"RSCA zal nooit meer zo een manager hebben als Verschueren"

door

Michel Verschueren is op 91-jarige leeftijd heengegaan. De manager kende een prachtige carrière bij RSC Anderlecht. We polsten bij Oleg Iachtchouk en Adri Van Tiggelen naar het overlijden van ‘Mister Michel’ en blikten terug op ons enige interview ooit met de iconische RSCA-legende.


In de zomer van 2010 sprak ondergetekende Michel Verschueren op het toen gloednieuwe Neerpede-complex. Hij blikte toen terug op zijn revolutionaire innovaties bij RSCA. "We hebben het mooiste stadion van België gebouwd en dat is vandaag nog altijd zo. Dat weet iedereen. Om Anderlecht op hoog niveau te houden was er ook een nieuw stadion nodig. We staan momenteel 14de op de UEFA Ranking aller tijden. Om dit enigszins te behouden waren er veranderingen nodig", vertelde de toen 78-jarige Verschueren.

"Het huidige stadion kostte 1,5 miljard BEF (ongeveer 40 miljoen euro) en dat hebben wij zelf gefinancierd. We waren toen voorloper met onze business seats en loges. Door de huurgelden van deze vernieuwingen hebben we toen het Constant Vanden Stockstadion kunnen afbetalen." Hij sprak toen ook over zijn allerbeste transfer ooit. "Ik heb honderden transfers gedaan. De meest spectaculaire die ik gedaan heb is toch die van Juan Lozano. Iedereen spreekt over Paul Van Himst, maar Juan Lozano was volgens mij toch de beste speler, tijdens mijn periode, die Anderlecht gekend heeft.”



RECHTLIJNIG MAAR EERLIJK

Oleg Iachtchouk werd door Verschueren in 1996 naar Anderlecht gehaald. Hij was toen een 20-jarig Oekraïens toptalent, maar door blessures kon hij zijn volle potentieel niet benutten. Iachtchouk speelde desondanks toch 10 jaar voor Anderlecht en was nadien nog een aantal jaren jeugdtrainer. Vandaag de dag is hij spelersbegeleider en komt hij nog vaak op de club. “Hij was een rechtlijnige man die zeer direct was. Als hij iets te melden had, dan vertelde hij je dat ook in je gezicht. Meneer Verschueren was ook een man van zijn woord en als hij iets beloofde, dan kwam hij die belofte ook na. Dat is nu toch wel anders in het voetbal, waar veel mensen zaken beloven en die beloftes uiteindelijk niet nakomen. Het overlijden van Mister Michel is een enorm verlies voor het Belgische voetbal, want er zijn heel weinig unieke mensen zoals hij. Ik weet dat hij vaak van ’s ochtends vroeg tot ’s avonds laat op de club was."



Adri Van Tiggelen speelde van 1986-1991 voor Anderlecht en won met de Brusselaars 6 prijzen. Hij werd in 1988 Europees Kampioen met Nederland en is dus een zeer grote naam. Hij is ook bijzonder triest. "Het overlijden van Verschueren is een groot verlies voor Anderlecht. Hij was een man voor wie echt iedereen binnen de club enorm veel respect had. Hij vertelde altijd waar het op stond en zijn argumenten waren altijd zo goed onderbouwd, dat je haast nooit een wederwoord had. Hij had hij altijd gelijk. Hij was een zeer goed man en een echte clublegende. Ik wens de familie héél veel sterke met dit enorme verlies. Ik weet dat zijn zoon even dezelfde functie had bij Anderlecht, maar het zal voor RSCA bijzonder moeilijk zijn om ooit nog zo een manager te hebben."

Rust zacht, Mister Michel.

Claudio Reulens

LEES OOK: 'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

Meest recent

Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

0
0
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

33
33
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

35
35
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

311
311
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

30
30
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

36
36
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

39
39
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

199
199
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

191
191
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

293
293
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

436
436
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

226
226
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

309
309
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

189
189
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

90
90
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

145
145
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

159
159
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

144
144
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

31
31
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

179
179
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

151
151
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

338
338
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

313
313
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

212
212
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

226
226

Meer sportnieuws