Beerschot zet revelatie Virton opzij na knappe comeback

door
Beerschot zet revelatie Virton opzij na knappe comeback

Beerschot heeft in de Challenger Pro League het verrassende Virton zijn eerste nederlaag van het seizoen toegediend. De Mannekes speelden een uiterst zwakke eerste helft maar na de rust rechtte het wel knap de rug.


Virton was zowaar nog steeds ongeslagen in de Challenger Pro League. De ploeg uit de provincie Luxemburg speelde al vier keer gelijk en won van Jong Genk. Vandaag kon de hekkensluiter van vorig seizoen zelfs oprukken richting de bovenste regionen als het thuis won van titelkandidaat Beerschot. De Mannekes kenden een wisselvallig seizoensbegin en moesten vandaag eigenlijk de drie punten meepakken uit het verre Virton.

Matige Mannekes geven niet thuis in Stade Yvan Georges

De bezoekers staken als eerste de neus aan het venster maar aan de overzijde was de beste kans wel voor de thuisploeg. Abdallah kon plots op Lathouwers afstormen maar schoof de bal naast. Even later knikte de spits ook nog eens naast het doelkader. Beerschot kwam op het kwartier echt eens piepen met een schot van nieuwkomer Thorisson dat stijlrijk gepakt werd door Vincensini. Aan de overzijde opende Virton even later wel de score, na een voorzet van Aguemon kopte Illunga de bal voor het doel en daar werkte de bedrijvige Abdallah af: 1-0. Beerschot gaf een belabberde indruk en iets voorbij het halfuur ontsnapten de bezoekers aan een dubbele achterstand toen Lathouwers een fenomenale redding uit zijn mouwen schudde op de kopbal van Abdallah. Halfweg mocht het team van Wieland niet klagen met een 1-0 achterstand.

Wieland zag zijn team een zwakke eerste helft afhaspelen.

Invallers draaien de rollen helemaal om

Na de pauze gooide de Beerschotse T1 met Baeten een nieuwe spits in het veld en dat loonde bijna meteen. Na goed vijf minuten spelen knikte de invaller al de 1-1 tegen de touwen. Plots waren de Mannekes nu de betere ploeg en iets voor het uur verijdelde Vincensini een bezoekende voorsprong. Beerschot was na de pauze veruit de bovenliggende partij maar Anne vergat op een dik kwartier van het einde wel om een vlijmscherpe counter af te maken, zijn poging vloog tegen de onderkant van de lat. Een dure misser voor Virton, meteen nadien zette Baeten vanop links voor en Van den Bergh knikte de 1-2 tegen de touwen.

Scoreverloop:

1-0 (17') Abdallah, 1-1 (54') Baeten, 1-2 (75') Van den Bergh

LEES OOK: KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep
60

Is Beerschot de grootste titelkandidaat?

Meest recent

UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

2
2
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

5
5
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

54
54
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

93
93
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

54
54
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

28
28
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

197
197
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

343
343
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

551
551
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

289
289
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

95
95
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

105
105
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

395
395
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

158
158
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

247
247
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

105
105
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

268
268
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

461
461
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

195
195
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

68
68
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

570
570
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

112
112
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

117
117
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

66
66

Meer sportnieuws