Vertonghen doet bizarre uitspraak na non-match

door
Vertonghen doet bizarre uitspraak na non-match

Een inspiratieloos RSC Anderlecht speelde donderdagavond 0-0 gelijk op het veld van het Roemeense FSCB in de groepsfase van de Conference League. Na afloop van de partij stond de ervaren Jan Vertonghen, die deze zomer overkwam van het Portugese Benfica, de pers te woord.


Anderlecht staat na twee wedstrijden op de tweede plaats in Groep B van de Conference League met 4 punten. Jan Vertonghen, die de Paars-Witte defensie moet versterken dankzij zijn jaren ervaring op het hoogste niveau, stond opnieuw in de basis bij de Belgische recordkampioen nadat hij de wedstrijd tegen Westerlo moest uitzitten vanwege een blessure. "Een zege was welkom, maar 4 punten is ook positief. Ik vond ons zeker de betere ploeg en dat geeft vertrouwen voor de terugmatch", klonk het bij Sporza.

De manschappen van Felice Mazzu probeerden wel in Roemenië, maar slaagde er niet in degelijke kansen bij mekaar te voetballen. De Rode Duivel moest dan ook wel de eerlijke conclusie maken dat zijn ploeg het heft in eigen handen had moeten nemen. "Maar we hadden kunnen winnen als we beter waren geweest in balbezit. Daarvoor ontbrak durf. We draaiden vaak naar achteren en dat heeft te maken met vertrouwen."

INVALLERS
Maar het was niet allemaal slecht in de ogen van de ervaren verdediger. Vooral de ingevallen spelers konden Vertonghen wel bekoren. "Een invaller als Yari Verschaeren durft en denkt wel vooruit, Julien Duranville ook. Als we meer denken als zij en geloven in onze kwaliteiten, dan zijn er niet veel ploegen beter dan wij", besloot hij.

LEES OOK: De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Had Anderlecht moeten winnen?

Meest recent

Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

251
251
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

69
69
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

41
41
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

53
53
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

81
81
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

36
36
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

407
407
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

36
36
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

51
51
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

61
61
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

323
323
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

51
51
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

133
133
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

88
88
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

151
151
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

300
300
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

322
322
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

248
248
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

116
116
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

178
178
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

106
106
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

148
148
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

128
128
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

187
187

Meer sportnieuws