'Selemani kiest voor verrassende nieuwe club'

door
'Selemani kiest voor verrassende nieuwe club'

Bij KV Kortrijk waren ze deze zomer opvallend actief met het aantrekken van aanvallende spelers. Didier Lamkel Zé, Dion De Neve, Massimo Bruno, Felipe Avenatti en de inmiddels alweer vertrokken Youssef Challouk streken allemaal neer in het Guldensporenstadion, waar ze duidelijk al anticipeerden op een vertrek van Faïz Selemani. De smaakmaker stak zijn vertrekwens de hele zomer niet onder stoelen of banken.


Begin juli leek hij ook naar KRC Genk te verkassen, maar die deal sprong op het laatste moment nog af. Daarna bleef het lange tijd stil rond de aanvaller, die na het verstrijken van de deadline in België en de meeste Europese landen alsnog in Kortrijk leek te zullen blijven. Tot trainer Adnan Custovic donderdag op zijn persconferentie liet verstaan dat Selemani alsnog op vertrekken stond.

Intussen is ook de bestemming van de 28-jarige duidelijk, want Kingfut meldt dat hij op het punt staat om te tekenen bij Al Ahly. Dat sloot enkele weken geleden het seizoen in Egypte af op een teleurstellende derde plaats, op ruime afstand van kampioen Zamalek. Om volgend seizoen beter te doen en ook in de Afrikaanse Champions League goede resultaten te halen, rekenen ze nu op Selemani.

TAU
Bij Al Ahly zal Selemani ploegmaat worden van onder meer Percy Tau, wiens pad hij in het seizoen 2018/19 al kruiste bij Union. Na dat seizoen kwam de Zuid-Afrikaan nog uit voor Club Brugge, Anderlecht en Brighton, om vorige zomer in Egypte neer te strijken. Selemani verkaste in de zomer van 2019 dan weer naar Kortrijk, waar hij de voorbije drie jaar een sterkhouder was. Hij was er in 79 wedstrijden goed voor 25 goals en vijftien assists.

LEES OOK: Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Mooie transfer voor hem?

Meest recent

'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

56
56
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

35
35
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

94
94
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

17
17
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

272
272
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

59
59
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

156
156
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

341
341
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

152
152
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

219
219
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

375
375
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

376
376
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

39
39
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

103
103
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

273
273
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

49
49
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

107
107
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

93
93
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

235
235
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

320
320
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1210
1210
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

63
63
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

708
708
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

406
406
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

170
170

Meer sportnieuws