Anderlecht knoopt tegen flets KVK eindelijk weer met zege aan

131 stemmen
Anderlecht knoopt tegen flets KVK eindelijk weer met zege aan

Na een één op twaalf de voorbije weken weet Anderlecht eindelijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. Een zwak KV Kortrijk kon Paars-Wit in het Lotto Park niets in de weg leggen en kreeg een 4-1 om de oren. De druk op Felice Mazzu kan zo eindelijk afnemen en Anderlecht rukt weer op naar de top acht. KVK blijft dan weer onderin hangen.


Het wedstrijdbegin stond uiteraard in het teken van de overleden Michel Verschueren, die voor de aftrap nog uitgebreid geëerd werd. Dat vertaalde zich niet in een flitsende start, maar kort voor het halfuur kwam Anderlecht wel op voorsprong. Debast vond Murillo in de zestien en diens aflegger werd door Verschaeren afgewerkt. Met die stand gingen we ook rusten.

In de tweede helft was er meer te beleven. Ilic moest al meteen Silva van de 2-0 houden, maar die viel na een kwartier alsnog. Ashimeru kon makkelijk binnen koppen. Daarna ging het plots snel. Drie minuten na die goal kwam Kortrijk plots weer in de wedstrijd, met dank aan Wesley Hoedt. De Nederlander werkte de bal via Selemani in eigen doel. Nog eens twee minuten later deed Vertonghen met zijn eerste Anderlecht-goal het Lotto Park weer opgelucht ademhalen.

VAR
Het slotakkoord kwam er een kwartier voor tijd met een bizarre fase. Refaelov werd in de zestien neergehaald, maar kreeg tot zijn grote verbazing een gele kaart voor een schwalbe. De VAR greep echter in, maar dat duurde dan weer bijzonder lang omdat het scherm van scheidsrechter Verboomen niet werkte. Uiteindelijk ging de bal alsnog op de stip en zo kon Refaelov de eindstand vastleggen.

Scoreverloop:
1-0 (27') Verschaeren, 2-0 (59') Ashimeru, 2-1 (62') Selemani, 3-1 (64') Vertonghen, 4-1 (75') Refaelov (strafschop)

LEES OOK: KV Kortrijk sluit Fins akkoord omtrent volgende transfer

Verdiende zege voor Anderlecht?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

34
34
'Perez pakt uit: eerste 4 zomeraanwinsten Real zijn bekend'

Real Madrid beleefde een woelig seizoen, maar Florentino Perez laat zich daardoor niet van de wijs ...

5
5
Garcia geeft aan wat hem het meest tevreden stemt na zege

De Rode Duivels zijn dinsdag uitstekend begonnen aan hun voorbereidingscampagne op het WK. Ze gingen ...

36
36
Ajax heeft beet en stelt nieuwe hoofdtrainer voor

Oscar Garcia hoopt om trainer te blijven, maar dat was nooit een optie. Ajax heeft een andere keuze ...

24
24
Grote Terugkeer Romelu Lukaku: "Met hem erbij..."

De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië. Bondscoach Rudi Garcia kreeg voor de partij al ...

121
121
Experiment Garcia zorgt voor mooie zege Rode Duivels

De Rode Duivels speelden zopas een oefenmatch in en tegen Kroatië. Het werd een interessant ...

116
116
'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Dévy Rigaux gaat een drukke transferzomer tegemoet bij Feyenoord. Hij zal ongetwijfeld zijn ...

139
139
Degryse scherp voor Garcia: "Ik zou dat niet doen"

De Rode Duivels hebben hun eerste helft tegen Kroatië achter de rug. De Belgen leiden met 0-1 ...

75
75
Experiment Rode Duivels: fans geven duidelijke mening

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun eerste match in de voorbereiding op het WK 2026. ...

106
106
Rode Duivel héél ambitieus: "Gaan om het WK te winnen"

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun oefenmatch tegen Kroatië. Rudi Garcia ...

52
52
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

292
292
Carl Huybrechts hard voor collega's: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

110
110
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

60
60
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

340
340
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

279
279
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

160
160
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

460
460
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

524
524
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

62
62
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

49
49
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

108
108
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

104
104
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

78
78
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

46
46
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

259
259
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

198
198

Meer sportnieuws