Anderlecht knoopt tegen flets KVK eindelijk weer met zege aan

door
Anderlecht knoopt tegen flets KVK eindelijk weer met zege aan

Na een één op twaalf de voorbije weken weet Anderlecht eindelijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. Een zwak KV Kortrijk kon Paars-Wit in het Lotto Park niets in de weg leggen en kreeg een 4-1 om de oren. De druk op Felice Mazzu kan zo eindelijk afnemen en Anderlecht rukt weer op naar de top acht. KVK blijft dan weer onderin hangen.


Het wedstrijdbegin stond uiteraard in het teken van de overleden Michel Verschueren, die voor de aftrap nog uitgebreid geëerd werd. Dat vertaalde zich niet in een flitsende start, maar kort voor het halfuur kwam Anderlecht wel op voorsprong. Debast vond Murillo in de zestien en diens aflegger werd door Verschaeren afgewerkt. Met die stand gingen we ook rusten.

In de tweede helft was er meer te beleven. Ilic moest al meteen Silva van de 2-0 houden, maar die viel na een kwartier alsnog. Ashimeru kon makkelijk binnen koppen. Daarna ging het plots snel. Drie minuten na die goal kwam Kortrijk plots weer in de wedstrijd, met dank aan Wesley Hoedt. De Nederlander werkte de bal via Selemani in eigen doel. Nog eens twee minuten later deed Vertonghen met zijn eerste Anderlecht-goal het Lotto Park weer opgelucht ademhalen.

VAR
Het slotakkoord kwam er een kwartier voor tijd met een bizarre fase. Refaelov werd in de zestien neergehaald, maar kreeg tot zijn grote verbazing een gele kaart voor een schwalbe. De VAR greep echter in, maar dat duurde dan weer bijzonder lang omdat het scherm van scheidsrechter Verboomen niet werkte. Uiteindelijk ging de bal alsnog op de stip en zo kon Refaelov de eindstand vastleggen.

Scoreverloop:
1-0 (27') Verschaeren, 2-0 (59') Ashimeru, 2-1 (62') Selemani, 3-1 (64') Vertonghen, 4-1 (75') Refaelov (strafschop)

LEES OOK: Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

Verdiende zege voor Anderlecht?

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

71
71
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

131
131
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

383
383
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

528
528
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

328
328
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

97
97
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

308
308
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

259
259
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

233
233
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

576
576
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

332
332
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

653
653
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

658
658
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

760
760
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

147
147
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

580
580
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1382
1382
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

778
778
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

243
243
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

475
475
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

389
389
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

659
659
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1049
1049
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

364
364
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

891
891

Meer sportnieuws