"RSCA zal nooit meer zo een manager hebben als Verschueren"

0 stemmen

Michel Verschueren is op 91-jarige leeftijd heengegaan. De manager kende een prachtige carrière bij RSC Anderlecht. We polsten bij Oleg Iachtchouk en Adri Van Tiggelen naar het overlijden van ‘Mister Michel’ en blikten terug op ons enige interview ooit met de iconische RSCA-legende.


In de zomer van 2010 sprak ondergetekende Michel Verschueren op het toen gloednieuwe Neerpede-complex. Hij blikte toen terug op zijn revolutionaire innovaties bij RSCA. "We hebben het mooiste stadion van België gebouwd en dat is vandaag nog altijd zo. Dat weet iedereen. Om Anderlecht op hoog niveau te houden was er ook een nieuw stadion nodig. We staan momenteel 14de op de UEFA Ranking aller tijden. Om dit enigszins te behouden waren er veranderingen nodig", vertelde de toen 78-jarige Verschueren.

"Het huidige stadion kostte 1,5 miljard BEF (ongeveer 40 miljoen euro) en dat hebben wij zelf gefinancierd. We waren toen voorloper met onze business seats en loges. Door de huurgelden van deze vernieuwingen hebben we toen het Constant Vanden Stockstadion kunnen afbetalen." Hij sprak toen ook over zijn allerbeste transfer ooit. "Ik heb honderden transfers gedaan. De meest spectaculaire die ik gedaan heb is toch die van Juan Lozano. Iedereen spreekt over Paul Van Himst, maar Juan Lozano was volgens mij toch de beste speler, tijdens mijn periode, die Anderlecht gekend heeft.”



RECHTLIJNIG MAAR EERLIJK

Oleg Iachtchouk werd door Verschueren in 1996 naar Anderlecht gehaald. Hij was toen een 20-jarig Oekraïens toptalent, maar door blessures kon hij zijn volle potentieel niet benutten. Iachtchouk speelde desondanks toch 10 jaar voor Anderlecht en was nadien nog een aantal jaren jeugdtrainer. Vandaag de dag is hij spelersbegeleider en komt hij nog vaak op de club. “Hij was een rechtlijnige man die zeer direct was. Als hij iets te melden had, dan vertelde hij je dat ook in je gezicht. Meneer Verschueren was ook een man van zijn woord en als hij iets beloofde, dan kwam hij die belofte ook na. Dat is nu toch wel anders in het voetbal, waar veel mensen zaken beloven en die beloftes uiteindelijk niet nakomen. Het overlijden van Mister Michel is een enorm verlies voor het Belgische voetbal, want er zijn heel weinig unieke mensen zoals hij. Ik weet dat hij vaak van ’s ochtends vroeg tot ’s avonds laat op de club was."



Adri Van Tiggelen speelde van 1986-1991 voor Anderlecht en won met de Brusselaars 6 prijzen. Hij werd in 1988 Europees Kampioen met Nederland en is dus een zeer grote naam. Hij is ook bijzonder triest. "Het overlijden van Verschueren is een groot verlies voor Anderlecht. Hij was een man voor wie echt iedereen binnen de club enorm veel respect had. Hij vertelde altijd waar het op stond en zijn argumenten waren altijd zo goed onderbouwd, dat je haast nooit een wederwoord had. Hij had hij altijd gelijk. Hij was een zeer goed man en een echte clublegende. Ik wens de familie héél veel sterke met dit enorme verlies. Ik weet dat zijn zoon even dezelfde functie had bij Anderlecht, maar het zal voor RSCA bijzonder moeilijk zijn om ooit nog zo een manager te hebben."

Rust zacht, Mister Michel.

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Anderlecht zet zinnen op vervanger van Hazard'

Meest recent

Genk houdt interesse af, Japanner weg bij OHL

De zomermercato komt alsmaar meer op gang, ook voor Belgische clubs. Bij KRC Genk zijn ze erin ...

8
8
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schiet in actie, sterkhouders weg bij Club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

60
60
Fans reageren op stadionnieuws Club Brugge: “Knettergek!”

Club Brugge kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat er een definitieve uitvoerbare ...

