TU: 'Newcastle mikt op Rode Duivel, schoktransfer Ronaldo'

118 stemmen
TU: 'Newcastle mikt op Rode Duivel, schoktransfer Ronaldo'

De transfermarkt is inmiddels wel zowat overal gesloten, maar vrije spelers kunnen zich wel nog steeds bij een nieuwe club aansluiten. Bovendien raken er ook nog de nodige details bekend over transfers die al dan niet deze zomer plaatsgevonden hebben en worden transfers voor januari al voorbereid. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

RSC Anderlecht verkeert in een crisis. Een ontslag van coach Felice Mazzu lijkt voorlopig niet aan de orde, maar er cirkelen naar verluidt wel al de nodige aasgieren rond de trainer. Zo stelde MSV Foot, weliswaar niet altijd de meest betrouwbare bron, dat Hernan Losada al aangeboden is bij Anderlecht.

De 40-jarige Argentijn zit momenteel zonder club en wil graag opnieuw in ons land aan de slag. Hij zou daarom ook al bij andere Belgische clubs aangeboden zijn. Losada zelf deed de geruchten op Instagram echter af als 'fake news'.

BUITENLAND

FC Barcelona probeerde Frenkie de Jong onlangs te slijten aan Manchester United of Chelsea. In januari zal Barça een nieuwe poging wagen om hem naar de uitgang te duwen, stelt SPORT. Dat geldt ook voor een aantal andere spelers die ook bij de grootverdieners horen zonder een sleutelrol te spelen in de plannen van Xavi. Ook Gerard Piqué, Jordi Alba en Memphis Depay zouden daardoor in januari een nieuwe werkgever moeten zoeken.

Wolverhampton is in zijn zoektocht naar een nieuwe spits uitgekomen bij Diego Costa. De speler was transfervrij na een Braziliaans avontuur. Hij moet de blessure van aanwinst Sasa Kalajdzic helpen opvangen. Costa was eerder al - met het nodige succes - aan de slag bij Chelsea in Engeland.

Manchester United haalde de afgelopen mercato verschillende versterkingen binnen. Heel wat andere spelers werden aangeboden bij de club. Ook twee Rode Duivels werden voorgesteld aan de Engelse grootmacht. Yannick Carrasco, die Atlético Madrid definitief kon verlaten, werd aangeboden omdat Ajax op dat moment onwrikbaar was in de onderhandelingen over Antony. 

Daarnaast dacht United ook even aan een nieuwe rechtsachter. In die optiek viel de naam van Thomas Meunier. Borussia Dortmund wou onze landgenoot echter niet verkopen en uiteindelijk besloot Ten Hag vast te houden aan Aaron Wan-Bissaka en geen nieuwe rechtsback aan te trekken.

Cristiano Ronaldo wou dit seizoen dolgraag in de Champions League spelen, maar uiteindelijk bleek geen enkele ploeg geïnteresseerd om hem over te nemen. De enige concrete interesse kwam uiteindelijk uit Saudi-Arabië, waar kampioen Al-Hilal en rivaal Al-Nassr hem tevergeefs een lucratief voorstel deden. De interesse uit de oliestaat is zeker nog niet gaan liggen.

Volgens The Sun is de kans reëel dat in januari een nieuw voorstel volgt vanuit Saudi-Arabië. En dan zou het opnieuw gaan om een financiële topaanbieding. De kans dat CR7 in de wintermercato wél hapt, lijkt in ieder geval groter. Het WK is dan immers al achter de rug. Bovendien moet de aanvaller momenteel vrede nemen met slechts een beperkte bijrol. Indien die sportieve situatie niet verandert, lijkt een winters vertrek niet uitgesloten.

The Athletic meldt dat Chelsea N'Golo Kanté straks als transfervrije speler dreigt te verliezen. De middenvelder is begonnen aan zijn laatste contractjaar. Op Stamford Bridge hebben ze wel al gesprekken voorgesteld om het contract van de 31-jarige Fransman open te breken, maar die lopen stroef. Kanté wil een langere overeenkomst dan Chelsea hem biedt (twee jaar met optie op een extra). Hij zag immers dat leeftijdsgenoot Kalidou Koulibaly deze zomer een vierjarig contract kreeg en dat de 33-jarige Aubameyang ook voor twee jaar mocht tekenen.

Volgens Fichajes zou men bij Real Madrid steeds meer denken aan een vervanger van Karim Benzema. Het Spaanse medium meldt dat de Koninklijke denkt aan Christopher Nkunku. De 24-jarige aanvaller van RB Leipzig maakte vorig seizoen indruk met 20 doelpunten en 13 assists tijdens de competitie, en doet het ook deze jaargang verre van onaardig.

Newcastle United wil naar de Engelse top. Daarvoor zal de selectie stapsgewijs verder uitgebouwd moeten worden. Volgens The Chronicle zou er wel eens een Belg kunnen landen in Noord-Engeland. Het Engelse medium maakte een lijstje van 7 potentiële transfertargets voor januari en daar staat ook de naam van Youri Tielemans tussen. De middenvelder leek afgelopen zomer al op weg naar de uitgang bij Leicester City, maar een akkoord bleef toen uit.

Antoine Griezmann moest zich tegen Celta de Vigo opnieuw tevreden stellen met een plaats op de bank. De Fransman heeft namelijk een clausule in zijn huurcontract waardoor hij per wedstrijd niet meer dan 30 minuten zou mogen spelen. Als hij dit toch zou doen, zou Atlético verplicht zijn om de aankoopoptie op Griezmann te lichten. Dan dient het dus een bedrag van ongeveer 40 miljoen euro te betalen aan FC Barcelona.

Atlético is volgens Fichajes allerminst bereid om dat bedrag op tafel te leggen voor de 31-jarige aanvaller. Paris Saint-Germain zou wel eens de oplossing kunnen bieden voor Griezmann. De Franse grootmacht zou immers gecharmeerd zijn door de kwaliteiten van de aanvaller, en zou zelfs in januari al een poging willen wagen om Griezmann uit zijn lijdensweg te willen verlossen.

LEES OOK: Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Zal Ronaldo naar het Midden-Oosten trekken?

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

41
41
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

36
36
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

33
33
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

139
139
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

65
65
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

237
237
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

256
256
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

72
72
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

295
295
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

37
37
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

448
448
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

317
317
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

394
394
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

150
150
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

68
68
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

123
123
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

104
104
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

52
52
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

225
225
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

287
287
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

137
137
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

81
81
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

818
818
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

533
533
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

300
300

Meer sportnieuws