Anderlecht knoopt tegen flets KVK eindelijk weer met zege aan

131 stemmen
Anderlecht knoopt tegen flets KVK eindelijk weer met zege aan

Na een één op twaalf de voorbije weken weet Anderlecht eindelijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. Een zwak KV Kortrijk kon Paars-Wit in het Lotto Park niets in de weg leggen en kreeg een 4-1 om de oren. De druk op Felice Mazzu kan zo eindelijk afnemen en Anderlecht rukt weer op naar de top acht. KVK blijft dan weer onderin hangen.


Het wedstrijdbegin stond uiteraard in het teken van de overleden Michel Verschueren, die voor de aftrap nog uitgebreid geëerd werd. Dat vertaalde zich niet in een flitsende start, maar kort voor het halfuur kwam Anderlecht wel op voorsprong. Debast vond Murillo in de zestien en diens aflegger werd door Verschaeren afgewerkt. Met die stand gingen we ook rusten.

In de tweede helft was er meer te beleven. Ilic moest al meteen Silva van de 2-0 houden, maar die viel na een kwartier alsnog. Ashimeru kon makkelijk binnen koppen. Daarna ging het plots snel. Drie minuten na die goal kwam Kortrijk plots weer in de wedstrijd, met dank aan Wesley Hoedt. De Nederlander werkte de bal via Selemani in eigen doel. Nog eens twee minuten later deed Vertonghen met zijn eerste Anderlecht-goal het Lotto Park weer opgelucht ademhalen.

VAR
Het slotakkoord kwam er een kwartier voor tijd met een bizarre fase. Refaelov werd in de zestien neergehaald, maar kreeg tot zijn grote verbazing een gele kaart voor een schwalbe. De VAR greep echter in, maar dat duurde dan weer bijzonder lang omdat het scherm van scheidsrechter Verboomen niet werkte. Uiteindelijk ging de bal alsnog op de stip en zo kon Refaelov de eindstand vastleggen.

Scoreverloop:
1-0 (27') Verschaeren, 2-0 (59') Ashimeru, 2-1 (62') Selemani, 3-1 (64') Vertonghen, 4-1 (75') Refaelov (strafschop)

LEES OOK: Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Verdiende zege voor Anderlecht?

Meest recent

Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

6
6
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

5
5
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

7
7
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

33
33
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

164
164
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

32
32
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

129
129
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

168
168
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

57
57
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

119
119
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

225
225
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

138
138
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

122
122
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

334
334
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

204
204
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

186
186
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

228
228
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

368
368
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

249
249
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

175
175
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

516
516
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

269
269
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

109
109
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

489
489

Meer sportnieuws