Beerschot zet revelatie Virton opzij na knappe comeback

door
Beerschot zet revelatie Virton opzij na knappe comeback

Beerschot heeft in de Challenger Pro League het verrassende Virton zijn eerste nederlaag van het seizoen toegediend. De Mannekes speelden een uiterst zwakke eerste helft maar na de rust rechtte het wel knap de rug.


Virton was zowaar nog steeds ongeslagen in de Challenger Pro League. De ploeg uit de provincie Luxemburg speelde al vier keer gelijk en won van Jong Genk. Vandaag kon de hekkensluiter van vorig seizoen zelfs oprukken richting de bovenste regionen als het thuis won van titelkandidaat Beerschot. De Mannekes kenden een wisselvallig seizoensbegin en moesten vandaag eigenlijk de drie punten meepakken uit het verre Virton.

Matige Mannekes geven niet thuis in Stade Yvan Georges

De bezoekers staken als eerste de neus aan het venster maar aan de overzijde was de beste kans wel voor de thuisploeg. Abdallah kon plots op Lathouwers afstormen maar schoof de bal naast. Even later knikte de spits ook nog eens naast het doelkader. Beerschot kwam op het kwartier echt eens piepen met een schot van nieuwkomer Thorisson dat stijlrijk gepakt werd door Vincensini. Aan de overzijde opende Virton even later wel de score, na een voorzet van Aguemon kopte Illunga de bal voor het doel en daar werkte de bedrijvige Abdallah af: 1-0. Beerschot gaf een belabberde indruk en iets voorbij het halfuur ontsnapten de bezoekers aan een dubbele achterstand toen Lathouwers een fenomenale redding uit zijn mouwen schudde op de kopbal van Abdallah. Halfweg mocht het team van Wieland niet klagen met een 1-0 achterstand.

Wieland zag zijn team een zwakke eerste helft afhaspelen.

Invallers draaien de rollen helemaal om

Na de pauze gooide de Beerschotse T1 met Baeten een nieuwe spits in het veld en dat loonde bijna meteen. Na goed vijf minuten spelen knikte de invaller al de 1-1 tegen de touwen. Plots waren de Mannekes nu de betere ploeg en iets voor het uur verijdelde Vincensini een bezoekende voorsprong. Beerschot was na de pauze veruit de bovenliggende partij maar Anne vergat op een dik kwartier van het einde wel om een vlijmscherpe counter af te maken, zijn poging vloog tegen de onderkant van de lat. Een dure misser voor Virton, meteen nadien zette Baeten vanop links voor en Van den Bergh knikte de 1-2 tegen de touwen.

Scoreverloop:

1-0 (17') Abdallah, 1-1 (54') Baeten, 1-2 (75') Van den Bergh

LEES OOK: Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Is Beerschot de grootste titelkandidaat?

Meest recent

Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

7
7
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

59
59
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

7
7
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

301
301
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

48
48
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

98
98
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

9
9
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

432
432
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

231
231
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

159
159
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

90
90
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

31
31
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

320
320
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

245
245
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

147
147
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

177
177
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

108
108
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

36
36
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

99
99
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

538
538
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

68
68
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

76
76
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

149
149
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

69
69
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

230
230

Meer sportnieuws