Pepe belooft onheil tegen Club Brugge

395
Pepe belooft onheil tegen Club Brugge

Na de knappe 1-0 overwinning tegen Bayer Leverkusen moet Club Brugge dinsdagavond hun goede start in de Champions League bevestigen tegen FC Porto. Dat wordt alvast een moeilijke opdracht tegen het uitgekookte elftal van coach Sergio Conceiçao en de oude rot Pepe. Ondanks zijn 39-jarige leeftijd is Pepe nog steeds een sterkhouder bij Porto en hij maakte indruk in de vorige groepswedstrijd van het Kampioenenbal tegen Atlético Madrid. De Brugse diepe spitsen Roman Yaremchuk, Kamal Sowah en/of Ferran Jutglà zijn bij deze dus gewaarschuwd.


VERRE VAN VERSLETEN

Club Brugge staat in groep B samen aan de leiding met Atlético Madrid. De Madrilenen versloegen vorige week FC Porto met 2-1, maar dit was vooral een wedstrijd waarin beide ploegen zich defensief erg sterk toonden. Blauw-Zwart mag zich dinsdag dus aan een ijzeren Portugese defensie verwachten onder leiding van de ervaren krijger Pepe, de centrale verdediger die onder meer furore maakte bij Real Madrid en 127-voudig Portugees international is.



Pepe liet in de openingsspeeldag van de Champions League meteen straffe statistieken noteren. De 39-jarige telde tegen Atlético Madrid 13 intercepties, geen enkele centrale verdediger deed beter dan hem, hij won al zijn defensieve duels en bovendien was hij qua defensieve regelmaat de negende beste centrale verdediger van speeldag één van het Kampioenenbal. Het moge duidelijk zijn dat het ‘oudje’ Pepe allerminst versleten is.

PEPE ZET ALLES OP CLUB BRUGGE

Pepe zal dinsdag zelfs enorm fris aan de aftrap verschijnen tegen Club Brugge. De Portugees startte vorig weekend immers niet in de competitiewedstrijd tegen Chavez, omdat hij op die manier op zijn best kan zijn voor de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Blauw-Zwart. Door de snelle opeenvolging van wedstrijden besloot coach Sérgio Conceição om zijn oudste en meest ervaren speler van de ploeg wat extra rust te gunnen.

Dat is eerder uitzonderlijk, want de centrale verdediger zat al sinds 30 januari (2-1 winst tegen CS Marítimo) niet meer op de bank bij FC Porto. De aanvoerder zal ook mentaal scherp staan want eerder deze maand werd Pepe voor de derde keer vader, dit keer van zoon Rodrigo. Tijdens Pepe’s afwezigheid tegen Chavez nam Fábio Cardoso zijn plaats in, maar die weet dat hij straks terug ruimte zal moeten maken voor zijn kapitein.



“We hebben een erg kwalitatieve ploeg, vooral op mijn positie”, zei Fábio Cardoso na zijn eerste basisplaats van het seizoen. “Pepe is één van de beste centrale verdedigers ter wereld”, zei de 28-jarige. De stijl van Pepe is alom bekend: fysiek, intensief en agressief. Tot soms over de grens van het toelaatbare. Daarom lijkt de kans ook groot dat Carl Hoefkens dinsdag zal kiezen voor de grote en sterke Roman Yaremchuk in plaats van Ferran Jutglà en/of Kamal Sowah.

TIJD VOOR YAREMCHUK?

Carl Hoefkens laat naar de buitenwereld toe alvast niet in zijn kaarten kijken. Dit seizoen opteerde hij - bij gebrek aan beter - steevast voor het aanvalsduo Ferran Jutglà en Kamal Sowah, maar Roman Yaremchuk kwam uiteraard naar het Jan Breydelstadion om een basisspeler te zijn. De Oekraïner mocht eerder al invallen tegen Cercle Brugge, Bayer Leverkusen en RFC Seraing en het wordt stilaan tijd dat de Brugse recordaankoop van 17 miljoen eens mag starten in de basis.



Als ex-speler van Benfica heeft FC Porto alvast weinig geheimen voor hem en Club Brugge zal uiteraard ook wat tegengewicht moeten brengen tegen de agressieve en intensieve centrale verdediger Pepe. “Ik ben heel tevreden over zijn prestatie en inzet”, zei Hoefkens eerder deze week over Roman Yaremchuk. “Hij heeft zijn kwaliteiten getoond, net als een aantal andere jongens die hun kans kregen. Het wordt steeds moeilijker om te kiezen. Maar dat is voor mijn part heel positief.”

LEES OOK: Nieuwe Tzolis-deal? 'Arsenal in actie voor sterkhouder Club'

Wie moet zeker starten tegen Porto?

