Benteke reageert op WK-kansen na opvallende transfer

door
Benteke reageert op WK-kansen na opvallende transfer

Vrijdag geeft Roberto Martinez zijn selectie vrij voor de nakende interlands tegen Wales en Nederland en het lijkt erop dat de bondscoach in de aanval zal moeten puzzelen. Hij lijkt het immers in de spits te zullen moeten doen zonder Romelu Lukaku en Divock Origi, die beiden geblesseerd zijn. Daardoor liggen er opnieuw kansen voor Michy Batshuayi, maar mogelijk ook voor spelers als Loïs Openda en Christian Benteke.


Die laatste werd in juni nog gepasseerd voor de eerste vier matchen in de Nations League, maar zal ongetwijfeld hopen dat hij er nu wel bij zal zijn. De 31-jarige spits maakte deze zomer wel een opvallende transfer. Terwijl andere dertigers als Vertonghen, Alderweireld en Boyata kozen voor een terugkeer naar België om hun WK-kansen gaaf te houden, ging Benteke zijn eigen weg door in de Amerikaanse MLS bij DC United te tekenen.

"Ik had naar België kunnen terugkeren en dan had ik meer kans gemaakt om naar het WK te gaan", zegt Benteke daarover aan The Athletic. "Maar zo dacht ik er niet over. Voor het EK had ik het seizoen sterk beëindigd, veel gescoord, goed gespeeld. Ik werd opgeroepen, maar ik speelde uiteindelijk amper. Dus ik zei tegen mijn makelaar: 'Weet je, eigenlijk maakt het niet uit.' Dat maakte de beslissing om naar hier te komen makkelijker. De bondscoach kent me en weet wat ik kan brengen. Het maakt niet uit dat ik hier speel."

GEMISTE KANS
Benteke kende tot dusver weinig geluk op grote toernooien met de Rode Duivels. Hij speelde nog nooit een WK, want in 2014 raakte hij geblesseerd en in 2018 werd hij gepasseerd. Hij werd wel opgeroepen voor de EK's van 2016 en 2021, maar kwam daar telkens amper in actie. In 2016 speelde hij elf minuten in twee invalbeurten, een jaar geleden was hem niet meer dan een invalbeurt van zes minuten gegund. Door de opmars van Openda en de blijvende concurrentie van Lukaku, Batshuayi en Origi lijken ook zijn kansen voor Qatar gering.

Moet Benteke opgeroepen worden voor het WK?

Meest recent

'Club Brugge neemt transferbeslissing Nicolo Tresoldi'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

23
23
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

31
31
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

111
111
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

305
305
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

192
192
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

69
69
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

74
74
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

235
235
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

231
231
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

73
73
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

107
107
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

389
389
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

311
311
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

206
206
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

353
353
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

1001
1001
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

116
116
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

213
213
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

311
311
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

97
97
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

234
234
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

231
231
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

381
381
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

205
205
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

71
71

Meer sportnieuws