Mazzu: "Dit was het bewijs van wat ik al weken zei"

door
Mazzu:

Anderlecht heeft eindelijk een einde gemaakt aan zijn slechte reeks. Na een één op twaalf in de competitie en een weinig overtuigende prestatie bij de 0-0 tegen FSCB donderdag nam het wel overtuigend afstand van KV Kortrijk. De Kerels moesten in het Lotto Park een 4-1 slikken, waarmee Paars-Wit een passend eerbetoon bracht aan Michel Verschueren.


Voor Felice Mazzu was het ook een stevige opsteker. De trainer was de voorbije weken immers onder druk komen te staan omwille van de tegenvallende resultaten, zeker omdat ook het spelniveau niet om over naar huis te schrijven was. Zondag was er echter wel duidelijke beterschap te merken en daar zag Mazzu zijn grote gelijk in.

"Dit is het bewijs van wat ik de voorbije weken al zei. De spelers moesten het vertrouwen terugvinden, het lag niet aan een gebrek aan inzet of intensiteit", verklaarde de trainer immers aan Sporza. "Vandaag hebben ze laten zien wat ze in hun mars hebben als dat vertrouwen er wel is. Ik heb zelf het vertrouwen nooit verloren, als coach moet je werken op de goede en slechte momenten en je groep blijven aanmoedigen. De manier waarop was vandaag ook goed. Misschien niet voor de volle 90 minuten, maar er waren veel momenten waarop we mooie dingen hebben laten zien."

KRITIEK
Na de slechte laatste matchen was er heel wat kritiek gekomen op de spelers, ook van binnenuit. Zo verklaarde Lior Refaelov bijvoorbeeld na de nederlaag in Westerlo dat te veel spelers met zichzelf bezig waren en ook analisten verweten de meeste spelers van RSCA een gebrek aan strijdlust. Die kritiek zal de komende weken wellicht weer wat gaan liggen, ook omdat er door de interlandbreak pas binnen twee weken weer gevoetbald wordt.

LEES OOK: ‘Anderlecht verbaast met standpunt over misnoegde Goto’

Had Mazzu de voorbije weken gelijk?

Meest recent

Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

33
33
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

58
58
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

18
18
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

24
24
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

123
123
STVV springt in de bres voor Goto: zout in Anderlecht-wonde

Keisuke Goto is dit seizoen volledig ontploft bij STVV. Bij de revelatie scoort de Japanner het ene ...

138
138
‘Kompany hakt transferknopen door: Bayern verrast’

Vincent Kompany is dit seizoen grote ogen aan het gooien bij Bayern München. De treble ligt nog ...

63
63
Augustinsson briest na STVV en slaat op tafel bij Anderlecht

RSC Anderlecht slikte een pijnlijk nederlaag op het veld van STVV. De derde plaats is weer heel ver ...

303
303
‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’

Thorgan Hazard zal RSC Anderlecht na dit seizoen verlaten, dat werd eerder al bekendgemaakt door ...

267
267
‘Sensationele comeback Karim Benzema in de maak’

Karim Benzema is één van de dodelijkste spitsen van de afgelopen jaren. De Fransman ...

74
74
‘Anderlecht verbaast met standpunt over misnoegde Goto’

Keisuke Goto is dit seizoen de grote man bij revelatie Sint-Truiden VV. Dat zette de Japanner nog ...

534
534
Carrasco gaat helemaal door het lint en pakt bizar rood

Bij de Rode Duivels is hij intussen al enkele jaren uit beeld verdwenen, maar in Saudi-Arabië ...

60
60
'Jashari verlaat AC Milan met zeer pikante transfer'

In januari sleepte Ardon Jashari nog tot veler verbazing de Gouden Schoen in de wacht. De Zwitserse ...

492
492
'Anderlecht kijkt ogen uit: flop is grof wild'

Voor Anderlecht belooft het een zeer drukke zomermercato te worden. Er is in vrijwel elke linie ...

396
396
Konijnenpoot uitgewerkt: Taravel is streng voor spelers

Anderlecht had donderdagavond zijn zinnen gezet op de derde plaats. Die lag voor het grijpen, want ...

206
206
'Cercle schiet in actie voor nieuwe parel'

Cercle Brugge heeft in de Relegation Play-Off niet lang nodig gehad om het behoud af te dwingen. Al ...

113
113
Werkpunt Doku: "Dan kan ik de beste ter wereld zijn"

Voor Manchester City kan het nog een zeer fijn eindeseizoen worden, waarin het zelfs nog een treble ...

96
96
Gert Verheyen zorgt voor kippenvel bij Club-fans

Een zinderende post op Instagram van Gert Verheyen heeft heel wat reacties losgemaakt. Met een ...

245
245
Nieuwe wending Duivels: Amerikanen beslissen over Iran

Bij de Rode Duivels is de voorbereiding volop aan de gang voor het WK. Er is echter nog altijd ...

95
95
'Tresoldi blijft gegeerd: grootmacht stuurt scout'

Club Brugge haalde woensdag stevig uit door KV Mechelen met 6-1 te verslaan. Dat deed deugd na het ...

115
115
Club Brugge voor transferbom? 25 miljoen voor ‘nieuwe Yamal’

Club Brugge wordt genoemd in een transferdossier dat alle kanten opgaat. Voor een piepjonge ...

472
472
Met Duivels naar WK? Vertonghen geeft grote hint

De Rode Duivels staan deze zomer voor een grote uitdaging op het WK. Sinds de laatste wereldbeker ...

15
15
Bertaccini haalt hard uit na nieuwe mokerslag Anderlecht

Na een zes op zes leek Anderlecht weer vertrokken te zijn in de Champions' Play-Off, maar donderdag ...

423
423
Enorme opluchting STVV: nieuw rampscenario afgewend

Op de vierde speeldag heeft STVV eindelijk zijn eerste zege van de Champions' Play-Off kunnen ...

67
67

Meer sportnieuws