Tweedenationaler verliest miljoenenstrijd om Carrasco

door
Tweedenationaler verliest miljoenenstrijd om Carrasco

Bij transfers is het tegenwoordig doorgaans het geval dat de verkopende club de volledige transfersom niet volledig kan opeisen, omdat ze een deel van de koek nog moeten afstaan aan de vorige club die een doorverkooppercentage bedong of de club(s) waar de speler zijn opleiding kreeg. Dat leidt tot soms dubieuze praktijken, waarbij de transfersom artificieel laag gehouden wordt.


Dat leidde ook tot een procedure bij het internationaal sporttribunaal TAS omtrent een transfer van Yannick Carrasco. Die werd opmerkelijk genoeg opgestart door amateurclub Diegem Sport, waar Carrasco tot zijn elfde in de jeugd speelde. De tweedenationaler beschuldigde Atletico Madrid en Dalian Yifang ervan de transfersom bewust laag gehouden te hebben toen de Rode Duivel in januari 2018 in China ging voetballen.

Die transfer deed destijds al vele wenkbrauwen fronsen, want Carrasco was toen nog maar 24 en werd voor amper 10,5 miljoen euro door Atletico verkocht. Diegem had recht op een deeltje van die som, maar meent geld misgelopen te hebben door financieel gefoefel bij Atletico en Dalian. Daarbij lijkt een hoofdrol weggelegd te zijn voor de Wanda Group, die de plak zwaaide bij Dalian maar tot vlak voor de transfer ook aandeelhouder was bij Atletico.

NUL OP HET REKEST
Maar volgens De Tijd ving Diegem bot bij het TAS, dat bij gebrek aan bewijs in het voordeel van Atletico en Dalian oordeelde. Diegem kon zijn claim immers nooit hard maken omdat Atletico weigerde mee te werken aan het onderzoek en ook hun vraag om bij de FIFA een kopie van het transferrapport te krijgen onbeantwoord bleef. Vooral dat laatste is opmerkelijk, al ligt ook daar het antwoord mogelijk bij de Wanda Group, die een belangrijke sponsor is van de wereldvoetbalbond. De ontgoocheling bij Diegem was dan ook groot en de amateurclub moest bovendien nog eens een vergoeding van 5.000 Zwitserse frank aan zowel Atletico als Dalian betalen.

LEES OOK: Geen prijs voor Atletico: Sociedad gaat met Copa lopen

Had deze zaak meer onderzocht moeten worden?

Meest recent

Kompany naar City? Guardioa én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

1
1
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

41
41
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

29
29
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

35
35
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

25
25
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

71
71
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

114
114
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

39
39
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

302
302
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

56
56
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

196
196
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

155
155
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

76
76
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

105
105
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

88
88
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

63
63
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

342
342
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

314
314
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

276
276
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

61
61
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

69
69
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

61
61
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

308
308
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

507
507

Meer sportnieuws