Pfaff doet straffe Champions League-voorspelling over Club Brugge

door
Pfaff doet straffe Champions League-voorspelling over Club Brugge

Club Brugge begint woensdagavond aan zijn avontuur in de Champions League en daarin krijgt het meteen een cruciale opdracht voorgeschoteld. Het neemt het immers thuis op tegen Bayer Leverkusen en dat wordt door velen ingeschat als de beste kans op puntenwinst voor de landskampioen. Met ook nog Atletico Madrid en FC Porto in de groep lijkt het niet makkelijk te worden om door te stoten, maar er lijkt wel veel geloof te zijn in de Brugse kansen.


Georges Leekens gaf tegenover onze redactie al aan dat hij gelooft dat Club Brugge de volgende ronde moet halen en nu uit ook Jean-Marie Pfaff een gelijkaardige mening. De ex-doelman is uiteraard nog goed bekend in Duitsland van zijn kleurrijke passage bij Bayern München en BILD zocht hem dan ook op om zijn blik te werpen op de clash tussen Leverkusen en Club.

"Internationaal is Club de beste Belgische ploeg. Hoewel ze deze zomer opnieuw goede spelers hebben verloren, zijn ze er toch in geslaagd zich te versterken", legt Pfaff uit aan de Duitse krant. "Ik vertrouw erop dat ze door deze groep zullen raken en de achtste finales zullen bereiken. Er staat bij Club een hecht team, terwijl ik bij Leverkusen geen echte ploeg op het veld zie staan."

DERDE KEER
Als Club er effectief in zou slagen een plaats in de top twee van de groep te veroveren en zo de achtste finales te halen, zou dat een straffe stoot zijn. Amper twee keer wist een Belgisch team hen dat voor te doen. Anderlecht stuntte in het seizoen 2000/01 door groepswinnaar te worden in een poule met Manchester United, PSV en Dynamo Kiev. Vijftien jaar later herhaalde AA Gent die prestatie door tweede te worden in een groep met Zenit Sint-Petersburg, Valencia en Lyon.

LEES OOK: 'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Zal Club Brugge de achtste finales halen?

Meest recent

'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

5
5
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

90
90
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

78
78
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

225
225
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

156
156
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

129
129
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

51
51
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

233
233
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

285
285
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

315
315
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

78
78
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

419
419
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

362
362
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

447
447
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

215
215
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

104
104
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

205
205
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

77
77
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

417
417
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

638
638
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

92
92
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

307
307
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

257
257
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

557
557
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

486
486

Meer sportnieuws