Benteke reageert op WK-kansen na opvallende transfer

door
Benteke reageert op WK-kansen na opvallende transfer

Vrijdag geeft Roberto Martinez zijn selectie vrij voor de nakende interlands tegen Wales en Nederland en het lijkt erop dat de bondscoach in de aanval zal moeten puzzelen. Hij lijkt het immers in de spits te zullen moeten doen zonder Romelu Lukaku en Divock Origi, die beiden geblesseerd zijn. Daardoor liggen er opnieuw kansen voor Michy Batshuayi, maar mogelijk ook voor spelers als Loïs Openda en Christian Benteke.


Die laatste werd in juni nog gepasseerd voor de eerste vier matchen in de Nations League, maar zal ongetwijfeld hopen dat hij er nu wel bij zal zijn. De 31-jarige spits maakte deze zomer wel een opvallende transfer. Terwijl andere dertigers als Vertonghen, Alderweireld en Boyata kozen voor een terugkeer naar België om hun WK-kansen gaaf te houden, ging Benteke zijn eigen weg door in de Amerikaanse MLS bij DC United te tekenen.

"Ik had naar België kunnen terugkeren en dan had ik meer kans gemaakt om naar het WK te gaan", zegt Benteke daarover aan The Athletic. "Maar zo dacht ik er niet over. Voor het EK had ik het seizoen sterk beëindigd, veel gescoord, goed gespeeld. Ik werd opgeroepen, maar ik speelde uiteindelijk amper. Dus ik zei tegen mijn makelaar: 'Weet je, eigenlijk maakt het niet uit.' Dat maakte de beslissing om naar hier te komen makkelijker. De bondscoach kent me en weet wat ik kan brengen. Het maakt niet uit dat ik hier speel."

GEMISTE KANS
Benteke kende tot dusver weinig geluk op grote toernooien met de Rode Duivels. Hij speelde nog nooit een WK, want in 2014 raakte hij geblesseerd en in 2018 werd hij gepasseerd. Hij werd wel opgeroepen voor de EK's van 2016 en 2021, maar kwam daar telkens amper in actie. In 2016 speelde hij elf minuten in twee invalbeurten, een jaar geleden was hem niet meer dan een invalbeurt van zes minuten gegund. Door de opmars van Openda en de blijvende concurrentie van Lukaku, Batshuayi en Origi lijken ook zijn kansen voor Qatar gering.

Moet Benteke opgeroepen worden voor het WK?

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

7
7
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

5
5
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

74
74
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

61
61
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

91
91
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

137
137
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

164
164
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

7
7
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

291
291
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

49
49
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

143
143
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

197
197
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

49
49
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

187
187
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

237
237
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

118
118
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

155
155
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

67
67
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

521
521
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

45
45
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

120
120
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

308
308
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

71
71
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

444
444
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

480
480

Meer sportnieuws