Tienkoppig Oostende vloert matige Panda's in kelderduel

door
Tienkoppig Oostende vloert matige Panda's in kelderduel

Na een intense maar voetballend weinig hoogstaande pot voetbal aan de kust, hebben Yves Vanderhaeghe en zijn team eindelijk nog eens drie punten gepakt. KVO leek na de rust het laken snel naar zich toe te trekken maar na een vroege rode kaart overleefde het uiteindelijk knap met tien man.


KV Oostende nam het vandaag voor eigen volk op tegen de Panda's uit Eupen. Het team van Yves Vanderhaeghe verloor vorig weekend ongelukkig op Sclessin en zakte na een prima competitiestart helemaal weg. Ook Eupen blijft wisselvallig presteren, vorig weekend verloor het team van Storck nog op eigen veld tegen KV Kortrijk. Sieben Dewaele kreeg een basisplaats bij de thuisploeg, bij de bezoekers maakte Wakaso zijn debuut.

KVO ruikt aan voorsprong maar krijgt hem niet

Eupen nam het meeste initiatief in de openingsfase maar veel verder dan een rollertje van Peeters kwam het niet. Iets voor het kwartier was de beste kans tot dan toe voor de kustploeg, Bätzner mocht na een prima assist van Dewaele op Moser afstormen maar de Duitse doelman toonde zich de beste. Ook de bezoekers kwamen even later tot een quasi niet te missen kans maar Charles-Cook miste volledig zijn schot en zo bleef het wachten op de openingstreffer.

Op slag van rust leek KVO alsnog de voorsprong te nemen toen Ambrose een prima assist van Albanese in doel verwerkte. De VAR kwam echter tussen en Albanese vertrok vanuit buitenspelpositie, geen Oostendse voorsprong. Halfweg stond het nog 0-0 na een teleurstellende eerste helft in de Diaz Arena.

Veel strijd maar weinig goed voetbal voorlopig aan de kust.

Albanese van held naar bijna anti-held

KVO nam na de pauze het meeste initiatief en dat leverde na een paar minuten spelen al de openingstreffer op. Vanop links pakte Albanese uit met een scherpe voorzet en nadat Moser nog redding bracht op de deviatie van Hornby was het Bätzner die in de herneming raak trof: 1-0. Het team van Yves Vanderhaeghe schoot nadien echter andermaal in de eigen voet. Eerst liet Ambrose de dubbele voorsprong liggen en even later pakte Albanese op oerdomme wijze een tweede gele kaart na een schwalbe. Zo moest de kustploeg nog een halfuur met een man minder overleven.

Met de inbreng van scherpschutter Prevljak probeerde Eupen nadien het laken nog naar zich toe te trekken maar veel verder dan een kopbal van Lambert die naast ging kwam het lange tijd niet. KVO zou uiteindelijk knap standhouden en pakt zo drie deugddoende punten. Eupen moet opnieuw afdruipen met een nederlaag en wachtte een verre terugreis richting het Oostkanton.

Scoreverloop:

1-0 (51') Bätzner

Bijzonderheid:

Albanese (KV Oostende) krijgt een tweede gele kaart (57').

Verdient KVO om hoger te staan?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

0
0
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

14
14
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

7
7
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

35
35
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

78
78
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

81
81
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

74
74
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

116
116
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

228
228
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

16
16
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

379
379
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

694
694
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

138
138
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

21
21
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

91
91
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

89
89
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

113
113
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

473
473
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

283
283
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

135
135
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

116
116
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

438
438
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

617
617
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

330
330
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

146
146

Meer sportnieuws