Benteke reageert op WK-kansen na opvallende transfer

door
Benteke reageert op WK-kansen na opvallende transfer

Vrijdag geeft Roberto Martinez zijn selectie vrij voor de nakende interlands tegen Wales en Nederland en het lijkt erop dat de bondscoach in de aanval zal moeten puzzelen. Hij lijkt het immers in de spits te zullen moeten doen zonder Romelu Lukaku en Divock Origi, die beiden geblesseerd zijn. Daardoor liggen er opnieuw kansen voor Michy Batshuayi, maar mogelijk ook voor spelers als Loïs Openda en Christian Benteke.


Die laatste werd in juni nog gepasseerd voor de eerste vier matchen in de Nations League, maar zal ongetwijfeld hopen dat hij er nu wel bij zal zijn. De 31-jarige spits maakte deze zomer wel een opvallende transfer. Terwijl andere dertigers als Vertonghen, Alderweireld en Boyata kozen voor een terugkeer naar België om hun WK-kansen gaaf te houden, ging Benteke zijn eigen weg door in de Amerikaanse MLS bij DC United te tekenen.

"Ik had naar België kunnen terugkeren en dan had ik meer kans gemaakt om naar het WK te gaan", zegt Benteke daarover aan The Athletic. "Maar zo dacht ik er niet over. Voor het EK had ik het seizoen sterk beëindigd, veel gescoord, goed gespeeld. Ik werd opgeroepen, maar ik speelde uiteindelijk amper. Dus ik zei tegen mijn makelaar: 'Weet je, eigenlijk maakt het niet uit.' Dat maakte de beslissing om naar hier te komen makkelijker. De bondscoach kent me en weet wat ik kan brengen. Het maakt niet uit dat ik hier speel."

GEMISTE KANS
Benteke kende tot dusver weinig geluk op grote toernooien met de Rode Duivels. Hij speelde nog nooit een WK, want in 2014 raakte hij geblesseerd en in 2018 werd hij gepasseerd. Hij werd wel opgeroepen voor de EK's van 2016 en 2021, maar kwam daar telkens amper in actie. In 2016 speelde hij elf minuten in twee invalbeurten, een jaar geleden was hem niet meer dan een invalbeurt van zes minuten gegund. Door de opmars van Openda en de blijvende concurrentie van Lukaku, Batshuayi en Origi lijken ook zijn kansen voor Qatar gering.

Moet Benteke opgeroepen worden voor het WK?

Meest recent

UCL: Real dankt sterke Courtois, sensationele comeback Juve

Woensdagavond werden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. ...

18
18
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

54
54
'Plotse ommekeer: Anderlecht lonkt naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

97
97
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

259
259
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

123
123
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

86
86
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

433
433
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

280
280
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

242
242
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

151
151
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

252
252
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

403
403
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

61
61
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

127
127
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

58
58
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

251
251
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

197
197
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

66
66
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

67
67
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

96
96
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

195
195
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

142
142
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

123
123
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

419
419
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

97
97

Meer sportnieuws