Mazzu: "Dit was het bewijs van wat ik al weken zei"

door
Mazzu:

Anderlecht heeft eindelijk een einde gemaakt aan zijn slechte reeks. Na een één op twaalf in de competitie en een weinig overtuigende prestatie bij de 0-0 tegen FSCB donderdag nam het wel overtuigend afstand van KV Kortrijk. De Kerels moesten in het Lotto Park een 4-1 slikken, waarmee Paars-Wit een passend eerbetoon bracht aan Michel Verschueren.


Voor Felice Mazzu was het ook een stevige opsteker. De trainer was de voorbije weken immers onder druk komen te staan omwille van de tegenvallende resultaten, zeker omdat ook het spelniveau niet om over naar huis te schrijven was. Zondag was er echter wel duidelijke beterschap te merken en daar zag Mazzu zijn grote gelijk in.

"Dit is het bewijs van wat ik de voorbije weken al zei. De spelers moesten het vertrouwen terugvinden, het lag niet aan een gebrek aan inzet of intensiteit", verklaarde de trainer immers aan Sporza. "Vandaag hebben ze laten zien wat ze in hun mars hebben als dat vertrouwen er wel is. Ik heb zelf het vertrouwen nooit verloren, als coach moet je werken op de goede en slechte momenten en je groep blijven aanmoedigen. De manier waarop was vandaag ook goed. Misschien niet voor de volle 90 minuten, maar er waren veel momenten waarop we mooie dingen hebben laten zien."

KRITIEK
Na de slechte laatste matchen was er heel wat kritiek gekomen op de spelers, ook van binnenuit. Zo verklaarde Lior Refaelov bijvoorbeeld na de nederlaag in Westerlo dat te veel spelers met zichzelf bezig waren en ook analisten verweten de meeste spelers van RSCA een gebrek aan strijdlust. Die kritiek zal de komende weken wellicht weer wat gaan liggen, ook omdat er door de interlandbreak pas binnen twee weken weer gevoetbald wordt.

LEES OOK: Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Had Mazzu de voorbije weken gelijk?

Meest recent

Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

34
34
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

48
48
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

41
41
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

60
60
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

58
58
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

228
228
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

55
55
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

235
235
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

98
98
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

42
42
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

64
64
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

345
345
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

140
140
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

386
386
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

479
479
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

317
317
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

124
124
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

135
135
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

196
196
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

343
343
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

323
323
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

286
286
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

138
138
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

908
908
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

478
478

Meer sportnieuws