149
149
Rode Duivels zorgen nu ook buiten het veld voor chaos

Een plaats in de halve finale lonkt en heel België leeft toe naar de kraker tegen Spanje. Maar ...

61
61
Marokko incasseert mokerslag, Franse ophef om arbitrage

Vanavond staat de eerste kwartfinale van het WK 2026 op het programma. Marokko en Frankrijk bekampen ...

171
171
Van der Elst kiest twee verrassende Duivels in elftal van WK

De wereldbeker is intussen in zijn eindfase aanbeland. Acht landen blijven nog over en binnen acht ...

139
139
Ein-de-lijk! Club kan beginnen aan bouw van nieuw stadion

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot de absolute primus in België op sportief en ...

415
415
'Volgende sterkhouder Union weg: PL meldt zich'

Union moest de voorbije zomers telkens zijn beste spelers laten vertrekken en dat zal dit jaar ...

50
50
'Anderlecht heeft derde aanwinst beet: 5 miljoen'

Er ligt deze zomer heel wat werk op de plank voor sportief directeur Antoine Sibierski bij ...

496
496
Ruben Van Gucht dropt enorme bom bij Vandaag Inside

Maandenlang werd er volop gespeculeerd, maar Ruben Van Gucht hield de lippen stijf op elkaar. Tot ...

116
116
'Standard vangt plots complete jackpot met transfer'

Standard lijkt deze zomer weer zeer actief te gaan zijn op de transfermarkt. Sportief directeur Marc ...

197
197
Olmo vreest één Rode Duivel vooral: "Beste ter wereld"

Vrijdag kunnen de Rode Duivels voor een enorme stunt zorgen op het WK. Dan nemen ze het in hun ...

361
361
'Anderlecht zet zinnen op vervanger van Hazard'

Antoine Sibierski moet stilaan toch gaan doorschakelen in de transferdossiers. Paars-Wit heeft nog ...

180
180
Moreira geeft aan hoe België Spanje moet aanpakken

België neemt het vrijdag op tegen Spanje. De Rode Duivels hopen op een stunt zoals 40 jaar ...

133
133
Courtois verrast iedereen met update over Duivels-toekomst

Thibaut Courtois leek enkele weken geleden aan te geven dat het na het WK misschien wel eens gedaan ...

175
175
Anderlecht verbaast: 15M-transfer plots op tafel

Anderlecht heeft een ideaal target op het oog, maar het botst meteen op een stevig prijskaartje. Er ...

346
346
'Drama voor Anderlecht: wéér speler maanden out'

De voorbereiding van RSC Anderlecht begint stilaan een nachtmerrie te worden. De Brusselaars zijn ...

482
482
Courtois laat België dromen: "Spanje? Het is mogelijk"

België speelt vrijdagavond tegen Spanje. De Belgen zijn uiteraard niet de favoriet in deze ...

86
86
KRC Genk zoekt vervanger Hayen: 10 mogelijke kandidaten

De passage van Nicky Hayen bij KRC Genk is afgelopen. De Limburger maakte niet bepaald indruk en won ...

600
600
'Theate versiert na WK absolute droomtransfer'

Arthur Theate is niet langer een basispion op het WK. De linksvoetige centrale verdediger verloor ...

172
172
Anderlecht heeft opvolger Nathan De Cat al beet

We haalden al aan dat Antoine Sibierski nog een berg werk heeft te verzetten, want voorlopig is het ...

400
400
'Afscheid na 183 matchen: Duitsers kloppen aan bij Club'

Met Simon Mignolet (pensioen) en Aleksandar Stankovic (terug naar Internazionale) zag Club Brugge in ...

715
715
'Versterking Anderlecht: 23-jarige flankaanvaller in vizier'

De selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Tubeke, waar coach Vitor Bruno zijn troepen ...

231
231
'Transferbom Arsenal, United dokt 50 miljoen aan Chelsea'

Door het wereldkampioenschap gaat het nieuwe seizoen in de Premier League pas eind augustus weer van ...

86
86
'Nieuwe trainer Genk: grote namen en oude bekenden op lijst'

Hoewel de voorbereiding inmiddels op toerental draait, moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe ...

759
759

Meer sportnieuws