"RSCA zal nooit meer zo een manager hebben als Verschueren"

door

Michel Verschueren is op 91-jarige leeftijd heengegaan. De manager kende een prachtige carrière bij RSC Anderlecht. We polsten bij Oleg Iachtchouk en Adri Van Tiggelen naar het overlijden van ‘Mister Michel’ en blikten terug op ons enige interview ooit met de iconische RSCA-legende.


In de zomer van 2010 sprak ondergetekende Michel Verschueren op het toen gloednieuwe Neerpede-complex. Hij blikte toen terug op zijn revolutionaire innovaties bij RSCA. "We hebben het mooiste stadion van België gebouwd en dat is vandaag nog altijd zo. Dat weet iedereen. Om Anderlecht op hoog niveau te houden was er ook een nieuw stadion nodig. We staan momenteel 14de op de UEFA Ranking aller tijden. Om dit enigszins te behouden waren er veranderingen nodig", vertelde de toen 78-jarige Verschueren.

"Het huidige stadion kostte 1,5 miljard BEF (ongeveer 40 miljoen euro) en dat hebben wij zelf gefinancierd. We waren toen voorloper met onze business seats en loges. Door de huurgelden van deze vernieuwingen hebben we toen het Constant Vanden Stockstadion kunnen afbetalen." Hij sprak toen ook over zijn allerbeste transfer ooit. "Ik heb honderden transfers gedaan. De meest spectaculaire die ik gedaan heb is toch die van Juan Lozano. Iedereen spreekt over Paul Van Himst, maar Juan Lozano was volgens mij toch de beste speler, tijdens mijn periode, die Anderlecht gekend heeft.”



RECHTLIJNIG MAAR EERLIJK

Oleg Iachtchouk werd door Verschueren in 1996 naar Anderlecht gehaald. Hij was toen een 20-jarig Oekraïens toptalent, maar door blessures kon hij zijn volle potentieel niet benutten. Iachtchouk speelde desondanks toch 10 jaar voor Anderlecht en was nadien nog een aantal jaren jeugdtrainer. Vandaag de dag is hij spelersbegeleider en komt hij nog vaak op de club. “Hij was een rechtlijnige man die zeer direct was. Als hij iets te melden had, dan vertelde hij je dat ook in je gezicht. Meneer Verschueren was ook een man van zijn woord en als hij iets beloofde, dan kwam hij die belofte ook na. Dat is nu toch wel anders in het voetbal, waar veel mensen zaken beloven en die beloftes uiteindelijk niet nakomen. Het overlijden van Mister Michel is een enorm verlies voor het Belgische voetbal, want er zijn heel weinig unieke mensen zoals hij. Ik weet dat hij vaak van ’s ochtends vroeg tot ’s avonds laat op de club was."



Adri Van Tiggelen speelde van 1986-1991 voor Anderlecht en won met de Brusselaars 6 prijzen. Hij werd in 1988 Europees Kampioen met Nederland en is dus een zeer grote naam. Hij is ook bijzonder triest. "Het overlijden van Verschueren is een groot verlies voor Anderlecht. Hij was een man voor wie echt iedereen binnen de club enorm veel respect had. Hij vertelde altijd waar het op stond en zijn argumenten waren altijd zo goed onderbouwd, dat je haast nooit een wederwoord had. Hij had hij altijd gelijk. Hij was een zeer goed man en een echte clublegende. Ik wens de familie héél veel sterke met dit enorme verlies. Ik weet dat zijn zoon even dezelfde functie had bij Anderlecht, maar het zal voor RSCA bijzonder moeilijk zijn om ooit nog zo een manager te hebben."

Rust zacht, Mister Michel.

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

Meest recent

'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

32
32
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

18
18
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

62
62
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

41
41
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

280
280
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

255
255
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

91
91
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

417
417
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

283
283
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

101
101
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

268
268
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

524
524
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

89
89
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

66
66
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

46
46
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

374
374
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

577
577
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

280
280
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

92
92
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

80
80
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

484
484
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

221
221
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

320
320
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

204
204
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

149
149

Meer sportnieuws