Mathijssen roept Belgische revelatie op: "Dankzij Club NXT"

door
Mathijssen roept Belgische revelatie op:

Jacky Mathijssen maakte zijn selectie bekend voor de interlands van de Belgische beloften tegen Nederland en Frankrijk. Maxime De Cuyper maakt deel uit van de selectie. Een logische keuze.


 De Cuyper is bijzonder goed bezig bij KVC Westerlo en was afgelopen zondag tegen RSC Anderlecht nog enorm sterk. De 21-jarige linkerflankspeler maakte de afgelopen jaren steeds meer progressie. Dat is geen toeval volgens Axel Vergeylen, de makelaar van de huurling van Club Brugge.

"Hij verdient deze selectie. Maxim is het bewijs dat het de juiste stap was om drie jaar geleden met Club NXT op volwassen niveau te spelen. Samen met Maxim en zijn ouders is de sportieve weg die we uitstippelden de enige juiste. Voor veel van de spelers die nu op jonge leeftijd kunnen proeven van U23-voetbal (in de Challenger Pro League, nvdr.) zal dit een positieve invloed hebben op hun carrière”, aldus Vergeylen aan onze redactie. Het valt te hopen dat de komende jaren nog Belgische spelers zoals De Cuyper hun weg via Club NXT, RSCA Futures, Jong Genk en SL 16 naar de Jupiler Pro League weten te vinden.

De Cuyper is het seizoen zeer goed begonnen met drie assists en Club Brugge houdt zijn prestaties volop in de gaten. Afgelopen zomer was Toulouse al geïnteresseerd in de Belgische flankspeler, maar er werd gekozen om bij KVC Westerlo ervaring op te doen in de Jupiler Pro League. De Cuyper was na de zege tegen Anderlecht, toen bondscoach Roberto Martinez in de tribune zat, nog vrij rustig na zijn glansprestatie. "Het lijkt me heel vroeg om te beweren dat ik in aanmerking kom voor de Rode Duivels. Stapje per stapje. Laat ons hopen dat ik op termijn wel de nationale ploeg haal. Dat is het mooiste wat er is”, verklaarde hij achteraf aan Het Nieuwsblad.

CR

LEES OOK: Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Een bewijs dat de beloftenploegen in de CPL een meerwaarde zijn voor de jonge gasten?

Meest recent

Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

24
24
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

153
153
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

23
23
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

38
38
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

26
26
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

51
51
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

261
261
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

38
38
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

35
35
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

91
91
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

90
90
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

136
136
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

36
36
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

140
140
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

340
340
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

106
106
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

194
194
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

49
49
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

48
48
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

218
218
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

358
358
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

149
149
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

405
405
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

173
173
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

90
90

Meer sportnieuws