, 2014). Dat was al geleden van het WK van 2002 in Japan en Zuid-Korea. In Brazilië schopten de Duivels het tot in de kwartfinale, waarin ze verloren van latere finalist Argentinië.

Wilmots leidde de Belgen ook naar het EK 2016. Dat toernooi draaide uit op een fikse ontgoocheling voor ons land. De weg naar de finale leek open te liggen, maar de Duivels struikelden in de kwartfinales over Wales. Na het EK gingen beide partijen na onderling overleg uit elkaar. Daarna ging Wilmots nog aan de slag bij Ivoorkust, Iran en Raja Casablanca.

LEES OOK: Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Zal Wilmots een goede analist zijn?

Meest recent

'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

119
119
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

52
52
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

34
34
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

91
91
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

88
88
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

106
106
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

20
20
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

115
115
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

132
132
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

147
147
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

267
267
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

174
174
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

198
198
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

288
288
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

43
43
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

163
163
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

105
105
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

163
163
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

613
613
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

345
345
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

180
180
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

385
385
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

386
386
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

135
135
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

400
400

Meer sportnieuws