Real wint Madrileense derby ondanks zeldzame fout Courtois

door
Real wint Madrileense derby ondanks zeldzame fout Courtois

Real Madrid blijft ook na zes speeldagen foutloos in La Liga. De Madrileense derby tegen stadsgenoot Atletico leverde uiteindelijk geen problemen op, al werd het in de slotfase nog spannend na een zeldzame fout van Thibaut Courtois. Uiteindelijk bleef de 1-2-score wel op het bord staan, waardoor Real weer over FC Barcelona naar de leiding wipt met het maximum van de punten.


Drie Belgen kwamen aan de aftrap in de Spaanse topper, want bij Atletico kwamen zowel Axel Witsel als Yannick Carrasco weer aan de aftrap. Bij Real stond uiteraard Thibaut Courtois onder de lat, maar Eden Hazard moest opnieuw de hele wedstrijd vanaf de bank toekijken. Carlo Ancelotti gaf opnieuw de voorkeur aan Rodrygo Goes als spits en de jonge Braziliaan betaalde het vertrouwen ook snel terug. Na een knap lobje van Tchouameni zorgde hij voor de 0-1.

Tien minuten voor rust verdubbelde de Koninklijke al de score. Vinicius Junior trapte in eerste instantie nog op de paal, maar in de herneming trof Federico Valverde wel raak. De Uruguayaanse middenvelder maakte al zijn vierde goal dit seizoen en is zo goed op weg om de woorden van Ancelotti waar te maken. Die had onlangs nog verklaard dat hij zijn trainerslicentie zou verscheuren als Valverde geen tien keer zou scoren dit seizoen.

BLUNDER COURTOIS
In de slotfase werd het wel nog spannend. Atletico knokte zich weer in de wedstrijd met wat hulp van Courtois, die zich verkeek op een hoekschop en onder de bal doorging. Daardoor kon Hermoso de aansluitingstreffer binnenwerken. De verdediger, die Carrasco was komen vervangen, zou de wedstrijd echter niet uitspelen. In blessuretijd werd hij nog uitgesloten met een tweede gele kaart en zo zou het uiteindelijk bij 1-2 blijven.

LEES OOK: Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Zal Real Madrid opnieuw kampioen worden?

Meest recent

Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

37
37
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

60
60
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

42
42
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

60
60
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

101
101
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

26
26
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

455
455
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

201
201
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

141
141
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

146
146
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

43
43
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

609
609
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

159
159
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

277
277
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

58
58
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

210
210
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

385
385
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

139
139
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

372
372
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

62
62
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

264
264
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

637
637
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1431
1431
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

155
155
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

600
600

Meer sportnieuws