Tweedenationaler verliest miljoenenstrijd om Carrasco

door
Tweedenationaler verliest miljoenenstrijd om Carrasco

Bij transfers is het tegenwoordig doorgaans het geval dat de verkopende club de volledige transfersom niet volledig kan opeisen, omdat ze een deel van de koek nog moeten afstaan aan de vorige club die een doorverkooppercentage bedong of de club(s) waar de speler zijn opleiding kreeg. Dat leidt tot soms dubieuze praktijken, waarbij de transfersom artificieel laag gehouden wordt.


Dat leidde ook tot een procedure bij het internationaal sporttribunaal TAS omtrent een transfer van Yannick Carrasco. Die werd opmerkelijk genoeg opgestart door amateurclub Diegem Sport, waar Carrasco tot zijn elfde in de jeugd speelde. De tweedenationaler beschuldigde Atletico Madrid en Dalian Yifang ervan de transfersom bewust laag gehouden te hebben toen de Rode Duivel in januari 2018 in China ging voetballen.

Die transfer deed destijds al vele wenkbrauwen fronsen, want Carrasco was toen nog maar 24 en werd voor amper 10,5 miljoen euro door Atletico verkocht. Diegem had recht op een deeltje van die som, maar meent geld misgelopen te hebben door financieel gefoefel bij Atletico en Dalian. Daarbij lijkt een hoofdrol weggelegd te zijn voor de Wanda Group, die de plak zwaaide bij Dalian maar tot vlak voor de transfer ook aandeelhouder was bij Atletico.

NUL OP HET REKEST
Maar volgens De Tijd ving Diegem bot bij het TAS, dat bij gebrek aan bewijs in het voordeel van Atletico en Dalian oordeelde. Diegem kon zijn claim immers nooit hard maken omdat Atletico weigerde mee te werken aan het onderzoek en ook hun vraag om bij de FIFA een kopie van het transferrapport te krijgen onbeantwoord bleef. Vooral dat laatste is opmerkelijk, al ligt ook daar het antwoord mogelijk bij de Wanda Group, die een belangrijke sponsor is van de wereldvoetbalbond. De ontgoocheling bij Diegem was dan ook groot en de amateurclub moest bovendien nog eens een vergoeding van 5.000 Zwitserse frank aan zowel Atletico als Dalian betalen.

POLL: Had deze zaak meer onderzocht moeten worden?

Meest recent

Zeldzaam lichtpunt bij Gent: "Voorbeeld voor andere spelers"

AA Gent blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor donderdag ook met ...

27
27
Vermant titularis in finale? Hayen licht tipje van sluier

Club Brugge veegde donderdagnamiddag de vloer aan met AA Gent en haalde het met duidelijke ...

42
42
Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

113
113
Engelse finale in UEL lonkt, Chelsea blijft foutloos

Het heeft er alle schijn van dat de Europa League dit seizoen een Engelse finale krijgt. In de ...

34
34
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

129
129
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

287
287
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

951
951
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

151
151
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

372
372
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

223
223
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

316
316
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

98
98
'Onvrede bij Real Madrid: smaakmaker vraagt om vertrek'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

305
305
Rooskleurige toekomst Genk: "De club heeft hem superhard nodig"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

400
400
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

431
431
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

111
111
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

661
661
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

158
158
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

1306
1306
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

539
539

Meer sportnieuws