Tienkoppig Oostende vloert matige Panda's in kelderduel

door
Tienkoppig Oostende vloert matige Panda's in kelderduel

Na een intense maar voetballend weinig hoogstaande pot voetbal aan de kust, hebben Yves Vanderhaeghe en zijn team eindelijk nog eens drie punten gepakt. KVO leek na de rust het laken snel naar zich toe te trekken maar na een vroege rode kaart overleefde het uiteindelijk knap met tien man.


KV Oostende nam het vandaag voor eigen volk op tegen de Panda's uit Eupen. Het team van Yves Vanderhaeghe verloor vorig weekend ongelukkig op Sclessin en zakte na een prima competitiestart helemaal weg. Ook Eupen blijft wisselvallig presteren, vorig weekend verloor het team van Storck nog op eigen veld tegen KV Kortrijk. Sieben Dewaele kreeg een basisplaats bij de thuisploeg, bij de bezoekers maakte Wakaso zijn debuut.

KVO ruikt aan voorsprong maar krijgt hem niet

Eupen nam het meeste initiatief in de openingsfase maar veel verder dan een rollertje van Peeters kwam het niet. Iets voor het kwartier was de beste kans tot dan toe voor de kustploeg, Bätzner mocht na een prima assist van Dewaele op Moser afstormen maar de Duitse doelman toonde zich de beste. Ook de bezoekers kwamen even later tot een quasi niet te missen kans maar Charles-Cook miste volledig zijn schot en zo bleef het wachten op de openingstreffer.

Op slag van rust leek KVO alsnog de voorsprong te nemen toen Ambrose een prima assist van Albanese in doel verwerkte. De VAR kwam echter tussen en Albanese vertrok vanuit buitenspelpositie, geen Oostendse voorsprong. Halfweg stond het nog 0-0 na een teleurstellende eerste helft in de Diaz Arena.

Veel strijd maar weinig goed voetbal voorlopig aan de kust.

Albanese van held naar bijna anti-held

KVO nam na de pauze het meeste initiatief en dat leverde na een paar minuten spelen al de openingstreffer op. Vanop links pakte Albanese uit met een scherpe voorzet en nadat Moser nog redding bracht op de deviatie van Hornby was het Bätzner die in de herneming raak trof: 1-0. Het team van Yves Vanderhaeghe schoot nadien echter andermaal in de eigen voet. Eerst liet Ambrose de dubbele voorsprong liggen en even later pakte Albanese op oerdomme wijze een tweede gele kaart na een schwalbe. Zo moest de kustploeg nog een halfuur met een man minder overleven.

Met de inbreng van scherpschutter Prevljak probeerde Eupen nadien het laken nog naar zich toe te trekken maar veel verder dan een kopbal van Lambert die naast ging kwam het lange tijd niet. KVO zou uiteindelijk knap standhouden en pakt zo drie deugddoende punten. Eupen moet opnieuw afdruipen met een nederlaag en wachtte een verre terugreis richting het Oostkanton.

Scoreverloop:

1-0 (51') Bätzner

Bijzonderheid:

Albanese (KV Oostende) krijgt een tweede gele kaart (57').

LEES OOK: ‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

Verdient KVO om hoger te staan?

Meest recent

'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

14
14
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

38
38
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

497
497
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

94
94
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

30
30
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

53
53
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

91
91
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

162
162
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

105
105
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

87
87
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

320
320
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

309
309
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

331
331
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

53
53
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

158
158
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

224
224
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

311
311
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

70
70
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

71
71
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

281
281
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

426
426
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

404
404
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

283
283
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

466
466

Meer sportnieuws