Rode Duivel kondigt nu al transfer in 2023 aan

154 stemmen
Rode Duivel kondigt nu al transfer in 2023 aan

Vrijdag maakt Roberto Martinez zijn selectie bekend voor de komende interlands van de Rode Duivels tegen Wales en Nederland en die zal wellicht ook al een indicatie geven van wie wel of niet mag dromen van een ticket voor het WK in Qatar in november. Voor dat toernooi zal de bondscoach 26 spelers mogen selecteren en een aantal namen balanceren nog op de rand van de selectie.


Eén van de spelers die leeft tussen hoop en vrees, is Thomas Foket. De rechtsachter was er in juni wel bij de voor de eerste vier matchen in de Nations League, maar zat drie keer in de tribune en moest daarna vrede nemen met een halfuur in de slotmatch tegen Polen. Ondanks dat hij al in 2016 debuteerde, staat de teller van de 27-jarige nog steeds op maar negen caps.

Een transfer deze zomer had de WK-kansen van Foket mogelijk kunnen verhogen en er was ook even sprake van interesse van West Ham en Basaksehir, maar uiteindelijk bleef hij gewoon bij Stade Reims. Tegenover Het Nieuwsblad geeft hij aan dat hij niet mocht vertrekken, maar dat hij in de zomer van 2023 meer dan waarschijnlijk wel een transfer zal maken. Dan is Foket einde contract in Reims en de club gaf al aan dat ze het hem gunnen om gratis te vertrekken als hij dat wenst.

BLESSURE
De komende maanden kan Foket zich dus in de kijker spelen en een WK-selectie zou daarbij zeker ook helpen. Maar in de komende interlands zal Foket zich niet kunnen tonen. Hij is nog herstellende van een blessure aan de hamstrings en moet daardoor passen voor de matchen tegen Wales en Nederland.

Had Foket in de zomer al moeten vertrekken?

Meest recent

“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

16
16
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

65
65
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

60
60
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

37
37
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

71
71
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

131
131
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

90
90
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

194
194
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

366
366
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

259
259
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

151
151
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

24
24
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

28
28
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

122
122
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

27
27
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

151
151
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

161
161
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

743
743
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

211
211
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

126
126
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

67
67
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

421
421
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

358
358
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

883
883
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

153
153

Meer sportnieuws