Real wint Madrileense derby ondanks zeldzame fout Courtois

87 stemmen
Real wint Madrileense derby ondanks zeldzame fout Courtois

Real Madrid blijft ook na zes speeldagen foutloos in La Liga. De Madrileense derby tegen stadsgenoot Atletico leverde uiteindelijk geen problemen op, al werd het in de slotfase nog spannend na een zeldzame fout van Thibaut Courtois. Uiteindelijk bleef de 1-2-score wel op het bord staan, waardoor Real weer over FC Barcelona naar de leiding wipt met het maximum van de punten.


Drie Belgen kwamen aan de aftrap in de Spaanse topper, want bij Atletico kwamen zowel Axel Witsel als Yannick Carrasco weer aan de aftrap. Bij Real stond uiteraard Thibaut Courtois onder de lat, maar Eden Hazard moest opnieuw de hele wedstrijd vanaf de bank toekijken. Carlo Ancelotti gaf opnieuw de voorkeur aan Rodrygo Goes als spits en de jonge Braziliaan betaalde het vertrouwen ook snel terug. Na een knap lobje van Tchouameni zorgde hij voor de 0-1.

Tien minuten voor rust verdubbelde de Koninklijke al de score. Vinicius Junior trapte in eerste instantie nog op de paal, maar in de herneming trof Federico Valverde wel raak. De Uruguayaanse middenvelder maakte al zijn vierde goal dit seizoen en is zo goed op weg om de woorden van Ancelotti waar te maken. Die had onlangs nog verklaard dat hij zijn trainerslicentie zou verscheuren als Valverde geen tien keer zou scoren dit seizoen.

BLUNDER COURTOIS
In de slotfase werd het wel nog spannend. Atletico knokte zich weer in de wedstrijd met wat hulp van Courtois, die zich verkeek op een hoekschop en onder de bal doorging. Daardoor kon Hermoso de aansluitingstreffer binnenwerken. De verdediger, die Carrasco was komen vervangen, zou de wedstrijd echter niet uitspelen. In blessuretijd werd hij nog uitgesloten met een tweede gele kaart en zo zou het uiteindelijk bij 1-2 blijven.

LEES OOK: Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

Zal Real Madrid opnieuw kampioen worden?

Meest recent

Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

11
11
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

113
113
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

45
45
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

59
59
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

129
129
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

155
155
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

166
166
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

57
57
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

132
132
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

284
284
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

345
345
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

77
77
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

532
532
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

72
72
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

427
427
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

619
619
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

239
239
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

297
297
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

99
99
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

905
905
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

486
486
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

149
149
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

452
452
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

601
601
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

82
82

Meer sportnieuws