Degryse onder de indruk van Brugse ontdekking

173
Degryse onder de indruk van Brugse ontdekking

Club Brugge heeft zijn start in de Champions League niet gemist, want het wist tegen Bayer Leverkusen meteen de nul weg te vegen. Het ging zelfs aan de haal met de drie punten tegen de Duitsers, met dank aan een broodnodige tussenkomst van de VAR en een doelpunt van Abakar Sylla.


De 19-jarige Ivoriaan ontpopte zich zo tot matchwinnaar en werd door de UEFA ook uitgeroepen tot Man van de Match. Sylla maakte immers niet alleen het enige doelpunt van de wedstrijd, hij maakte ook indruk met zijn solide verdedigingswerk. Hij bewees zo dat Carl Hoefkens gelijk had om hem de voorkeur te geven op Rode Duivel Dedryck Boyata.

"Een ontdekking. Hij imponeert qua figuur en is beslissend. En hij was verdedigend goed in de eerste helft", was ook Marc Degryse onder de indruk bij VTM. "Nsoki hebben ze verkocht voor 12 miljoen, Kossounou is verkocht... Maar Sylla kan de nieuwe Kossounou worden. Hij speelde volwassen en overtuigend. Het vergde wat aanpassing, maar chapeau."

MILJOENEN
De vergelijking met Kossounou, die bij Leverkusen overigens de volle 90 minuten speelde, heeft uiteraard veel te maken met het feit dat beide verdedigers uit Ivoorkust afkomstig zijn. Club zal in ieder geval hopen dat Sylla in de voetsporen van zijn landgenoot kan treden en zo minstens evenveel kan opleveren als de 23 miljoen euro die ze vorige zomer voor Kossounou incasseerden. Aangezien Club vorig jaar slechts 200.000 euro betaalde om Sylla bij SO Armée weg te plukken, zullen ze sowieso een uitstekende zaak doen.

LEES OOK: 'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Kan Sylla evenveel gaan opbrengen als Kossounou?

Meest recent

Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

0
0
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

9
9
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

13
13
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

31
31
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

63
63
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

70
70
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

41
41
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

45
45
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

210
210
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

401
401
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

56
56
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

21
21
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

112
112
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

71
71
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

135
135
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

161
161
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

296
296
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

557
557
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

227
227
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

186
186
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

532
532
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

93
93
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

462
462
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

54
54
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

74
74

Meer sportnieuws