Onana onthult reden voor Everton-transfer

door
Onana onthult reden voor Everton-transfer

De carrière van Amadou Onana blijft pijlsnel gaan. Twee jaar na zijn profdebuut bij Hamburger SV en na één jaar bij Lille maakte de 21-jarige middenvelder deze zomer een toptransfer, want hij verkaste voor 35 miljoen euro naar Everton. Dat was best een opmerkelijke keuze van de eenmalige Rode Duivel, want hij had ook veel andere opties.


Onder meer West Ham trok hard aan zijn mouw, maar Onana besloot Europees voetbal met de Hammers links te laten liggen voor Everton. Dat keek nochtans terug op een rampzalig seizoen waarin het maar net degradatie kon vermijden en was ook nu weer niet al te best aan het seizoen begonnen. Onana had echter zijn redenen om toch voor de Toffees te kiezen.

Op de website van zijn club legt Onana uit dat hij zich onder meer door Romelu Lukaku liet overtuigen. "Het was belangrijk voor mij dat Everton een reputatie heeft als een grote club die ook om zijn spelers geeft. Alles voelde gewoon juist aan. Het is moeilijk uit te leggen, maar ik ga af op mijn buikgevoel. De manier waarop mensen hier tegen me spraken, de manier waarop de trainer met me praatte... Ik voelde me meteen thuis."

PUBLIEK
Ook de fans speelden een rol. "Ik keek vorig seizoen naar de wedstrijd tegen Crystal Palace in Goodison Park en dat was fantastisch. Ik was er niet eens live bij, maar ik kreeg kippenvel toen ik zag hoe er gevierd werd. Daardoor merkte ik hoeveel passie deze supporters hebben voor de club. Ze laten de spelers niet in de steek. Dat waren allemaal factoren in mijn keuze voor Everton."

Heeft Onana een goede keuze gemaakt?

Meest recent

Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

6
6
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

48
48
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

270
270
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

49
49
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

75
75
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

277
277
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

29
29
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

218
218
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

118
118
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

21
21
Duivels vallen als vliegen: na Vanaken tweede afzegging

De Rode Duivels bereiden zich in de komende twee weken voor op het WK met oefenwedstrijden tegen de ...

155
155
Razend spannende titelstrijd: Defour kiest favoriet

De teerling is geworpen in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. Zondag werden op de ...

282
282
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

34
34
'Openda ziet nieuwe transferopties opduiken'

De komende oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico worden voor heel wat Rode Duivels een ...

42
42
Gooit Hayen nieuw toptalent voor de leeuwen?

Genk zal de komende maanden de Champions' Play-Off op de televisie moeten volgen. De Limburgers ...

469
469
'Anderlecht verrast compleet met nieuwe TD'

Anderlecht heeft zich zondag geplaatst voor de Champions' Play-Off, zij het wel met de hakken over ...

304
304
Vrancken duidt hét verschil tussen STVV en Union aan

STVV sloot zijn reguliere competitie zondag af met een nieuwe domper. De Kanaries gingen in hun ...

107
107
'Zinedine Zidane keert eindelijk terug als trainer'

Zinedine Zidane groeide als speler al uit tot een voetbalicoon en ook zijn trainerscarrière ...

104
104
'Garcia ziet eerste Rode Duivel afhaken voor stage'

De Rode Duivels blazen maandag in Tubeke verzamelen voor hun komende interlands. Ze vertrekken deze ...

141
141
Na missen PO1: Hayen gaat slachtoffers maken bij Genk

De laatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League kende één ...

510
510
'Einde van tijdperk: Griezmann heeft knaltransfer beet'

Atletico Madrid ging zondagavond onderuit in de derby tegen Real Madrid en ziet de top twee zo nog ...

53
53
'Bizarre soap: Lavia dan tóch niet bij Jonge Duivels'

Het heeft de voorbije dagen toch wat gestormd rond de selectie van de Jonge Duivels. Zo raakte al ...

133
133
TRANSFERUURTJE: 'Atletico lonkt naar Club, De Bruyne beslist'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

264
264
Vandenbempt snoeihard: “Dé teleurstelling van het seizoen”

De slotspeeldag van de Jupiler Pro League is afgerond. De top 6 is bekend en ook de Degradatie ...

333
333
‘Mokio slaat op tafel bij Ajax: transferwending nakend'

Jorthy Mokio werd bij KAA Gent de jongste debutant aller tijden, maar de Buffalo’s zagen het ...

77
77

Meer sportnieuws