Sylla op handen gedragen in Jan Breydel: "Droom die uitkomt"

door
Sylla op handen gedragen in Jan Breydel:

Wie anders dan Abakar Sylla die gisteren de festiviteiten mocht inzetten in het Jan Breydel-stadion. De nieuwe publiekslieveling van Club Brugge maakte gisteren zijn debuut in de Champions League in het duel met het Duitse Leverkusen en stond meteen aan het kanon. Na afloop van de partij waren zowel supporters, kranten, staf, medespelers als hijzelf lyrisch over de overwinning. 

De schoonheidsprijs voor de overwinning tegen Leverkusen zullen ze bij Blauw-Zwart niet meteen in de bus krijgen, maar dat zal de West-Vlamingen worst wezen. De drie punten maakte er een magische avond van in Brugge, met als klap op de vuurpijl het doelpunt van de amper 19-jarige centrale verdediger Abakar Sylla. De Ivoriaan werd voor een magere 200 000 euro weggeplukt bij uit zijn thuisland en ontpopte zich op korte tijd tot nieuw goudhaantje bij de Belgische landskampioen. 

Zijn doelpunt in de 42ste minuut was gisteren de enige van de partij, waardoor Club Brugge een droomstart maakte op het Europese kampioenenbal. “Ik heb er geen woorden voor, het is een kinderdroom. Mijn eerste wedstrijd in de Champions League en meteen mijn eerste doelpunt", klonk het bij Sylla na de wedstrijd. de Ivoriaan blonk echter niet enkel uit vanwege zijn goal.

Want ook verdedigend toonde hij zich ijzersterk. De 19-jarige speler ging gisteren nooit een duel uit de weg en had geen schrik om te durven uitvoetballen. Het doelpunt was dan de kers op zijn taart woensdagavond. 

LEES OOK: Vanaken heer en meester bij Club: ploegmaat kan ogen niet geloven

Moet Sylla altijd in de basis staan bij Club?

Meest recent

Vanaken heer en meester bij Club: ploegmaat kan ogen niet geloven

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

28
28
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

53
53
Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

217
217
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

189
189
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

120
120
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

53
53
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

179
179
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

167
167
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

313
313
‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

368
368
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

342
342
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

178
178
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

427
427
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

955
955
'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

FC Barcelona slikte donderdagavond een optater van formaat. In de heenmatch van de halve finales in ...

110
110
‘Schreuder schokt Anderlecht: hallucinant miljoenenloon’

Anderlecht staat met de rug tegen de muur in zijn trainerszoektocht. Nu de shortlist slinkt, duikt ...

826
826
Rigaux onthult: superaanwinst op agenda Club Brugge

Club Brugge maakt zich stilaan op voor de hervatting van de Champions League en mikt in eigen land ...

595
595
'Anderlecht hakt knoop door: nieuwe trainer voor de deur'

RSC Anderlecht plaatste zich donderdagavond tot ieders verbazing voor de finale van die Croky Cup. ...

696
696
Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

80
80
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

195
195
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

179
179
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

65
65
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

164
164
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

92
92
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

190
190

Meer sportnieuws