Anderlecht blijft Europees dromen na intense strijd in Roemenië

door
Anderlecht blijft Europees dromen na intense strijd in Roemenië

Anderlecht moest zich dringend herpakken na de zwakke resultaten in de Jupiler Pro League en het team van Mazzu heeft toch enigszins de rug gerecht vanavond. Paars-Wit zocht naar een verlossend doelpunt in Roemenië maar vond dat niet. Met een vier op zes mag het wel hopen op een Europese overwintering.


Na de dramatische één op twaalf in de eigen competitie, kon Anderlecht vanavond wat vertrouwen tanken in de Conference League. Vorige week won het team van Felice Mazzu met veel moeite van Silkeborg, vanavond moest Paars-Wit in Roemenië aan de bak tegen FCSB uit Boekarest, het vroegere Steaua. Jan Vertonghen was deze keer wel fit voor de dienst, voorin mochten Refaelov, Silva en Ashimeru voor de doelpunten zorgen.

Silva vergeet Paars-Wit in zetel te zetten

Paars-Wit begon goed in Roemenië met vroege kansen voor Ashimeru en Amuzu, doelman Tarnovanu bracht voorlopig redding. De Roemenen kwamen halfweg de eerste periode echt in de wedstrijd en Van Crombrugge moest meteen alert zijn bij een verre uithaal van Edjouma en niet veel later vloog een omhaal van Dawa over. Het team van Mazzu mocht ook niet klagen toen een twijfelachtige tussenkomst van doelman Van Crombrugge niet met een strafschop werd bestraft. Het offensief van FCSB ging ook snel weer liggen en de beste mogelijkheid voor de pauze was uiteindelijk nog voor Anderlecht: Amuzu legde prima terug tot bij Silva die te zwak in de handen van de thuisdoelman besloot. Halfweg stond het na een matige eerste periode nog 0-0.

Silva laat een prima kans onbenut, halfweg staat het nog 0-0 in Roemenië.

Bezoekers bonken op de deur maar krijgen die niet open

Ook na de pauze bleef de wedstrijd een mager beestje. Pas iets voor het uur zorgde Anderlecht nog eens voor dreiging met een hard schot van Refaelov, de thuisdoelman bracht moeizaam redding. Paars-Wit was zowat de enige ploeg die tot doelrijpe mogelijkheden kwam want tien minuten later kregen ook Arnstad (met opnieuw een hard schot) en Refaelov (rebound) de bal niet voorbij Tarnovanu. Met onder meer Duranville en Verschaeren probeerde Mazzu in de slotfase nog het laken naar zich toe te trekken maar de bezoekers hadden pech dat een strafschopfout op Esposito niet gefloten werd. Zo bleef het bij een 0-0 gelijkspel in Roemenië, met een vier op zes kan Paars-Wit niet klagen over zijn Europese start.

LEES OOK: ‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Zal Anderlecht Europees overwinteren?

Meest recent

'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

38
38
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

156
156
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

349
349
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

195
195
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

246
246
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

190
190
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

490
490
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

183
183
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

76
76
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

216
216
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

72
72
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

408
408
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

178
178
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

64
64
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

43
43
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

69
69
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

174
174
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

111
111
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

60
60
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

253
253
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

115
115
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

79
79
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

267
267
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

164
164
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

1125
1125

Meer sportnieuws