Wilmots heeft een nieuwe Belgische uitdaging

899 stemmen
Wilmots heeft een nieuwe Belgische uitdaging

Marc Wilmots zit al meer dan een half jaar zonder werk nadat hij in februari de Marokkaanse club Raja Casablanca vaarwel zei. Volgens La Dernière Heure zou de ex-voetballer nu een nieuwe uitdaging beet hebben in België.


Het medium meldt dat Wilmots twee keer per maand zijn opwachting zal maken in La Tribune, een voetbalprogramma van de RTBF. Daar zal Wilmots zijn kijk mogen geven op het Belgische voetbal en de voetbalsport. Hij mocht dit seizoen al één keer plaatsnemen bij het programma, in de eerste aflevering van het seizoen.

Daarnaast zou Wilmots voor het aanstaande WK in Qatar ook kunnen gaan werken als adviseur voor de RTBF. De onderhandelingen over die functie lopen nog. Wilmots zou zo sinds het einde van zijn avontuur als bondscoach van de Rode Duivels in 2016 opnieuw wat dichter bij de nationale ploeg komen te staan.

WK IN BRAZILIË

Wilmots stond in totaal iets meer dan vier jaar aan het hoofd van de Duivels. Onder zijn leiding ging ons land voor het eerst sinds lang nog eens naar een wereldkampioenschap (Brazilië, 2014). Dat was al geleden van het WK van 2002 in Japan en Zuid-Korea. In Brazilië schopten de Duivels het tot in de kwartfinale, waarin ze verloren van latere finalist Argentinië.

Wilmots leidde de Belgen ook naar het EK 2016. Dat toernooi draaide uit op een fikse ontgoocheling voor ons land. De weg naar de finale leek open te liggen, maar de Duivels struikelden in de kwartfinales over Wales. Na het EK gingen beide partijen na onderling overleg uit elkaar. Daarna ging Wilmots nog aan de slag bij Ivoorkust, Iran en Raja Casablanca.

LEES OOK: Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

Zal Wilmots een goede analist zijn?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

113
113
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

65
65
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

25
25
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

121
121
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

58
58
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

63
63
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

85
85
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

130
130
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

28
28
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

135
135
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

35
35
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

199
199
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

57
57
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

300
300
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

220
220
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

722
722
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

199
199
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

82
82
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

74
74
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

365
365
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

715
715
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

60
60
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

552
552
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

147
147
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

53
53

Meer sportnieuws