Vanaken relativeert partij tegen Porto: "Geen sleutelmatch"

118 stemmen
Vanaken relativeert partij tegen Porto:

Club Brugge ging afgelopen weekend met 0-2 winnen op het veld van Seraing, dat zestiende staat in de Jupiler Pro League. Morgen volgt de loodzware verplaatsing naar Porto in de groepsfase van de Champions League. Kapitein Hans Vanaken blikte bij Het Nieuwsblad vooruit op de partij tegen de Portugese topclub. 

Tijdens de partij tegen Seraing krijgen enkele basisspelers bij Club Brugge een noodzakelijke rustdag. Hans Vanaken stond echter gewoon op het veld tegen de Waalse ploeg. Zowel fysiek als mentaal gaat het goed bij de Brugse publiekslieveling, die deze zomer nog dichtbij een transfer naar West-Ham stond. 

“Een match als deze, met Porto in het vooruitzicht, ís vooral een mentale kwestie", vertelde hij, verwijzend naar de partij tegen Seraing. "Je moet je daar gewoon over zetten en winnen. Dat we dat ondanks zes wissels hebben gedaan, is een goeie zaak. Dat geeft vertrouwen voor de hele groep, zeker voor zij die er dinsdag weer naast vallen." Dinsdag wacht Blauw-Zwart de zware verplaatsing naar Porto, al relativeert de Brugse kapitein de moeilijkheid van de opdracht.

"Nu moeten we doorgaan op de flow van deze 15 op 15 en de zege tegen Leverkusen. Maar ik zou Porto nog geen sleutelmatch noemen. Vorig jaar begonnen we met 4 op 6 en werd het toch niks.” Porto staat momenteel derde in de Portugese eerste klasse en verloor zijn eerste wedstrijd in de Champions League met 2-1 op het veld Atlético Madrid. 

LEES OOK: Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Wie wint er morgen?

Meest recent

'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

16
16
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

4
4
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

21
21
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

94
94
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

206
206
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

127
127
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

452
452
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

40
40
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

358
358
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

717
717
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

103
103
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

214
214
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

174
174
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

316
316
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

78
78
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

51
51
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

44
44
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

575
575
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

79
79
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

269
269
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

56
56
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

259
259
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

189
189
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

136
136
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

792
792

Meer sportnieuws