Onana onthult reden voor Everton-transfer

47 stemmen
Onana onthult reden voor Everton-transfer

De carrière van Amadou Onana blijft pijlsnel gaan. Twee jaar na zijn profdebuut bij Hamburger SV en na één jaar bij Lille maakte de 21-jarige middenvelder deze zomer een toptransfer, want hij verkaste voor 35 miljoen euro naar Everton. Dat was best een opmerkelijke keuze van de eenmalige Rode Duivel, want hij had ook veel andere opties.


Onder meer West Ham trok hard aan zijn mouw, maar Onana besloot Europees voetbal met de Hammers links te laten liggen voor Everton. Dat keek nochtans terug op een rampzalig seizoen waarin het maar net degradatie kon vermijden en was ook nu weer niet al te best aan het seizoen begonnen. Onana had echter zijn redenen om toch voor de Toffees te kiezen.

Op de website van zijn club legt Onana uit dat hij zich onder meer door Romelu Lukaku liet overtuigen. "Het was belangrijk voor mij dat Everton een reputatie heeft als een grote club die ook om zijn spelers geeft. Alles voelde gewoon juist aan. Het is moeilijk uit te leggen, maar ik ga af op mijn buikgevoel. De manier waarop mensen hier tegen me spraken, de manier waarop de trainer met me praatte... Ik voelde me meteen thuis."

PUBLIEK
Ook de fans speelden een rol. "Ik keek vorig seizoen naar de wedstrijd tegen Crystal Palace in Goodison Park en dat was fantastisch. Ik was er niet eens live bij, maar ik kreeg kippenvel toen ik zag hoe er gevierd werd. Daardoor merkte ik hoeveel passie deze supporters hebben voor de club. Ze laten de spelers niet in de steek. Dat waren allemaal factoren in mijn keuze voor Everton."

Heeft Onana een goede keuze gemaakt?

Meest recent

Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

49
49
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

94
94
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

86
86
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

267
267
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

434
434
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

300
300
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3166
3166
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

56
56
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

61
61
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

139
139
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

52
52
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

182
182
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

64
64
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

20
20
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

195
195
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

189
189
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

166
166
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

99
99
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

35
35
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

114
114
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

121
121
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

124
124
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

120
120
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

250
250
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

52
52

Meer sportnieuws