Hoefkens heeft goud in handen: "Het werk van iedereen bij Club"

door
Hoefkens heeft goud in handen:

Club Brugge had zich de start van hun Champions League-campagne niet beter kunnen voorstellen. De West-Vlamingen wonnen in eigen huis met 1-0 van Leverkusen na een doelpunt van de Ivoriaan Akabar Sylla. De amper 19-jarige centrale verdediger verbaasde vriend en vijand met zijn manier van spelen. Carl Hoefkens stak na de wedstrijd dan ook de loftrompet af voor zijn nieuw goudhaantje. 

"Voor mij is het geen verrassing", stak de nieuwe hoofdtrainer van de Belgische landskampioen van wal na de partij tegen Leverkusen. "Wij zien het al geruime tijd, de kwaliteit die hij ontwikkeld heeft." Sylla maakte vorig seizoen de overstap van het Ivoriaanse SO Armée en kwam een seizoen lang uit voor Club NXT, de opleidingsploeg van Blauw-Zwart. Daar ontpopte hij zich al snel tot sterkhouder, waardoor hij woensdag zijn kans kreeg in de Champions League.

"Hoe hij bij Club Brugge is binnengekomen, is eigenlijk de perfecte manier. Hij heeft zich opgewerkt bij Club NXT en heeft daar ook moeilijke momenten gekend. Hij heeft zijn job daar gedaan", aldus een terecht trotste Hoefkens. De T1 van Club was vorig seizoen nog actief als assistent bij Blauw-Zwart, maar werd door het bestuur intern naar voren geschoven als opvolger van Alfred Schreuder.

En die beslissing lijkt hen nu geen windeieren op te leveren, want Club staat na zeven wedstrijden in de competitie op een gedeelde tweede plaats en heeft zijn eerste wedstrijd in de Champions League gewonnen. "Veel respect voor de coaches van NXT die daar dag in dag uit mee hebben gewerkt", wist Sylla te vertellen na de partij tegen Leverkusen. "Dit is teamwork, een prestatie van iedereen van Club Brugge. De ploegmaats in de A-ploeg, alle coaches, de scouting."


LEES OOK: Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

Was het de juiste beslissing om Hoefkens aan te stellen als T1?

Meest recent

Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

22
22
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

24
24
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

181
181
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

55
55
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

52
52
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

234
234
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

94
94
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

176
176
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

125
125
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

37
37
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

78
78
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

87
87
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

56
56
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

297
297
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

193
193
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

280
280
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

74
74
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

256
256
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

594
594
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

44
44
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

397
397
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

481
481
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

466
466
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

67
67
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

106
106

Meer sportnieuws