Mazzu: "Dit was het bewijs van wat ik al weken zei"

door
Mazzu:

Anderlecht heeft eindelijk een einde gemaakt aan zijn slechte reeks. Na een één op twaalf in de competitie en een weinig overtuigende prestatie bij de 0-0 tegen FSCB donderdag nam het wel overtuigend afstand van KV Kortrijk. De Kerels moesten in het Lotto Park een 4-1 slikken, waarmee Paars-Wit een passend eerbetoon bracht aan Michel Verschueren.


Voor Felice Mazzu was het ook een stevige opsteker. De trainer was de voorbije weken immers onder druk komen te staan omwille van de tegenvallende resultaten, zeker omdat ook het spelniveau niet om over naar huis te schrijven was. Zondag was er echter wel duidelijke beterschap te merken en daar zag Mazzu zijn grote gelijk in.

"Dit is het bewijs van wat ik de voorbije weken al zei. De spelers moesten het vertrouwen terugvinden, het lag niet aan een gebrek aan inzet of intensiteit", verklaarde de trainer immers aan Sporza. "Vandaag hebben ze laten zien wat ze in hun mars hebben als dat vertrouwen er wel is. Ik heb zelf het vertrouwen nooit verloren, als coach moet je werken op de goede en slechte momenten en je groep blijven aanmoedigen. De manier waarop was vandaag ook goed. Misschien niet voor de volle 90 minuten, maar er waren veel momenten waarop we mooie dingen hebben laten zien."

KRITIEK
Na de slechte laatste matchen was er heel wat kritiek gekomen op de spelers, ook van binnenuit. Zo verklaarde Lior Refaelov bijvoorbeeld na de nederlaag in Westerlo dat te veel spelers met zichzelf bezig waren en ook analisten verweten de meeste spelers van RSCA een gebrek aan strijdlust. Die kritiek zal de komende weken wellicht weer wat gaan liggen, ook omdat er door de interlandbreak pas binnen twee weken weer gevoetbald wordt.

LEES OOK: Knaltransfer Neerpede-product: "Hoop stap te zetten"

Had Mazzu de voorbije weken gelijk?

Meest recent

Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

0
0
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

67
67
"Rot op!" - Genk-sterkhouder valt keihard door de mand

KRC Genk heeft zijn sterke reeks van de laatste weken zondagmiddag op abrupte wijze tot een einde ...

137
137
Sleutelmatch Anderlecht: 'Taravel grijpt in met basiself'

Na de zwakke resultaten van de voorbije weken, is de deelname van RSC Anderlecht aan de Champions' ...

391
391
PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

De strijd om PO1 wordt week na week een rollercoaster die verschillende zijsporen heeft. Deze keer ...

108
108
'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

43
43
Transferflop dreigt bij Club: miljoenenaankoop 'spoorloos'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen in het aanwerven van versterking. Het ...

393
393
AA Gent likt zijn wonden: "Enorme ontgoocheling"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

218
218
Vandenbroeck bekent kleur: de sterkste tegenstanders in JPL

Zulte Waregem wil zondagavond de drie punten thuis houden tegen RSC Anderlecht. Opnieuw een mooie ...

150
150
Absolute rotavond Courtois: Spaanse media vellen verdict

In de Spaanse Primera Division krijgt FC Barcelona zondagnamiddag een uitgelezen kans om de ...

70
70
Union komt met nieuws na noodlottige fase David

Union SG wist zaterdagavond zijn leidersplaats met succes te verdedigen en won op eigen veld met 2-1 ...

138
138
Anderlecht met rug tegen muur: "Als ze Schreuder echt willen ..."

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

385
385
Genk vs. Standard: opstellingen Hayen en Euvrard bekend

KRC Genk zit momenteel in een goede vorm en wist zijn vijf laatste matchen te winnen. Die lijn wil ...

44
44
Brusselmans breekt helemaal: "Denk na over de dood"

Herman Brusselmans maakte onlangs bekend dat hij niet meer zal opdraven in de jury van De Slimste ...

78
78
TRANSFERUURTJE: Schok rond De Bruyne, nieuwe club Mignolet?

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

393
393
De Spor herleeft: Is Erik Van Looy de geheime redder?

Sporting Hasselt werd onder leiding van Rik Verheye en Sam Kerkhofs een echte 'cultclub'. De Spor ...

178
178
‘Strijd om Moreira barst los: monstersom op tafel’

De opmars van Diego Moreira is indrukwekkend. De buitenspeler groeide bij Strasbourg uit tot een ...

52
52
Schoofs zet titelstrijd op scherp: oorlog met Club en STVV

Union SG won op de valreep van Royal Antwerp FC en blijft op titelkoers. De landskampioen staat op ...

208
208
Club-vloek van Tresoldi: onheil voor Atlético Madrid?

Club Brugge speelde in het Jan Breydelstadion 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de ...

232
232
Francky Dury blikt terug op Anderlecht: "Gewoon geflikt"

In 2013 stond Zulte dicht bij een gigantische stunt. Francky Dury kon kampioen spelen met Zulte ...

342
342
Smets open over ontslag Fink: onthulling over Hayen

Matte Smets komt volledig boven water bij KRC Genk. De centrale verdediger was door de mindere ...

300
300
Messi krijgt pak slaag, Cuypers maakt direct statement

De MLS is opnieuw begonnen en in de Verenigde Staten vond er meteen een enorme verrassing plaats. ...

49
49
Van Gucht en partner verrassen iedereen met groot babynieuws

Nog maar eens onverwacht nieuw uit Ruben Van Gucht-land. Een week na de storm die over zijn huwelijk ...

119
119
'Union SG droomt van megadeal met Liverpool'

Bij Union SG zijn ze dit seizoen weer uitstekend bezig. Het voetbal is niet geweldig, de resultaten ...

133
133
Knaltransfer Neerpede-product: "Hoop stap te zetten"

Bij RSC Anderlecht hebben ze héél veel talent in de jeugdopleiding en niet iedereen ...

102
102

Meer sportnieuws