Sylla op handen gedragen in Jan Breydel: "Droom die uitkomt"

door
Sylla op handen gedragen in Jan Breydel:

Wie anders dan Abakar Sylla die gisteren de festiviteiten mocht inzetten in het Jan Breydel-stadion. De nieuwe publiekslieveling van Club Brugge maakte gisteren zijn debuut in de Champions League in het duel met het Duitse Leverkusen en stond meteen aan het kanon. Na afloop van de partij waren zowel supporters, kranten, staf, medespelers als hijzelf lyrisch over de overwinning. 

De schoonheidsprijs voor de overwinning tegen Leverkusen zullen ze bij Blauw-Zwart niet meteen in de bus krijgen, maar dat zal de West-Vlamingen worst wezen. De drie punten maakte er een magische avond van in Brugge, met als klap op de vuurpijl het doelpunt van de amper 19-jarige centrale verdediger Abakar Sylla. De Ivoriaan werd voor een magere 200 000 euro weggeplukt bij uit zijn thuisland en ontpopte zich op korte tijd tot nieuw goudhaantje bij de Belgische landskampioen. 

Zijn doelpunt in de 42ste minuut was gisteren de enige van de partij, waardoor Club Brugge een droomstart maakte op het Europese kampioenenbal. “Ik heb er geen woorden voor, het is een kinderdroom. Mijn eerste wedstrijd in de Champions League en meteen mijn eerste doelpunt", klonk het bij Sylla na de wedstrijd. de Ivoriaan blonk echter niet enkel uit vanwege zijn goal.

Want ook verdedigend toonde hij zich ijzersterk. De 19-jarige speler ging gisteren nooit een duel uit de weg en had geen schrik om te durven uitvoetballen. Het doelpunt was dan de kers op zijn taart woensdagavond. 

POLL: Moet Sylla altijd in de basis staan bij Club?

Meest recent

Zeldzaam lichtpunt bij Gent: "Voorbeeld voor andere spelers"

AA Gent blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor donderdag ook met ...

27
27
Vermant titularis in finale? Hayen licht tipje van sluier

Club Brugge veegde donderdagnamiddag de vloer aan met AA Gent en haalde het met duidelijke ...

42
42
Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

113
113
Engelse finale in UEL lonkt, Chelsea blijft foutloos

Het heeft er alle schijn van dat de Europa League dit seizoen een Engelse finale krijgt. In de ...

34
34
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

129
129
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

287
287
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

950
950
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

151
151
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

372
372
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

223
223
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

316
316
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

98
98
'Onvrede bij Real Madrid: smaakmaker vraagt om vertrek'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

305
305
Rooskleurige toekomst Genk: "De club heeft hem superhard nodig"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

399
399
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

431
431
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

111
111
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

661
661
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

158
158
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

1306
1306
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

539
539

Meer sportnieuws