Openda vervoegt Haaland en Mbappé met indrukwekkende statistiek

door
Openda vervoegt Haaland en Mbappé met indrukwekkende statistiek

RC Lens doet het voorlopig uitstekend in de Ligue I. De Franse traditieclub prijkt op een knappe derde plaats, en lijkt dit seizoen één van de outsiders om het vuur aan de schenen te leggen van grootmachten als Paris Saint-Germain en Olympique Marseille. De club uit het noorden van Frankrijk heeft de goede prestaties van de afgelopen weken ook vooral te danken aan Loïs Openda. 


De eerste weken van Loïs Openda bij RC Lens zijn meer dan geslaagd verlopen. De Rode Duivel vond in zeven wedstrijden al vier keer de weg naar doel, en lijkt zijn uitmuntende vorm van vorig seizoen opnieuw verder te zetten. Toen was hij bij het Nederlandse Vitesse goed voor 24 doelpunten in 50 wedstrijden. Over een overgangsperiode lijkt er bij Openda dus allesbehalve sprake. 

Het statistiekenbureau Squawka kwam vandaag ook met een opvallend lijstje op de proppen. Daarin was nogmaals duidelijk dat Loïs Openda in bloedvorm verkeert. Het bureau berekende immers de 'expected goals' per aanvaller van één van de grote vijf competities. In die berekening werd geen rekening gehouden met strafschoppen. De Rode Duivel prijkt in dat lijstje op een bijzonder knappe vijfde plaats. 

Beter dan Benzema

In die lijst moet Openda enkel onderdoen voor enkele absolute wereldsterren. Zo doen Haaland, Lewandowski, Mbappé en Messi het nog iets beter dan de Rode Duivel. Spelers als Benzema, Kane, Jesus en Vinicius laat de 22-jarige Luikenaar wel achter zich. Het zou er dus zomaar eens kunnen naar uitzien dat Roberto Martinez binnenkort wel een beroep moet doen op de Ligue I-uitblinker van RC Lens. De Franse traditieclub betaalde tijdens de afgelopen zomer overigens 'amper' 8,5 miljoen euro aan Club Brugge voor Openda. 

LEES OOK: 'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Moet Openda mee naar het WK in Qatar?

Meest recent

Hoe KRC Genk toch eens ‘vloekt’ omtrent speler FC Utrecht

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

5
5
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

6
6
Hasi prijst zich gelukkig: Sikan lost twee problemen op

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

41
41
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

5
5
'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

342
342
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

118
118
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

96
96
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

45
45
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

202
202
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

294
294
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

88
88
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

169
169
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

529
529
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

124
124
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

79
79
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

228
228
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

415
415
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

208
208
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

69
69
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

272
272
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

32
32
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

281
281
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

225
225
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

82
82
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

179
179

Meer sportnieuws