Brys haalt opgelucht adem, Still baalt als een stekker

49 stemmen
Brys haalt opgelucht adem, Still baalt als een stekker

OH Leuven legde zaterdagavond Sporting Charleroi over de knie in de Jupiler Pro League. De Leuvenaars haalden het thuis met 3-2 van de Carolo's. Uitblinker was de Spanjaard Mario Gonzalez. Die viel in en scoorde twee keer voor zijn ploeg.


De Zebra's kwam net voor het kwartier nochtans op voorsprong in het King Power At Den Dreef Stadion. Het was Heymans die na een knappe aanvallende actie van de bezoekers de score opende. Lang kon Charleroi niet genieten van die voorsprong. Maertens maakte nog geen tien minuten later gelijk: 1-1. Met die tussenstand gingen we ook rusten. 

Na de pauze ontbond invaller Gonzalez zijn duivels. Hij zorgde op het het uur voor de 2-1 op aangeven van Holzhauser. Charleroi liet de kopjes niet hangen. Het kreeg een kwartier voor tijd een strafschop. Ilaimaharitra zette die om: 2-2, en alles te herdoen voor de thuisploeg. OHL zette alles op alles voor een driepunter, en de zege pakken lukte ook. Het was opnieuw Gonzalez die raak trof en vijf minuten voor tijd de beslissende goal maakte.

BRYS OPGELUCHT, STILL BAALT

Marc Brys en zijn ploeg breiden zo een vervolg aan hun uitstekende start. De OHL-coach klonk na afloop opgelucht, zeker omdat hij twijfels had bij de strafschop voor de bezoekers. "Ik heb de beelden gezien. Hij raakt hem, maar het is totaal onopzettelijk", begon Brys bij Sporza. "Hij valt ook een seconde later. Het zou onfair zijn geweest als we op die manier punten hadden verloren. Het is veruit een verdiende overwinning", voegde hij eraan toe.

Edward Still en Charleroi keerden met lege handen terug naar Henegouwen. Still zag veel goede zaken, maar kon zijn ontgoocheling na afloop niet wegsteken. "De inzet was heel goed. De kwaliteit van ons spel was lange tijd ook heel goed. Maar we misten een beetje de controle op die belangrijke momenten. Het is super jammer om naar hier te komen, 2 doelpunten te maken en geen punten te pakken", klonk het.

LEES OOK: Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Zal OHL dit blijven volhouden?

Meest recent

Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

10
10
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

11
11
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

40
40
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

27
27
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

29
29
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

131
131
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

149
149
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

108
108
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

58
58
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

565
565
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

416
416
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

191
191
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

267
267
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

80
80
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

66
66
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

69
69
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

321
321
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

736
736
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

171
171
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

516
516
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

249
249
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

364
364
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

250
250
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

195
195
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

119
119

Meer sportnieuws