Anderlecht blijft Europees dromen na intense strijd in Roemenië

236 stemmen
Anderlecht blijft Europees dromen na intense strijd in Roemenië

Anderlecht moest zich dringend herpakken na de zwakke resultaten in de Jupiler Pro League en het team van Mazzu heeft toch enigszins de rug gerecht vanavond. Paars-Wit zocht naar een verlossend doelpunt in Roemenië maar vond dat niet. Met een vier op zes mag het wel hopen op een Europese overwintering.


Na de dramatische één op twaalf in de eigen competitie, kon Anderlecht vanavond wat vertrouwen tanken in de Conference League. Vorige week won het team van Felice Mazzu met veel moeite van Silkeborg, vanavond moest Paars-Wit in Roemenië aan de bak tegen FCSB uit Boekarest, het vroegere Steaua. Jan Vertonghen was deze keer wel fit voor de dienst, voorin mochten Refaelov, Silva en Ashimeru voor de doelpunten zorgen.

Silva vergeet Paars-Wit in zetel te zetten

Paars-Wit begon goed in Roemenië met vroege kansen voor Ashimeru en Amuzu, doelman Tarnovanu bracht voorlopig redding. De Roemenen kwamen halfweg de eerste periode echt in de wedstrijd en Van Crombrugge moest meteen alert zijn bij een verre uithaal van Edjouma en niet veel later vloog een omhaal van Dawa over. Het team van Mazzu mocht ook niet klagen toen een twijfelachtige tussenkomst van doelman Van Crombrugge niet met een strafschop werd bestraft. Het offensief van FCSB ging ook snel weer liggen en de beste mogelijkheid voor de pauze was uiteindelijk nog voor Anderlecht: Amuzu legde prima terug tot bij Silva die te zwak in de handen van de thuisdoelman besloot. Halfweg stond het na een matige eerste periode nog 0-0.

Silva laat een prima kans onbenut, halfweg staat het nog 0-0 in Roemenië.

Bezoekers bonken op de deur maar krijgen die niet open

Ook na de pauze bleef de wedstrijd een mager beestje. Pas iets voor het uur zorgde Anderlecht nog eens voor dreiging met een hard schot van Refaelov, de thuisdoelman bracht moeizaam redding. Paars-Wit was zowat de enige ploeg die tot doelrijpe mogelijkheden kwam want tien minuten later kregen ook Arnstad (met opnieuw een hard schot) en Refaelov (rebound) de bal niet voorbij Tarnovanu. Met onder meer Duranville en Verschaeren probeerde Mazzu in de slotfase nog het laken naar zich toe te trekken maar de bezoekers hadden pech dat een strafschopfout op Esposito niet gefloten werd. Zo bleef het bij een 0-0 gelijkspel in Roemenië, met een vier op zes kan Paars-Wit niet klagen over zijn Europese start.

LEES OOK: Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

Zal Anderlecht Europees overwinteren?

Meest recent

'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

8
8
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

80
80
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

21
21
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

166
166
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

94
94
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

72
72
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

554
554
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

56
56
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

120
120
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

143
143
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

870
870
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

62
62
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

566
566
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

394
394
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

762
762
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

742
742
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

126
126
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

436
436
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

743
743
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

362
362
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

201
201
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

224
224
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

207
207
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

360
360
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

948
948

Meer sportnieuws