TU: 'Newcastle mikt op Rode Duivel, schoktransfer Ronaldo'

118 stemmen
TU: 'Newcastle mikt op Rode Duivel, schoktransfer Ronaldo'

De transfermarkt is inmiddels wel zowat overal gesloten, maar vrije spelers kunnen zich wel nog steeds bij een nieuwe club aansluiten. Bovendien raken er ook nog de nodige details bekend over transfers die al dan niet deze zomer plaatsgevonden hebben en worden transfers voor januari al voorbereid. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

RSC Anderlecht verkeert in een crisis. Een ontslag van coach Felice Mazzu lijkt voorlopig niet aan de orde, maar er cirkelen naar verluidt wel al de nodige aasgieren rond de trainer. Zo stelde MSV Foot, weliswaar niet altijd de meest betrouwbare bron, dat Hernan Losada al aangeboden is bij Anderlecht.

De 40-jarige Argentijn zit momenteel zonder club en wil graag opnieuw in ons land aan de slag. Hij zou daarom ook al bij andere Belgische clubs aangeboden zijn. Losada zelf deed de geruchten op Instagram echter af als 'fake news'.

BUITENLAND

FC Barcelona probeerde Frenkie de Jong onlangs te slijten aan Manchester United of Chelsea. In januari zal Barça een nieuwe poging wagen om hem naar de uitgang te duwen, stelt SPORT. Dat geldt ook voor een aantal andere spelers die ook bij de grootverdieners horen zonder een sleutelrol te spelen in de plannen van Xavi. Ook Gerard Piqué, Jordi Alba en Memphis Depay zouden daardoor in januari een nieuwe werkgever moeten zoeken.

Wolverhampton is in zijn zoektocht naar een nieuwe spits uitgekomen bij Diego Costa. De speler was transfervrij na een Braziliaans avontuur. Hij moet de blessure van aanwinst Sasa Kalajdzic helpen opvangen. Costa was eerder al - met het nodige succes - aan de slag bij Chelsea in Engeland.

Manchester United haalde de afgelopen mercato verschillende versterkingen binnen. Heel wat andere spelers werden aangeboden bij de club. Ook twee Rode Duivels werden voorgesteld aan de Engelse grootmacht. Yannick Carrasco, die Atlético Madrid definitief kon verlaten, werd aangeboden omdat Ajax op dat moment onwrikbaar was in de onderhandelingen over Antony. 

Daarnaast dacht United ook even aan een nieuwe rechtsachter. In die optiek viel de naam van Thomas Meunier. Borussia Dortmund wou onze landgenoot echter niet verkopen en uiteindelijk besloot Ten Hag vast te houden aan Aaron Wan-Bissaka en geen nieuwe rechtsback aan te trekken.

Cristiano Ronaldo wou dit seizoen dolgraag in de Champions League spelen, maar uiteindelijk bleek geen enkele ploeg geïnteresseerd om hem over te nemen. De enige concrete interesse kwam uiteindelijk uit Saudi-Arabië, waar kampioen Al-Hilal en rivaal Al-Nassr hem tevergeefs een lucratief voorstel deden. De interesse uit de oliestaat is zeker nog niet gaan liggen.

Volgens The Sun is de kans reëel dat in januari een nieuw voorstel volgt vanuit Saudi-Arabië. En dan zou het opnieuw gaan om een financiële topaanbieding. De kans dat CR7 in de wintermercato wél hapt, lijkt in ieder geval groter. Het WK is dan immers al achter de rug. Bovendien moet de aanvaller momenteel vrede nemen met slechts een beperkte bijrol. Indien die sportieve situatie niet verandert, lijkt een winters vertrek niet uitgesloten.

The Athletic meldt dat Chelsea N'Golo Kanté straks als transfervrije speler dreigt te verliezen. De middenvelder is begonnen aan zijn laatste contractjaar. Op Stamford Bridge hebben ze wel al gesprekken voorgesteld om het contract van de 31-jarige Fransman open te breken, maar die lopen stroef. Kanté wil een langere overeenkomst dan Chelsea hem biedt (twee jaar met optie op een extra). Hij zag immers dat leeftijdsgenoot Kalidou Koulibaly deze zomer een vierjarig contract kreeg en dat de 33-jarige Aubameyang ook voor twee jaar mocht tekenen.

Volgens Fichajes zou men bij Real Madrid steeds meer denken aan een vervanger van Karim Benzema. Het Spaanse medium meldt dat de Koninklijke denkt aan Christopher Nkunku. De 24-jarige aanvaller van RB Leipzig maakte vorig seizoen indruk met 20 doelpunten en 13 assists tijdens de competitie, en doet het ook deze jaargang verre van onaardig.

Newcastle United wil naar de Engelse top. Daarvoor zal de selectie stapsgewijs verder uitgebouwd moeten worden. Volgens The Chronicle zou er wel eens een Belg kunnen landen in Noord-Engeland. Het Engelse medium maakte een lijstje van 7 potentiële transfertargets voor januari en daar staat ook de naam van Youri Tielemans tussen. De middenvelder leek afgelopen zomer al op weg naar de uitgang bij Leicester City, maar een akkoord bleef toen uit.

Antoine Griezmann moest zich tegen Celta de Vigo opnieuw tevreden stellen met een plaats op de bank. De Fransman heeft namelijk een clausule in zijn huurcontract waardoor hij per wedstrijd niet meer dan 30 minuten zou mogen spelen. Als hij dit toch zou doen, zou Atlético verplicht zijn om de aankoopoptie op Griezmann te lichten. Dan dient het dus een bedrag van ongeveer 40 miljoen euro te betalen aan FC Barcelona.

Atlético is volgens Fichajes allerminst bereid om dat bedrag op tafel te leggen voor de 31-jarige aanvaller. Paris Saint-Germain zou wel eens de oplossing kunnen bieden voor Griezmann. De Franse grootmacht zou immers gecharmeerd zijn door de kwaliteiten van de aanvaller, en zou zelfs in januari al een poging willen wagen om Griezmann uit zijn lijdensweg te willen verlossen.

LEES OOK: Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

Zal Ronaldo naar het Midden-Oosten trekken?

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

84
84
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

210
210
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

823
823
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

96
96
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

150
150
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

61
61
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

68
68
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

37
37
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

161
161
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

187
187
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

154
154
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

26
26
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

293
293
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

383
383
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

201
201
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

116
116
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

857
857
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

520
520
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

366
366
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

267
267
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

50
50

Meer sportnieuws