Grote RSCA-zorgen: “Geen enkele glinstering in de ogen”

door
Grote RSCA-zorgen: “Geen enkele glinstering in de ogen”

Het 0-0 gelijkspel tegen het Roemeense FCSB in de groepsfase van de Conference League is ook bij Felice Mazzu hard aangekomen. Ondanks het feit dat de Brusselaars tweede staan in hun groep lijkt de vreugde en het plezier voor het spel verdwenen te zijn bij de paars-witte oefenmeester.


De magere negende plaats in de competitie zal er alvast niet aan helpen. Hoe gelukkig we Felice Mazzu vorig seizoen nog zagen dansen en zingen op het veld van Union, hoe ongelukkig hij nu soms neerzakt in zijn stoel na een, zoveelste, teleurstellende partij. Voor zijn overstap werd er al geopperd dat de stress dat bij een ploeg als Anderlecht hoort hem te veel zou kunnen worden.

"Er ligt bijna een dodelijke vermoeidheid over zijn gelaat. Geen enkele glinstering in de ogen. Felice is diep ongelukkig en laat dat zien. Hij verzuipt in onzekerheid na een moeilijk parcours bij Anderlecht en is een open boek. Hij laat zijn humeuren blijken en is eerlijk in de communicatie met de spelers", klinkt het hard in de column van Hugo Camps in Het Laatste Nieuws.

KARAKTERMOORD
Mazzu, die in het verleden al aan het roer stond van Charleroi en Genk, moet volgens de columnist vooral genoeg tijd en vertrouwen krijgen van het paars-witte bestuur. "Ik hoop dat Anderlecht geduldig is met deze coach. Na het debacle met Racing Genk kan hij geen tweede afbranding hebben. Dat zou karaktermoord zijn." Zondag krijgt de Belgische recordkampioen bezoek van Kortrijk, dat veertiende staat in de stand.

LEES OOK: Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Bezwijkt Mazzu onder de druk bij Anderlecht?

Meest recent

Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

19
19
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

123
123
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

45
45
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

36
36
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

76
76
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

115
115
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

79
79
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

47
47
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

60
60
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

132
132
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

36
36
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

141
141
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

28
28
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

123
123
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

204
204
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

66
66
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

307
307
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

192
192
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

187
187
'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

127
127
Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Marc Coucke heeft opnieuw bewezen dat hij zichzelf niet al te serieus neemt. De ondernemer en ...

89
89
'Ondergang RWDM: nieuw schrijnend verhaal duikt op'

Krijgen we in de komende maanden een nieuwe tragedie in de Challenger Pro League? Een jaar na het ...

118
118
'Union tussen hoop en vrees: details over interesse bekend'

Het lijkt voor Union alweer een spannende mercato te gaan worden. In zowat elke transferperiode moet ...

48
48
'Origi maakt sensationele comeback bij ex-club'

Divock Origi zou deze winter eindelijk weer voetballer kunnen worden. De ex-Rode Duivel zat het ...

277
277
Blunder van De Mil? "Als hij een week langer gewacht had..."

AA Gent krijgt zaterdag het bezoek van Westerlo en op die wedstrijd staat er toch behoorlijk wat ...

268
268

Meer sportnieuws