Onana onthult reden voor Everton-transfer

47
Onana onthult reden voor Everton-transfer

De carrière van Amadou Onana blijft pijlsnel gaan. Twee jaar na zijn profdebuut bij Hamburger SV en na één jaar bij Lille maakte de 21-jarige middenvelder deze zomer een toptransfer, want hij verkaste voor 35 miljoen euro naar Everton. Dat was best een opmerkelijke keuze van de eenmalige Rode Duivel, want hij had ook veel andere opties.


Onder meer West Ham trok hard aan zijn mouw, maar Onana besloot Europees voetbal met de Hammers links te laten liggen voor Everton. Dat keek nochtans terug op een rampzalig seizoen waarin het maar net degradatie kon vermijden en was ook nu weer niet al te best aan het seizoen begonnen. Onana had echter zijn redenen om toch voor de Toffees te kiezen.

Op de website van zijn club legt Onana uit dat hij zich onder meer door Romelu Lukaku liet overtuigen. "Het was belangrijk voor mij dat Everton een reputatie heeft als een grote club die ook om zijn spelers geeft. Alles voelde gewoon juist aan. Het is moeilijk uit te leggen, maar ik ga af op mijn buikgevoel. De manier waarop mensen hier tegen me spraken, de manier waarop de trainer met me praatte... Ik voelde me meteen thuis."

PUBLIEK
Ook de fans speelden een rol. "Ik keek vorig seizoen naar de wedstrijd tegen Crystal Palace in Goodison Park en dat was fantastisch. Ik was er niet eens live bij, maar ik kreeg kippenvel toen ik zag hoe er gevierd werd. Daardoor merkte ik hoeveel passie deze supporters hebben voor de club. Ze laten de spelers niet in de steek. Dat waren allemaal factoren in mijn keuze voor Everton."

LEES OOK: ‘Castagne kan na sterk WK plots droomtransfer maken’

Heeft Onana een goede keuze gemaakt?

Meest recent

'STVV baalt: nòg plotse miljoenentransfer sterkhouder'

STVV kwam afgelopen weekend niet in actie, want de Kanaries mochten zich sparen voor de return tegen ...

10
10
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Charleroi, transfer Bertaccini'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

131
131
Thorup krijgt de volle laag bij Genk: grijpt De Condé in?

KRC Genk is dit seizoen wisselvallig begonnen. Tegen Royal Antwerp leken de Limburgers op weg naar ...

97
97
Issame Charaï maakt Westerlo af: transfers nakend?

Westerlo kreeg afgelopen speeldag een pak voor de broek in de Jupiler Pro League. De Kemphanen ...

50
50
Infantino haalt snoeihard uit na FIFA-controverse

Gianni Infantino ligt zwaar onder vuur bij de FIFA. De voorzitter van de wereldvoetbalbond krijgt na ...

104
104
"Negatieve exponent" - Vandenbempt vreest voor titularis Club

Club Brugge blijft na drie speeldagen in de Jupiler Pro League zijn perfecte rapport behouden. ...

217
217
'Contract tot 2032: supertransfer Bradley Barcola nabij'

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag van de Premier League slechts op het nippertje een ...

64
64
'Eerste doorbraak Ordoñez: Club ruikt spetterend bedrag'

Club Brugge lijkt in het uiterste slot van de transferperiode dan toch nog een grote uitgaande ...

298
298
'STVV houdt hart vast: volgende steunpilaar naar exit'

STVV bereidt zich momenteel voor op één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

252
252
Geurtje aan comeback Antwerp: ex-ref spreekt ferme taal

KRC Genk heeft zaterdagavond twee kostbare punten verspeeld. In de slotfase gaf het immers nog een ...

623
623
Godts debuteert bij PSG: Franse pers streng maar hoopvol

Ook in de Franse Ligue 1 is de kop eraf. En de openingsspeeldag leidde meteen tot puntenverlies voor ...

304
304
In extremis toptransfer Tresoldi: Leko doet boekje open

Nicolo Tresoldi kan voorlopig niet stoppen met scoren dit seizoen. Zondag bezorgde hij Club Brugge ...

486
486
Bijzondere wissel bij Antwerp: transfer in de maak?

Antwerp FC zorgde zaterdagavond voor een spectaculaire comeback in de slotfase tegen KRC Genk (4-4). ...

322
322
'Premier League davert: Arsenal-bom vlak voor deadline'

Arsenal FC is uitstekend aan het seizoen begonnen. Na de zege in de Community Shield werd ook ...

124
124
Club gered door VAR? Analisten vellen verdict penaltyfase

Club Brugge heeft zijn perfecte rapport intact gehouden met een zege tegen Cercle Brugge. Een ...

1142
1142
Miljoenentransfer Epolo: Wilmots spreekt duidelijke taal

Standard heeft zijn eerste zege van het nieuwe seizoen beet. De Rouches wonnen vrijdagavond op eigen ...

359
359
Toptransfer na derby: Club-uitblinker kan meteen vertrekken

Club Brugge won de derby tegen Cercle dankzij een uitblinker die opnieuw het verschil maakte. Net nu ...

945
945
'Vuurwerk in Manchester: City heeft WK-sensatie beet'

Rodri werd deze week officieel gepresenteerd bij FC Barcelona. Manchester City speelde zo ...

124
124
'Uittocht op Anderlecht: transfer Bertaccini krijgt vorm'

Coach Vitor Bruno stoomt zijn troepen bij RSC Anderlecht momenteel klaar voor de Europese terugmatch ...

801
801
Puur ongeloof bij KRC Genk: "Iedereen was overtuigd ..."

Recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse spits ...

465
465
'Charleroi casht stevig: transferdetails Guiagon bekend'

Naast Club Brugge pronkt ook Charleroi nog steeds met een negen op negen. Dat is best straf, zeker ...

121
121
Barça begint seizoen met sensationele overwinning

Ook voor FC Barcelona begon het nieuwe seizoen zondag helkemaal. De Spaanse titelverdediger begon ...

121
121
Aanwinst Club maakt indruk: "Hij wordt een key player"

Club Brugge pronkt na drie speeldagen nog steeds met een foutloos rapport in de Jupiler Pro League. ...

634
634
Godts helpt PSG nog aan comeback, zege voor Milan-Belgen

Dit weekend werd in de meeste grote competities de openingsspeeldag afgewerkt. Zondag was het ook de ...

100
100
Allegri kijkt met open mond naar De Bruyne: "Buitengewoon"

Dit weekend werd ook in de Serie A het seizoen op gang getrapt en daarbij was meteen een hoofdrol ...

268
268

Meer sportnieuws