Union maakt zich zorgen over dramatische Vanzeir

267
Union maakt zich zorgen over dramatische Vanzeir

Na hun superseizoen bij Union SG kozen Deniz Undav en Casper Nielsen eieren voor hun geld met knappe transfers naar respectievelijk Brighton & Hove Albion en Club Brugge. Dante Vanzeir, eveneens een grote architect van het Brusselse boerenjaar, bleef bij Union en hij presteert dit seizoen wederom op een hoog niveau. Enkel zijn efficiëntie voor het doel moet flink wat beter. Vanzeir creëert immers erg veel kansen maar hij heeft de allergrootste moeite om doelpunten te scoren.


MISTER 5%

Dante Vanzeir speelde zeven wedstrijden in de huidige jaargang van de Jupiler Pro League en daarin kon hij nog maar één keer scoren. Nochtans waagde hij zich reeds aan 17 doelpogingen, waardoor hij omzetratio een schamele 5,8% bedraagt: de laagste efficiëntie van alle spelers die in de Belgische competitie minstens één doelpunt scoorden. “Soms moet hij meer een killer zijn”, stelde ploegmaat Teddy Teuma hetzelfde probleem vast in L’Avenir deze week.



WEDERKEREND FENOMEEN

De huidige omzetratio van Dante Vanzeir is best wel een dramatische vaststelling voor de aanvaller, want vorig seizoen lag zijn efficiëntie een pak hoger met 21%. Als we er de expected goals van dit seizoen bijnemen, dan presteert Vanzeir zelfs 70% onder de verwachtingen, waarmee hij in dit onderdeel eveneens één van de slechtst presterende spelers van de Jupiler Pro League is. De 24-jarige aanvaller breit daarmee een bedenkelijk vervolg aan de Champions’ Play-offs eind vorig seizoen.



Toen lag het gebrek aan efficiëntie van Dante Vanzeir - maar ook van Deniz Undav - aan de basis van het missen van de landstitel. Herinner u onder andere zijn gemiste penalty tegen Club Brugge. Vanzeir verkeerde in de Champions’ Play-offs in een vormcrisis, voornamelijk op het gebied van afwerking. “We zijn het intussen zo gewoon dat Dante en Deniz scoren, dat er vragen komen als ze eens niet scoren”, probeerde Felice Mazzu toen te zalven.

KETCHUPFLES

Maar dit seizoen is het duidelijk dat Dante Vanzeir, ondanks zijn soms erg sterke prestaties, het opnieuw zwaar laat afweten in de zone van de waarheid. Het is de verdienste van Vanzeir dat hij constant op de loer ligt en regelmatig dreiging brengt in de vijandige zone. ‘t Is ook geen toeval dat de aanvaller van Union dit seizoen de op drie na meest dreigende spits is op de Belgische velden. Maar zijn efficiëntie is helaas niet van hetzelfde niveau, want in de rangschikking vinden we hem pas helemaal terug op de laatste plaats. Daarmee wordt het nu wel duidelijk dat Vanzeir geen echte goaltjesdief is, maar vooral een spits die voor veel dreiging zorgt.



“Als spits zijn er altijd periodes zonder te scoren”, verklaarde Dante Vanzeir kort na zijn eerste doelpunt van het seizoen tegen Anderlecht. “Ik ben daar heel realistisch in en heel kalm over. Ik weet dat het altijd op een gegeven moment gebeurt”, citeerde La Dernière Heure. Ook in een interview met Het Nieuwsblad eerder dit seizoen kwam zijn gebrek aan efficiëntie ter sprake, iets wat trouwens nooit in zijn hoofd speelde. “Tegen Anderlecht was dat moment aangebroken, en hopelijk ben ik nu vertrokken. Ik zeg altijd dat een spits zoals een ketchupfles is: je moet er soms eens mee schudden, en dan kan er ineens heel wat tegelijk uitkomen.”

NIEUWE UNDAV GEVONDEN?

Het vertrek van zijn spitsbroeder Deniz Undav naar Brighton & Hove Albion speelt ongetwijfeld een grote rol in de dramatische efficiëntie van Dante Vanzeir, maar met Victor Boniface heeft hij er ondertussen een kwalitatieve partner bij gekregen. In bepaalde facetten is hij zelfs vergelijkbaar met Undav. De Nigeriaanse spits kan de bal goed bijhouden en hij is eveneens erg sterk. “Hij houdt de verdediging bezig, wat voor ruimtes zorgt. Natuurlijk vinden we elkaar nog niet zo goed als Undav en ik vorig seizoen, maar laten we hopen dat die ­automatismen alleen maar zullen toenemen”, zei Vanzeir hoopvol in een interview met Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Proto: "Zou één speler van Union naar Anderlecht halen"

Scoort Vanzeir dit seizoen minstens 10 goals in de JPL?

Meest recent

Deadline Day Deals: 'Nieuwe stunt Ajax; PL-transfer Grealish'

In de grootste Europese voetballanden gaat de transfermarkt dinsdagavond onverbiddelijk achter slot ...

