Anderlecht blijft Europees dromen na intense strijd in Roemenië

door
Anderlecht blijft Europees dromen na intense strijd in Roemenië

Anderlecht moest zich dringend herpakken na de zwakke resultaten in de Jupiler Pro League en het team van Mazzu heeft toch enigszins de rug gerecht vanavond. Paars-Wit zocht naar een verlossend doelpunt in Roemenië maar vond dat niet. Met een vier op zes mag het wel hopen op een Europese overwintering.


Na de dramatische één op twaalf in de eigen competitie, kon Anderlecht vanavond wat vertrouwen tanken in de Conference League. Vorige week won het team van Felice Mazzu met veel moeite van Silkeborg, vanavond moest Paars-Wit in Roemenië aan de bak tegen FCSB uit Boekarest, het vroegere Steaua. Jan Vertonghen was deze keer wel fit voor de dienst, voorin mochten Refaelov, Silva en Ashimeru voor de doelpunten zorgen.

Silva vergeet Paars-Wit in zetel te zetten

Paars-Wit begon goed in Roemenië met vroege kansen voor Ashimeru en Amuzu, doelman Tarnovanu bracht voorlopig redding. De Roemenen kwamen halfweg de eerste periode echt in de wedstrijd en Van Crombrugge moest meteen alert zijn bij een verre uithaal van Edjouma en niet veel later vloog een omhaal van Dawa over. Het team van Mazzu mocht ook niet klagen toen een twijfelachtige tussenkomst van doelman Van Crombrugge niet met een strafschop werd bestraft. Het offensief van FCSB ging ook snel weer liggen en de beste mogelijkheid voor de pauze was uiteindelijk nog voor Anderlecht: Amuzu legde prima terug tot bij Silva die te zwak in de handen van de thuisdoelman besloot. Halfweg stond het na een matige eerste periode nog 0-0.

Silva laat een prima kans onbenut, halfweg staat het nog 0-0 in Roemenië.

Bezoekers bonken op de deur maar krijgen die niet open

Ook na de pauze bleef de wedstrijd een mager beestje. Pas iets voor het uur zorgde Anderlecht nog eens voor dreiging met een hard schot van Refaelov, de thuisdoelman bracht moeizaam redding. Paars-Wit was zowat de enige ploeg die tot doelrijpe mogelijkheden kwam want tien minuten later kregen ook Arnstad (met opnieuw een hard schot) en Refaelov (rebound) de bal niet voorbij Tarnovanu. Met onder meer Duranville en Verschaeren probeerde Mazzu in de slotfase nog het laken naar zich toe te trekken maar de bezoekers hadden pech dat een strafschopfout op Esposito niet gefloten werd. Zo bleef het bij een 0-0 gelijkspel in Roemenië, met een vier op zes kan Paars-Wit niet klagen over zijn Europese start.

LEES OOK: 'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Zal Anderlecht Europees overwinteren?

Meest recent

Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart

Standard was de voorbije jaren doorgaans het kneusje in Play-Off II, maar dat lijkt dit seizoen ...

11
11
Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Bij Club Brugge belooft het alweer een drukke transferzomer te gaan worden. Deze week raakte al ...

29
29
Standard kan na 30 matchen eindelijk nog eens winnen in PO2

Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. ...

38
38
Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

198
198
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

22
22
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

152
152
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

43
43
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

39
39
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

54
54
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

207
207
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

76
76
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

29
29
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

168
168
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

132
132
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

214
214
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

87
87
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

67
67
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

424
424
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

145
145
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

180
180
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

45
45
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

69
69
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

156
156
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

123
123
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

278
278

Meer sportnieuws