Union maakt zich zorgen over dramatische Vanzeir

267
Union maakt zich zorgen over dramatische Vanzeir

Na hun superseizoen bij Union SG kozen Deniz Undav en Casper Nielsen eieren voor hun geld met knappe transfers naar respectievelijk Brighton & Hove Albion en Club Brugge. Dante Vanzeir, eveneens een grote architect van het Brusselse boerenjaar, bleef bij Union en hij presteert dit seizoen wederom op een hoog niveau. Enkel zijn efficiëntie voor het doel moet flink wat beter. Vanzeir creëert immers erg veel kansen maar hij heeft de allergrootste moeite om doelpunten te scoren.


MISTER 5%

Dante Vanzeir speelde zeven wedstrijden in de huidige jaargang van de Jupiler Pro League en daarin kon hij nog maar één keer scoren. Nochtans waagde hij zich reeds aan 17 doelpogingen, waardoor hij omzetratio een schamele 5,8% bedraagt: de laagste efficiëntie van alle spelers die in de Belgische competitie minstens één doelpunt scoorden. “Soms moet hij meer een killer zijn”, stelde ploegmaat Teddy Teuma hetzelfde probleem vast in L’Avenir deze week.



WEDERKEREND FENOMEEN

De huidige omzetratio van Dante Vanzeir is best wel een dramatische vaststelling voor de aanvaller, want vorig seizoen lag zijn efficiëntie een pak hoger met 21%. Als we er de expected goals van dit seizoen bijnemen, dan presteert Vanzeir zelfs 70% onder de verwachtingen, waarmee hij in dit onderdeel eveneens één van de slechtst presterende spelers van de Jupiler Pro League is. De 24-jarige aanvaller breit daarmee een bedenkelijk vervolg aan de Champions’ Play-offs eind vorig seizoen.



Toen lag het gebrek aan efficiëntie van Dante Vanzeir - maar ook van Deniz Undav - aan de basis van het missen van de landstitel. Herinner u onder andere zijn gemiste penalty tegen Club Brugge. Vanzeir verkeerde in de Champions’ Play-offs in een vormcrisis, voornamelijk op het gebied van afwerking. “We zijn het intussen zo gewoon dat Dante en Deniz scoren, dat er vragen komen als ze eens niet scoren”, probeerde Felice Mazzu toen te zalven.

KETCHUPFLES

Maar dit seizoen is het duidelijk dat Dante Vanzeir, ondanks zijn soms erg sterke prestaties, het opnieuw zwaar laat afweten in de zone van de waarheid. Het is de verdienste van Vanzeir dat hij constant op de loer ligt en regelmatig dreiging brengt in de vijandige zone. ‘t Is ook geen toeval dat de aanvaller van Union dit seizoen de op drie na meest dreigende spits is op de Belgische velden. Maar zijn efficiëntie is helaas niet van hetzelfde niveau, want in de rangschikking vinden we hem pas helemaal terug op de laatste plaats. Daarmee wordt het nu wel duidelijk dat Vanzeir geen echte goaltjesdief is, maar vooral een spits die voor veel dreiging zorgt.



“Als spits zijn er altijd periodes zonder te scoren”, verklaarde Dante Vanzeir kort na zijn eerste doelpunt van het seizoen tegen Anderlecht. “Ik ben daar heel realistisch in en heel kalm over. Ik weet dat het altijd op een gegeven moment gebeurt”, citeerde La Dernière Heure. Ook in een interview met Het Nieuwsblad eerder dit seizoen kwam zijn gebrek aan efficiëntie ter sprake, iets wat trouwens nooit in zijn hoofd speelde. “Tegen Anderlecht was dat moment aangebroken, en hopelijk ben ik nu vertrokken. Ik zeg altijd dat een spits zoals een ketchupfles is: je moet er soms eens mee schudden, en dan kan er ineens heel wat tegelijk uitkomen.”

NIEUWE UNDAV GEVONDEN?

Het vertrek van zijn spitsbroeder Deniz Undav naar Brighton & Hove Albion speelt ongetwijfeld een grote rol in de dramatische efficiëntie van Dante Vanzeir, maar met Victor Boniface heeft hij er ondertussen een kwalitatieve partner bij gekregen. In bepaalde facetten is hij zelfs vergelijkbaar met Undav. De Nigeriaanse spits kan de bal goed bijhouden en hij is eveneens erg sterk. “Hij houdt de verdediging bezig, wat voor ruimtes zorgt. Natuurlijk vinden we elkaar nog niet zo goed als Undav en ik vorig seizoen, maar laten we hopen dat die ­automatismen alleen maar zullen toenemen”, zei Vanzeir hoopvol in een interview met Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Degryse onder de indruk: "Zij zijn de ploeg van de week"

Scoort Vanzeir dit seizoen minstens 10 goals in de JPL?

Meest recent

Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

12
12
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

74
74
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

114
114
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

174
174
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

82
82
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

227
227
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

266
266
Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars verdienden als enige ploeg de overwinning. ...

365
365
Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

71
71
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

73
73
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

300
300
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

175
175
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

138
138
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

191
191
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

188
188
'Na dramatische start: KVM beslist over lot Vanderbiest'

Na amper vijf speeldagen loert er bij enkele teams in de Jupiler Pro League al een stevige crisis om ...

421
421
Mechele waarschuwt Club voor CL: "Moeilijker dan anders"

Dinsdagavond wordt de nieuwe campagne in de league phase van de Champions League afgetrapt. Club ...

125
125
Vanden Borre sabelt Vitor Bruno neer na opvallende uitspraak

Anderlecht bleef zondag dan wel op een 0-0 steken tegen Genk en blijft zo achter met een toch ...

245
245
Albert ziet zonder verguisde pion groot probleem Anderlecht

Door de goede prestaties in de voorrondes van de Europa League heerste er deze zomer groot ...

361
361
Pijnlijk: NAC zet Hoefkens na tumultueuze zomer op straat

Voor Carl Hoefkens was het een zeer bewogen zomer. De trainer leek lange tijd op weg naar OH Leuven, ...

124
124
'Utrecht verrast met Belgische trainer'

In de Eredivisie zijn ze intussen ook al vijf speeldagen ver en dat levert al enkele verrassingen ...

132
132
Verhaeghe brengt nieuws: Club moet verhuis uitstellen

Club Brugge trapt dinsdagavond tegen Aston Villa zijn campagne in de Champions League af. Dat ...

729
729
'Cercle strijdt met Hayen en Essevee voor oude bekende'

De transferperiode mag dan wel voorbij zijn, maar bij Cercle Brugge is het nog behoorlijk druk. ...

232
232
TRANSFERUURTJE: 'Plotse megatransfer Cercle, Bayern grijpt in'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

249
249
Meteen rumoer bij Anderlecht: “Publiek wordt al nerveus”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen KRC Genk. Paars-Wit staat na vijf ...

425
425

Meer sportnieuws