Brys kan lachen na gemiste transfer Club Brugge

door
Brys kan lachen na gemiste transfer Club Brugge

Na zeven speeldagen is OH Leuven één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. Het wist vorig weekend nog Anderlecht in bedwang te houden en prijkt na een dertien op achttien op een zeer knappe vierde plaats. Marc Brys zag zijn ploeg deze zomer gevoelig versterkt worden en dat levert resultaat op, ook omdat OHL zijn sterkhouders aan boord kon houden.


Evident was dat nochtans niet, want onder meer Club Brugge kwam in Leuven aankloppen. De landskampioen informeerde naar aanvoerder Mathieu Maertens, maar knapte uiteindelijk af op de vraagprijs van OHL. Zo bleef de 27-jarige middenvelder uiteindelijk aan Den Dreef, terwijl Club zijn middenvelder versterkte met Raphael Onyedika.

"De hele club had Mathieu die toptransfer naar Club Brugge gegund na wat hij al ruim vijf seizoenen voor OHL heeft gedaan. Ook ik, ook al had zijn vertrek een aderlating betekend voor de ploeg. Maar eerlijk - en ik ben nu wel wat egoïstisch (lacht) - natuurlijk ben ik blij dat hij nog voor ons speelt, Thieu is en blijft een héél belangrijke pion voor OHL", kan Marc Brys er in Het Laatste Nieuws wel mee lachen.

AFGESLAGEN
Maertens was overigens niet de enige sterkhouder die deze zomer OHL had kunnen verlaten, want er werd ook aan de mouw van Kristiyan Malinov en Mousa Al-Tamari getrokken. Zij bleven uiteindelijk echter allemaal en Brys kon in de slotdagen zelfs nog enkele extra aanwinsten verwelkomen. Zo maakt zaterdag tegen Charleroi mogelijk de van Lazio overgekomen Sofian Kiyine zijn debuut.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Was Maertens een aanwinst geweest voor Club?

Meest recent

‘Club all-in voor stunttransfer: straf miljoenenbod op tafel'

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de wintermercato. De formatie van Ivan Leko wist dan wel net ...

0
0
Pocognoli out? T1 is schim van zichzelf bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een avontuur bij AS Monaco. De ...

23
23
Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

107
107
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

134
134
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

49
49
KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

KV Mechelen doet dit seizoen volop mee voor een plek in de top 6. Malinwa staat op een vijfde plek ...

56
56
Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Toby Alderweireld heeft in het Belgische voetbal al lang niets meer te bewijzen. Van de Antwerpse ...

105
105
Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Het is Club Brugge dan toch gelukt om een totale crisis te vermijden. Na de pijnlijke ...

90
90
'Anderlecht raast door: tweede winteraanwinst tekent tot 2030'

RSC Anderlecht is helemaal onder stoom aan het geraken op de transfermarkt. Dinsdag werd het vertrek ...

411
411
Hayen weet genoeg: KRC Genk grijpt in met goudklompje

Nicky Hayen moet KRC Genk zo snel mogelijk weer aan het winnen zien te krijgen. Maar ondertussen ...

153
153
Ontdekking bij Club: "Leko is intensief met hem bezig"

Na de slippers tegen Charleroi en La Louvière was de druk bijzonder groot, maar Club Brugge ...

222
222
Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

93
93
'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

568
568
Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Club Brugge heeft in de Champions League gedaan wat moest en won dinsdagavond met 1-4 op het ...

563
563
8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

277
277
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

622
622
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

85
85
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

71
71
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

72
72
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

44
44
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

251
251
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

78
78
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

160
160
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

224
224
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

449
449

Meer sportnieuws