Vanaken relativeert partij tegen Porto: "Geen sleutelmatch"

door
Vanaken relativeert partij tegen Porto:

Club Brugge ging afgelopen weekend met 0-2 winnen op het veld van Seraing, dat zestiende staat in de Jupiler Pro League. Morgen volgt de loodzware verplaatsing naar Porto in de groepsfase van de Champions League. Kapitein Hans Vanaken blikte bij Het Nieuwsblad vooruit op de partij tegen de Portugese topclub. 

Tijdens de partij tegen Seraing krijgen enkele basisspelers bij Club Brugge een noodzakelijke rustdag. Hans Vanaken stond echter gewoon op het veld tegen de Waalse ploeg. Zowel fysiek als mentaal gaat het goed bij de Brugse publiekslieveling, die deze zomer nog dichtbij een transfer naar West-Ham stond. 

“Een match als deze, met Porto in het vooruitzicht, ís vooral een mentale kwestie", vertelde hij, verwijzend naar de partij tegen Seraing. "Je moet je daar gewoon over zetten en winnen. Dat we dat ondanks zes wissels hebben gedaan, is een goeie zaak. Dat geeft vertrouwen voor de hele groep, zeker voor zij die er dinsdag weer naast vallen." Dinsdag wacht Blauw-Zwart de zware verplaatsing naar Porto, al relativeert de Brugse kapitein de moeilijkheid van de opdracht.

"Nu moeten we doorgaan op de flow van deze 15 op 15 en de zege tegen Leverkusen. Maar ik zou Porto nog geen sleutelmatch noemen. Vorig jaar begonnen we met 4 op 6 en werd het toch niks.” Porto staat momenteel derde in de Portugese eerste klasse en verloor zijn eerste wedstrijd in de Champions League met 2-1 op het veld Atlético Madrid. 

LEES OOK: Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Wie wint er morgen?

Meest recent

'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

0
0
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

113
113
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

35
35
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

68
68
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

66
66
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

101
101
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

122
122
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

70
70
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

319
319
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

70
70
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

74
74
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

544
544
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

93
93
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

225
225
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

279
279
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

147
147
Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

449
449
Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

334
334
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

308
308
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

80
80
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

118
118
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

59
59
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

378
378
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

280
280
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

324
324

Meer sportnieuws