Union maakt zich zorgen over dramatische Vanzeir

267
Union maakt zich zorgen over dramatische Vanzeir

Na hun superseizoen bij Union SG kozen Deniz Undav en Casper Nielsen eieren voor hun geld met knappe transfers naar respectievelijk Brighton & Hove Albion en Club Brugge. Dante Vanzeir, eveneens een grote architect van het Brusselse boerenjaar, bleef bij Union en hij presteert dit seizoen wederom op een hoog niveau. Enkel zijn efficiëntie voor het doel moet flink wat beter. Vanzeir creëert immers erg veel kansen maar hij heeft de allergrootste moeite om doelpunten te scoren.


MISTER 5%

Dante Vanzeir speelde zeven wedstrijden in de huidige jaargang van de Jupiler Pro League en daarin kon hij nog maar één keer scoren. Nochtans waagde hij zich reeds aan 17 doelpogingen, waardoor hij omzetratio een schamele 5,8% bedraagt: de laagste efficiëntie van alle spelers die in de Belgische competitie minstens één doelpunt scoorden. “Soms moet hij meer een killer zijn”, stelde ploegmaat Teddy Teuma hetzelfde probleem vast in L’Avenir deze week.



WEDERKEREND FENOMEEN

De huidige omzetratio van Dante Vanzeir is best wel een dramatische vaststelling voor de aanvaller, want vorig seizoen lag zijn efficiëntie een pak hoger met 21%. Als we er de expected goals van dit seizoen bijnemen, dan presteert Vanzeir zelfs 70% onder de verwachtingen, waarmee hij in dit onderdeel eveneens één van de slechtst presterende spelers van de Jupiler Pro League is. De 24-jarige aanvaller breit daarmee een bedenkelijk vervolg aan de Champions’ Play-offs eind vorig seizoen.



Toen lag het gebrek aan efficiëntie van Dante Vanzeir - maar ook van Deniz Undav - aan de basis van het missen van de landstitel. Herinner u onder andere zijn gemiste penalty tegen Club Brugge. Vanzeir verkeerde in de Champions’ Play-offs in een vormcrisis, voornamelijk op het gebied van afwerking. “We zijn het intussen zo gewoon dat Dante en Deniz scoren, dat er vragen komen als ze eens niet scoren”, probeerde Felice Mazzu toen te zalven.

KETCHUPFLES

Maar dit seizoen is het duidelijk dat Dante Vanzeir, ondanks zijn soms erg sterke prestaties, het opnieuw zwaar laat afweten in de zone van de waarheid. Het is de verdienste van Vanzeir dat hij constant op de loer ligt en regelmatig dreiging brengt in de vijandige zone. ‘t Is ook geen toeval dat de aanvaller van Union dit seizoen de op drie na meest dreigende spits is op de Belgische velden. Maar zijn efficiëntie is helaas niet van hetzelfde niveau, want in de rangschikking vinden we hem pas helemaal terug op de laatste plaats. Daarmee wordt het nu wel duidelijk dat Vanzeir geen echte goaltjesdief is, maar vooral een spits die voor veel dreiging zorgt.



“Als spits zijn er altijd periodes zonder te scoren”, verklaarde Dante Vanzeir kort na zijn eerste doelpunt van het seizoen tegen Anderlecht. “Ik ben daar heel realistisch in en heel kalm over. Ik weet dat het altijd op een gegeven moment gebeurt”, citeerde La Dernière Heure. Ook in een interview met Het Nieuwsblad eerder dit seizoen kwam zijn gebrek aan efficiëntie ter sprake, iets wat trouwens nooit in zijn hoofd speelde. “Tegen Anderlecht was dat moment aangebroken, en hopelijk ben ik nu vertrokken. Ik zeg altijd dat een spits zoals een ketchupfles is: je moet er soms eens mee schudden, en dan kan er ineens heel wat tegelijk uitkomen.”

NIEUWE UNDAV GEVONDEN?

Het vertrek van zijn spitsbroeder Deniz Undav naar Brighton & Hove Albion speelt ongetwijfeld een grote rol in de dramatische efficiëntie van Dante Vanzeir, maar met Victor Boniface heeft hij er ondertussen een kwalitatieve partner bij gekregen. In bepaalde facetten is hij zelfs vergelijkbaar met Undav. De Nigeriaanse spits kan de bal goed bijhouden en hij is eveneens erg sterk. “Hij houdt de verdediging bezig, wat voor ruimtes zorgt. Natuurlijk vinden we elkaar nog niet zo goed als Undav en ik vorig seizoen, maar laten we hopen dat die ­automatismen alleen maar zullen toenemen”, zei Vanzeir hoopvol in een interview met Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Scoort Vanzeir dit seizoen minstens 10 goals in de JPL?

Meest recent

Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

3
3
Hierom zakken topscouts massaal af naar PSV-Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

54
54
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

65
65
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

663
663
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

181
181
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

174
174
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

185
185
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

62
62
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

163
163
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

184
184
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

82
82
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

66
66
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

27
27
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

108
108
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

278
278
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

185
185
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

421
421
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

349
349
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

145
145
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

158
158
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

255
255
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

230
230
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

294
294
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

337
337
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

253
253

Meer sportnieuws