Pfaff doet straffe Champions League-voorspelling over Club Brugge

door
Pfaff doet straffe Champions League-voorspelling over Club Brugge

Club Brugge begint woensdagavond aan zijn avontuur in de Champions League en daarin krijgt het meteen een cruciale opdracht voorgeschoteld. Het neemt het immers thuis op tegen Bayer Leverkusen en dat wordt door velen ingeschat als de beste kans op puntenwinst voor de landskampioen. Met ook nog Atletico Madrid en FC Porto in de groep lijkt het niet makkelijk te worden om door te stoten, maar er lijkt wel veel geloof te zijn in de Brugse kansen.


Georges Leekens gaf tegenover onze redactie al aan dat hij gelooft dat Club Brugge de volgende ronde moet halen en nu uit ook Jean-Marie Pfaff een gelijkaardige mening. De ex-doelman is uiteraard nog goed bekend in Duitsland van zijn kleurrijke passage bij Bayern München en BILD zocht hem dan ook op om zijn blik te werpen op de clash tussen Leverkusen en Club.

"Internationaal is Club de beste Belgische ploeg. Hoewel ze deze zomer opnieuw goede spelers hebben verloren, zijn ze er toch in geslaagd zich te versterken", legt Pfaff uit aan de Duitse krant. "Ik vertrouw erop dat ze door deze groep zullen raken en de achtste finales zullen bereiken. Er staat bij Club een hecht team, terwijl ik bij Leverkusen geen echte ploeg op het veld zie staan."

DERDE KEER
Als Club er effectief in zou slagen een plaats in de top twee van de groep te veroveren en zo de achtste finales te halen, zou dat een straffe stoot zijn. Amper twee keer wist een Belgisch team hen dat voor te doen. Anderlecht stuntte in het seizoen 2000/01 door groepswinnaar te worden in een poule met Manchester United, PSV en Dynamo Kiev. Vijftien jaar later herhaalde AA Gent die prestatie door tweede te worden in een groep met Zenit Sint-Petersburg, Valencia en Lyon.

LEES OOK: Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Zal Club Brugge de achtste finales halen?

Meest recent

Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

3
3
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

78
78
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

83
83
Ruben Van Gucht schiet raak: Nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

51
51
'Krankzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

194
194
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

161
161
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

96
96
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

349
349
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

189
189
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

134
134
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

157
157
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

300
300
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

338
338
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

161
161
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

83
83
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

53
53
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

252
252
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

57
57
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

74
74
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

194
194
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

110
110
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

240
240
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

152
152
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

537
537
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

86
86

Meer sportnieuws