Pfaff doet straffe Champions League-voorspelling over Club Brugge

door
Pfaff doet straffe Champions League-voorspelling over Club Brugge

Club Brugge begint woensdagavond aan zijn avontuur in de Champions League en daarin krijgt het meteen een cruciale opdracht voorgeschoteld. Het neemt het immers thuis op tegen Bayer Leverkusen en dat wordt door velen ingeschat als de beste kans op puntenwinst voor de landskampioen. Met ook nog Atletico Madrid en FC Porto in de groep lijkt het niet makkelijk te worden om door te stoten, maar er lijkt wel veel geloof te zijn in de Brugse kansen.


Georges Leekens gaf tegenover onze redactie al aan dat hij gelooft dat Club Brugge de volgende ronde moet halen en nu uit ook Jean-Marie Pfaff een gelijkaardige mening. De ex-doelman is uiteraard nog goed bekend in Duitsland van zijn kleurrijke passage bij Bayern München en BILD zocht hem dan ook op om zijn blik te werpen op de clash tussen Leverkusen en Club.

"Internationaal is Club de beste Belgische ploeg. Hoewel ze deze zomer opnieuw goede spelers hebben verloren, zijn ze er toch in geslaagd zich te versterken", legt Pfaff uit aan de Duitse krant. "Ik vertrouw erop dat ze door deze groep zullen raken en de achtste finales zullen bereiken. Er staat bij Club een hecht team, terwijl ik bij Leverkusen geen echte ploeg op het veld zie staan."

DERDE KEER
Als Club er effectief in zou slagen een plaats in de top twee van de groep te veroveren en zo de achtste finales te halen, zou dat een straffe stoot zijn. Amper twee keer wist een Belgisch team hen dat voor te doen. Anderlecht stuntte in het seizoen 2000/01 door groepswinnaar te worden in een poule met Manchester United, PSV en Dynamo Kiev. Vijftien jaar later herhaalde AA Gent die prestatie door tweede te worden in een groep met Zenit Sint-Petersburg, Valencia en Lyon.

LEES OOK: Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Zal Club Brugge de achtste finales halen?

Meest recent

Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

19
19
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

94
94
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

46
46
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

67
67
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

183
183
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

126
126
Europese barrages: dé favorieten voor de laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

47
47
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

276
276
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

218
218
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

111
111
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

382
382
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

84
84
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

753
753
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

259
259
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

203
203
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

158
158
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

346
346
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

130
130
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

123
123
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

81
81
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

408
408
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

86
86
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

48
48
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

280
280
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

108
108

Meer sportnieuws