Hoefkens heeft goud in handen: "Het werk van iedereen bij Club"

129 stemmen
Hoefkens heeft goud in handen:

Club Brugge had zich de start van hun Champions League-campagne niet beter kunnen voorstellen. De West-Vlamingen wonnen in eigen huis met 1-0 van Leverkusen na een doelpunt van de Ivoriaan Akabar Sylla. De amper 19-jarige centrale verdediger verbaasde vriend en vijand met zijn manier van spelen. Carl Hoefkens stak na de wedstrijd dan ook de loftrompet af voor zijn nieuw goudhaantje. 

"Voor mij is het geen verrassing", stak de nieuwe hoofdtrainer van de Belgische landskampioen van wal na de partij tegen Leverkusen. "Wij zien het al geruime tijd, de kwaliteit die hij ontwikkeld heeft." Sylla maakte vorig seizoen de overstap van het Ivoriaanse SO Armée en kwam een seizoen lang uit voor Club NXT, de opleidingsploeg van Blauw-Zwart. Daar ontpopte hij zich al snel tot sterkhouder, waardoor hij woensdag zijn kans kreeg in de Champions League.

"Hoe hij bij Club Brugge is binnengekomen, is eigenlijk de perfecte manier. Hij heeft zich opgewerkt bij Club NXT en heeft daar ook moeilijke momenten gekend. Hij heeft zijn job daar gedaan", aldus een terecht trotste Hoefkens. De T1 van Club was vorig seizoen nog actief als assistent bij Blauw-Zwart, maar werd door het bestuur intern naar voren geschoven als opvolger van Alfred Schreuder.

En die beslissing lijkt hen nu geen windeieren op te leveren, want Club staat na zeven wedstrijden in de competitie op een gedeelde tweede plaats en heeft zijn eerste wedstrijd in de Champions League gewonnen. "Veel respect voor de coaches van NXT die daar dag in dag uit mee hebben gewerkt", wist Sylla te vertellen na de partij tegen Leverkusen. "Dit is teamwork, een prestatie van iedereen van Club Brugge. De ploegmaats in de A-ploeg, alle coaches, de scouting."


LEES OOK: 'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Was het de juiste beslissing om Hoefkens aan te stellen als T1?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

10
10
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

46
46
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

153
153
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

111
111
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

58
58
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

195
195
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

76
76
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

229
229
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

89
89
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

60
60
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

40
40
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

97
97
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

471
471
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

97
97
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

82
82
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

225
225
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

88
88
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

77
77
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

140
140
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

45
45
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

410
410
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

72
72

Meer sportnieuws