Benteke reageert op WK-kansen na opvallende transfer

door
Benteke reageert op WK-kansen na opvallende transfer

Vrijdag geeft Roberto Martinez zijn selectie vrij voor de nakende interlands tegen Wales en Nederland en het lijkt erop dat de bondscoach in de aanval zal moeten puzzelen. Hij lijkt het immers in de spits te zullen moeten doen zonder Romelu Lukaku en Divock Origi, die beiden geblesseerd zijn. Daardoor liggen er opnieuw kansen voor Michy Batshuayi, maar mogelijk ook voor spelers als Loïs Openda en Christian Benteke.


Die laatste werd in juni nog gepasseerd voor de eerste vier matchen in de Nations League, maar zal ongetwijfeld hopen dat hij er nu wel bij zal zijn. De 31-jarige spits maakte deze zomer wel een opvallende transfer. Terwijl andere dertigers als Vertonghen, Alderweireld en Boyata kozen voor een terugkeer naar België om hun WK-kansen gaaf te houden, ging Benteke zijn eigen weg door in de Amerikaanse MLS bij DC United te tekenen.

"Ik had naar België kunnen terugkeren en dan had ik meer kans gemaakt om naar het WK te gaan", zegt Benteke daarover aan The Athletic. "Maar zo dacht ik er niet over. Voor het EK had ik het seizoen sterk beëindigd, veel gescoord, goed gespeeld. Ik werd opgeroepen, maar ik speelde uiteindelijk amper. Dus ik zei tegen mijn makelaar: 'Weet je, eigenlijk maakt het niet uit.' Dat maakte de beslissing om naar hier te komen makkelijker. De bondscoach kent me en weet wat ik kan brengen. Het maakt niet uit dat ik hier speel."

GEMISTE KANS
Benteke kende tot dusver weinig geluk op grote toernooien met de Rode Duivels. Hij speelde nog nooit een WK, want in 2014 raakte hij geblesseerd en in 2018 werd hij gepasseerd. Hij werd wel opgeroepen voor de EK's van 2016 en 2021, maar kwam daar telkens amper in actie. In 2016 speelde hij elf minuten in twee invalbeurten, een jaar geleden was hem niet meer dan een invalbeurt van zes minuten gegund. Door de opmars van Openda en de blijvende concurrentie van Lukaku, Batshuayi en Origi lijken ook zijn kansen voor Qatar gering.

Moet Benteke opgeroepen worden voor het WK?

Meest recent

Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

2
2
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

30
30
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

81
81
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

27
27
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

95
95
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

40
40
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

462
462
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

122
122
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

200
200
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

240
240
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

220
220
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

162
162
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

89
89
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

64
64
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

102
102
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

432
432
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

228
228
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

335
335
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

163
163
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

232
232
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

282
282
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

679
679
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

251
251
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

291
291

Meer sportnieuws