Tienkoppig Oostende vloert matige Panda's in kelderduel

door
Tienkoppig Oostende vloert matige Panda's in kelderduel

Na een intense maar voetballend weinig hoogstaande pot voetbal aan de kust, hebben Yves Vanderhaeghe en zijn team eindelijk nog eens drie punten gepakt. KVO leek na de rust het laken snel naar zich toe te trekken maar na een vroege rode kaart overleefde het uiteindelijk knap met tien man.


KV Oostende nam het vandaag voor eigen volk op tegen de Panda's uit Eupen. Het team van Yves Vanderhaeghe verloor vorig weekend ongelukkig op Sclessin en zakte na een prima competitiestart helemaal weg. Ook Eupen blijft wisselvallig presteren, vorig weekend verloor het team van Storck nog op eigen veld tegen KV Kortrijk. Sieben Dewaele kreeg een basisplaats bij de thuisploeg, bij de bezoekers maakte Wakaso zijn debuut.

KVO ruikt aan voorsprong maar krijgt hem niet

Eupen nam het meeste initiatief in de openingsfase maar veel verder dan een rollertje van Peeters kwam het niet. Iets voor het kwartier was de beste kans tot dan toe voor de kustploeg, Bätzner mocht na een prima assist van Dewaele op Moser afstormen maar de Duitse doelman toonde zich de beste. Ook de bezoekers kwamen even later tot een quasi niet te missen kans maar Charles-Cook miste volledig zijn schot en zo bleef het wachten op de openingstreffer.

Op slag van rust leek KVO alsnog de voorsprong te nemen toen Ambrose een prima assist van Albanese in doel verwerkte. De VAR kwam echter tussen en Albanese vertrok vanuit buitenspelpositie, geen Oostendse voorsprong. Halfweg stond het nog 0-0 na een teleurstellende eerste helft in de Diaz Arena.

Veel strijd maar weinig goed voetbal voorlopig aan de kust.

Albanese van held naar bijna anti-held

KVO nam na de pauze het meeste initiatief en dat leverde na een paar minuten spelen al de openingstreffer op. Vanop links pakte Albanese uit met een scherpe voorzet en nadat Moser nog redding bracht op de deviatie van Hornby was het Bätzner die in de herneming raak trof: 1-0. Het team van Yves Vanderhaeghe schoot nadien echter andermaal in de eigen voet. Eerst liet Ambrose de dubbele voorsprong liggen en even later pakte Albanese op oerdomme wijze een tweede gele kaart na een schwalbe. Zo moest de kustploeg nog een halfuur met een man minder overleven.

Met de inbreng van scherpschutter Prevljak probeerde Eupen nadien het laken nog naar zich toe te trekken maar veel verder dan een kopbal van Lambert die naast ging kwam het lange tijd niet. KVO zou uiteindelijk knap standhouden en pakt zo drie deugddoende punten. Eupen moet opnieuw afdruipen met een nederlaag en wachtte een verre terugreis richting het Oostkanton.

Scoreverloop:

1-0 (51') Bätzner

Bijzonderheid:

Albanese (KV Oostende) krijgt een tweede gele kaart (57').

Verdient KVO om hoger te staan?

Meest recent

Deze landen mogen al naar WK, zo zien barrages eruit

Dinsdagavond werden de laatste kwalificatiewedstrijden voor het WK afgewerkt. Enkel in Noord-Amerika ...

4
4
Spanje, Zwitserland, Oostenrijk, Schotland naar WK na thrillers

Naast de Rode Duivels wisten nog een aantal Europese landen zich dinsdag van het WK te verzilveren. ...

42
42
Rode Duivels mogen met monsterscore toch nog naar WK

De Rode Duivels hebben dinsdagavond gewoon hun ticket voor het WK binnengehaald. Tegen Liechtenstein ...

52
52
Van Gaal ziet pijnlijke oorzaak voor crisis bij Ajax

Voor Ajax is het alweer een zwaar tegenvallend seizoen aan het worden. In de Eredivisie heeft het nu ...

