Openda en Lens hijsen zich op kop in Ligue 1

door
Openda en Lens hijsen zich op kop in Ligue 1

Terwijl er in ons land STVV-Standard op het programma stond op vrijdagavond, moest ook Loïs Openda aan de bak in de Ligue 1. Onze landgenoot nam het met RC Lens thuis op tegen ESTAC Troyes. De Noord-Franse club hield de drie punten thuis en springt zo voorlopig over Paris Saint-Germain en Olympique Marseille naar de leiding in Frankrijk.


Lens rekende opnieuw op Openda in de basis. Onze landgenoot was in zes duels in de Ligue 1 al goed voor vier goals. Tegen Troyes stond hij niet aan het kanon. De enige goal van de wedstrijd werd gescoord door Kevin Danso. Troyes kon niet meer tegenprikken, waardoor Lens al zijn vijfde zege van het seizoen boekte. Meteen een mooie binnenkomer voor Openda, die lijkt te mogen dromen van het WK in Qatar.

Mogelijk kunnen Openda en co wel niet lang genieten van hun leidersplaats. PSG komt zaterdag al in actie. De Parijzenaren krijgen laagvlieger Stade Brest op bezoek. Olympique Marseille staat thuis dan weer voor een pittige opdracht tegen OSC Lille, de Franse kampioen van twee jaar geleden. PSG en OM tellen één punt achterstand op Openda en co.

CLUB BRUGGE

Lens kocht Openda deze zomer weg bij Club Brugge. Het legde daarvoor 9,8 miljoen euro op tafel. Openda werd de voorbije twee seizoenen door Blauw-Zwart gestald bij het Nederlandse Vitesse. Daar toonde hij zijn neus voor doelpunten. Nu mag hij zijn kwaliteiten laten bewonderen bij onze zuiderburen.

Trending:

Tabula rasa bij Anderlecht: Hasi start grote werken
Tabula rasa bij Anderlecht: Hasi start grote werken

Moet Openda mee naar het WK?

Meest recent

'Strijd om goudhaantje Cercle barst helemaal los'

Cercle Brugge hoopt het straks beter te doen na een vervelend seizoen, waarin het pas in de barrages ...

18
18
'Jashari baalt: Club brengt keiharde transferboodschap'

Club Brugge reist binnen enkele dagen af naar het Verenigd Koninkrijk voor zijn stage en een ...

123
123
"Goede band met Coucke" - oude bekende lonkt naar Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze dit seizoen een andere weg ingeslagen. CEO Sports Tim Borguet en sportief ...

147
147
'Transferdetails Meijer: Club Brugge kan verlies beperken'

In navolging van Casper Nielsen (Standard) en Ferran Jutgla (Celta de Vigo), staat de derde grote ...

315
315
Bataille-soap: Antwerp sneert terug met messcherp statement

Royal Antwerp FC heeft donderdag met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Jelle Bataille. ...

310
310
'Toptransfer De Winter: Genoa legt stevige vraagprijs vast'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens de huidige mercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

67
67
Flames vervloeken Italianen: "Ze maakten de match kapot"

De Red Flames zijn met een domper aan het Europees kampioenschap in Zwitserland begonnen. Donderdag ...

69
69
Peperdure fout bij Antwerp: sterkhouder per direct weg

Antwerp FC zag in het tussenseizoen al verschillende sterkhouders wegvallen. Toby Alderweireld ging ...

219
219
Versterking voor De Mil, Zulte Waregem strikt opvolger Messoudi

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komt steeds dichterbij, maar de ploegen ...

71
71
'Club Brugge omver geblazen: bod van 35 miljoen'

Bij Club Brugge KV zitten nog verschillende grote uitgaande transfers in de pijplijn. Zo wordt volop ...

1164
1164
'Medische proeven gepland: Noa Lang heeft toptransfer beet'

Noa Lang speelde afgelopen seizoen een belangrijke rol in het kampioenschap van PSV. Maar het ...

162
162
Slot komt met hartbrekende reactie na Jota-drama

De voetbalwereld rouwt momenteel om het plotse heengaan van Diogo Jota. De 28-jarige aanvaller van ...

167
167
"Grootste van België" - aanwinst lyrisch over Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde directe aanwinst voor komend seizoen in huis gehaald. Zo werd ...

584
584
‘Nieuwe nummer 9 voor Club: transferchaos compleet’

Club Brugge zet volop in op versterking van de aanval en richt zijn pijlen op een jonge, ...

543
543
EK-start in mineur: enerverend Italië bezorgt Flames mokerslag

Het Europees kampioenschap is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor de Red Flames. De ...

96
96
Anderlecht strikt Camara: exacte transfervoorwaarden gelekt

RSC Anderlecht blijft bijzonder actief op de zomerse transfermarkt. Slechts enkele dagen na de komst ...

546
546
'Witte rook te zien: volgende grote vertrekker bij Club'

Komend weekend reist Club Brugge naar Groot-Britannië af voor een oefenwedstrijd en ...

618
618
Union blijft verkopen: JPL-transfer in kannen en kruiken

Binnen minder dan drie weken begint Union SG aan zijn seizoen in de Supercup tegen Club Brugge KV. ...

174
174
Nieuw element maakt ongeval Jota nog triester, schokgolf op WK

De voetbalwereld heeft donderdag een enorme klap te verwerken gekregen. Liverpool-aanvaller Diogo ...

409
409
'Bayern ruikt bloed: salaris van 12 miljoen geboden'

FC Barcelona wil zijn goede prestaties van de voorbije jaargang bevestigen in het komende seizoen en ...

241
241
'Anderlecht & Club Brugge mogen transfertargets schrappen'

Dat het zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge een drukke zomer zou worden viel vooraf te ...

289
289
'Standard blijft gaan: zomeraanwinst nummer 9 & 10 op til'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, waar de teller op inkomend gebied intussen ...

414
414
'KRC Genk loopt blauwtje bij beoogde opvolger Tolu'

Voorlopig kan Thorsten Fink nog rekenen op Tolu Arokodare, maar of dat binnen drie weken nog het ...

350
350
Gert Verheyen doet harten breken met emotionele post

Voor Gert Verheyen is een hele wereld opengegaan nadat hij stopte met voetballen. De voormalige ...

118
118
Anderlecht verschaft cruciale update: kater voor Hasi?

Olivier Renard laat een frisse wind waaien bij RSC Anderlecht, waar de ene na de andere nieuwkomer ...

456
456

Meer sportnieuws