'Barça zet grote kuis verder: 4 sterren weg in januari'

774
'Barça zet grote kuis verder: 4 sterren weg in januari'

FC Barcelona kende een zeer bewogen transferzomer, die het wel succesvol afsloot. Nieuwe topaanwinsten Andreas Christensen, Franck Kessié, Raphinha, Robert Lewandowski, Jules Koundé, Marcos Alonso en Hector Bellerin raakten uiteindelijk allemaal ingeschreven voor La Liga en voor een pak spelers werd nog een oplossing gevonden.


Dat betekent echter niet dat het werk in Camp Nou af is, want desondanks blijven de restricties van de Financial Fair Play als een molensteen aan de club hangen. Het moet nog steeds zien de loonmassa de komende maanden terug te dringen, want ondanks de vele vertrekkers lukte dat niet zoals gehoopt. Het kon immers enkel overbodige spelers slijten en vaak moest het daarbij nog eens betalen om hun contract af te kopen, zoals in het geval van Riqui Puig, Martin Braithwaite en Miralem Pjanic.

Vooral wou Barça de lonen van zijn grootverdieners indijken, maar uiteindelijk ging niemand akkoord om in te leveren. Nochtans zette de club zwaar druk op een aantal spelers, met Frenkie de Jong als meest markante voorbeeld. De Nederlandse middenvelder kreeg zelfs een dreigbrief in de bus, waarin Barça stelde dat er 'criminele activiteit' plaatsgevonden had bij zijn contractverlenging in 2020 en het met een rechtszaak dreigde als hij niet akkoord ging om terug te keren naar de voorwaarden waaraan hij in 2019 tekende. Dat zou betekenen dat hij miljoenen aan uitgestelde betalingen zou moeten laten vallen.

UITVERKOOP
Barça probeerde De Jong ook te slijten aan Manchester United of Chelsea, maar de 24-jarige ging niet akkoord met een transfer. In januari zal Barça echter een nieuwe poging wagen om hem naar de uitgang te duwen, stelt SPORT. Dat geldt ook voor een aantal andere spelers die net als De Jong bij de grootverdieners horen zonder een sleutelrol te spelen in de plannen van Xavi. Ook Gerard Piqué, Jordi Alba en Memphis Depay zouden daardoor in januari een nieuwe werkgever moeten zoeken.

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Zal Barça erin slagen hen in januari te slijten?

Meest recent

'Club Brugge breekt record: eerste Tresoldi-bod onderweg'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

47
47
Antwerp slikt bittere pil: kopzorgen rond Vermeeren

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

43
43
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

66
66
Coucke krijgt volle laag: pers reageert op oorlogsverklaring

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

136
136
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

111
111
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

188
188
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

257
257
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

136
136
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

209
209
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

92
92
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

67
67
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

220
220
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

44
44
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

123
123
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

219
219
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

828
828
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

103
103
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

161
161
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

202
202
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

232
232
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

78
78
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

140
140
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

145
145
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

248
248
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

470
470

Meer sportnieuws