24
24
Toch nog een opsteker: jonge Duivels mogen nog dromen van EK

Het is voor de Belgische nationale jeugdelftallen geen al te best interlandluik geworden. De Jonge ...

57
57
Rode Duivels op voorsprong, maar fans uiten grote twijfel

De Rode Duivels lijken goed op weg om hun ticket voor het WK gewoon binnen te halen. Tegen ...

90
90
'Geen Anderlecht, FC Barcelona slaat wel hard toe'

RSC Anderlecht wordt jaarlijks met tientallen spelers in verband gebracht. Het ene dossier is al ...

144
144
Benzema sluit deze sensationale transfer niét uit

Rondom Karim Benzema is het al een tijdje stil. Hij speelt niet meer in Europa en bolt rustig uit in ...

49
49
JPL-smaakmaker 'vergeten': "Zou meedraaien bij Rode Duivels"

Elke interlandperiode worden een aantal namen genoemd die toch bij de selectie horen. Ook deze keer. ...

121
121
Bizarre keuze Garcia roept vragen op: "Waarom?"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg voor de partij tegen Liechtenstein meegedeeld. Daar vielen toch ...

382
382
Garcia verrast stevig met 11 namen tegen Liechtenstein

De Rode Duivels zullen vanavond het WK veiligstellen tegen Liechtenstein. Iedereen verwacht een zeer ...

384
384
KRC Genk pakt uit met gigantisch mooi project

KRC Genk is een club die niet alleen is met het voetbalaspect. De club denkt ook heel erg aan zijn ...

63
63
Albert hekelt bepaalde media: "Verliezen alle objectiviteit"

De Rode Duivels zullen zich vanavond wellicht plaatsen voor het WK van komende zomer in Canada, ...

81
81
Kritiek op Garcia terecht? Twee ex-Rode Duivels oordelen

Rudi Garcia krijgt de volle laag van bepaalde media. De Fransman gaat vanavond wellicht zijn tweede ...

97
97
'Club Brugge sprakeloos: Tresoldi forceert nu shockdeal’

Na die zinderende Barça-avond kijkt heel Europa anders naar Nicolò Tresoldi. Niet ...

823
823
'Ajax pakt uit en wil gigantisch grote naam strikken'

Het is nog maar eens crisis in Amsterdam. Ajax ontsloeg John Heitinga en technisch directeur Alex ...

113
113
Beelden uit amateur ontploffen online: "Gij hebt niks..."

Opmerkelijke taferelen dit weekend in ons amateurvoetbal. Daar moest de ongeslagen leider Londerzeel ...

104
104
Buffel ziet opvolger Lukaku: "Hij is de grootste killer"

De Rode Duivels hebben een aanvallend probleem. Romelu Lukaku wordt enorm gemist. Maar wie staat ...

396
396
Terechte kritiek? Deze cijfers zeggen alles over Duivels

Rudi Garcia krijgt bijzonder veel kritiek. Peter Vandenbempt spreekt zelfs van de slechtste ...

84
84
Club Brugge krijgt fameuze opsteker in stadiondossier

Al sinds mensenheugenis hoopt Club Brugge te verhuizen naar een nieuwe thuishaven, maar telkens dook ...

1184
1184
Wils in de wolken: sterkhouder Antwerp viert comeback

Dankzij de deugddoende zege tegen La Louvière kon Stef Wils met een gerust gemoed de ...

373
373
'Garcia verrast vriend & vijand met opstelling Rode Duivels'

Behoudens een blamage verzekeren de Rode Duivels zich straks tegen Liechtenstein van een WK-ticket. ...

394
394
Kompany greep naast deze zeer opmerkelijke aanwinst

Vincent Kompany maakt dit seizoen zeer grote indruk met Bayern München. De eerste zestien ...

50
50
'Club Brugge vreest: strijd om Tzolis helemaal los'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke winter te staan. Niet dat het veel versterking nodig heeft, ...

175
175
'Belgische (top)clubs willen transferslag slaan bij Dender'

Dender beleeft een zeer moeilijk seizoen en lijkt af te stevenen op degradatie. Bijna halfweg de ...

276
276

Meer sportnieuws