Pepe belooft onheil tegen Club Brugge

395
Pepe belooft onheil tegen Club Brugge

Na de knappe 1-0 overwinning tegen Bayer Leverkusen moet Club Brugge dinsdagavond hun goede start in de Champions League bevestigen tegen FC Porto. Dat wordt alvast een moeilijke opdracht tegen het uitgekookte elftal van coach Sergio Conceiçao en de oude rot Pepe. Ondanks zijn 39-jarige leeftijd is Pepe nog steeds een sterkhouder bij Porto en hij maakte indruk in de vorige groepswedstrijd van het Kampioenenbal tegen Atlético Madrid. De Brugse diepe spitsen Roman Yaremchuk, Kamal Sowah en/of Ferran Jutglà zijn bij deze dus gewaarschuwd.


VERRE VAN VERSLETEN

Club Brugge staat in groep B samen aan de leiding met Atlético Madrid. De Madrilenen versloegen vorige week FC Porto met 2-1, maar dit was vooral een wedstrijd waarin beide ploegen zich defensief erg sterk toonden. Blauw-Zwart mag zich dinsdag dus aan een ijzeren Portugese defensie verwachten onder leiding van de ervaren krijger Pepe, de centrale verdediger die onder meer furore maakte bij Real Madrid en 127-voudig Portugees international is.



Pepe liet in de openingsspeeldag van de Champions League meteen straffe statistieken noteren. De 39-jarige telde tegen Atlético Madrid 13 intercepties, geen enkele centrale verdediger deed beter dan hem, hij won al zijn defensieve duels en bovendien was hij qua defensieve regelmaat de negende beste centrale verdediger van speeldag één van het Kampioenenbal. Het moge duidelijk zijn dat het ‘oudje’ Pepe allerminst versleten is.

PEPE ZET ALLES OP CLUB BRUGGE

Pepe zal dinsdag zelfs enorm fris aan de aftrap verschijnen tegen Club Brugge. De Portugees startte vorig weekend immers niet in de competitiewedstrijd tegen Chavez, omdat hij op die manier op zijn best kan zijn voor de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Blauw-Zwart. Door de snelle opeenvolging van wedstrijden besloot coach Sérgio Conceição om zijn oudste en meest ervaren speler van de ploeg wat extra rust te gunnen.

Dat is eerder uitzonderlijk, want de centrale verdediger zat al sinds 30 januari (2-1 winst tegen CS Marítimo) niet meer op de bank bij FC Porto. De aanvoerder zal ook mentaal scherp staan want eerder deze maand werd Pepe voor de derde keer vader, dit keer van zoon Rodrigo. Tijdens Pepe’s afwezigheid tegen Chavez nam Fábio Cardoso zijn plaats in, maar die weet dat hij straks terug ruimte zal moeten maken voor zijn kapitein.



“We hebben een erg kwalitatieve ploeg, vooral op mijn positie”, zei Fábio Cardoso na zijn eerste basisplaats van het seizoen. “Pepe is één van de beste centrale verdedigers ter wereld”, zei de 28-jarige. De stijl van Pepe is alom bekend: fysiek, intensief en agressief. Tot soms over de grens van het toelaatbare. Daarom lijkt de kans ook groot dat Carl Hoefkens dinsdag zal kiezen voor de grote en sterke Roman Yaremchuk in plaats van Ferran Jutglà en/of Kamal Sowah.

TIJD VOOR YAREMCHUK?

Carl Hoefkens laat naar de buitenwereld toe alvast niet in zijn kaarten kijken. Dit seizoen opteerde hij - bij gebrek aan beter - steevast voor het aanvalsduo Ferran Jutglà en Kamal Sowah, maar Roman Yaremchuk kwam uiteraard naar het Jan Breydelstadion om een basisspeler te zijn. De Oekraïner mocht eerder al invallen tegen Cercle Brugge, Bayer Leverkusen en RFC Seraing en het wordt stilaan tijd dat de Brugse recordaankoop van 17 miljoen eens mag starten in de basis.



Als ex-speler van Benfica heeft FC Porto alvast weinig geheimen voor hem en Club Brugge zal uiteraard ook wat tegengewicht moeten brengen tegen de agressieve en intensieve centrale verdediger Pepe. “Ik ben heel tevreden over zijn prestatie en inzet”, zei Hoefkens eerder deze week over Roman Yaremchuk. “Hij heeft zijn kwaliteiten getoond, net als een aantal andere jongens die hun kans kregen. Het wordt steeds moeilijker om te kiezen. Maar dat is voor mijn part heel positief.”

