Openda vervoegt Haaland en Mbappé met indrukwekkende statistiek

door
Openda vervoegt Haaland en Mbappé met indrukwekkende statistiek

RC Lens doet het voorlopig uitstekend in de Ligue I. De Franse traditieclub prijkt op een knappe derde plaats, en lijkt dit seizoen één van de outsiders om het vuur aan de schenen te leggen van grootmachten als Paris Saint-Germain en Olympique Marseille. De club uit het noorden van Frankrijk heeft de goede prestaties van de afgelopen weken ook vooral te danken aan Loïs Openda. 


De eerste weken van Loïs Openda bij RC Lens zijn meer dan geslaagd verlopen. De Rode Duivel vond in zeven wedstrijden al vier keer de weg naar doel, en lijkt zijn uitmuntende vorm van vorig seizoen opnieuw verder te zetten. Toen was hij bij het Nederlandse Vitesse goed voor 24 doelpunten in 50 wedstrijden. Over een overgangsperiode lijkt er bij Openda dus allesbehalve sprake. 

Het statistiekenbureau Squawka kwam vandaag ook met een opvallend lijstje op de proppen. Daarin was nogmaals duidelijk dat Loïs Openda in bloedvorm verkeert. Het bureau berekende immers de 'expected goals' per aanvaller van één van de grote vijf competities. In die berekening werd geen rekening gehouden met strafschoppen. De Rode Duivel prijkt in dat lijstje op een bijzonder knappe vijfde plaats. 

Beter dan Benzema

In die lijst moet Openda enkel onderdoen voor enkele absolute wereldsterren. Zo doen Haaland, Lewandowski, Mbappé en Messi het nog iets beter dan de Rode Duivel. Spelers als Benzema, Kane, Jesus en Vinicius laat de 22-jarige Luikenaar wel achter zich. Het zou er dus zomaar eens kunnen naar uitzien dat Roberto Martinez binnenkort wel een beroep moet doen op de Ligue I-uitblinker van RC Lens. De Franse traditieclub betaalde tijdens de afgelopen zomer overigens 'amper' 8,5 miljoen euro aan Club Brugge voor Openda. 

LEES OOK: 'Openda ziet nieuwe transferopties opduiken'

Moet Openda mee naar het WK in Qatar?

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

20
20
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

13
13
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

47
47
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

77
77
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

262
262
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

258
258
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

169
169
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

204
204
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

186
186
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

109
109
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

120
120
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

60
60
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

172
172
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

444
444
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

377
377
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

275
275
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

136
136
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

426
426
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

95
95
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

812
812
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

286
286
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

230
230
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

176
176
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

428
428
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

158
158

Meer sportnieuws