Kompany brengt pakkend eerbetoon aan Verschueren

door
Kompany brengt pakkend eerbetoon aan Verschueren

De Belgische voetbalwereld nam woensdag afscheid van een icoon met het overlijden van Michel Verschueren. De Zilveren Vos werd 91 jaar en zal voor altijd onlosmakelijk verbonden blijven met Anderlecht, waar hij maar liefst 30 jaar lang aan de slag was als algemeen manager. In die periode kruiste hij het pad van heel wat grote namen, onder wie ook Vincent Kompany.


De huidige trainer van Burnley debuteerde destijds als tiener bij Anderlecht vlak nadat Verschueren op pensioen gegaan was, maar op een moment dat zijn invloed binnen de club wel nog duidelijk merkbaar was. De 36-jarige is dan ook geraakt door het overlijden van Verschueren en pakt op sociale media uit met een indrukwekkend eerbetoon.

"Gisterenavond zijn we één van de grootste leiders in het Belgische voetbal verloren. Mister Michel heeft eigenhandig het Belgische voetbal naar de moderniteit geleid en van RSC Anderlecht een bekende naam in Europa gemaakt, op en naast het veld", schrijft hij. "Vandaag bouwt de club nog steeds op zijn erfenis. Mister Michel was uniek. Hij was een toegewijde, intelligente en besluitvaardige manager, maar bovenal een loyale dienaar van de kernwaarden van de club. Zoals hem worden ze niet meer gemaakt."

EER
"Het was een eer om onder zijn leiding voor Anderlecht te mogen spelen", verwijst Kompany nog naar zijn jeugdjaren. "Mijn hart gaat nu uit naar Michael en de rest van de familie, die op veel te korte tijd het verlies van beide geliefde ouders heeft moeten verwerken. Rust in vrede, Mister Michel."


LEES OOK: Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Mooi eerbetoon?

Meest recent

'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

14
14
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

49
49
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

256
256
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

141
141
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

92
92
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

108
108
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

97
97
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

229
229
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

57
57
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

41
41
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

706
706
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

456
456
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

232
232
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

414
414
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

239
239
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

183
183
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

251
251
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

217
217
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

1002
1002
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

145
145
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

143
143
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

336
336
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

148
148
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

418
418

Meer sportnieuws