Degryse onder de indruk van Brugse ontdekking

173 stemmen
Degryse onder de indruk van Brugse ontdekking

Club Brugge heeft zijn start in de Champions League niet gemist, want het wist tegen Bayer Leverkusen meteen de nul weg te vegen. Het ging zelfs aan de haal met de drie punten tegen de Duitsers, met dank aan een broodnodige tussenkomst van de VAR en een doelpunt van Abakar Sylla.


De 19-jarige Ivoriaan ontpopte zich zo tot matchwinnaar en werd door de UEFA ook uitgeroepen tot Man van de Match. Sylla maakte immers niet alleen het enige doelpunt van de wedstrijd, hij maakte ook indruk met zijn solide verdedigingswerk. Hij bewees zo dat Carl Hoefkens gelijk had om hem de voorkeur te geven op Rode Duivel Dedryck Boyata.

"Een ontdekking. Hij imponeert qua figuur en is beslissend. En hij was verdedigend goed in de eerste helft", was ook Marc Degryse onder de indruk bij VTM. "Nsoki hebben ze verkocht voor 12 miljoen, Kossounou is verkocht... Maar Sylla kan de nieuwe Kossounou worden. Hij speelde volwassen en overtuigend. Het vergde wat aanpassing, maar chapeau."

MILJOENEN
De vergelijking met Kossounou, die bij Leverkusen overigens de volle 90 minuten speelde, heeft uiteraard veel te maken met het feit dat beide verdedigers uit Ivoorkust afkomstig zijn. Club zal in ieder geval hopen dat Sylla in de voetsporen van zijn landgenoot kan treden en zo minstens evenveel kan opleveren als de 23 miljoen euro die ze vorige zomer voor Kossounou incasseerden. Aangezien Club vorig jaar slechts 200.000 euro betaalde om Sylla bij SO Armée weg te plukken, zullen ze sowieso een uitstekende zaak doen.

LEES OOK: Einde verhaal bij Club Brugge: Union SG baalt stevig

Kan Sylla evenveel gaan opbrengen als Kossounou?

Meest recent

Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

22
22
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

29
29
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

46
46
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

28
28
'KRC Genk zet zinnen op ‘nieuwe Karetsas''

KRC Genk blijft speuren naar jong talent en heeft zijn oog laten vallen op de 15-jarige ...

114
114
Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

408
408
Wilmots geeft héél open inkijk in financiën van Standard

Sportief directeur Marc Wilmots heeft bij La Capitale een inkijk gegeven in de financiën van ...

149
149
Einde verhaal bij Club Brugge: Union SG baalt stevig

Bij Club Brugge is er na de doorbraak van Joaquin Seys even een leegte inzake doorstroming van eigen ...

766
766
Vanhaezebrouck zéér gecharmeerd door Anderlecht-aanwinst

Hein Vanhaezebrouck kijkt met de nodige interesse naar de nieuwe spelers in de Jupiler Pro League. ...

155
155
Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

72
72
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

189
189
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

285
285
Meteen hommeles bij Standard: Euvrard haalt keihard uit

Standard droomt dit seizoen stiekem van een Europees ticket, maar de Rouches hebben in hun ...

276
276
Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Na een pittige Limburgse derby hebben STVV en Lommel de punten onder mekaar verdeeld. De promovendus ...

85
85
Vamos a la playa: swingend Union bezorgt Westerlo bolwassing

Op basis van een sterke tweede helft heeft ook Union overtuigend zijn eerste overwinning van het ...

66
66
Noah Mbamba heeft nieuwe club beet

Enkele jaren geleden stond Noah Mbamba nog te boek als één van de allergrootste ...

78
78
Crisis lonkt voor PSV ondanks glansrol 18-jarige Belg

Het seizoen is in Nederland nog maar net begonnen of bij PSV lijkt er al een crisis om de hoek te ...

83
83
'AA Gent schrikt: Franse grootmacht klopt plots aan'

Voor AA Gent begint het seizoen in de Jupiler Pro League pas op zondag, wanneer het bezoek krijgt ...

143
143
Twee opvallende afwezigen bij Union: toptransfer op komst?

Voor Union is de competitie zaterdagavond begonnen met een trip naar Westerlo. David Hubert voerde ...

91
91
'Verrassende knaltransfer op komst voor Genk'

Het is bij KRC Genk al een zeer bewogen zomer geweest, met de soap rond de mogelijke transfer van ...

283
283
'Miljoenentransfer Cercle, Kortrijk wil ook nog toeslaan'

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nu helemaal onderweg. Na de openingsspeeldag willen een ...

145
145
Grote verrassing: 'Lukaku geeft jawoord aan nieuwe club'

Al maandenlang wordt er gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en nu lijkt het er echt op ...

612
612
Standard begint nieuw seizoen met serieuze mokerslag

Standard leek lange tijd op weg naar een mooie avond op Sclessin, maar zag die in het slot alsnog ...

135
135
‘Miljoenenbom bij Club Brugge: Leko krijgt zijn eigen Yamal’

Club Brugge trekt stevig de portefeuille open voor een jonge winger die in Spanje met Lamine Yamal ...

698
698

Meer sportnieuws