Van der Elst zag tweede grote uitblinker bij Club Brugge

285
Van der Elst zag tweede grote uitblinker bij Club Brugge

Club Brugge is foutloos aan zijn campagne begonnen in de Champions League. Blauw-Zwart stuurde het zwalpende Bayer Leverkusen met lege handen terug naar Duitsland. Het enige doelpunt van de wedstrijd kwam op naam van Abakar Sylla. De jonge Ivoriaan was dé grote uitblinker bij de thuisploeg.


Ondanks zijn jeugdige leeftijd speelde de verdediger alsof hij al jaren meedraait aan de top. Na zijn prestatie kreeg hij dan ook van alle kanten lof. Onder meer Marc Degryse schuwde de grote woorden niet. "Een ontdekking. Hij imponeert qua figuur en is beslissend. En hij was verdedigend goed in de eerste helft", vertelde Degryse bij VTM. Ook Simon Mignolet was onder de indruk. De doelman voorspelt zijn jonge ploegmaat een grote carrière op de clubwebstek.

Daarnaast keek ook Franky Van der Elst met open mond naar de prestatie van Sylla. "Ik vond hem ook al in de competitie goed spelen, met heel veel rust en lef aan de bal. Die lijn trok hij door op Champions League-niveau", verklaart de ex-Gouden Schoen aan Sporza. Niet alleen Sylla kon 'The Fox' bovendien bekoren. Ook Raphael Onyedika maakte een goede beurt. Het was pas de tweede wedstrijd voor de Nigeriaan, die weggekocht werd bij FC Midtjylland.

GOEDE TRANSFER

"Nieuwkomer Raphael Onyedika bevestigde zijn opvallende invalbeurt van tegen Cercle, voor iemand die er nog maar net was", klinkt het bij Van der Elst. "Gisteren leed hij één keer gevaarlijk balverlies, maar hij toonde vooral onder druk te kunnen voetballen. Hij wil het spel graag verleggen. Dat lijkt dus ook een goede transfer", oordeelt de ex-Rode Duivel.

LEES OOK: Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Stoot Club door naar de volgende ronde?

Meest recent

KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

8
8
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

10
10
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

41
41
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

55
55
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

29
29
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

30
30
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

37
37
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

47
47
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

254
254
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

52
52
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

44
44
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

114
114
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

79
79
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

131
131
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

166
166
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

58
58
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

65
65
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

352
352
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

918
918
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

96
96
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

29
29
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

189
189
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

86
86
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

182
182
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

228
228

Meer sportnieuws