Openda en Lens hijsen zich op kop in Ligue 1

door
Openda en Lens hijsen zich op kop in Ligue 1

Terwijl er in ons land STVV-Standard op het programma stond op vrijdagavond, moest ook Loïs Openda aan de bak in de Ligue 1. Onze landgenoot nam het met RC Lens thuis op tegen ESTAC Troyes. De Noord-Franse club hield de drie punten thuis en springt zo voorlopig over Paris Saint-Germain en Olympique Marseille naar de leiding in Frankrijk.


Lens rekende opnieuw op Openda in de basis. Onze landgenoot was in zes duels in de Ligue 1 al goed voor vier goals. Tegen Troyes stond hij niet aan het kanon. De enige goal van de wedstrijd werd gescoord door Kevin Danso. Troyes kon niet meer tegenprikken, waardoor Lens al zijn vijfde zege van het seizoen boekte. Meteen een mooie binnenkomer voor Openda, die lijkt te mogen dromen van het WK in Qatar.

Mogelijk kunnen Openda en co wel niet lang genieten van hun leidersplaats. PSG komt zaterdag al in actie. De Parijzenaren krijgen laagvlieger Stade Brest op bezoek. Olympique Marseille staat thuis dan weer voor een pittige opdracht tegen OSC Lille, de Franse kampioen van twee jaar geleden. PSG en OM tellen één punt achterstand op Openda en co.

CLUB BRUGGE

Lens kocht Openda deze zomer weg bij Club Brugge. Het legde daarvoor 9,8 miljoen euro op tafel. Openda werd de voorbije twee seizoenen door Blauw-Zwart gestald bij het Nederlandse Vitesse. Daar toonde hij zijn neus voor doelpunten. Nu mag hij zijn kwaliteiten laten bewonderen bij onze zuiderburen.

LEES OOK: ‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Moet Openda mee naar het WK?

Meest recent

Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

0
0
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

94
94
Lammens beeft bij Man Utd: nieuwe coach grijpt drastisch in

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

25
25
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

108
108
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

286
286
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

14
14
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

54
54
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

457
457
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

356
356
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

236
236
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

283
283
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

83
83
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

657
657
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

239
239
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

449
449
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

698
698
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

215
215
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

419
419
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

189
189
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

181
181
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

173
173
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

80
80
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

270
270
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

83
83
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

355
355

Meer sportnieuws