Anderlecht blijft Europees dromen na intense strijd in Roemenië

door
Anderlecht blijft Europees dromen na intense strijd in Roemenië

Anderlecht moest zich dringend herpakken na de zwakke resultaten in de Jupiler Pro League en het team van Mazzu heeft toch enigszins de rug gerecht vanavond. Paars-Wit zocht naar een verlossend doelpunt in Roemenië maar vond dat niet. Met een vier op zes mag het wel hopen op een Europese overwintering.


Na de dramatische één op twaalf in de eigen competitie, kon Anderlecht vanavond wat vertrouwen tanken in de Conference League. Vorige week won het team van Felice Mazzu met veel moeite van Silkeborg, vanavond moest Paars-Wit in Roemenië aan de bak tegen FCSB uit Boekarest, het vroegere Steaua. Jan Vertonghen was deze keer wel fit voor de dienst, voorin mochten Refaelov, Silva en Ashimeru voor de doelpunten zorgen.

Silva vergeet Paars-Wit in zetel te zetten

Paars-Wit begon goed in Roemenië met vroege kansen voor Ashimeru en Amuzu, doelman Tarnovanu bracht voorlopig redding. De Roemenen kwamen halfweg de eerste periode echt in de wedstrijd en Van Crombrugge moest meteen alert zijn bij een verre uithaal van Edjouma en niet veel later vloog een omhaal van Dawa over. Het team van Mazzu mocht ook niet klagen toen een twijfelachtige tussenkomst van doelman Van Crombrugge niet met een strafschop werd bestraft. Het offensief van FCSB ging ook snel weer liggen en de beste mogelijkheid voor de pauze was uiteindelijk nog voor Anderlecht: Amuzu legde prima terug tot bij Silva die te zwak in de handen van de thuisdoelman besloot. Halfweg stond het na een matige eerste periode nog 0-0.

Silva laat een prima kans onbenut, halfweg staat het nog 0-0 in Roemenië.

Bezoekers bonken op de deur maar krijgen die niet open

Ook na de pauze bleef de wedstrijd een mager beestje. Pas iets voor het uur zorgde Anderlecht nog eens voor dreiging met een hard schot van Refaelov, de thuisdoelman bracht moeizaam redding. Paars-Wit was zowat de enige ploeg die tot doelrijpe mogelijkheden kwam want tien minuten later kregen ook Arnstad (met opnieuw een hard schot) en Refaelov (rebound) de bal niet voorbij Tarnovanu. Met onder meer Duranville en Verschaeren probeerde Mazzu in de slotfase nog het laken naar zich toe te trekken maar de bezoekers hadden pech dat een strafschopfout op Esposito niet gefloten werd. Zo bleef het bij een 0-0 gelijkspel in Roemenië, met een vier op zes kan Paars-Wit niet klagen over zijn Europese start.

LEES OOK: Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Zal Anderlecht Europees overwinteren?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over het competitieformat, waarbij vooral ...

0
0
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

18
18
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

39
39
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

51
51
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

225
225
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

317
317
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

289
289
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

101
101
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

77
77
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

68
68
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

117
117
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

22
22
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1097
1097
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

69
69
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

168
168
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

284
284
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

46
46
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

72
72
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

179
179
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

180
180
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

385
385
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

81
81
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

99
99
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

348
348
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

339
339

Meer sportnieuws