Openda en Lens hijsen zich op kop in Ligue 1

door
Openda en Lens hijsen zich op kop in Ligue 1

Terwijl er in ons land STVV-Standard op het programma stond op vrijdagavond, moest ook Loïs Openda aan de bak in de Ligue 1. Onze landgenoot nam het met RC Lens thuis op tegen ESTAC Troyes. De Noord-Franse club hield de drie punten thuis en springt zo voorlopig over Paris Saint-Germain en Olympique Marseille naar de leiding in Frankrijk.


Lens rekende opnieuw op Openda in de basis. Onze landgenoot was in zes duels in de Ligue 1 al goed voor vier goals. Tegen Troyes stond hij niet aan het kanon. De enige goal van de wedstrijd werd gescoord door Kevin Danso. Troyes kon niet meer tegenprikken, waardoor Lens al zijn vijfde zege van het seizoen boekte. Meteen een mooie binnenkomer voor Openda, die lijkt te mogen dromen van het WK in Qatar.

Mogelijk kunnen Openda en co wel niet lang genieten van hun leidersplaats. PSG komt zaterdag al in actie. De Parijzenaren krijgen laagvlieger Stade Brest op bezoek. Olympique Marseille staat thuis dan weer voor een pittige opdracht tegen OSC Lille, de Franse kampioen van twee jaar geleden. PSG en OM tellen één punt achterstand op Openda en co.

CLUB BRUGGE

Lens kocht Openda deze zomer weg bij Club Brugge. Het legde daarvoor 9,8 miljoen euro op tafel. Openda werd de voorbije twee seizoenen door Blauw-Zwart gestald bij het Nederlandse Vitesse. Daar toonde hij zijn neus voor doelpunten. Nu mag hij zijn kwaliteiten laten bewonderen bij onze zuiderburen.

LEES OOK: ‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Moet Openda mee naar het WK?

Meest recent

'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

5
5
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

18
18
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

140
140
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

308
308
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

242
242
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

161
161
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

116
116
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

74
74
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

519
519
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

310
310
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

307
307
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

372
372
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

207
207
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

173
173
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

334
334
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

789
789
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

268
268
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

210
210
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

119
119
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

181
181
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

84
84
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

294
294
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

40
40
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1058
1058
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

350
350

Meer sportnieuws