Kompany brengt pakkend eerbetoon aan Verschueren

217 stemmen
Kompany brengt pakkend eerbetoon aan Verschueren

De Belgische voetbalwereld nam woensdag afscheid van een icoon met het overlijden van Michel Verschueren. De Zilveren Vos werd 91 jaar en zal voor altijd onlosmakelijk verbonden blijven met Anderlecht, waar hij maar liefst 30 jaar lang aan de slag was als algemeen manager. In die periode kruiste hij het pad van heel wat grote namen, onder wie ook Vincent Kompany.


De huidige trainer van Burnley debuteerde destijds als tiener bij Anderlecht vlak nadat Verschueren op pensioen gegaan was, maar op een moment dat zijn invloed binnen de club wel nog duidelijk merkbaar was. De 36-jarige is dan ook geraakt door het overlijden van Verschueren en pakt op sociale media uit met een indrukwekkend eerbetoon.

"Gisterenavond zijn we één van de grootste leiders in het Belgische voetbal verloren. Mister Michel heeft eigenhandig het Belgische voetbal naar de moderniteit geleid en van RSC Anderlecht een bekende naam in Europa gemaakt, op en naast het veld", schrijft hij. "Vandaag bouwt de club nog steeds op zijn erfenis. Mister Michel was uniek. Hij was een toegewijde, intelligente en besluitvaardige manager, maar bovenal een loyale dienaar van de kernwaarden van de club. Zoals hem worden ze niet meer gemaakt."

EER
"Het was een eer om onder zijn leiding voor Anderlecht te mogen spelen", verwijst Kompany nog naar zijn jeugdjaren. "Mijn hart gaat nu uit naar Michael en de rest van de familie, die op veel te korte tijd het verlies van beide geliefde ouders heeft moeten verwerken. Rust in vrede, Mister Michel."


LEES OOK: 'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Mooi eerbetoon?

Meest recent

KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

3
3
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

43
43
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

370
370
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

57
57
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

61
61
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

28
28
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

87
87
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

110
110
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

104
104
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

772
772
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

361
361
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

114
114
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

836
836
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

398
398
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

464
464
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

458
458
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

137
137
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

511
511
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

118
118
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

37
37
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

283
283
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

264
264
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

264
264
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

694
694
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

180
180

Meer sportnieuws