Tweedenationaler verliest miljoenenstrijd om Carrasco

152
Tweedenationaler verliest miljoenenstrijd om Carrasco

Bij transfers is het tegenwoordig doorgaans het geval dat de verkopende club de volledige transfersom niet volledig kan opeisen, omdat ze een deel van de koek nog moeten afstaan aan de vorige club die een doorverkooppercentage bedong of de club(s) waar de speler zijn opleiding kreeg. Dat leidt tot soms dubieuze praktijken, waarbij de transfersom artificieel laag gehouden wordt.


Dat leidde ook tot een procedure bij het internationaal sporttribunaal TAS omtrent een transfer van Yannick Carrasco. Die werd opmerkelijk genoeg opgestart door amateurclub Diegem Sport, waar Carrasco tot zijn elfde in de jeugd speelde. De tweedenationaler beschuldigde Atletico Madrid en Dalian Yifang ervan de transfersom bewust laag gehouden te hebben toen de Rode Duivel in januari 2018 in China ging voetballen.

Die transfer deed destijds al vele wenkbrauwen fronsen, want Carrasco was toen nog maar 24 en werd voor amper 10,5 miljoen euro door Atletico verkocht. Diegem had recht op een deeltje van die som, maar meent geld misgelopen te hebben door financieel gefoefel bij Atletico en Dalian. Daarbij lijkt een hoofdrol weggelegd te zijn voor de Wanda Group, die de plak zwaaide bij Dalian maar tot vlak voor de transfer ook aandeelhouder was bij Atletico.

NUL OP HET REKEST
Maar volgens De Tijd ving Diegem bot bij het TAS, dat bij gebrek aan bewijs in het voordeel van Atletico en Dalian oordeelde. Diegem kon zijn claim immers nooit hard maken omdat Atletico weigerde mee te werken aan het onderzoek en ook hun vraag om bij de FIFA een kopie van het transferrapport te krijgen onbeantwoord bleef. Vooral dat laatste is opmerkelijk, al ligt ook daar het antwoord mogelijk bij de Wanda Group, die een belangrijke sponsor is van de wereldvoetbalbond. De ontgoocheling bij Diegem was dan ook groot en de amateurclub moest bovendien nog eens een vergoeding van 5.000 Zwitserse frank aan zowel Atletico als Dalian betalen.

Had deze zaak meer onderzocht moeten worden?

Meest recent

Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

0
0
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

1
1
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

6
6
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

22
22
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

112
112
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

45
45
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

13
13
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

51
51
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

43
43
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

110
110
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

221
221
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

13
13
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

85
85
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

268
268
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

118
118
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

48
48
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

36
36
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

76
76
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

185
185
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

53
53
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

127
127
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

76
76

Meer sportnieuws