'Verrassende wending: Mbokani terug in JPL'

door
'Verrassende wending: Mbokani terug in JPL'

De transfermarkt mag in België sinds enkele dagen dan wel gesloten zijn, maar we lijken één van de komende dagen nog een zeer opmerkelijke transfer te gaan krijgen. Het lijkt erop dat er met Dieumerci Mbokani een gewezen Gouden Schoen terug aan de slag gaat in de Jupiler Pro League.


Dat de 36-jarige spits opnieuw in België komt voetballen, is an sich geen verrassing. De Congolees liet in juni zijn contract bij Kuwait SC ontbinden en solliciteerde sindsdien al openlijk voor een terugkeer naar ons land, meer bepaald bij zijn ex-club Standard. Volgens Het Laatste Nieuws voerden de Rouches daadwerkelijk ook gesprekken, net als SK Beveren.

Die laatste club leek de voorbije dagen het pleit te gaan winnen, maar er zou nu een verrassende wending op komst zijn. Mbokani zou nu immers op weg zijn naar Seraing, dat wel nog een financieel akkoord met de speler moet zien te vinden. Als dat lukt, kan de deal snel beklonken worden. Mbokani wil immers liever in de Jupiler Pro League aan de slag dan in de Challenger Pro League.

GOUDEN SCHOEN
De komst van Mbokani zou Seraing alvast een stevige offensieve troef bezorgen in de strijd om het behoud, al hebben ze met Marius al een spits die het goed doet. Voor Mbokani zou Seraing zijn vierde Belgische club worden. Hij was al twee keer actief bij Anderlecht (2006-2007 en 2011-2013) en kwam daarnaast ook uit voor Standard (2007-2010) en Antwerp (2018-2021). Als speler van Anderlecht won hij in 2012 ook de Gouden Schoen. Hij speelde in het buitenland ook voor TP Mazembe, AS Monaco, VfL Wolfsburg, Dynamo Kiev, Norwich City en Hull City.

Zou Mbokani een meerwaarde zijn voor Seraing?

Meest recent

Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

5
5
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

9
9
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

164
164
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

18
18
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

253
253
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

349
349
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

115
115
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

166
166
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

504
504
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

680
680
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

334
334
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

108
108
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

280
280
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

260
260
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

605
605
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

338
338
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

701
701
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

684
684
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

803
803
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

150
150
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

595
595
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1469
1469
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

796
796
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

247
247
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

486
486

Meer sportnieuws