Pfaff doet straffe Champions League-voorspelling over Club Brugge

door
Pfaff doet straffe Champions League-voorspelling over Club Brugge

Club Brugge begint woensdagavond aan zijn avontuur in de Champions League en daarin krijgt het meteen een cruciale opdracht voorgeschoteld. Het neemt het immers thuis op tegen Bayer Leverkusen en dat wordt door velen ingeschat als de beste kans op puntenwinst voor de landskampioen. Met ook nog Atletico Madrid en FC Porto in de groep lijkt het niet makkelijk te worden om door te stoten, maar er lijkt wel veel geloof te zijn in de Brugse kansen.


Georges Leekens gaf tegenover onze redactie al aan dat hij gelooft dat Club Brugge de volgende ronde moet halen en nu uit ook Jean-Marie Pfaff een gelijkaardige mening. De ex-doelman is uiteraard nog goed bekend in Duitsland van zijn kleurrijke passage bij Bayern München en BILD zocht hem dan ook op om zijn blik te werpen op de clash tussen Leverkusen en Club.

"Internationaal is Club de beste Belgische ploeg. Hoewel ze deze zomer opnieuw goede spelers hebben verloren, zijn ze er toch in geslaagd zich te versterken", legt Pfaff uit aan de Duitse krant. "Ik vertrouw erop dat ze door deze groep zullen raken en de achtste finales zullen bereiken. Er staat bij Club een hecht team, terwijl ik bij Leverkusen geen echte ploeg op het veld zie staan."

DERDE KEER
Als Club er effectief in zou slagen een plaats in de top twee van de groep te veroveren en zo de achtste finales te halen, zou dat een straffe stoot zijn. Amper twee keer wist een Belgisch team hen dat voor te doen. Anderlecht stuntte in het seizoen 2000/01 door groepswinnaar te worden in een poule met Manchester United, PSV en Dynamo Kiev. Vijftien jaar later herhaalde AA Gent die prestatie door tweede te worden in een groep met Zenit Sint-Petersburg, Valencia en Lyon.

LEES OOK: Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Zal Club Brugge de achtste finales halen?

Meest recent

Penalty of niet? Zo reageren Mac Allister en STVV

Union liet zaterdagavond geen steek vallen in zijn openingswedstrijd in de Champions' Play-Off. De ...

78
78
STVV bestolen? "Onbegrijpelijk dat de VAR niet checkt"

Union is zaterdag uitstekend aan zijn play-offs begonnen met een zege in de topper tegen STVV. Veel ...

130
130
Stassin de held, Barça profiteert alsnog, blamage Arsenal

Zaterdagavond stonden er nog heel wat wedstrijden op het programma in het buitenland. In de FA Cup ...

44
44
Union begint foutloos aan POs en zet Club onder druk

Leider Union heeft geen steek laten vallen in zijn openingsmatch van de Champions' Play-Off. STVV ...

48
48
'Nieuwe wending in saga tussen Napoli en Lukaku'

De voorbije weken was er heel wat te doen over Romelu Lukaku. Hij moest afhaken voor de stage van de ...

127
127
Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

In de Challenger Pro League komt het einde van de reguliere competitie stilaan zeer dichtbij. ...

102
102
Arteta komt met hoopgevend nieuws over Trossard

Tijdens de interlandbreak ontspon zich een zeer opmerkelijk fenomeen: de ene na de andere speler van ...

13
13
Mazzu geeft aan waar OHL de match verloren heeft

OH Leuven wist zich voor de interlandbreak op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog op het ...

31
31
Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart

Standard was de voorbije jaren doorgaans het kneusje in Play-Off II, maar dat lijkt dit seizoen ...

90
90
Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Bij Club Brugge belooft het alweer een drukke transferzomer te gaan worden. Deze week raakte al ...

193
193
Standard kan na 30 matchen eindelijk nog eens winnen in PO2

Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. ...

52
52
Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

438
438
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

48
48
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

260
260
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

51
51
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

48
48
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

59
59
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

308
308
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

85
85
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

40
40
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

251
251
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

176
176
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

308
308
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

113
113
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

75
75

Meer sportnieuws