Hoefkens heeft goud in handen: "Het werk van iedereen bij Club"

door
Hoefkens heeft goud in handen:

Club Brugge had zich de start van hun Champions League-campagne niet beter kunnen voorstellen. De West-Vlamingen wonnen in eigen huis met 1-0 van Leverkusen na een doelpunt van de Ivoriaan Akabar Sylla. De amper 19-jarige centrale verdediger verbaasde vriend en vijand met zijn manier van spelen. Carl Hoefkens stak na de wedstrijd dan ook de loftrompet af voor zijn nieuw goudhaantje. 

"Voor mij is het geen verrassing", stak de nieuwe hoofdtrainer van de Belgische landskampioen van wal na de partij tegen Leverkusen. "Wij zien het al geruime tijd, de kwaliteit die hij ontwikkeld heeft." Sylla maakte vorig seizoen de overstap van het Ivoriaanse SO Armée en kwam een seizoen lang uit voor Club NXT, de opleidingsploeg van Blauw-Zwart. Daar ontpopte hij zich al snel tot sterkhouder, waardoor hij woensdag zijn kans kreeg in de Champions League.

"Hoe hij bij Club Brugge is binnengekomen, is eigenlijk de perfecte manier. Hij heeft zich opgewerkt bij Club NXT en heeft daar ook moeilijke momenten gekend. Hij heeft zijn job daar gedaan", aldus een terecht trotste Hoefkens. De T1 van Club was vorig seizoen nog actief als assistent bij Blauw-Zwart, maar werd door het bestuur intern naar voren geschoven als opvolger van Alfred Schreuder.

En die beslissing lijkt hen nu geen windeieren op te leveren, want Club staat na zeven wedstrijden in de competitie op een gedeelde tweede plaats en heeft zijn eerste wedstrijd in de Champions League gewonnen. "Veel respect voor de coaches van NXT die daar dag in dag uit mee hebben gewerkt", wist Sylla te vertellen na de partij tegen Leverkusen. "Dit is teamwork, een prestatie van iedereen van Club Brugge. De ploegmaats in de A-ploeg, alle coaches, de scouting."


LEES OOK: Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

Was het de juiste beslissing om Hoefkens aan te stellen als T1?

Meest recent

Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

15
15
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

34
34
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

37
37
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

96
96
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

105
105
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

57
57
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

283
283
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

136
136
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

262
262
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

206
206
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

259
259
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

169
169
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

55
55
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

196
196
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

132
132
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

172
172
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

153
153
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

62
62
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

250
250
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

286
286
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

55
55
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

396
396
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

231
231
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

315
315
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

184
184

Meer sportnieuws