Meest recent

Friis ziet één grote verandering bij Anderlecht

Cercle Brugge neemt het om 16u in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Héél Cercle ...

5
5
KV Kortrijk haalt nog extra versterking in huis

KV Kortrijk kent een slechte start van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kerels staan ...

9
9
Sibierski moet handelen: Neerpede-talent maakt indruk

Neerpede is al vele jaren een kwaliteitslabel in Europa. Er spelen ondertussen tientallen spelers in ...

46
46
'Europese elite kijkt toe: Haaland neemt transferbesluit'

Nu Manchester City gigantisch zware sancties moet vrezen wegens financiële wanpraktijken, ...

39
39
Nieuwe Tzolis-deal? 'Arsenal in actie voor sterkhouder Club'

Arsenal FC dokte afgelopen zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

72
72
Duivels krijgen enorme EK-troef: "Godsgeschenk Van Bommel"

Mark van Bommel kan momenteel op adem komen van zijn eerste interland-periode aan het roer van de ...

154
154
'Enrique klopt op tafel: PSG-transfer van 70 miljoen'

Paris Saint-Germain won de voorbije twee seizoenen de Champions League, maar de honger in de Franse ...

27
27
Anderlecht benadeeld bij seizoenshervatting: "Niet hetzelfde"

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

287
287
TRANSFERUURTJE: 'Engelse jackpot Club, toptransfer Van Bommel'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

98
98
Brandon Mechele staat voor complete verrassing na interlandluik

Brandon Mechele blijft verbazen. De verdediger van Club Brugge liet zich tijdens het recente ...

148
148
Thorup grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk boekte voor de interlandbreak slechts een negen op 21, en dus moeten de Limburgers dringend ...

138
138
Bruno hakt knopen door: nooddefensie bij Anderlecht?

RSC Anderlecht hervat de competitie straks met een bezoek aan Cercle Brugge. Na de vlotte zege tegen ...

101
101
"Waar liep het verkeerd?"-Van Gucht onthult grote relatiecrisis

Ruben Van Gucht laat in ‘Happy Hour’ iets vallen wat zijn tafelgenoten duidelijk niet ...

46
46
'Club Brugge schrapt toptransfer: exacte reden bekend'

Club Brugge spendeerde afgelopen zomer ruim 53 miljoen aan vers bloed, maar die teller had nog hoger ...

245
245
Bruno in nesten: blunder Anderlecht breekt zuur op

RSC Anderlecht begint straks tegen Cercle Brugge aan een reeks van vijf uitmatchen op een rij, ...

167
167
De Cat-fiasco: Hoffenheim voelt zich bekocht door Anderlecht

Hoffenheim betaalde een recordbedrag voor Nathan De Cat, maar krijgt er voorlopig bitter weinig voor ...

815
815
Verrassing in de JPL: "Gaan nog progressie maken"

De Jupiler Pro League is acht speeldagen ver en we kunnen toch een aantal voorspellingen doen. Zo ...

64
64
Biancone lyrisch: "Binnen 5 à 10 jaar bij Europese topclub"

Bij RSC Anderlecht draait het steeds beter, al zullen ze dat de komende weken uiteraard verder ...

152
152
Red Flames winnen van Polen, bondscoach ziet één werkpunt

De Red Flames wonnen vrijdagavond met 1-0 van Polen. Daarmee hebben ze een volgende stap richting ...

22
22
Liplezers onthullen alles: bizar onderhoud Messi en scheidsrechter

Lionel Messi speelde deze week zijn afscheidswedstrijd als Argentijns international. Daarbij werd ...

64
64
Twee grote vraagtekens: Bruno puzzelt met basis Anderlecht

RSC Anderlecht begint zaterdagnamiddag aan een behoorlijk ongeziene reeks van vijf opeenvolgende ...

143
143
Surprise in opstelling Genk? Thorup gooit kaarten open

KRC Genk zal zich in de komende weken moeten herpakken na een tegenvallende start van het seizoen. ...

185
185
'De Bruyne schittert met Duivels: Allegri grijpt in bij Napoli'

Na een uiterst lange interlandperiode, staan de Rode Duivels weer klaar om het seizoen te hervatten ...

110
110
‘Abrupt einde dreigt voor Vitor Bruno bij Anderlecht’

Vitor Bruno is amper drie maanden trainer van Anderlecht en spreekt nu al openlijk over zijn eigen ...

411
411
'Club Brugge blijft cashen: toptransfer Carlos Forbs'

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw miljoenen euro's aan transferinkomsten in huis. En ook ...

709
709

Meer sportnieuws