Boniface beleeft droomweek met zegevierend Union

door
Boniface beleeft droomweek met zegevierend Union

Vlak voor de interlandbreak heeft Union zijn week afgesloten met een knappe zege aan de Kehrweg. De wedstrijd leek op een gelijkspel af te stevenen maar finaal werd Boniface andermaal de matchwinnaar met een laat doelpunt.


Na de prachtige zes op zes, wou Union graag ook in de eigen competitie de drie punten pakken. Aan de Kehrweg moest het op bezoek bij de Eupense Panda's. Het team van Storck hing onderin en had absoluut een zege nodig om met een geruster gemoed de interlandbreak in te gaan. Geraerts kon vandaag niet rekenen op de geblesseerde Vanzeir en Nieuwkoop, bij Eupen keerde Prevljak terug in het elftal.

Strijdende Panda's vegen kanonstart Union uit

De runner-up van vorig seizoen stak als eerste de neus aan het venster, Boniface kwam in kansrijke positie maar tikte de bal te ver voor zich uit en zo was de kans verkeken. Nog voor er tien minuten op de klok stonden lanceerde Teuma de vrijstaande Adingra, die schoot ook raak en na een check van de VAR stond de snelle 0-1 op het bord.

Een veerkrachtig Eupen was nauwelijks aangeslagen en nadat Moris pogingen van verdediger Van Genechten en draaischijf Peeters onschadelijk maakte, zorgde Lambert iets voorbij het kwartier met een rake kopbal al voor de 1-1. De wedstrijd bleef nadien leuk om volgen maar grote kansen bleven wel uit. Halfweg hingen de bordjes gelijk aan de Kehrweg.

Moris pakt een paar goede ballen maar is kansloos op de kopslag van Lambert.

Union bonkt op de deur en breekt die finaal open

Ook na de pauze kwamen beide ploegen meteen tot kansen. Eerst vergat Peeters om de thuisploeg op voorsprong te schieten en aan de overzijde liet Lynen tot twee maal toe een dikke kans onbenut. Iets voor het uur knalde Boniface dan weer een eind naast het doel van Moser, voorlopig waren er wel kansen maar geen nieuwe doelpunten aan de Kehrweg.

Karl Geraerts probeerde met enkele wissels nog om het laken naar zich toe te trekken, onder meer Puertas en Nilsson kwamen in het elftal. In de slotfase was het Union dat nog het meeste aandrong en nadat thuisspeler Wakaso een tweede gele kaart kreeg, was het Boniface die finaal opnieuw de held werd met een kopbaldoelpunt. Zo pakt Union drie gouden punten mee vanuit Eupen.

Scoreverloop:

0-1 (8') Adingra, 1-1 (18') Lambert, 1-2 (90+2') Boniface

Bijzonderheid:

Wakaso (Eupen) krijgt een tweede gele kaart (90+1')

LEES OOK: Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Zal Union de Champions Play-Offs halen dit seizoen?

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

15
15
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

69
69
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

26
26
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

202
202
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

178
178
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

105
105
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

23
23
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

278
278
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

190
190
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

136
136
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

135
135
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

24
24
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

257
257
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

45
45
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

67
67
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

81
81
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

139
139
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

269
269
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

517
517
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

251
251
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

437
437
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

256
256
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

141
141
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

397
397
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

660
660

Meer sportnieuws