Vertonghen doet bizarre uitspraak na non-match

door
Vertonghen doet bizarre uitspraak na non-match

Een inspiratieloos RSC Anderlecht speelde donderdagavond 0-0 gelijk op het veld van het Roemeense FSCB in de groepsfase van de Conference League. Na afloop van de partij stond de ervaren Jan Vertonghen, die deze zomer overkwam van het Portugese Benfica, de pers te woord.


Anderlecht staat na twee wedstrijden op de tweede plaats in Groep B van de Conference League met 4 punten. Jan Vertonghen, die de Paars-Witte defensie moet versterken dankzij zijn jaren ervaring op het hoogste niveau, stond opnieuw in de basis bij de Belgische recordkampioen nadat hij de wedstrijd tegen Westerlo moest uitzitten vanwege een blessure. "Een zege was welkom, maar 4 punten is ook positief. Ik vond ons zeker de betere ploeg en dat geeft vertrouwen voor de terugmatch", klonk het bij Sporza.

De manschappen van Felice Mazzu probeerden wel in Roemenië, maar slaagde er niet in degelijke kansen bij mekaar te voetballen. De Rode Duivel moest dan ook wel de eerlijke conclusie maken dat zijn ploeg het heft in eigen handen had moeten nemen. "Maar we hadden kunnen winnen als we beter waren geweest in balbezit. Daarvoor ontbrak durf. We draaiden vaak naar achteren en dat heeft te maken met vertrouwen."

INVALLERS
Maar het was niet allemaal slecht in de ogen van de ervaren verdediger. Vooral de ingevallen spelers konden Vertonghen wel bekoren. "Een invaller als Yari Verschaeren durft en denkt wel vooruit, Julien Duranville ook. Als we meer denken als zij en geloven in onze kwaliteiten, dan zijn er niet veel ploegen beter dan wij", besloot hij.

LEES OOK: Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

Had Anderlecht moeten winnen?

Meest recent

Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

44
44
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

35
35
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

16
16
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

15
15
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

114
114
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

48
48
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

223
223
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

123
123
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

35
35
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

119
119
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

192
192
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

57
57
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

196
196
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

61
61
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

82
82
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

224
224
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

72
72
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

761
761
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

418
418
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

48
48
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

409
409
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

150
150
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

405
405
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

146
146
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

178
178

Meer sportnieuws