Pepe belooft onheil tegen Club Brugge

395 stemmen
Pepe belooft onheil tegen Club Brugge

Na de knappe 1-0 overwinning tegen Bayer Leverkusen moet Club Brugge dinsdagavond hun goede start in de Champions League bevestigen tegen FC Porto. Dat wordt alvast een moeilijke opdracht tegen het uitgekookte elftal van coach Sergio Conceiçao en de oude rot Pepe. Ondanks zijn 39-jarige leeftijd is Pepe nog steeds een sterkhouder bij Porto en hij maakte indruk in de vorige groepswedstrijd van het Kampioenenbal tegen Atlético Madrid. De Brugse diepe spitsen Roman Yaremchuk, Kamal Sowah en/of Ferran Jutglà zijn bij deze dus gewaarschuwd.


VERRE VAN VERSLETEN

Club Brugge staat in groep B samen aan de leiding met Atlético Madrid. De Madrilenen versloegen vorige week FC Porto met 2-1, maar dit was vooral een wedstrijd waarin beide ploegen zich defensief erg sterk toonden. Blauw-Zwart mag zich dinsdag dus aan een ijzeren Portugese defensie verwachten onder leiding van de ervaren krijger Pepe, de centrale verdediger die onder meer furore maakte bij Real Madrid en 127-voudig Portugees international is.



Pepe liet in de openingsspeeldag van de Champions League meteen straffe statistieken noteren. De 39-jarige telde tegen Atlético Madrid 13 intercepties, geen enkele centrale verdediger deed beter dan hem, hij won al zijn defensieve duels en bovendien was hij qua defensieve regelmaat de negende beste centrale verdediger van speeldag één van het Kampioenenbal. Het moge duidelijk zijn dat het ‘oudje’ Pepe allerminst versleten is.

PEPE ZET ALLES OP CLUB BRUGGE

Pepe zal dinsdag zelfs enorm fris aan de aftrap verschijnen tegen Club Brugge. De Portugees startte vorig weekend immers niet in de competitiewedstrijd tegen Chavez, omdat hij op die manier op zijn best kan zijn voor de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Blauw-Zwart. Door de snelle opeenvolging van wedstrijden besloot coach Sérgio Conceição om zijn oudste en meest ervaren speler van de ploeg wat extra rust te gunnen.

Dat is eerder uitzonderlijk, want de centrale verdediger zat al sinds 30 januari (2-1 winst tegen CS Marítimo) niet meer op de bank bij FC Porto. De aanvoerder zal ook mentaal scherp staan want eerder deze maand werd Pepe voor de derde keer vader, dit keer van zoon Rodrigo. Tijdens Pepe’s afwezigheid tegen Chavez nam Fábio Cardoso zijn plaats in, maar die weet dat hij straks terug ruimte zal moeten maken voor zijn kapitein.



“We hebben een erg kwalitatieve ploeg, vooral op mijn positie”, zei Fábio Cardoso na zijn eerste basisplaats van het seizoen. “Pepe is één van de beste centrale verdedigers ter wereld”, zei de 28-jarige. De stijl van Pepe is alom bekend: fysiek, intensief en agressief. Tot soms over de grens van het toelaatbare. Daarom lijkt de kans ook groot dat Carl Hoefkens dinsdag zal kiezen voor de grote en sterke Roman Yaremchuk in plaats van Ferran Jutglà en/of Kamal Sowah.

TIJD VOOR YAREMCHUK?

Carl Hoefkens laat naar de buitenwereld toe alvast niet in zijn kaarten kijken. Dit seizoen opteerde hij - bij gebrek aan beter - steevast voor het aanvalsduo Ferran Jutglà en Kamal Sowah, maar Roman Yaremchuk kwam uiteraard naar het Jan Breydelstadion om een basisspeler te zijn. De Oekraïner mocht eerder al invallen tegen Cercle Brugge, Bayer Leverkusen en RFC Seraing en het wordt stilaan tijd dat de Brugse recordaankoop van 17 miljoen eens mag starten in de basis.



Als ex-speler van Benfica heeft FC Porto alvast weinig geheimen voor hem en Club Brugge zal uiteraard ook wat tegengewicht moeten brengen tegen de agressieve en intensieve centrale verdediger Pepe. “Ik ben heel tevreden over zijn prestatie en inzet”, zei Hoefkens eerder deze week over Roman Yaremchuk. “Hij heeft zijn kwaliteiten getoond, net als een aantal andere jongens die hun kans kregen. Het wordt steeds moeilijker om te kiezen. Maar dat is voor mijn part heel positief.”

LEES OOK: 'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Wie moet zeker starten tegen Porto?

Meest recent

Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

27
27
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

30
30
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

47
47
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

139
139
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

92
92
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

173
173
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

81
81
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

387
387
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

110
110
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

237
237
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

738
738
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

20
20
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

536
536
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

116
116
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

256
256
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

854
854
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

128
128
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

227
227
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

214
214
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

578
578
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

590
590
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

1012
1012
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

363
363
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

550
550
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

356
356

Meer sportnieuws