"RSCA zal nooit meer zo een manager hebben als Verschueren"

door

Michel Verschueren is op 91-jarige leeftijd heengegaan. De manager kende een prachtige carrière bij RSC Anderlecht. We polsten bij Oleg Iachtchouk en Adri Van Tiggelen naar het overlijden van ‘Mister Michel’ en blikten terug op ons enige interview ooit met de iconische RSCA-legende.


In de zomer van 2010 sprak ondergetekende Michel Verschueren op het toen gloednieuwe Neerpede-complex. Hij blikte toen terug op zijn revolutionaire innovaties bij RSCA. "We hebben het mooiste stadion van België gebouwd en dat is vandaag nog altijd zo. Dat weet iedereen. Om Anderlecht op hoog niveau te houden was er ook een nieuw stadion nodig. We staan momenteel 14de op de UEFA Ranking aller tijden. Om dit enigszins te behouden waren er veranderingen nodig", vertelde de toen 78-jarige Verschueren.

"Het huidige stadion kostte 1,5 miljard BEF (ongeveer 40 miljoen euro) en dat hebben wij zelf gefinancierd. We waren toen voorloper met onze business seats en loges. Door de huurgelden van deze vernieuwingen hebben we toen het Constant Vanden Stockstadion kunnen afbetalen." Hij sprak toen ook over zijn allerbeste transfer ooit. "Ik heb honderden transfers gedaan. De meest spectaculaire die ik gedaan heb is toch die van Juan Lozano. Iedereen spreekt over Paul Van Himst, maar Juan Lozano was volgens mij toch de beste speler, tijdens mijn periode, die Anderlecht gekend heeft.”



RECHTLIJNIG MAAR EERLIJK

Oleg Iachtchouk werd door Verschueren in 1996 naar Anderlecht gehaald. Hij was toen een 20-jarig Oekraïens toptalent, maar door blessures kon hij zijn volle potentieel niet benutten. Iachtchouk speelde desondanks toch 10 jaar voor Anderlecht en was nadien nog een aantal jaren jeugdtrainer. Vandaag de dag is hij spelersbegeleider en komt hij nog vaak op de club. “Hij was een rechtlijnige man die zeer direct was. Als hij iets te melden had, dan vertelde hij je dat ook in je gezicht. Meneer Verschueren was ook een man van zijn woord en als hij iets beloofde, dan kwam hij die belofte ook na. Dat is nu toch wel anders in het voetbal, waar veel mensen zaken beloven en die beloftes uiteindelijk niet nakomen. Het overlijden van Mister Michel is een enorm verlies voor het Belgische voetbal, want er zijn heel weinig unieke mensen zoals hij. Ik weet dat hij vaak van ’s ochtends vroeg tot ’s avonds laat op de club was."



Adri Van Tiggelen speelde van 1986-1991 voor Anderlecht en won met de Brusselaars 6 prijzen. Hij werd in 1988 Europees Kampioen met Nederland en is dus een zeer grote naam. Hij is ook bijzonder triest. "Het overlijden van Verschueren is een groot verlies voor Anderlecht. Hij was een man voor wie echt iedereen binnen de club enorm veel respect had. Hij vertelde altijd waar het op stond en zijn argumenten waren altijd zo goed onderbouwd, dat je haast nooit een wederwoord had. Hij had hij altijd gelijk. Hij was een zeer goed man en een echte clublegende. Ik wens de familie héél veel sterke met dit enorme verlies. Ik weet dat zijn zoon even dezelfde functie had bij Anderlecht, maar het zal voor RSCA bijzonder moeilijk zijn om ooit nog zo een manager te hebben."

Rust zacht, Mister Michel.

Claudio Reulens

LEES OOK: RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

Meest recent

'Anderlecht in actie: deadline Schreuder, Taravel krijgt belofte'

Bijna drie weken na het ontslag van Besnik Hasi, heerst er nog steeds onduidelijkheid over de ...

21
21
Hayen geeft 'het geheim' achter wedergeboorte Genk

KRC Genk heeft zijn goede resultaten van de laatste weken nu ook kunnen bevestigen in de Europa ...

19
19
Kritische Verhaeghe krijgt draai om de oren: "Kleine verliezer"

Club Brugge is een historische Champions League-avond rijker. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

76
76
UEL/UECL: horror-avond Schmeichel, Lille in vieze papieren

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

45
45
Gretige uitspraak Karetsas doet Genk-fans watertanden

KRC Genk was bezig aan een tegenvallend seizoen. Maar de ommekeer lijkt inmiddels ingezet. Na de ...

133
133
'Knoop doorgehakt: eerste zomertransfer Club Brugge'

Club Brugge KV slaagde er ondanks verschillende miljoenenboden in om zijn sterkhouders tijdens de ...

275
275
'Trainerssoap Anderlecht: definitieve beslissing in zicht'

Het trainersdossier bij RSC Anderlecht blijft de gemoederen bedaren. Alfred Schreuder leek de ...

347
347
'Mbappé slaat op tafel: megatransfer bij Real Madrid'

Kylian Mbappé kan dit seizoen indrukwekkende cijfers voorleggen bij Real Madrid. De Fransman ...

161
161
UEL/UECL: Pak slaag voor Tedesco, nieuw Nederlands drama

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

178
178
Sterk Genk draaft door: 1/8ste finales UEL binnen handbereik

KRC Genk heeft zijn goede vorm van de laatste weken ook doorgetrokken in Europa. Zo namen de ...

110
110
Nieuwe jackpot Club? Marca lyrisch voor onverwachte uitblinker

Club Brugge maakte woensdagavond opnieuw indruk in de Champions League met een 3-3-gelijkspel ...

285
285
‘Drama voor Anderlecht: sterspeler gooit eigen ruiten in’

Bij Anderlecht duikt opnieuw een pijnlijk probleem op: een topper die zijn eigen verhaal tegenwerkt. ...

671
671
Verhaeghe bakt het bruin: X gaat volledig uit zijn dak

Club Brugge speelde gisterenavond andermaal een fantastische partij in de Champions League. ...

195
195
Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

KV Mechelen staat in de komende weken voor een grote uitdaging om zijn top zes-notering te ...

162
162
'Lammens grijnst: United dropte heuse transferbom'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

142
142
WK-selectie op spel: Duivel faalt hopeloos onder ogen Garcia

Het aftellen naar het wereldkampioenschap van komende zomer kan stilaan van start gaan, nog 112 ...

254
254
Vanaken wéér in grootse doen: UEFA-comité zwaait met lof

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. ...

324
324
Dinamo-Genk: Hayen voert één wissel door in basiself

Donderdagavond moet KRC Genk weer aan de bak op het Europese toneel. In de tussenronde van de Europa ...

38
38
Club Brugge krijgt cruciale update uit ziekenboeg

In de tussenronde van de Champions League sleepte Club Brugge woensdag een 3-3 gelijkspel uit de ...

279
279
'Anderlecht all-in: ultieme inspanning voor Schreuder'

Komt hij, of komt hij niet? RSC Anderlecht hoopt zo snel mogelijk Alfred Schreuder voor te stellen ...

352
352
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

105
105
'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Deze keer hoefde hij zich niet echt te onderscheiden tegen Atlético Madrid, maar de voorbije ...

226
226
'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

198
198
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

198
198
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

511
511

Meer sportnieuws