Degryse onder de indruk van Brugse ontdekking

173 stemmen
Degryse onder de indruk van Brugse ontdekking

Club Brugge heeft zijn start in de Champions League niet gemist, want het wist tegen Bayer Leverkusen meteen de nul weg te vegen. Het ging zelfs aan de haal met de drie punten tegen de Duitsers, met dank aan een broodnodige tussenkomst van de VAR en een doelpunt van Abakar Sylla.


De 19-jarige Ivoriaan ontpopte zich zo tot matchwinnaar en werd door de UEFA ook uitgeroepen tot Man van de Match. Sylla maakte immers niet alleen het enige doelpunt van de wedstrijd, hij maakte ook indruk met zijn solide verdedigingswerk. Hij bewees zo dat Carl Hoefkens gelijk had om hem de voorkeur te geven op Rode Duivel Dedryck Boyata.

"Een ontdekking. Hij imponeert qua figuur en is beslissend. En hij was verdedigend goed in de eerste helft", was ook Marc Degryse onder de indruk bij VTM. "Nsoki hebben ze verkocht voor 12 miljoen, Kossounou is verkocht... Maar Sylla kan de nieuwe Kossounou worden. Hij speelde volwassen en overtuigend. Het vergde wat aanpassing, maar chapeau."

MILJOENEN
De vergelijking met Kossounou, die bij Leverkusen overigens de volle 90 minuten speelde, heeft uiteraard veel te maken met het feit dat beide verdedigers uit Ivoorkust afkomstig zijn. Club zal in ieder geval hopen dat Sylla in de voetsporen van zijn landgenoot kan treden en zo minstens evenveel kan opleveren als de 23 miljoen euro die ze vorige zomer voor Kossounou incasseerden. Aangezien Club vorig jaar slechts 200.000 euro betaalde om Sylla bij SO Armée weg te plukken, zullen ze sowieso een uitstekende zaak doen.

LEES OOK: 'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Kan Sylla evenveel gaan opbrengen als Kossounou?

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

36
36
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

67
67
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

88
88
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

42
42
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

17
17
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

44
44
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

82
82
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

246
246
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

56
56
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

29
29
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

50
50
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

356
356
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

38
38
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

178
178
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

115
115
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

643
643
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

139
139
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

121
121
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

467
467
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

27
27
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

664
664
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

499
499
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

75
75
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

418
418
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

514
514

Meer sportnieuws