Real wint Madrileense derby ondanks zeldzame fout Courtois

door
Real wint Madrileense derby ondanks zeldzame fout Courtois

Real Madrid blijft ook na zes speeldagen foutloos in La Liga. De Madrileense derby tegen stadsgenoot Atletico leverde uiteindelijk geen problemen op, al werd het in de slotfase nog spannend na een zeldzame fout van Thibaut Courtois. Uiteindelijk bleef de 1-2-score wel op het bord staan, waardoor Real weer over FC Barcelona naar de leiding wipt met het maximum van de punten.


Drie Belgen kwamen aan de aftrap in de Spaanse topper, want bij Atletico kwamen zowel Axel Witsel als Yannick Carrasco weer aan de aftrap. Bij Real stond uiteraard Thibaut Courtois onder de lat, maar Eden Hazard moest opnieuw de hele wedstrijd vanaf de bank toekijken. Carlo Ancelotti gaf opnieuw de voorkeur aan Rodrygo Goes als spits en de jonge Braziliaan betaalde het vertrouwen ook snel terug. Na een knap lobje van Tchouameni zorgde hij voor de 0-1.

Tien minuten voor rust verdubbelde de Koninklijke al de score. Vinicius Junior trapte in eerste instantie nog op de paal, maar in de herneming trof Federico Valverde wel raak. De Uruguayaanse middenvelder maakte al zijn vierde goal dit seizoen en is zo goed op weg om de woorden van Ancelotti waar te maken. Die had onlangs nog verklaard dat hij zijn trainerslicentie zou verscheuren als Valverde geen tien keer zou scoren dit seizoen.

BLUNDER COURTOIS
In de slotfase werd het wel nog spannend. Atletico knokte zich weer in de wedstrijd met wat hulp van Courtois, die zich verkeek op een hoekschop en onder de bal doorging. Daardoor kon Hermoso de aansluitingstreffer binnenwerken. De verdediger, die Carrasco was komen vervangen, zou de wedstrijd echter niet uitspelen. In blessuretijd werd hij nog uitgesloten met een tweede gele kaart en zo zou het uiteindelijk bij 1-2 blijven.

LEES OOK: Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Zal Real Madrid opnieuw kampioen worden?

Meest recent

Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

15
15
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

10
10
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

13
13
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

97
97
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

211
211
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

95
95
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

115
115
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

65
65
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

118
118
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

405
405
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

134
134
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

81
81
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

609
609
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

181
181
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

43
43
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

798
798
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

146
146
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

273
273
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

480
480
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

799
799
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

963
963
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

222
222
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

57
57
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

137
137
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

163
163

Meer sportnieuws