Benteke reageert op WK-kansen na opvallende transfer

door
Benteke reageert op WK-kansen na opvallende transfer

Vrijdag geeft Roberto Martinez zijn selectie vrij voor de nakende interlands tegen Wales en Nederland en het lijkt erop dat de bondscoach in de aanval zal moeten puzzelen. Hij lijkt het immers in de spits te zullen moeten doen zonder Romelu Lukaku en Divock Origi, die beiden geblesseerd zijn. Daardoor liggen er opnieuw kansen voor Michy Batshuayi, maar mogelijk ook voor spelers als Loïs Openda en Christian Benteke.


Die laatste werd in juni nog gepasseerd voor de eerste vier matchen in de Nations League, maar zal ongetwijfeld hopen dat hij er nu wel bij zal zijn. De 31-jarige spits maakte deze zomer wel een opvallende transfer. Terwijl andere dertigers als Vertonghen, Alderweireld en Boyata kozen voor een terugkeer naar België om hun WK-kansen gaaf te houden, ging Benteke zijn eigen weg door in de Amerikaanse MLS bij DC United te tekenen.

"Ik had naar België kunnen terugkeren en dan had ik meer kans gemaakt om naar het WK te gaan", zegt Benteke daarover aan The Athletic. "Maar zo dacht ik er niet over. Voor het EK had ik het seizoen sterk beëindigd, veel gescoord, goed gespeeld. Ik werd opgeroepen, maar ik speelde uiteindelijk amper. Dus ik zei tegen mijn makelaar: 'Weet je, eigenlijk maakt het niet uit.' Dat maakte de beslissing om naar hier te komen makkelijker. De bondscoach kent me en weet wat ik kan brengen. Het maakt niet uit dat ik hier speel."

GEMISTE KANS
Benteke kende tot dusver weinig geluk op grote toernooien met de Rode Duivels. Hij speelde nog nooit een WK, want in 2014 raakte hij geblesseerd en in 2018 werd hij gepasseerd. Hij werd wel opgeroepen voor de EK's van 2016 en 2021, maar kwam daar telkens amper in actie. In 2016 speelde hij elf minuten in twee invalbeurten, een jaar geleden was hem niet meer dan een invalbeurt van zes minuten gegund. Door de opmars van Openda en de blijvende concurrentie van Lukaku, Batshuayi en Origi lijken ook zijn kansen voor Qatar gering.

LEES OOK: ‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Moet Benteke opgeroepen worden voor het WK?

Meest recent

Vandenbempt waarschuwt topclub: "Voetbal moet beter"

Het niveau in de Belgische eerste klasse is niet bepaald indrukwekkend te noemen dit jaar. Royal ...

14
14
Van Crombrugge velt oordeel over positie van Fink

KRC Genk speelde alweer geen goede match tegen KVC Westerlo. De Kemphanen pakten een punt tegen een ...

39
39
Bornauw speelt open kaart over investeerders bij Anderlecht

RSC Anderlecht maakt al twee jaar op rij nipt winst, maar de Brusselaars moeten financieel een ...

152
152
Legt Antwerp miljoenen op tafel? Hein oordeelt

Royal Antwerp FC is plots zeer goed bezig en de Great Old droomt meer dan ooit van de top zes. ...

137
137
Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

RSC Anderlecht heeft opnieuw beslag gelegd op de tweede plaats in het klassement. De Brusselaars ...

148
148
Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

De 18de speeldag van de Jupiler Pro League zit erop, maar het is nu al reikhalzend uitkijken naar de ...

501
501
Actie Courtois gaat Europa rond: Spaanse pers gaat los

Real Madrid heeft zijn sluimerende crisis ietwat kunnen bezweren. De Koninklijke moest zondag tegen ...

220
220
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

453
453
Antwerp zet Jupiler Pro League op stelten: "Onwaarschijnlijk!"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

512
512
'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

422
422
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

422
422
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

372
372
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

122
122
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

128
128
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

72
72
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

27
27
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

384
384
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

217
217
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

501
501
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

41
41
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

552
552
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

225
225
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

413
413
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

138
138
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

278
278

Meer sportnieuws