Union maakt zich zorgen over dramatische Vanzeir

267
Union maakt zich zorgen over dramatische Vanzeir

Na hun superseizoen bij Union SG kozen Deniz Undav en Casper Nielsen eieren voor hun geld met knappe transfers naar respectievelijk Brighton & Hove Albion en Club Brugge. Dante Vanzeir, eveneens een grote architect van het Brusselse boerenjaar, bleef bij Union en hij presteert dit seizoen wederom op een hoog niveau. Enkel zijn efficiëntie voor het doel moet flink wat beter. Vanzeir creëert immers erg veel kansen maar hij heeft de allergrootste moeite om doelpunten te scoren.


MISTER 5%

Dante Vanzeir speelde zeven wedstrijden in de huidige jaargang van de Jupiler Pro League en daarin kon hij nog maar één keer scoren. Nochtans waagde hij zich reeds aan 17 doelpogingen, waardoor hij omzetratio een schamele 5,8% bedraagt: de laagste efficiëntie van alle spelers die in de Belgische competitie minstens één doelpunt scoorden. “Soms moet hij meer een killer zijn”, stelde ploegmaat Teddy Teuma hetzelfde probleem vast in L’Avenir deze week.



WEDERKEREND FENOMEEN

De huidige omzetratio van Dante Vanzeir is best wel een dramatische vaststelling voor de aanvaller, want vorig seizoen lag zijn efficiëntie een pak hoger met 21%. Als we er de expected goals van dit seizoen bijnemen, dan presteert Vanzeir zelfs 70% onder de verwachtingen, waarmee hij in dit onderdeel eveneens één van de slechtst presterende spelers van de Jupiler Pro League is. De 24-jarige aanvaller breit daarmee een bedenkelijk vervolg aan de Champions’ Play-offs eind vorig seizoen.



Toen lag het gebrek aan efficiëntie van Dante Vanzeir - maar ook van Deniz Undav - aan de basis van het missen van de landstitel. Herinner u onder andere zijn gemiste penalty tegen Club Brugge. Vanzeir verkeerde in de Champions’ Play-offs in een vormcrisis, voornamelijk op het gebied van afwerking. “We zijn het intussen zo gewoon dat Dante en Deniz scoren, dat er vragen komen als ze eens niet scoren”, probeerde Felice Mazzu toen te zalven.

KETCHUPFLES

Maar dit seizoen is het duidelijk dat Dante Vanzeir, ondanks zijn soms erg sterke prestaties, het opnieuw zwaar laat afweten in de zone van de waarheid. Het is de verdienste van Vanzeir dat hij constant op de loer ligt en regelmatig dreiging brengt in de vijandige zone. ‘t Is ook geen toeval dat de aanvaller van Union dit seizoen de op drie na meest dreigende spits is op de Belgische velden. Maar zijn efficiëntie is helaas niet van hetzelfde niveau, want in de rangschikking vinden we hem pas helemaal terug op de laatste plaats. Daarmee wordt het nu wel duidelijk dat Vanzeir geen echte goaltjesdief is, maar vooral een spits die voor veel dreiging zorgt.



“Als spits zijn er altijd periodes zonder te scoren”, verklaarde Dante Vanzeir kort na zijn eerste doelpunt van het seizoen tegen Anderlecht. “Ik ben daar heel realistisch in en heel kalm over. Ik weet dat het altijd op een gegeven moment gebeurt”, citeerde La Dernière Heure. Ook in een interview met Het Nieuwsblad eerder dit seizoen kwam zijn gebrek aan efficiëntie ter sprake, iets wat trouwens nooit in zijn hoofd speelde. “Tegen Anderlecht was dat moment aangebroken, en hopelijk ben ik nu vertrokken. Ik zeg altijd dat een spits zoals een ketchupfles is: je moet er soms eens mee schudden, en dan kan er ineens heel wat tegelijk uitkomen.”

NIEUWE UNDAV GEVONDEN?

Het vertrek van zijn spitsbroeder Deniz Undav naar Brighton & Hove Albion speelt ongetwijfeld een grote rol in de dramatische efficiëntie van Dante Vanzeir, maar met Victor Boniface heeft hij er ondertussen een kwalitatieve partner bij gekregen. In bepaalde facetten is hij zelfs vergelijkbaar met Undav. De Nigeriaanse spits kan de bal goed bijhouden en hij is eveneens erg sterk. “Hij houdt de verdediging bezig, wat voor ruimtes zorgt. Natuurlijk vinden we elkaar nog niet zo goed als Undav en ik vorig seizoen, maar laten we hopen dat die ­automatismen alleen maar zullen toenemen”, zei Vanzeir hoopvol in een interview met Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Transfer en Rode Duivels: Van de Perre kiest volgende stap

Scoort Vanzeir dit seizoen minstens 10 goals in de JPL?

