Tienkoppig Oostende vloert matige Panda's in kelderduel

door
Tienkoppig Oostende vloert matige Panda's in kelderduel

Na een intense maar voetballend weinig hoogstaande pot voetbal aan de kust, hebben Yves Vanderhaeghe en zijn team eindelijk nog eens drie punten gepakt. KVO leek na de rust het laken snel naar zich toe te trekken maar na een vroege rode kaart overleefde het uiteindelijk knap met tien man.


KV Oostende nam het vandaag voor eigen volk op tegen de Panda's uit Eupen. Het team van Yves Vanderhaeghe verloor vorig weekend ongelukkig op Sclessin en zakte na een prima competitiestart helemaal weg. Ook Eupen blijft wisselvallig presteren, vorig weekend verloor het team van Storck nog op eigen veld tegen KV Kortrijk. Sieben Dewaele kreeg een basisplaats bij de thuisploeg, bij de bezoekers maakte Wakaso zijn debuut.

KVO ruikt aan voorsprong maar krijgt hem niet

Eupen nam het meeste initiatief in de openingsfase maar veel verder dan een rollertje van Peeters kwam het niet. Iets voor het kwartier was de beste kans tot dan toe voor de kustploeg, Bätzner mocht na een prima assist van Dewaele op Moser afstormen maar de Duitse doelman toonde zich de beste. Ook de bezoekers kwamen even later tot een quasi niet te missen kans maar Charles-Cook miste volledig zijn schot en zo bleef het wachten op de openingstreffer.

Op slag van rust leek KVO alsnog de voorsprong te nemen toen Ambrose een prima assist van Albanese in doel verwerkte. De VAR kwam echter tussen en Albanese vertrok vanuit buitenspelpositie, geen Oostendse voorsprong. Halfweg stond het nog 0-0 na een teleurstellende eerste helft in de Diaz Arena.

Veel strijd maar weinig goed voetbal voorlopig aan de kust.

Albanese van held naar bijna anti-held

KVO nam na de pauze het meeste initiatief en dat leverde na een paar minuten spelen al de openingstreffer op. Vanop links pakte Albanese uit met een scherpe voorzet en nadat Moser nog redding bracht op de deviatie van Hornby was het Bätzner die in de herneming raak trof: 1-0. Het team van Yves Vanderhaeghe schoot nadien echter andermaal in de eigen voet. Eerst liet Ambrose de dubbele voorsprong liggen en even later pakte Albanese op oerdomme wijze een tweede gele kaart na een schwalbe. Zo moest de kustploeg nog een halfuur met een man minder overleven.

Met de inbreng van scherpschutter Prevljak probeerde Eupen nadien het laken nog naar zich toe te trekken maar veel verder dan een kopbal van Lambert die naast ging kwam het lange tijd niet. KVO zou uiteindelijk knap standhouden en pakt zo drie deugddoende punten. Eupen moet opnieuw afdruipen met een nederlaag en wachtte een verre terugreis richting het Oostkanton.

Scoreverloop:

1-0 (51') Bätzner

Bijzonderheid:

Albanese (KV Oostende) krijgt een tweede gele kaart (57').

Verdient KVO om hoger te staan?

Meest recent

'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

50
50
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

119
119
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

58
58
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

163
163
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

162
162
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

178
178
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

192
192
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

384
384
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

128
128
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

100
100
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

55
55
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

50
50
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

30
30
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

153
153
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

107
107
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

56
56
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

87
87
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

384
384
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

133
133
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

559
559
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

612
612
Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Het is alwéér grote crisis bij Ajax. Ze verloren dit weekend met 3-1 van FC Groningen ...

86
86
Anderlecht toont zich: "Dit belooft voor de toekomst"

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Club Brugge. Het 2-2-gelijkspel zal vertrouwen geven ...

396
396
Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

AA Gent heeft zondagnamiddag een cruciale zege tegen KV Mechelen geboekt. Daarbij sprong de sterke ...

256
256
Grote primus bij Club Brugge: Leko laat zich helemaal gaan

Club Brugge is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijjn vijfde opeenvolgende competitiezege te ...

324
324

Meer sportnieuws