Anderlecht knoopt tegen flets KVK eindelijk weer met zege aan

131 stemmen
Anderlecht knoopt tegen flets KVK eindelijk weer met zege aan

Na een één op twaalf de voorbije weken weet Anderlecht eindelijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. Een zwak KV Kortrijk kon Paars-Wit in het Lotto Park niets in de weg leggen en kreeg een 4-1 om de oren. De druk op Felice Mazzu kan zo eindelijk afnemen en Anderlecht rukt weer op naar de top acht. KVK blijft dan weer onderin hangen.


Het wedstrijdbegin stond uiteraard in het teken van de overleden Michel Verschueren, die voor de aftrap nog uitgebreid geëerd werd. Dat vertaalde zich niet in een flitsende start, maar kort voor het halfuur kwam Anderlecht wel op voorsprong. Debast vond Murillo in de zestien en diens aflegger werd door Verschaeren afgewerkt. Met die stand gingen we ook rusten.

In de tweede helft was er meer te beleven. Ilic moest al meteen Silva van de 2-0 houden, maar die viel na een kwartier alsnog. Ashimeru kon makkelijk binnen koppen. Daarna ging het plots snel. Drie minuten na die goal kwam Kortrijk plots weer in de wedstrijd, met dank aan Wesley Hoedt. De Nederlander werkte de bal via Selemani in eigen doel. Nog eens twee minuten later deed Vertonghen met zijn eerste Anderlecht-goal het Lotto Park weer opgelucht ademhalen.

VAR
Het slotakkoord kwam er een kwartier voor tijd met een bizarre fase. Refaelov werd in de zestien neergehaald, maar kreeg tot zijn grote verbazing een gele kaart voor een schwalbe. De VAR greep echter in, maar dat duurde dan weer bijzonder lang omdat het scherm van scheidsrechter Verboomen niet werkte. Uiteindelijk ging de bal alsnog op de stip en zo kon Refaelov de eindstand vastleggen.

Scoreverloop:
1-0 (27') Verschaeren, 2-0 (59') Ashimeru, 2-1 (62') Selemani, 3-1 (64') Vertonghen, 4-1 (75') Refaelov (strafschop)

LEES OOK: 'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

Verdiende zege voor Anderlecht?

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

16
16
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

23
23
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

26
26
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

115
115
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

51
51
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

211
211
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

210
210
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

65
65
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

283
283
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

31
31
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

433
433
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

311
311
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

371
371
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

142
142
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

65
65
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

121
121
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

101
101
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

50
50
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

217
217
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

273
273
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

133
133
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

80
80
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

797
797
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

526
526
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

289
289

Meer sportnieuws