Pfaff doet straffe Champions League-voorspelling over Club Brugge

door
Pfaff doet straffe Champions League-voorspelling over Club Brugge

Club Brugge begint woensdagavond aan zijn avontuur in de Champions League en daarin krijgt het meteen een cruciale opdracht voorgeschoteld. Het neemt het immers thuis op tegen Bayer Leverkusen en dat wordt door velen ingeschat als de beste kans op puntenwinst voor de landskampioen. Met ook nog Atletico Madrid en FC Porto in de groep lijkt het niet makkelijk te worden om door te stoten, maar er lijkt wel veel geloof te zijn in de Brugse kansen.


Georges Leekens gaf tegenover onze redactie al aan dat hij gelooft dat Club Brugge de volgende ronde moet halen en nu uit ook Jean-Marie Pfaff een gelijkaardige mening. De ex-doelman is uiteraard nog goed bekend in Duitsland van zijn kleurrijke passage bij Bayern München en BILD zocht hem dan ook op om zijn blik te werpen op de clash tussen Leverkusen en Club.

"Internationaal is Club de beste Belgische ploeg. Hoewel ze deze zomer opnieuw goede spelers hebben verloren, zijn ze er toch in geslaagd zich te versterken", legt Pfaff uit aan de Duitse krant. "Ik vertrouw erop dat ze door deze groep zullen raken en de achtste finales zullen bereiken. Er staat bij Club een hecht team, terwijl ik bij Leverkusen geen echte ploeg op het veld zie staan."

DERDE KEER
Als Club er effectief in zou slagen een plaats in de top twee van de groep te veroveren en zo de achtste finales te halen, zou dat een straffe stoot zijn. Amper twee keer wist een Belgisch team hen dat voor te doen. Anderlecht stuntte in het seizoen 2000/01 door groepswinnaar te worden in een poule met Manchester United, PSV en Dynamo Kiev. Vijftien jaar later herhaalde AA Gent die prestatie door tweede te worden in een groep met Zenit Sint-Petersburg, Valencia en Lyon.

LEES OOK: Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Zal Club Brugge de achtste finales halen?

Meest recent

Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

1
1
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

51
51
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

33
33
KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

KV Mechelen doet dit seizoen volop mee voor een plek in de top 6. Malinwa staat op een vijfde plek ...

36
36
Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Toby Alderweireld heeft in het Belgische voetbal al lang niets meer te bewijzen. Van de Antwerpse ...

53
53
Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Het is Club Brugge dan toch gelukt om een totale crisis te vermijden. Na de pijnlijke ...

71
71
'Anderlecht raast door: tweede winteraanwinst tekent tot 2030'

RSC Anderlecht is helemaal onder stoom aan het geraken op de transfermarkt. Dinsdag werd het vertrek ...

350
350
Hayen weet genoeg: KRC Genk grijpt in met goudklompje

Nicky Hayen moet KRC Genk zo snel mogelijk weer aan het winnen zien te krijgen. Maar ondertussen ...

126
126
Ontdekking bij Club: "Leko is intensief met hem bezig"

Na de slippers tegen Charleroi en La Louvière was de druk bijzonder groot, maar Club Brugge ...

198
198
Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

85
85
'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

535
535
Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Club Brugge heeft in de Champions League gedaan wat moest en won dinsdagavond met 1-4 op het ...

489
489
8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

261
261
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

578
578
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

82
82
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

70
70
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

70
70
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

44
44
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

241
241
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

75
75
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

158
158
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

223
223
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

441
441
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

133
133
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

188
188

Meer sportnieuws