Brys kan lachen na gemiste transfer Club Brugge

door
Brys kan lachen na gemiste transfer Club Brugge

Na zeven speeldagen is OH Leuven één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. Het wist vorig weekend nog Anderlecht in bedwang te houden en prijkt na een dertien op achttien op een zeer knappe vierde plaats. Marc Brys zag zijn ploeg deze zomer gevoelig versterkt worden en dat levert resultaat op, ook omdat OHL zijn sterkhouders aan boord kon houden.


Evident was dat nochtans niet, want onder meer Club Brugge kwam in Leuven aankloppen. De landskampioen informeerde naar aanvoerder Mathieu Maertens, maar knapte uiteindelijk af op de vraagprijs van OHL. Zo bleef de 27-jarige middenvelder uiteindelijk aan Den Dreef, terwijl Club zijn middenvelder versterkte met Raphael Onyedika.

"De hele club had Mathieu die toptransfer naar Club Brugge gegund na wat hij al ruim vijf seizoenen voor OHL heeft gedaan. Ook ik, ook al had zijn vertrek een aderlating betekend voor de ploeg. Maar eerlijk - en ik ben nu wel wat egoïstisch (lacht) - natuurlijk ben ik blij dat hij nog voor ons speelt, Thieu is en blijft een héél belangrijke pion voor OHL", kan Marc Brys er in Het Laatste Nieuws wel mee lachen.

AFGESLAGEN
Maertens was overigens niet de enige sterkhouder die deze zomer OHL had kunnen verlaten, want er werd ook aan de mouw van Kristiyan Malinov en Mousa Al-Tamari getrokken. Zij bleven uiteindelijk echter allemaal en Brys kon in de slotdagen zelfs nog enkele extra aanwinsten verwelkomen. Zo maakt zaterdag tegen Charleroi mogelijk de van Lazio overgekomen Sofian Kiyine zijn debuut.

LEES OOK: Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Was Maertens een aanwinst geweest voor Club?

Meest recent

Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

3
3
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

49
49
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

27
27
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

172
172
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

197
197
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

144
144
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

393
393
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

145
145
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

264
264
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

73
73
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

95
95
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

210
210
Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

106
106
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

167
167
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

107
107
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

294
294
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

74
74
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

286
286
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

259
259
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

144
144
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

340
340
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

68
68
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

146
146
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

342
342

Meer sportnieuws