"RSCA zal nooit meer zo een manager hebben als Verschueren"

0

Michel Verschueren is op 91-jarige leeftijd heengegaan. De manager kende een prachtige carrière bij RSC Anderlecht. We polsten bij Oleg Iachtchouk en Adri Van Tiggelen naar het overlijden van ‘Mister Michel’ en blikten terug op ons enige interview ooit met de iconische RSCA-legende.


In de zomer van 2010 sprak ondergetekende Michel Verschueren op het toen gloednieuwe Neerpede-complex. Hij blikte toen terug op zijn revolutionaire innovaties bij RSCA. "We hebben het mooiste stadion van België gebouwd en dat is vandaag nog altijd zo. Dat weet iedereen. Om Anderlecht op hoog niveau te houden was er ook een nieuw stadion nodig. We staan momenteel 14de op de UEFA Ranking aller tijden. Om dit enigszins te behouden waren er veranderingen nodig", vertelde de toen 78-jarige Verschueren.

"Het huidige stadion kostte 1,5 miljard BEF (ongeveer 40 miljoen euro) en dat hebben wij zelf gefinancierd. We waren toen voorloper met onze business seats en loges. Door de huurgelden van deze vernieuwingen hebben we toen het Constant Vanden Stockstadion kunnen afbetalen." Hij sprak toen ook over zijn allerbeste transfer ooit. "Ik heb honderden transfers gedaan. De meest spectaculaire die ik gedaan heb is toch die van Juan Lozano. Iedereen spreekt over Paul Van Himst, maar Juan Lozano was volgens mij toch de beste speler, tijdens mijn periode, die Anderlecht gekend heeft.”



RECHTLIJNIG MAAR EERLIJK

Oleg Iachtchouk werd door Verschueren in 1996 naar Anderlecht gehaald. Hij was toen een 20-jarig Oekraïens toptalent, maar door blessures kon hij zijn volle potentieel niet benutten. Iachtchouk speelde desondanks toch 10 jaar voor Anderlecht en was nadien nog een aantal jaren jeugdtrainer. Vandaag de dag is hij spelersbegeleider en komt hij nog vaak op de club. “Hij was een rechtlijnige man die zeer direct was. Als hij iets te melden had, dan vertelde hij je dat ook in je gezicht. Meneer Verschueren was ook een man van zijn woord en als hij iets beloofde, dan kwam hij die belofte ook na. Dat is nu toch wel anders in het voetbal, waar veel mensen zaken beloven en die beloftes uiteindelijk niet nakomen. Het overlijden van Mister Michel is een enorm verlies voor het Belgische voetbal, want er zijn heel weinig unieke mensen zoals hij. Ik weet dat hij vaak van ’s ochtends vroeg tot ’s avonds laat op de club was."



Adri Van Tiggelen speelde van 1986-1991 voor Anderlecht en won met de Brusselaars 6 prijzen. Hij werd in 1988 Europees Kampioen met Nederland en is dus een zeer grote naam. Hij is ook bijzonder triest. "Het overlijden van Verschueren is een groot verlies voor Anderlecht. Hij was een man voor wie echt iedereen binnen de club enorm veel respect had. Hij vertelde altijd waar het op stond en zijn argumenten waren altijd zo goed onderbouwd, dat je haast nooit een wederwoord had. Hij had hij altijd gelijk. Hij was een zeer goed man en een echte clublegende. Ik wens de familie héél veel sterke met dit enorme verlies. Ik weet dat zijn zoon even dezelfde functie had bij Anderlecht, maar het zal voor RSCA bijzonder moeilijk zijn om ooit nog zo een manager te hebben."

Rust zacht, Mister Michel.

Claudio Reulens

LEES OOK: Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Meest recent

Genk haalt alles uit de kast: publiekslieveling terug voor Gent

KRC Genk staat zondagnamiddag voor een stevige uitdaging. Zo krijgen de Limburgers het bezoek van ...

0
0
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

62
62
'De Bruyne doet ogen openen: Allegri grijpt in bij Napoli'

In de Serie A wil SSC Napoli zich zondagavond herpakken. Na twee opeenvolgende nederlagen moet er op ...

36
36
Opstellingen: Club zónder Vanaken; Antwerp met debutant

Club Brugge wil zondagmiddag voor eigen volk iets recht zetten na de Europese slipper tegen Aston ...

137
137
RAFC-fan Kim Huybrechts beleeft dubbel drama in Antwerpen

Voor Kim Huybrechts draaide een weekend dat zoveel kon brengen uit op een dubbel drama. De ...

21
21
Titanenduel in Genk-Gent: Thorup zet Burgess op zijn plek

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

420
420
TRANSFERUURTJE: 'Real grijpt in met Courtois, transferschok Stankovic'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

137
137
OHL incasseert nieuwe mokerslag: Timmy Simons grijpt in

Oud-Heverlee Leuven heeft in de Jupiler Pro League een nieuwe pokerslag geïncasseerd. OHL leek ...

178
178
Westerlo stunt tegen Standard: Charaï looft reactie

Westerlo won met 4-2 van Standard Luik. De Rouches waren nochtans goed aan het seizoen begonnen, ...

23
23
Michèle Lacroix doet aangrijpend verhaal: “Drie maanden superzwaar”’

Voor Kevin De Bruyne en zijn gezin kwam er de voorbije maanden een hoofdstuk tot een einde dat ...

83
83
Hubert briest ondanks forfaitzege: “Absoluut niet zien”

Union SG boekte een 5-0 zege tegen Lommel en de vicekampioen draait weer mee bovenin het klassement. ...

87
87
Verstraete houdt zich niet in: “Goed bij ons kloten”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Cercle Brugge leken Timmy Simons en ...

119
119
"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

105
105
Zorgen bij Union SG: sterkhouder lang buiten strijd?

Union SG won met 5-0 van Lommel SK en raast momenteel doorheen de Jupiler Pro League. Toch kregen de ...

91
91
Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

Nicky Hayen moet vrezen voor een ontslag. Burnley verloor met 3-1 van Swansea City en blijft zo ...

304
304
Alarmbel rond Lukaku bij Fenerbahçe: "Hij is daarvan de dupe"

De kritiek op Romelu Lukaku is al hard. Ook in België. Vlaamse analisten spraken al over een ...

118
118
Degryse waarschuwt Club: "Hij is al behoorlijk nerveus"

Club Brugge kende een moeilijke competitiestart, maar volgens analist Marc Degryse is er geen reden ...

399
399
Burgess looft AA Gent-pion: "Ronduit indrukwekkend"

Christian Burgess is bijzonder onder de indruk gekomen van Josué Vergara. De aanwinst liet ...

205
205
‘Verhaeghe dumpt kampioenenmaker voor spotprijs’

Club Brugge weigerde deze zomer tientallen miljoenen voor een van zijn absolute kampioenenmakers. ...

453
453
Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht geven ze elk seizoen de nodige kansen aan spelers van Neerpede. Ook dit seizoen ...

355
355
Club Brugge ziet onverwachte pion Tzolis zijn rol overnemen

Bij Club Brugge vertrok Christos Tzolis naar Arsenal. Er wordt naar Mamdou Diakhon en Jan Virgili ...

507
507
Anderlecht maakt progressie: twee spelers laten sector floreren

Bij RSC Anderlecht boekten ze een zuinige op het veld van KV Mechelen. Het is duidelijk dat RSCA nog ...

343
343
Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

116
116
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

96
96
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

48
48

Meer sportnieuws