Anderlecht knoopt tegen flets KVK eindelijk weer met zege aan

door
Anderlecht knoopt tegen flets KVK eindelijk weer met zege aan

Na een één op twaalf de voorbije weken weet Anderlecht eindelijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. Een zwak KV Kortrijk kon Paars-Wit in het Lotto Park niets in de weg leggen en kreeg een 4-1 om de oren. De druk op Felice Mazzu kan zo eindelijk afnemen en Anderlecht rukt weer op naar de top acht. KVK blijft dan weer onderin hangen.


Het wedstrijdbegin stond uiteraard in het teken van de overleden Michel Verschueren, die voor de aftrap nog uitgebreid geëerd werd. Dat vertaalde zich niet in een flitsende start, maar kort voor het halfuur kwam Anderlecht wel op voorsprong. Debast vond Murillo in de zestien en diens aflegger werd door Verschaeren afgewerkt. Met die stand gingen we ook rusten.

In de tweede helft was er meer te beleven. Ilic moest al meteen Silva van de 2-0 houden, maar die viel na een kwartier alsnog. Ashimeru kon makkelijk binnen koppen. Daarna ging het plots snel. Drie minuten na die goal kwam Kortrijk plots weer in de wedstrijd, met dank aan Wesley Hoedt. De Nederlander werkte de bal via Selemani in eigen doel. Nog eens twee minuten later deed Vertonghen met zijn eerste Anderlecht-goal het Lotto Park weer opgelucht ademhalen.

VAR
Het slotakkoord kwam er een kwartier voor tijd met een bizarre fase. Refaelov werd in de zestien neergehaald, maar kreeg tot zijn grote verbazing een gele kaart voor een schwalbe. De VAR greep echter in, maar dat duurde dan weer bijzonder lang omdat het scherm van scheidsrechter Verboomen niet werkte. Uiteindelijk ging de bal alsnog op de stip en zo kon Refaelov de eindstand vastleggen.

Scoreverloop:
1-0 (27') Verschaeren, 2-0 (59') Ashimeru, 2-1 (62') Selemani, 3-1 (64') Vertonghen, 4-1 (75') Refaelov (strafschop)

LEES OOK: CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

Verdiende zege voor Anderlecht?

Meest recent

Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

18
18
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

4
4
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

58
58
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

45
45
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

51
51
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

226
226
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

29
29
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

369
369
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

257
257
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

336
336
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

22
22
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

33
33
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

67
67
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

91
91
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

107
107
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

67
67
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

420
420
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

164
164
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

329
329
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

127
127
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

478
478
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

287
287
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

239
239
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

177
177
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

265
265

Meer sportnieuws