Bayern verspeelt opnieuw punten, Dortmund pijnlijk onderuit

16 stemmen
Bayern verspeelt opnieuw punten, Dortmund pijnlijk onderuit

Terwijl er in de Premier League en in Schotland niet gevoetbald wordt dit weekend na het overlijden van koningin Elizabeth, werd er elders wel gespeeld. In Duitsland ontving kampioen Bayern München VfB Stuttgart. Borussia Dortmund maakte de moeilijke verplaatsing naar RB Leipzig.


Bayern kon al twee speeldagen niet meer zegevieren in de vaderlandse competitie. Tegen Stuttgart moest er dus gewonnen worden door de troepen van Julian Nagelsmann. Het jonge Franse supertalent Mathys Tel had dat begrepen. Hij bracht zijn ploeg zo'n tien minuten voor de rust op een 1-0-voorsprong. Dat was ook de ruststand. Stuttgart bleef na de pauze niet bij de pakken zitten. De bezoekers maakten vlak voor het uur gelijk via Führich.

Der Rekordmeister reageerde meteen. Musiala zette de thuisploeg opnieuw op voorsprong: 2-1. Bayern leek de wedstrijd te gaan uitspelen, maar dat was buiten Guirassy gerekend. De Guineeër scoorde in de extra tijd de gelijkmaker. Zuur puntenverlies voor Bayern, dat met 12 op 18 onder de verwachtingen blijft. De Beierse club springt voorlopig wel naar de leiding in de Bundesliga.

DORTMUND ONDERUIT

Ook Borussia Dortmund kwam zaterdag in actie. Thomas Meunier mocht in de basis starten op het veld van RB Leipzig. Thorgan Hazard was afwezig door een blessure. De Borussen hadden het niet onder de markt. Orban zette de thuisploeg al snel op rozen met een rake kopbal. Szoboszlai stak voor de rust het mes nog wat dieper: 2-0. De zege van Leipzig kwam niet meer in gevaar in de tweede helft. Meer nog: Haidara zorgde voor de 3-0. Dortmund boekt 12 op 18. Leipzig neemt wat afstand van de gevarenzone.

LEES OOK: Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Wie wordt kampioen?

Meest recent

Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

4
4
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

33
33
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

196
196
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

72
72
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

321
321
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

196
196
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

260
260
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

181
181
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

136
136
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

98
98
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

231
231
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

379
379
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

620
620
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

485
485
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

419
419
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

103
103
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

869
869
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

84
84
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

346
346
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

71
71
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

148
148
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

467
467
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

124
124
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

78
78
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

229
229

Meer sportnieuws