TU: 'Newcastle mikt op Rode Duivel, schoktransfer Ronaldo'

door
TU: 'Newcastle mikt op Rode Duivel, schoktransfer Ronaldo'

De transfermarkt is inmiddels wel zowat overal gesloten, maar vrije spelers kunnen zich wel nog steeds bij een nieuwe club aansluiten. Bovendien raken er ook nog de nodige details bekend over transfers die al dan niet deze zomer plaatsgevonden hebben en worden transfers voor januari al voorbereid. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

RSC Anderlecht verkeert in een crisis. Een ontslag van coach Felice Mazzu lijkt voorlopig niet aan de orde, maar er cirkelen naar verluidt wel al de nodige aasgieren rond de trainer. Zo stelde MSV Foot, weliswaar niet altijd de meest betrouwbare bron, dat Hernan Losada al aangeboden is bij Anderlecht.

De 40-jarige Argentijn zit momenteel zonder club en wil graag opnieuw in ons land aan de slag. Hij zou daarom ook al bij andere Belgische clubs aangeboden zijn. Losada zelf deed de geruchten op Instagram echter af als 'fake news'.

BUITENLAND

FC Barcelona probeerde Frenkie de Jong onlangs te slijten aan Manchester United of Chelsea. In januari zal Barça een nieuwe poging wagen om hem naar de uitgang te duwen, stelt SPORT. Dat geldt ook voor een aantal andere spelers die ook bij de grootverdieners horen zonder een sleutelrol te spelen in de plannen van Xavi. Ook Gerard Piqué, Jordi Alba en Memphis Depay zouden daardoor in januari een nieuwe werkgever moeten zoeken.

Wolverhampton is in zijn zoektocht naar een nieuwe spits uitgekomen bij Diego Costa. De speler was transfervrij na een Braziliaans avontuur. Hij moet de blessure van aanwinst Sasa Kalajdzic helpen opvangen. Costa was eerder al - met het nodige succes - aan de slag bij Chelsea in Engeland.

Manchester United haalde de afgelopen mercato verschillende versterkingen binnen. Heel wat andere spelers werden aangeboden bij de club. Ook twee Rode Duivels werden voorgesteld aan de Engelse grootmacht. Yannick Carrasco, die Atlético Madrid definitief kon verlaten, werd aangeboden omdat Ajax op dat moment onwrikbaar was in de onderhandelingen over Antony. 

Daarnaast dacht United ook even aan een nieuwe rechtsachter. In die optiek viel de naam van Thomas Meunier. Borussia Dortmund wou onze landgenoot echter niet verkopen en uiteindelijk besloot Ten Hag vast te houden aan Aaron Wan-Bissaka en geen nieuwe rechtsback aan te trekken.

Cristiano Ronaldo wou dit seizoen dolgraag in de Champions League spelen, maar uiteindelijk bleek geen enkele ploeg geïnteresseerd om hem over te nemen. De enige concrete interesse kwam uiteindelijk uit Saudi-Arabië, waar kampioen Al-Hilal en rivaal Al-Nassr hem tevergeefs een lucratief voorstel deden. De interesse uit de oliestaat is zeker nog niet gaan liggen.

Volgens The Sun is de kans reëel dat in januari een nieuw voorstel volgt vanuit Saudi-Arabië. En dan zou het opnieuw gaan om een financiële topaanbieding. De kans dat CR7 in de wintermercato wél hapt, lijkt in ieder geval groter. Het WK is dan immers al achter de rug. Bovendien moet de aanvaller momenteel vrede nemen met slechts een beperkte bijrol. Indien die sportieve situatie niet verandert, lijkt een winters vertrek niet uitgesloten.

The Athletic meldt dat Chelsea N'Golo Kanté straks als transfervrije speler dreigt te verliezen. De middenvelder is begonnen aan zijn laatste contractjaar. Op Stamford Bridge hebben ze wel al gesprekken voorgesteld om het contract van de 31-jarige Fransman open te breken, maar die lopen stroef. Kanté wil een langere overeenkomst dan Chelsea hem biedt (twee jaar met optie op een extra). Hij zag immers dat leeftijdsgenoot Kalidou Koulibaly deze zomer een vierjarig contract kreeg en dat de 33-jarige Aubameyang ook voor twee jaar mocht tekenen.

Volgens Fichajes zou men bij Real Madrid steeds meer denken aan een vervanger van Karim Benzema. Het Spaanse medium meldt dat de Koninklijke denkt aan Christopher Nkunku. De 24-jarige aanvaller van RB Leipzig maakte vorig seizoen indruk met 20 doelpunten en 13 assists tijdens de competitie, en doet het ook deze jaargang verre van onaardig.

Newcastle United wil naar de Engelse top. Daarvoor zal de selectie stapsgewijs verder uitgebouwd moeten worden. Volgens The Chronicle zou er wel eens een Belg kunnen landen in Noord-Engeland. Het Engelse medium maakte een lijstje van 7 potentiële transfertargets voor januari en daar staat ook de naam van Youri Tielemans tussen. De middenvelder leek afgelopen zomer al op weg naar de uitgang bij Leicester City, maar een akkoord bleef toen uit.

Antoine Griezmann moest zich tegen Celta de Vigo opnieuw tevreden stellen met een plaats op de bank. De Fransman heeft namelijk een clausule in zijn huurcontract waardoor hij per wedstrijd niet meer dan 30 minuten zou mogen spelen. Als hij dit toch zou doen, zou Atlético verplicht zijn om de aankoopoptie op Griezmann te lichten. Dan dient het dus een bedrag van ongeveer 40 miljoen euro te betalen aan FC Barcelona.

Atlético is volgens Fichajes allerminst bereid om dat bedrag op tafel te leggen voor de 31-jarige aanvaller. Paris Saint-Germain zou wel eens de oplossing kunnen bieden voor Griezmann. De Franse grootmacht zou immers gecharmeerd zijn door de kwaliteiten van de aanvaller, en zou zelfs in januari al een poging willen wagen om Griezmann uit zijn lijdensweg te willen verlossen.

LEES OOK: Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Zal Ronaldo naar het Midden-Oosten trekken?

Meest recent

Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

4
4
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

61
61
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

24
24
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

89
89
Afhaker in strijd om Play-Off I? "Competitie verloopt bizar"

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

51
51
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

74
74
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

137
137
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

164
164
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

15
15
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

291
291
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

209
209
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

80
80
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

349
349
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

37
37
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

221
221
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

99
99
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

104
104
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

89
89
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

25
25
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

242
242
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

262
262
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

301
301
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

104
104
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

90
90
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

581
581

Meer sportnieuws