Mathijssen roept Belgische revelatie op: "Dankzij Club NXT"

door
Mathijssen roept Belgische revelatie op:

Jacky Mathijssen maakte zijn selectie bekend voor de interlands van de Belgische beloften tegen Nederland en Frankrijk. Maxime De Cuyper maakt deel uit van de selectie. Een logische keuze.


 De Cuyper is bijzonder goed bezig bij KVC Westerlo en was afgelopen zondag tegen RSC Anderlecht nog enorm sterk. De 21-jarige linkerflankspeler maakte de afgelopen jaren steeds meer progressie. Dat is geen toeval volgens Axel Vergeylen, de makelaar van de huurling van Club Brugge.

"Hij verdient deze selectie. Maxim is het bewijs dat het de juiste stap was om drie jaar geleden met Club NXT op volwassen niveau te spelen. Samen met Maxim en zijn ouders is de sportieve weg die we uitstippelden de enige juiste. Voor veel van de spelers die nu op jonge leeftijd kunnen proeven van U23-voetbal (in de Challenger Pro League, nvdr.) zal dit een positieve invloed hebben op hun carrière”, aldus Vergeylen aan onze redactie. Het valt te hopen dat de komende jaren nog Belgische spelers zoals De Cuyper hun weg via Club NXT, RSCA Futures, Jong Genk en SL 16 naar de Jupiler Pro League weten te vinden.

De Cuyper is het seizoen zeer goed begonnen met drie assists en Club Brugge houdt zijn prestaties volop in de gaten. Afgelopen zomer was Toulouse al geïnteresseerd in de Belgische flankspeler, maar er werd gekozen om bij KVC Westerlo ervaring op te doen in de Jupiler Pro League. De Cuyper was na de zege tegen Anderlecht, toen bondscoach Roberto Martinez in de tribune zat, nog vrij rustig na zijn glansprestatie. "Het lijkt me heel vroeg om te beweren dat ik in aanmerking kom voor de Rode Duivels. Stapje per stapje. Laat ons hopen dat ik op termijn wel de nationale ploeg haal. Dat is het mooiste wat er is”, verklaarde hij achteraf aan Het Nieuwsblad.

CR

LEES OOK: Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Een bewijs dat de beloftenploegen in de CPL een meerwaarde zijn voor de jonge gasten?

Meest recent

Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

17
17
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

64
64
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

125
125
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

54
54
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

37
37
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

123
123
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

390
390
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

164
164
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

684
684
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

155
155
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

114
114
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

140
140
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

200
200
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

620
620
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

48
48
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

343
343
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

276
276
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

176
176
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

400
400
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

196
196
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

68
68
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

50
50
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

303
303
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

102
102
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

362
362

Meer sportnieuws