Pepe belooft onheil tegen Club Brugge

395 stemmen
Pepe belooft onheil tegen Club Brugge

Na de knappe 1-0 overwinning tegen Bayer Leverkusen moet Club Brugge dinsdagavond hun goede start in de Champions League bevestigen tegen FC Porto. Dat wordt alvast een moeilijke opdracht tegen het uitgekookte elftal van coach Sergio Conceiçao en de oude rot Pepe. Ondanks zijn 39-jarige leeftijd is Pepe nog steeds een sterkhouder bij Porto en hij maakte indruk in de vorige groepswedstrijd van het Kampioenenbal tegen Atlético Madrid. De Brugse diepe spitsen Roman Yaremchuk, Kamal Sowah en/of Ferran Jutglà zijn bij deze dus gewaarschuwd.


VERRE VAN VERSLETEN

Club Brugge staat in groep B samen aan de leiding met Atlético Madrid. De Madrilenen versloegen vorige week FC Porto met 2-1, maar dit was vooral een wedstrijd waarin beide ploegen zich defensief erg sterk toonden. Blauw-Zwart mag zich dinsdag dus aan een ijzeren Portugese defensie verwachten onder leiding van de ervaren krijger Pepe, de centrale verdediger die onder meer furore maakte bij Real Madrid en 127-voudig Portugees international is.



Pepe liet in de openingsspeeldag van de Champions League meteen straffe statistieken noteren. De 39-jarige telde tegen Atlético Madrid 13 intercepties, geen enkele centrale verdediger deed beter dan hem, hij won al zijn defensieve duels en bovendien was hij qua defensieve regelmaat de negende beste centrale verdediger van speeldag één van het Kampioenenbal. Het moge duidelijk zijn dat het ‘oudje’ Pepe allerminst versleten is.

PEPE ZET ALLES OP CLUB BRUGGE

Pepe zal dinsdag zelfs enorm fris aan de aftrap verschijnen tegen Club Brugge. De Portugees startte vorig weekend immers niet in de competitiewedstrijd tegen Chavez, omdat hij op die manier op zijn best kan zijn voor de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Blauw-Zwart. Door de snelle opeenvolging van wedstrijden besloot coach Sérgio Conceição om zijn oudste en meest ervaren speler van de ploeg wat extra rust te gunnen.

Dat is eerder uitzonderlijk, want de centrale verdediger zat al sinds 30 januari (2-1 winst tegen CS Marítimo) niet meer op de bank bij FC Porto. De aanvoerder zal ook mentaal scherp staan want eerder deze maand werd Pepe voor de derde keer vader, dit keer van zoon Rodrigo. Tijdens Pepe’s afwezigheid tegen Chavez nam Fábio Cardoso zijn plaats in, maar die weet dat hij straks terug ruimte zal moeten maken voor zijn kapitein.



“We hebben een erg kwalitatieve ploeg, vooral op mijn positie”, zei Fábio Cardoso na zijn eerste basisplaats van het seizoen. “Pepe is één van de beste centrale verdedigers ter wereld”, zei de 28-jarige. De stijl van Pepe is alom bekend: fysiek, intensief en agressief. Tot soms over de grens van het toelaatbare. Daarom lijkt de kans ook groot dat Carl Hoefkens dinsdag zal kiezen voor de grote en sterke Roman Yaremchuk in plaats van Ferran Jutglà en/of Kamal Sowah.

TIJD VOOR YAREMCHUK?

Carl Hoefkens laat naar de buitenwereld toe alvast niet in zijn kaarten kijken. Dit seizoen opteerde hij - bij gebrek aan beter - steevast voor het aanvalsduo Ferran Jutglà en Kamal Sowah, maar Roman Yaremchuk kwam uiteraard naar het Jan Breydelstadion om een basisspeler te zijn. De Oekraïner mocht eerder al invallen tegen Cercle Brugge, Bayer Leverkusen en RFC Seraing en het wordt stilaan tijd dat de Brugse recordaankoop van 17 miljoen eens mag starten in de basis.



Als ex-speler van Benfica heeft FC Porto alvast weinig geheimen voor hem en Club Brugge zal uiteraard ook wat tegengewicht moeten brengen tegen de agressieve en intensieve centrale verdediger Pepe. “Ik ben heel tevreden over zijn prestatie en inzet”, zei Hoefkens eerder deze week over Roman Yaremchuk. “Hij heeft zijn kwaliteiten getoond, net als een aantal andere jongens die hun kans kregen. Het wordt steeds moeilijker om te kiezen. Maar dat is voor mijn part heel positief.”

LEES OOK: Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Wie moet zeker starten tegen Porto?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

8
8
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

39
39
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

37
37
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

78
78
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

65
65
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

39
39
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

202
202
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

153
153
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

162
162
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

289
289
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

435
435
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

75
75
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

236
236
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

148
148
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

273
273
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

149
149
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

442
442
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

195
195
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

156
156
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

310
310
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

135
135
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

261
261
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

780
780
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

154
154
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

779
779

Meer sportnieuws