Union maakt zich zorgen over dramatische Vanzeir

267
Union maakt zich zorgen over dramatische Vanzeir

Na hun superseizoen bij Union SG kozen Deniz Undav en Casper Nielsen eieren voor hun geld met knappe transfers naar respectievelijk Brighton & Hove Albion en Club Brugge. Dante Vanzeir, eveneens een grote architect van het Brusselse boerenjaar, bleef bij Union en hij presteert dit seizoen wederom op een hoog niveau. Enkel zijn efficiëntie voor het doel moet flink wat beter. Vanzeir creëert immers erg veel kansen maar hij heeft de allergrootste moeite om doelpunten te scoren.


MISTER 5%

Dante Vanzeir speelde zeven wedstrijden in de huidige jaargang van de Jupiler Pro League en daarin kon hij nog maar één keer scoren. Nochtans waagde hij zich reeds aan 17 doelpogingen, waardoor hij omzetratio een schamele 5,8% bedraagt: de laagste efficiëntie van alle spelers die in de Belgische competitie minstens één doelpunt scoorden. “Soms moet hij meer een killer zijn”, stelde ploegmaat Teddy Teuma hetzelfde probleem vast in L’Avenir deze week.



WEDERKEREND FENOMEEN

De huidige omzetratio van Dante Vanzeir is best wel een dramatische vaststelling voor de aanvaller, want vorig seizoen lag zijn efficiëntie een pak hoger met 21%. Als we er de expected goals van dit seizoen bijnemen, dan presteert Vanzeir zelfs 70% onder de verwachtingen, waarmee hij in dit onderdeel eveneens één van de slechtst presterende spelers van de Jupiler Pro League is. De 24-jarige aanvaller breit daarmee een bedenkelijk vervolg aan de Champions’ Play-offs eind vorig seizoen.



Toen lag het gebrek aan efficiëntie van Dante Vanzeir - maar ook van Deniz Undav - aan de basis van het missen van de landstitel. Herinner u onder andere zijn gemiste penalty tegen Club Brugge. Vanzeir verkeerde in de Champions’ Play-offs in een vormcrisis, voornamelijk op het gebied van afwerking. “We zijn het intussen zo gewoon dat Dante en Deniz scoren, dat er vragen komen als ze eens niet scoren”, probeerde Felice Mazzu toen te zalven.

KETCHUPFLES

Maar dit seizoen is het duidelijk dat Dante Vanzeir, ondanks zijn soms erg sterke prestaties, het opnieuw zwaar laat afweten in de zone van de waarheid. Het is de verdienste van Vanzeir dat hij constant op de loer ligt en regelmatig dreiging brengt in de vijandige zone. ‘t Is ook geen toeval dat de aanvaller van Union dit seizoen de op drie na meest dreigende spits is op de Belgische velden. Maar zijn efficiëntie is helaas niet van hetzelfde niveau, want in de rangschikking vinden we hem pas helemaal terug op de laatste plaats. Daarmee wordt het nu wel duidelijk dat Vanzeir geen echte goaltjesdief is, maar vooral een spits die voor veel dreiging zorgt.



“Als spits zijn er altijd periodes zonder te scoren”, verklaarde Dante Vanzeir kort na zijn eerste doelpunt van het seizoen tegen Anderlecht. “Ik ben daar heel realistisch in en heel kalm over. Ik weet dat het altijd op een gegeven moment gebeurt”, citeerde La Dernière Heure. Ook in een interview met Het Nieuwsblad eerder dit seizoen kwam zijn gebrek aan efficiëntie ter sprake, iets wat trouwens nooit in zijn hoofd speelde. “Tegen Anderlecht was dat moment aangebroken, en hopelijk ben ik nu vertrokken. Ik zeg altijd dat een spits zoals een ketchupfles is: je moet er soms eens mee schudden, en dan kan er ineens heel wat tegelijk uitkomen.”

NIEUWE UNDAV GEVONDEN?

Het vertrek van zijn spitsbroeder Deniz Undav naar Brighton & Hove Albion speelt ongetwijfeld een grote rol in de dramatische efficiëntie van Dante Vanzeir, maar met Victor Boniface heeft hij er ondertussen een kwalitatieve partner bij gekregen. In bepaalde facetten is hij zelfs vergelijkbaar met Undav. De Nigeriaanse spits kan de bal goed bijhouden en hij is eveneens erg sterk. “Hij houdt de verdediging bezig, wat voor ruimtes zorgt. Natuurlijk vinden we elkaar nog niet zo goed als Undav en ik vorig seizoen, maar laten we hopen dat die ­automatismen alleen maar zullen toenemen”, zei Vanzeir hoopvol in een interview met Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Scoort Vanzeir dit seizoen minstens 10 goals in de JPL?

Meest recent

Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Dante Vanzeir kijkt met een zekere weemoed terug op zijn periode bij Union. De aanvaller beseft dat ...

8
8
Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Juventus en Manchester United zijn twee tenoren van het Europese voetbal, maar beide clubs zijn nog ...

3
3
Simons looft smaakmaker OHL: "Anderen hebben dat niet"

Timmy Simons heeft goed nieuws gekregen bij OH Leuven. Zowel doelman Dani van den Heuvel als ...

8
8
Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

20
20
Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

53
53
Xabi Alonso oordeelt over Penders: "Zoals Courtois"

Bij Chelsea zagen ze Emiliano Martinez vorige week uitvallen met een blessure. De Argentijnse ...

40
40
Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

58
58
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

85
85
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

344
344
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

258
258
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

336
336
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

377
377
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

460
460
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

389
389
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

118
118
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

55
55
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

43
43
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

136
136
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

171
171
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

44
44
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

37
37
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

99
99
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

127
127
"Kind gewond door rookbom": Charleroi grijpt hard in

Sporting Charleroi heeft op de webstek een opmerkelijke straf opgelegd nadat het in de bekerclash ...

57
57
Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

142
142

Meer sportnieuws