LEES OOK: Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Wie moet zeker starten tegen Porto?

Meest recent

De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

De voorbije jaren manifesteerden enkele verrassende namen zich aan het Belgische trainersfirmament. ...

6
6
Jonge Duivels naar EK: Swerts ziet grote verandering

Het was bibberen tot het bittere einde, maar de Jonge Duivels zijn er dinsdagavond wel in geslaagd ...

7
7
JPL-aanvoerder gaat plots aan de slag in Litouwen

De transfermarkt mag momenteel dan wel gesloten zijn, toch zien we regelmatig nog deals voorbij ...

23
23
TRANSFERUURTJE: 'Cercle slaat fraaie slag, grote kuis Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

142
142
Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Wouter Vrancken is nu actief bij het Schotse Hearts, maar de oefenmeester boekte eerder succes bij ...

39
39
Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Vincent Kompany werd afgelopen seizoen kampioen met Bayern München en ook dit seizoen maakt de ...

38
38
Vanden Borre praat over toekomst: opvallend plan

Anthony Vanden Borre speelde in het verleden onder meer bij RSC Anderlecht en KRC Genk en was ook ...

42
42
Vanhaezebrouck over Rode Duivel: "Gouden Bal-niveau"

Hein Vanhaezebrouck heeft weinig twijfels over de kwaliteiten van Roméo Lavia. De analist is ...

166
166
Scaloni waarschuwt héél Argentinië na afhaken van Messi

Lionel Messi heeft afgelopen nacht afscheid genomen van de Argentijnse nationale ploeg. De 39-jarige ...

52
52
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

45
45
PSV legt zeer knappe financiële cijfers voor

PSV is al vele jaren de nummer één in Nederland en de club wil dat ook blijven. Er ...

34
34
"Anderlecht deed ons een officieel transfervoorstel"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars deden ook heel wat ...

169
169
Verrassende data: België slechtste leerling tegen Frankrijk

Mark van Bommel sprak over het verbreken van records met bepaalde data. Sprintmeters, high intensity ...

106
106
Ronaldo-statement zindert na: "Niet uit te leggen"

Na een soap die bijna de volledige interland-periode de gemoederen bedaarden, heeft Cristiano ...

73
73
Onverwachte Duivel eist basisplaats op: "Ongelooflijke speler"

Een aantal Rode Duivels heeft serieus indruk gemaakt tijdens het voorbije vierluik. Zo werden met ...

174
174
'Vitor Bruno onverbiddelijk: aanvaller definitief afgeschreven'

Nu de interland-periode erop zit, mag ook RSC Anderlecht zijn internationals terug verwelkomen. En ...

296
296
"Grootste teleurstelling" - Waalse pers boort Duivel de grond in

Het eerste interland-luik onder Mark van Bommel zit er weeral op. De nederlagen tegen Frankrijk ...

516
516
Nieuwe naam voor Van Bommel: grote uitblinker Jonge Duivels

De nationale beloften hebben zich rechtstreeks geplaatst voor het EK U21 van komende zomer. Ze deden ...

388
388
Eigen ploegmaat slaat terug: Godts compleet vernederd

Mika Godts vindt zichzelf even goed als een ploegmaat van hem bij PSG. "Ik heb dezelfde kwaliteiten ...

298
298
Kippenvel! Messi schittert in emotioneel Argentijns afscheid

Dinsdagnacht is een einde gekomen aan één van de mooiste hoofdstukken uit de moderne ...

115
115
Grote lichtpunten bij Duivels: "Over zes weken andere speler"

Het heeft niet mogen zijn voor de Rode Duivels. Maandagavond stonden ze tot de 77ste minuut nochtans ...

304
304
Perisic heeft zéér straf record in zicht

Ooit maakte Ivan Perisic nog furore op de Belgische velden, want hij lanceerde zijn ...

56
56
'AA Gent heeft vervanger Ngom in vizier'

AA Gent is verrassend sterk aan het seizoen begonnen. Het plaatste zich voor de league phase van de ...

204
204
Nieuwe zeperd voor Pocognoli voor eigen volk

Sébastien Pocognoli maakte tijdens deze interlandperiode zijn debuut als bondscoach van ...

81
81
Sterkhouder legt uit waarom hij plots bij Beerschot verdween

Beerschot kende best een bewogen transferzomer, nadat het vorig seizoen op de valreep naast promotie ...

127
127

Meer sportnieuws