TU: 'Newcastle mikt op Rode Duivel, schoktransfer Ronaldo'

door
TU: 'Newcastle mikt op Rode Duivel, schoktransfer Ronaldo'

De transfermarkt is inmiddels wel zowat overal gesloten, maar vrije spelers kunnen zich wel nog steeds bij een nieuwe club aansluiten. Bovendien raken er ook nog de nodige details bekend over transfers die al dan niet deze zomer plaatsgevonden hebben en worden transfers voor januari al voorbereid. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

RSC Anderlecht verkeert in een crisis. Een ontslag van coach Felice Mazzu lijkt voorlopig niet aan de orde, maar er cirkelen naar verluidt wel al de nodige aasgieren rond de trainer. Zo stelde MSV Foot, weliswaar niet altijd de meest betrouwbare bron, dat Hernan Losada al aangeboden is bij Anderlecht.

De 40-jarige Argentijn zit momenteel zonder club en wil graag opnieuw in ons land aan de slag. Hij zou daarom ook al bij andere Belgische clubs aangeboden zijn. Losada zelf deed de geruchten op Instagram echter af als 'fake news'.

BUITENLAND

FC Barcelona probeerde Frenkie de Jong onlangs te slijten aan Manchester United of Chelsea. In januari zal Barça een nieuwe poging wagen om hem naar de uitgang te duwen, stelt SPORT. Dat geldt ook voor een aantal andere spelers die ook bij de grootverdieners horen zonder een sleutelrol te spelen in de plannen van Xavi. Ook Gerard Piqué, Jordi Alba en Memphis Depay zouden daardoor in januari een nieuwe werkgever moeten zoeken.

Wolverhampton is in zijn zoektocht naar een nieuwe spits uitgekomen bij Diego Costa. De speler was transfervrij na een Braziliaans avontuur. Hij moet de blessure van aanwinst Sasa Kalajdzic helpen opvangen. Costa was eerder al - met het nodige succes - aan de slag bij Chelsea in Engeland.

Manchester United haalde de afgelopen mercato verschillende versterkingen binnen. Heel wat andere spelers werden aangeboden bij de club. Ook twee Rode Duivels werden voorgesteld aan de Engelse grootmacht. Yannick Carrasco, die Atlético Madrid definitief kon verlaten, werd aangeboden omdat Ajax op dat moment onwrikbaar was in de onderhandelingen over Antony. 

Daarnaast dacht United ook even aan een nieuwe rechtsachter. In die optiek viel de naam van Thomas Meunier. Borussia Dortmund wou onze landgenoot echter niet verkopen en uiteindelijk besloot Ten Hag vast te houden aan Aaron Wan-Bissaka en geen nieuwe rechtsback aan te trekken.

Cristiano Ronaldo wou dit seizoen dolgraag in de Champions League spelen, maar uiteindelijk bleek geen enkele ploeg geïnteresseerd om hem over te nemen. De enige concrete interesse kwam uiteindelijk uit Saudi-Arabië, waar kampioen Al-Hilal en rivaal Al-Nassr hem tevergeefs een lucratief voorstel deden. De interesse uit de oliestaat is zeker nog niet gaan liggen.

Volgens The Sun is de kans reëel dat in januari een nieuw voorstel volgt vanuit Saudi-Arabië. En dan zou het opnieuw gaan om een financiële topaanbieding. De kans dat CR7 in de wintermercato wél hapt, lijkt in ieder geval groter. Het WK is dan immers al achter de rug. Bovendien moet de aanvaller momenteel vrede nemen met slechts een beperkte bijrol. Indien die sportieve situatie niet verandert, lijkt een winters vertrek niet uitgesloten.

The Athletic meldt dat Chelsea N'Golo Kanté straks als transfervrije speler dreigt te verliezen. De middenvelder is begonnen aan zijn laatste contractjaar. Op Stamford Bridge hebben ze wel al gesprekken voorgesteld om het contract van de 31-jarige Fransman open te breken, maar die lopen stroef. Kanté wil een langere overeenkomst dan Chelsea hem biedt (twee jaar met optie op een extra). Hij zag immers dat leeftijdsgenoot Kalidou Koulibaly deze zomer een vierjarig contract kreeg en dat de 33-jarige Aubameyang ook voor twee jaar mocht tekenen.

Volgens Fichajes zou men bij Real Madrid steeds meer denken aan een vervanger van Karim Benzema. Het Spaanse medium meldt dat de Koninklijke denkt aan Christopher Nkunku. De 24-jarige aanvaller van RB Leipzig maakte vorig seizoen indruk met 20 doelpunten en 13 assists tijdens de competitie, en doet het ook deze jaargang verre van onaardig.

Newcastle United wil naar de Engelse top. Daarvoor zal de selectie stapsgewijs verder uitgebouwd moeten worden. Volgens The Chronicle zou er wel eens een Belg kunnen landen in Noord-Engeland. Het Engelse medium maakte een lijstje van 7 potentiële transfertargets voor januari en daar staat ook de naam van Youri Tielemans tussen. De middenvelder leek afgelopen zomer al op weg naar de uitgang bij Leicester City, maar een akkoord bleef toen uit.

Antoine Griezmann moest zich tegen Celta de Vigo opnieuw tevreden stellen met een plaats op de bank. De Fransman heeft namelijk een clausule in zijn huurcontract waardoor hij per wedstrijd niet meer dan 30 minuten zou mogen spelen. Als hij dit toch zou doen, zou Atlético verplicht zijn om de aankoopoptie op Griezmann te lichten. Dan dient het dus een bedrag van ongeveer 40 miljoen euro te betalen aan FC Barcelona.

Atlético is volgens Fichajes allerminst bereid om dat bedrag op tafel te leggen voor de 31-jarige aanvaller. Paris Saint-Germain zou wel eens de oplossing kunnen bieden voor Griezmann. De Franse grootmacht zou immers gecharmeerd zijn door de kwaliteiten van de aanvaller, en zou zelfs in januari al een poging willen wagen om Griezmann uit zijn lijdensweg te willen verlossen.

LEES OOK: Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Zal Ronaldo naar het Midden-Oosten trekken?

Meest recent

Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

22
22
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

22
22
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

29
29
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

111
111
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

252
252
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

113
113
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

84
84
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

318
318
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

377
377
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

95
95
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

59
59
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

230
230
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

449
449
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

236
236
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

405
405
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

203
203
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

150
150
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

234
234
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

410
410
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

152
152
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

635
635
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

236
236
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

193
193
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

186
186
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

394
394

Meer sportnieuws