18
18
Foto-bevestiging: KRC Genk heeft miljoenendeal beet

KRC Genk gaat in het slot van de zomermercato nog flink cashen. Zo is Lucca Brughmans voor een ...

67
67
Hein luidt alarmbel: tóch last-minute versterking Club?

Na de Champions League-loting was voorzitter Bart Verhaeghe formeel. Zo verklaarde hij dat Club ...

246
246
Proto: "Zou één speler van Union naar Anderlecht halen"

RSC Anderlecht moest zondagavond andermaal zijn duidelijke meerdere erkennen in Union SG. RSCA kreeg ...

276
276
'Ultieme vernedering: Club-speler tot op het bot aangepakt'

Club Brugge maakte al lang duidelijk dat er voor één speler geen toekomst meer is. ...

334
334
'Dubbele Deadline Day-bom: City legt 170 mil klaar'

De Engelse ploegen waren ook deze transferzomer weer toonaangevend. Maar vlak voor het verstrijken ...

136
136
JPL-trainers bekennen kleur: topfavoriet(en) Gouden Schoen bekend

Het seizoen in de Jupiler Pro League draait inmiddels op volle toeren en dus kunnen de spelers al ...

245
245
'Absolute droomtransfer Malick Fofana: prijskaartje bekend'

Enkele Rode Duivels komen vlak voor het sluiten van de zomermercato nog in aanmerking voor een mooie ...

175
175
'Anderlecht laat zich gaan: transferrecord aan diggelen'

RSC Anderlecht heeft al een drukke transferperiode achter de rug tot dusver, maar wil vlak voor het ...

710
710
'Vuurwerk bij Antwerp: drie extra aanwinsten op til'

Antwerp schoot verrassend goed uit de startblokken, maar na de 1-4 nederlaag tegen STVV staan Marvin ...

609
609
'Anderlecht schakelt door: JPL-transfer(s) in aantocht?'

Op inkomend vlak staan er nog een aantal transfers op til, maar in de late uurtjes van de ...

408
408
'Vermant klopt op tafel: code rood voor Club Brugge'

Club Brugge mocht de afgelopen maanden al maar liefst zo'n 94 miljoen bijschrijven op de sowieso ...

572
572
'Plottwist in Anderlecht: recordaankoop van de baan'

Tot dusver gaf RSC Anderlecht al bijna 20 miljoen uit aan zes nieuwkomers, maar daarmee blijkt de ...

571
571
Jan Mulder trekt alle registers open over nieuwe bondscoach

Jan Mulder is tegenwoordig nog maar zelden op de Vlaamse televisie te zien, maar wie dacht dat de ...

310
310
Nieuwe transferonthulling Tresoldi: Club de waanzin voorbij

Club Brugge verdiende deze transferperiode al bijna 100 miljoen euro met de verkoop van spelers. Die ...

550
550
Puur ongeloof na Brughmans-deal: "Voetbal is gek geworden"

KRC Genk staat op punt om voor de tweede keer deze zomer zijn transferrecord te verbreken. Zo is ...

723
723
Witte rook in Brugge: Club kondigt transferdeal aan

Dinsdagavond sluit de transfermarkt in de meeste grote Europese voetballanden. De Jupiler Pro ...

695
695
'Anderlecht tot alleruiterste: dríé last-minute aanwinsten'

RSC Anderlecht werd zondag stevig met de voeten op de grond gezet door Union SG. De selectie van ...

880
880
Verhaeghe blaast megadeal Club Brugge zelf op: 45 miljoen

Club Brugge kon deze zomer een absolute megasom opstrijken, maar Bart Verhaeghe wilde van geen ...

1131
1131
'Genk zoekt doelman: oude bekende bovenaan shortlist'

Een stunt van formaat is in de maak bij KRC Genk, dat op het punt staat om een recordbedrag te ...

657
657
'AA Gent neemt afscheid: prijskaartje Dean bekend'

Terwijl de fans nog met volle teugen nagenieten van de zege tegen aartsrivaal Club Brugge, gaat AA ...

453
453
Play4 lanceert Zondag Matchdag en fans reageren massaal

Gert Verheyen was zondag plots niet alleen analist, maar ook het gezelschap waarmee Carl Dircksens ...

315
315
'Bruno baalt: transferplan Anderlecht valt in duigen'

In de late uurtjes van de transfermarkt is het plots drummen aan de uitgang bij RSC Anderlecht, dat ...

900
900
Lardot spreekt klare taal: rode kaart Forbs onterecht?

Club Brugge leed op het veld van AA Gent zondag zijn eerste competitienederlaag van het seizoen. ...

846
846
“Vitor Bruno neemt alles op zich”: X gaat helemaal los

Vitor Bruno wilde na de zoveelste pijnlijke nederlaag van Anderlecht tegen Union duidelijk niets aan ...

334
334

Meer sportnieuws