Boniface beleeft droomweek met zegevierend Union

43 stemmen
Boniface beleeft droomweek met zegevierend Union

Vlak voor de interlandbreak heeft Union zijn week afgesloten met een knappe zege aan de Kehrweg. De wedstrijd leek op een gelijkspel af te stevenen maar finaal werd Boniface andermaal de matchwinnaar met een laat doelpunt.


Na de prachtige zes op zes, wou Union graag ook in de eigen competitie de drie punten pakken. Aan de Kehrweg moest het op bezoek bij de Eupense Panda's. Het team van Storck hing onderin en had absoluut een zege nodig om met een geruster gemoed de interlandbreak in te gaan. Geraerts kon vandaag niet rekenen op de geblesseerde Vanzeir en Nieuwkoop, bij Eupen keerde Prevljak terug in het elftal.

Strijdende Panda's vegen kanonstart Union uit

De runner-up van vorig seizoen stak als eerste de neus aan het venster, Boniface kwam in kansrijke positie maar tikte de bal te ver voor zich uit en zo was de kans verkeken. Nog voor er tien minuten op de klok stonden lanceerde Teuma de vrijstaande Adingra, die schoot ook raak en na een check van de VAR stond de snelle 0-1 op het bord.

Een veerkrachtig Eupen was nauwelijks aangeslagen en nadat Moris pogingen van verdediger Van Genechten en draaischijf Peeters onschadelijk maakte, zorgde Lambert iets voorbij het kwartier met een rake kopbal al voor de 1-1. De wedstrijd bleef nadien leuk om volgen maar grote kansen bleven wel uit. Halfweg hingen de bordjes gelijk aan de Kehrweg.

Moris pakt een paar goede ballen maar is kansloos op de kopslag van Lambert.

Union bonkt op de deur en breekt die finaal open

Ook na de pauze kwamen beide ploegen meteen tot kansen. Eerst vergat Peeters om de thuisploeg op voorsprong te schieten en aan de overzijde liet Lynen tot twee maal toe een dikke kans onbenut. Iets voor het uur knalde Boniface dan weer een eind naast het doel van Moser, voorlopig waren er wel kansen maar geen nieuwe doelpunten aan de Kehrweg.

Karl Geraerts probeerde met enkele wissels nog om het laken naar zich toe te trekken, onder meer Puertas en Nilsson kwamen in het elftal. In de slotfase was het Union dat nog het meeste aandrong en nadat thuisspeler Wakaso een tweede gele kaart kreeg, was het Boniface die finaal opnieuw de held werd met een kopbaldoelpunt. Zo pakt Union drie gouden punten mee vanuit Eupen.

Scoreverloop:

0-1 (8') Adingra, 1-1 (18') Lambert, 1-2 (90+2') Boniface

Bijzonderheid:

Wakaso (Eupen) krijgt een tweede gele kaart (90+1')

LEES OOK: Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Zal Union de Champions Play-Offs halen dit seizoen?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

30
30
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

28
28
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

153
153
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

122
122
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

35
35
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

331
331
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

139
139
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

419
419
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

54
54
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

106
106
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

43
43
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

319
319
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

672
672
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

504
504
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

146
146
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1081
1081
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

175
175
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

656
656
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

246
246
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

507
507
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

250
250
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

276
276
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1252
1252
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

635
635

Meer sportnieuws