Meest recent

Facelift bij Anderlecht: gloednieuw middenveld in de maak

Binnen een tweetal weken ligt het seizoen in het clubvoetbal extra lang stil door een uitzonderlijk ...

63
63
Lang disciplinair in tribune gezet: nieuwe details bekend

Noa Lang moest woensdagavond vanuit de tribunes toekijken hoe zijn SSC Napoli in de Champions League ...

69
69
Kansen Belgische clubs: transfer Ito kaatst in extremis af

De mercato is in België alweer een weekje gesloten, maar de clubs uit de Jupiler Pro League ...

146
146
Courtois maakt plekje vrij: JPL-doelman bij Rode Duivels?

Wat al een tijdje in de lucht hing, heeft hij nu ook officieel bevestigd. Zo zal Thibaut Courtois de ...

241
241
Ziyech verrast iedereen met nieuwe club

Hakim Ziyech heeft een nieuwe club. De 33-jarige Marokkaanse smaakmaker heeft zijn handtekening ...

17
17
Anderlecht slaat wéér toe: contract tot 2029

Neerpede is al vele jaren een garantie op talentdoorstroming. Het hield Anderlecht financieel ...

102
102
Bruno en RSCA zijn klaar: "Of ik extra druk voel?"

Bij RSC Anderlecht zijn ze degelijk aan het seizoen begonnen. Er was de kwalificatie voor de Europa ...

134
134
Euvrard looft pion: "Je ziet zijn honger én kwaliteit"

Standard speelt dit weekend tegen KVC Westerlo. De Rouches hopen hun goede start daar verder te ...

47
47
Bruno: "Of Aasgaard en Amane in de selectie zitten?"

RSC Anderlecht neemt het vrijdagavond op tegen KV Mechelen. Vitor Bruno heeft een zeer ruime ...

300
300
Geen megadeal voor Patro: "Overstijgt ons jaarbudget"

Patro Eisden kende een zeer drukke zomermercato. De club uit de Challenger Pro League deed ...

56
56
Sibierski over mercato: "Dat was niet per se gepland"

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers. Dergelijke mercato gebeurde al eerder en is zowat het ...

219
219
'Leko grijpt drastisch in: 5 wissels bij Club Brugge'

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen Aston Villa, want zondag ...

650
650
'Vraagteken achter Vanaken: Leko kiest al vervanger'

Club Brugge likt zijn wonden na de nederlaag tegen Aston Villa. Niet alleen had de landskampioen op ...

319
319
Familie Pfaff na familieleed: Jean-Marie diep geraakt

De voorbije jaren waren bijzonder zwaar voor Jean Marie Pfaff en zijn familie. De Belgische legende ...

408
408
'Tresoldi zorgt alweer voor nieuwe plottwist'

Het is voor Club Brugge een zeer bewogen zomer geweest. Rond heel wat spelers draaide de ...

157
157
'Real grijpt meteen in na nieuwe masterclass Courtois'

Real Madrid is deze week met een overwinning begonnen aan zijn campagne in de Champions League en ...

240
240
'Nieuwe mokerslag voor getergd KV Mechelen'

Na amper vijf speeldagen lijkt het bij KV Mechelen al crisis te zijn. Met een schamele twee op ...

365
365
Dortmund komt met geruststellend nieuws over Karetsas

Kos Karetsas had deze week ongetwijfeld hoge verwachtingen gekoesterd voor zijn debuut in de ...

75
75
"Waarom ik niet bij Standard tekende? Vraag het Wilmots"

Standard heeft dit seizoen een uitstekende start genomen en lijkt een stevige kandidaat om op zijn ...

246
246
Transfer en Rode Duivels: Van de Perre kiest volgende stap

Union zag deze zomer weer heel wat smaakmakers vertrekken, maar wist ook enkele belangrijke spelers ...

115
115
Napoli ontdekt De Bruyne: "Dit is de echte Kevin"

Napoli is woensdagavond aan zijn campagne in de Champions League begonnen met een thuisnederlaag ...

264
264
TRANSFERUURTJE: 'Ovemars-bom bij Antwerp, verrassend aanbod Bakayoko'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

209
209
Jorthy Mokio plots in erg vieze papieren bij Ajax

Jorthy Mokio brak op jonge leeftijd door bij KAA Gent en ging vervolgens naar Ajax. Ook daar werd ...

171
171
‘Miljoenentransfers volgende mercato Club Brugge al bepaald’

Club Brugge kende weer een woelige zomertransferperiode met verschillende vertrekkers en uiteraard ...

665
665
'Grote omwenteling Anderlecht: details nieuw beleid bekend'

Le nouveau Anderlecht est arrivé. De spelerskern ging deze zomer stevig op de schop en ...

591
591

Meer sportnieuws