Foket droomt van WK, maar: "Zoek niet naar me in de selectie"

door
Foket droomt van WK, maar:

Thomas Foket, die momenteel speelt voor het Franse Stade Reims, zal niet in actie komen in de Nations League-wedstrijden van de Rode Duivels tegen Wales (22/9) en Nederland (25/9) eind deze maand. De rechtervleugelverdediger ligt al sinds juli in de lappenmand vanwege een zware hamstringblessure. 

De voormalige KAA Gent-speler kwam dit seizoen nog geen enkele keer in actie voor zijn Franse club, dat hem in 2018 overnam van de Buffalo's voor zo'n 3,5 miljoen euro. De Rode Duivel droomt echter nog steeds van een selectie voor het WK, maar beseft dat de tijd begint de dringen. Een deelname aan de opkomende Nations League-wedstrijden van België zit er dan ook helemaal nog niet in. En laat dat nu eens voor vele spelers de uitgelezen kans zijn om zich te tonen voor het opkomende wereldkampioenschap. 

“Zoek niet naar mijn naam wanneer bondscoach Roberto Martinez vrijdag de selectie bekendmaakt”, vertelde Foket aan Het Nieuwsblad. “De dokter van de nationale ploeg kent mijn situatie. Het is te vroeg. Ik ga die interlandperiode gebruiken om écht fit te geraken. Een beetje een tweede voorbereiding op het seizoen.”

De concurrentie bij de Rode Duivels is dan ook moordend. 26 spelers mogen afreizen naar Qatar in november, terwijl Foket meestal strandt in de laatste preselectie van bondscoach Martinez. "Er is echt veel concurrentie. Er kunnen wel geblesseerden uitvallen, maar dat wens je natuurlijk niemand toe. Ik weet dat ik fit moet zijn en moet spelen bij Reims, en dan is het fingers crossed dat ik de definitieve selectie zal halen”, besloot de verdediger. 

LEES OOK: Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

Zou jij Foket selecteren voor het WK?

Meest recent

Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Voor Nicky Hayen staat er toch wel wat druk op de ketel. Weer verliezen tegen Standard is absoluut ...

32
32
Westerlo kraait victorie: miljoenen in aantocht

KVC Westerlo is zeer sterk bezig in de Europe Play-Offs. Ze strijden volop mee voor winst en dat ...

20
20
Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

86
86
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

199
199
Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Club Brugge profiteerde tijdens de midweekspeeldag optimaal van de slipper bij leider Union SG. Maar ...

164
164
Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

In de strijd om de tweede plek in de Serie A heeft SSC Napoli vrijdag een uitstekende zaak gedaan ...

138
138
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

40
40
De Cat verrast Anderlecht: astronomisch bod lonkt

De naam van Nathan De Cat duikt overal op in de lijstjes van Europese topclubs, die zich stilaan ...

360
360
Terwijl De Bruyne schittert: Conte veegt vloer aan met Lukaku

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond nog eens ouderwets indruk gemaakt bij SSC Napoli. Met een ...

110
110
'Vuurwerk Club Brugge: víér toptransfers nu al op tafel'

Club Brugge is momenteel volop gefocust op het inhalen van Union SG in de ontknoping van de ...

497
497
Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

71
71
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

75
75
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

207
207
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

41
41
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

48
48
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

204
204
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

77
77
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

40
40
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

257
257
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

38
38
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

674
674
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

281
281
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

237
237
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

116
116
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

125
125

Meer sportnieuws