Vanaken relativeert partij tegen Porto: "Geen sleutelmatch"

door
Vanaken relativeert partij tegen Porto:

Club Brugge ging afgelopen weekend met 0-2 winnen op het veld van Seraing, dat zestiende staat in de Jupiler Pro League. Morgen volgt de loodzware verplaatsing naar Porto in de groepsfase van de Champions League. Kapitein Hans Vanaken blikte bij Het Nieuwsblad vooruit op de partij tegen de Portugese topclub. 

Tijdens de partij tegen Seraing krijgen enkele basisspelers bij Club Brugge een noodzakelijke rustdag. Hans Vanaken stond echter gewoon op het veld tegen de Waalse ploeg. Zowel fysiek als mentaal gaat het goed bij de Brugse publiekslieveling, die deze zomer nog dichtbij een transfer naar West-Ham stond. 

“Een match als deze, met Porto in het vooruitzicht, ís vooral een mentale kwestie", vertelde hij, verwijzend naar de partij tegen Seraing. "Je moet je daar gewoon over zetten en winnen. Dat we dat ondanks zes wissels hebben gedaan, is een goeie zaak. Dat geeft vertrouwen voor de hele groep, zeker voor zij die er dinsdag weer naast vallen." Dinsdag wacht Blauw-Zwart de zware verplaatsing naar Porto, al relativeert de Brugse kapitein de moeilijkheid van de opdracht.

"Nu moeten we doorgaan op de flow van deze 15 op 15 en de zege tegen Leverkusen. Maar ik zou Porto nog geen sleutelmatch noemen. Vorig jaar begonnen we met 4 op 6 en werd het toch niks.” Porto staat momenteel derde in de Portugese eerste klasse en verloor zijn eerste wedstrijd in de Champions League met 2-1 op het veld Atlético Madrid. 

LEES OOK: Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Wie wint er morgen?

Meest recent

'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

22
22
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

34
34
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

133
133
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

87
87
'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

230
230
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

42
42
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

46
46
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

360
360
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

64
64
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

463
463
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

238
238
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

418
418
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

350
350
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

336
336
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1360
1360
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

438
438
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

744
744
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

323
323
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

411
411
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

1092
1092
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

477
477
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

490
490
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

100
100
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

61
61
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

368
368

Meer sportnieuws