Pepe belooft onheil tegen Club Brugge

door
Pepe belooft onheil tegen Club Brugge

Na de knappe 1-0 overwinning tegen Bayer Leverkusen moet Club Brugge dinsdagavond hun goede start in de Champions League bevestigen tegen FC Porto. Dat wordt alvast een moeilijke opdracht tegen het uitgekookte elftal van coach Sergio Conceiçao en de oude rot Pepe. Ondanks zijn 39-jarige leeftijd is Pepe nog steeds een sterkhouder bij Porto en hij maakte indruk in de vorige groepswedstrijd van het Kampioenenbal tegen Atlético Madrid. De Brugse diepe spitsen Roman Yaremchuk, Kamal Sowah en/of Ferran Jutglà zijn bij deze dus gewaarschuwd.


VERRE VAN VERSLETEN

Club Brugge staat in groep B samen aan de leiding met Atlético Madrid. De Madrilenen versloegen vorige week FC Porto met 2-1, maar dit was vooral een wedstrijd waarin beide ploegen zich defensief erg sterk toonden. Blauw-Zwart mag zich dinsdag dus aan een ijzeren Portugese defensie verwachten onder leiding van de ervaren krijger Pepe, de centrale verdediger die onder meer furore maakte bij Real Madrid en 127-voudig Portugees international is.



Pepe liet in de openingsspeeldag van de Champions League meteen straffe statistieken noteren. De 39-jarige telde tegen Atlético Madrid 13 intercepties, geen enkele centrale verdediger deed beter dan hem, hij won al zijn defensieve duels en bovendien was hij qua defensieve regelmaat de negende beste centrale verdediger van speeldag één van het Kampioenenbal. Het moge duidelijk zijn dat het ‘oudje’ Pepe allerminst versleten is.

PEPE ZET ALLES OP CLUB BRUGGE

Pepe zal dinsdag zelfs enorm fris aan de aftrap verschijnen tegen Club Brugge. De Portugees startte vorig weekend immers niet in de competitiewedstrijd tegen Chavez, omdat hij op die manier op zijn best kan zijn voor de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Blauw-Zwart. Door de snelle opeenvolging van wedstrijden besloot coach Sérgio Conceição om zijn oudste en meest ervaren speler van de ploeg wat extra rust te gunnen.

Dat is eerder uitzonderlijk, want de centrale verdediger zat al sinds 30 januari (2-1 winst tegen CS Marítimo) niet meer op de bank bij FC Porto. De aanvoerder zal ook mentaal scherp staan want eerder deze maand werd Pepe voor de derde keer vader, dit keer van zoon Rodrigo. Tijdens Pepe’s afwezigheid tegen Chavez nam Fábio Cardoso zijn plaats in, maar die weet dat hij straks terug ruimte zal moeten maken voor zijn kapitein.



“We hebben een erg kwalitatieve ploeg, vooral op mijn positie”, zei Fábio Cardoso na zijn eerste basisplaats van het seizoen. “Pepe is één van de beste centrale verdedigers ter wereld”, zei de 28-jarige. De stijl van Pepe is alom bekend: fysiek, intensief en agressief. Tot soms over de grens van het toelaatbare. Daarom lijkt de kans ook groot dat Carl Hoefkens dinsdag zal kiezen voor de grote en sterke Roman Yaremchuk in plaats van Ferran Jutglà en/of Kamal Sowah.

TIJD VOOR YAREMCHUK?

Carl Hoefkens laat naar de buitenwereld toe alvast niet in zijn kaarten kijken. Dit seizoen opteerde hij - bij gebrek aan beter - steevast voor het aanvalsduo Ferran Jutglà en Kamal Sowah, maar Roman Yaremchuk kwam uiteraard naar het Jan Breydelstadion om een basisspeler te zijn. De Oekraïner mocht eerder al invallen tegen Cercle Brugge, Bayer Leverkusen en RFC Seraing en het wordt stilaan tijd dat de Brugse recordaankoop van 17 miljoen eens mag starten in de basis.



Als ex-speler van Benfica heeft FC Porto alvast weinig geheimen voor hem en Club Brugge zal uiteraard ook wat tegengewicht moeten brengen tegen de agressieve en intensieve centrale verdediger Pepe. “Ik ben heel tevreden over zijn prestatie en inzet”, zei Hoefkens eerder deze week over Roman Yaremchuk. “Hij heeft zijn kwaliteiten getoond, net als een aantal andere jongens die hun kans kregen. Het wordt steeds moeilijker om te kiezen. Maar dat is voor mijn part heel positief.”

LEES OOK: Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Wie moet zeker starten tegen Porto?

Meest recent

Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

116
116
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

34
34
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

124
124
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

378
378
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

599
599
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

467
467
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

262
262
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

135
135
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

236
236
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

442
442
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

41
41
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

282
282
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

164
164
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

230
230
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

336
336
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

674
674
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

203
203
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

357
357
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

2184
2184
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

254
254
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

352
352
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

663
663
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

188
188
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

333
333
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

388
388

Meer sportnieuws