De Jong geeft Xavi lik op stuk

door
De Jong geeft Xavi lik op stuk

Volgens Sport heeft Xavi Hernandez geen plannen meer met Frenkie de Jong, maar zaterdagavond kreeg en greep de Nederlander alsnog zijn kans op het middenveld van FC Barcelona. De Jong was zelfs één van de grote uitblinkers bij de Blaugrana.


De Spaanse krant wist eerder deze week nog te melden dat de Jong niet helemaal aansluit bij het speelplan van Xavi. De middenvelder zou dit seizoen normaal wel speelgelegenheid krijgen, maar op het middenveld staan Gavi, Pedri en Busquets veel hoger in de hiërarchie. Sport denkt dan ook dat de Jong in januari mogelijk nog zal speuren naar een nieuwe club.

FRENKIE MAAKT INDRUK

Maar zaterdag maakte de Jong een grote indruk tegen Cadiz. Het was pas zijn tweede basisplaats in La Liga dit seizoen, maar daarin leverde hij een erg uitstekende prestatie. “Gelukkig weigerde de Jong om Barcelona te verlaten”, schreef Marca zelfs. “Hij speelde een geweldige wedstrijd”, aldus de Spaanse krant.

“De Nederlander toonde verantwoordelijkheid bij het innemen van Pedri’s positie links centraal. Hij was erg actief: hij screende het veld en hij voorzag diepe en diagonale passes. Hij was ook heel effectief in het dekken van Busquets en Balde”, aldus Marca, dat hem een erg complete wedstrijd zal spelen. Zijn doelpunt (0-1) was dan ook het toetje op de taart.

LEES OOK: Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

Zal de Jong volgend seizoen nog bij Barça spelen?

Meest recent

Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

13
13
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

85
85
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

65
65
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

527
527
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

251
251
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

45
45
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

60
60
Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Bij Club Brugge trokken ze zondag een streep onder een zeer woelige week. Er was heel wat te doen ...

291
291
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

109
109
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

1308
1308
Genk bezwijkt en zet Fink dan toch op straat

KRC Genk beleefde zondag opnieuw een ontgoocheling. Na drie nederlagen op rij was een zege tegen ...

404
404
'Saelemaekers heeft fraaie deal helemaal beet'

Alexis Saelemaekers blikt terug op enkele woelige jaren. De Rode Duivel belandde 2,5 jaar geleden op ...

99
99
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht ongenadig, knaltransfer Tzolis'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

327
327
‘KRC Genk vreest: monstertransfer El Ouahdi weer op tafel’

Zakaria El Ouahdi stond vorige zomer al dicht bij een toptransfer, maar uiteindelijk bleef de ...

126
126
Groot mysterie rond Doku: Guardiola voedt geruchten

Jérémy Doku is dit seizoen onmisbaar voor Manchester City. De buitenspeler is een ...

184
184
Zware uithaal: emotionele Roef maakt korte metten met Leko

Het zijn harde tijden voor KAA Gent. Ivan Leko verliet de club plots voor Club Brugge en ook onder ...

430
430
Volgend JPL-ontslag aanstaande? Vandenbempt legt uit

Union SG, Club Brugge, AA Gent, Standard en Royal Antwerp FC wisselden allemaal al van trainer. ...

349
349
Tranen en gif: WK-darts breekt Antwerp-fan Van den Bergh

Het is voorlopig een absoluut horror-WK voor de Belgen in Ally Pally. Gisteren ging met Antwerp-fan ...

87
87
Neerpede-talent geeft héél duidelijk signaal aan Hasi

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 van STVV. Een verdiende zege, maar voetballend was het niet ...

397
397
Vandenbempt waarschuwt topclub: "Voetbal moet beter"

Het niveau in de Belgische eerste klasse is niet bepaald indrukwekkend te noemen dit jaar. Royal ...

253
253
Van Crombrugge velt oordeel over positie van Fink

KRC Genk speelde alweer geen goede match tegen KVC Westerlo. De Kemphanen pakten een punt tegen een ...

173
173
Bornauw speelt open kaart over investeerders bij Anderlecht

RSC Anderlecht maakt al twee jaar op rij nipt winst, maar de Brusselaars moeten financieel een ...

404
404
Legt Antwerp miljoenen op tafel? Hein oordeelt

Royal Antwerp FC is plots zeer goed bezig en de Great Old droomt meer dan ooit van de top zes. ...

377
377
Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

RSC Anderlecht heeft opnieuw beslag gelegd op de tweede plaats in het klassement. De Brusselaars ...

290
290
Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

De 18de speeldag van de Jupiler Pro League zit erop, maar het is nu al reikhalzend uitkijken naar de ...

829
829

Meer sportnieuws