'Barça zet grote kuis verder: 4 sterren weg in januari'

774
'Barça zet grote kuis verder: 4 sterren weg in januari'

FC Barcelona kende een zeer bewogen transferzomer, die het wel succesvol afsloot. Nieuwe topaanwinsten Andreas Christensen, Franck Kessié, Raphinha, Robert Lewandowski, Jules Koundé, Marcos Alonso en Hector Bellerin raakten uiteindelijk allemaal ingeschreven voor La Liga en voor een pak spelers werd nog een oplossing gevonden.


Dat betekent echter niet dat het werk in Camp Nou af is, want desondanks blijven de restricties van de Financial Fair Play als een molensteen aan de club hangen. Het moet nog steeds zien de loonmassa de komende maanden terug te dringen, want ondanks de vele vertrekkers lukte dat niet zoals gehoopt. Het kon immers enkel overbodige spelers slijten en vaak moest het daarbij nog eens betalen om hun contract af te kopen, zoals in het geval van Riqui Puig, Martin Braithwaite en Miralem Pjanic.

Vooral wou Barça de lonen van zijn grootverdieners indijken, maar uiteindelijk ging niemand akkoord om in te leveren. Nochtans zette de club zwaar druk op een aantal spelers, met Frenkie de Jong als meest markante voorbeeld. De Nederlandse middenvelder kreeg zelfs een dreigbrief in de bus, waarin Barça stelde dat er 'criminele activiteit' plaatsgevonden had bij zijn contractverlenging in 2020 en het met een rechtszaak dreigde als hij niet akkoord ging om terug te keren naar de voorwaarden waaraan hij in 2019 tekende. Dat zou betekenen dat hij miljoenen aan uitgestelde betalingen zou moeten laten vallen.

UITVERKOOP
Barça probeerde De Jong ook te slijten aan Manchester United of Chelsea, maar de 24-jarige ging niet akkoord met een transfer. In januari zal Barça echter een nieuwe poging wagen om hem naar de uitgang te duwen, stelt SPORT. Dat geldt ook voor een aantal andere spelers die net als De Jong bij de grootverdieners horen zonder een sleutelrol te spelen in de plannen van Xavi. Ook Gerard Piqué, Jordi Alba en Memphis Depay zouden daardoor in januari een nieuwe werkgever moeten zoeken.

LEES OOK: Moreira schittert in Milanese derby, Barça haalt zwaar uit

Zal Barça erin slagen hen in januari te slijten?

Meest recent

Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

36
36
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

30
30
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

9
9
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

85
85
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

135
135
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

87
87
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

83
83
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

349
349
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

110
110
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

79
79
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

98
98
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

28
28
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

74
74
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

283
283
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

39
39
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

53
53
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

22
22
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

117
117
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

58
58
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

223
223
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

76
76
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

216
216
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

31
31
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

89
89
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

1079
1079

Meer sportnieuws