Janssen onder de indruk van niveau: "Heb ik onderschat"

door
Janssen onder de indruk van niveau:

Royal Antwerp FC heeft zijn start van het seizoen allesbehalve gemist. The Great Old prijkt bovenaan het klassement van de Jupiler Pro League met een uiterst knappe 24 op 24. Eén van dé smaakmakers van de troepen van Mark Van Bommel is zonder enige twijfel Vincent Janssen. De Nederlandse spits lijkt zijn vorm van weleer weer helemaal beet te hebben. 


Bij de start van de wekelijkse uitzending van Extra Time werden aan Vincent Janssen enkele vragen gesteld over zijn eerste weken bij Antwerp. "Ik heb het niveau van de Belgische competitie met zekerheid onderschat. Daarnaast ben ik er wel van overtuigd dat jullie de beste Vincent Janssen nog niet gezien hebben. Of we bij Antwerp met minder dan de titel genoegen moeten nemen? Neen, zeker niet. We moeten vol voor het kampioenschap gaan", aldus de Nederlander. 

Vincent Janssen was tot nu toe al goed voor vijf doelpunten in acht wedstrijden. Daardoor prijkt de 28-jarige aanvaller ook bovenin het topschuttersklassement. Zijn basisplaats heeft de Nederlander wel mede te danken aan de blessure van Frey. De Zwitserse aanvaller genoot in het begin van het seizoen nog de voorkeur op Janssen, maar viel daarna uit met een langdurige blessure. Een geluk bij een ongeluk dus voor de Nederlander. 

Van AZ tot in Mexico

Vincent Janssen is bij onze noorderburen vooral bekend omwille van zijn periode bij AZ. Daar was hij tussen 2015 en 2016 een ware sensatie, en werd hij met 27 doelpunten ook topschutter van de Eredivisie. Het eerste sterke seizoen van Janssen leverde hem meteen ook een absolute toptransfer richting Tottenham Hotspur op. Daar kon de aanvaller echter nooit doorbreken, en verloor hij kansloos de concurrentiestrijd met Harry Kane. Sindsdien boden uitleenbeurten aan Fenerbahce, én een definitieve overgang naar het Mexicaanse Monterrey evenmin soelaas. Op zijn 28ste lijkt Janssen dus alsnog een vervolg te breien aan zijn doelpuntrijke carrière bij Antwerp. 

LEES OOK: 'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Is Antwerp de grootste titelkandidaat?

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

4
4
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

62
62
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

168
168
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

282
282
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

311
311
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

70
70
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

230
230
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

202
202
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

176
176
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

476
476
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

309
309
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

552
552
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

569
569
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

672
672
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

139
139
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

548
548
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1225
1225
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

748
748
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

237
237
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

460
460
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

345
345
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

620
620
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

997
997
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

352
352
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

848
848

Meer sportnieuws