Anderlecht blijft Europees dromen na intense strijd in Roemenië

236 stemmen
Anderlecht blijft Europees dromen na intense strijd in Roemenië

Anderlecht moest zich dringend herpakken na de zwakke resultaten in de Jupiler Pro League en het team van Mazzu heeft toch enigszins de rug gerecht vanavond. Paars-Wit zocht naar een verlossend doelpunt in Roemenië maar vond dat niet. Met een vier op zes mag het wel hopen op een Europese overwintering.


Na de dramatische één op twaalf in de eigen competitie, kon Anderlecht vanavond wat vertrouwen tanken in de Conference League. Vorige week won het team van Felice Mazzu met veel moeite van Silkeborg, vanavond moest Paars-Wit in Roemenië aan de bak tegen FCSB uit Boekarest, het vroegere Steaua. Jan Vertonghen was deze keer wel fit voor de dienst, voorin mochten Refaelov, Silva en Ashimeru voor de doelpunten zorgen.

Silva vergeet Paars-Wit in zetel te zetten

Paars-Wit begon goed in Roemenië met vroege kansen voor Ashimeru en Amuzu, doelman Tarnovanu bracht voorlopig redding. De Roemenen kwamen halfweg de eerste periode echt in de wedstrijd en Van Crombrugge moest meteen alert zijn bij een verre uithaal van Edjouma en niet veel later vloog een omhaal van Dawa over. Het team van Mazzu mocht ook niet klagen toen een twijfelachtige tussenkomst van doelman Van Crombrugge niet met een strafschop werd bestraft. Het offensief van FCSB ging ook snel weer liggen en de beste mogelijkheid voor de pauze was uiteindelijk nog voor Anderlecht: Amuzu legde prima terug tot bij Silva die te zwak in de handen van de thuisdoelman besloot. Halfweg stond het na een matige eerste periode nog 0-0.

Silva laat een prima kans onbenut, halfweg staat het nog 0-0 in Roemenië.

Bezoekers bonken op de deur maar krijgen die niet open

Ook na de pauze bleef de wedstrijd een mager beestje. Pas iets voor het uur zorgde Anderlecht nog eens voor dreiging met een hard schot van Refaelov, de thuisdoelman bracht moeizaam redding. Paars-Wit was zowat de enige ploeg die tot doelrijpe mogelijkheden kwam want tien minuten later kregen ook Arnstad (met opnieuw een hard schot) en Refaelov (rebound) de bal niet voorbij Tarnovanu. Met onder meer Duranville en Verschaeren probeerde Mazzu in de slotfase nog het laken naar zich toe te trekken maar de bezoekers hadden pech dat een strafschopfout op Esposito niet gefloten werd. Zo bleef het bij een 0-0 gelijkspel in Roemenië, met een vier op zes kan Paars-Wit niet klagen over zijn Europese start.

LEES OOK: 'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Zal Anderlecht Europees overwinteren?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

136
136
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

66
66
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

138
138
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

58
58
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

462
462
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

117
117
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

145
145
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

168
168
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

56
56
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

192
192
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

955
955
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

80
80
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

340
340
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

813
813
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

125
125
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

680
680
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

371
371
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

301
301
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

255
255
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

50
50
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

213
213
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

362
362
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

722
722
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

473
473
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

445
445

Meer sportnieuws