'Anderlecht trekt zich de haren uit op deadline day'

door
'Anderlecht trekt zich de haren uit op deadline day'

RSC Anderlecht raakte afgelopen weekend niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen OH Leuven. Paars-Wit heeft zijn start daarmee gemist. Met 10 op 21 oogt de balans onder nieuwe coach Felice Mazzu mager. De achterstand op leider Antwerp bedraagt ondertussen al elf punten.


Op de slotdag van de mercato wilde de recordkampioen zijn selectie daarom nog voorzien van een kwaliteitsinjectie. Volgens Kjell Doms, RSCA-watcher van HLN, wilde de club nog een winger en een spits binnenhalen. Tevergeefs, want de juiste doelwitten werden niet gevonden. Zo lijkt de transferperiode van Anderlecht rustig te gaan eindigen.

Eerder haalden de Brusselaars al enkele aanwinsten aan boord. Eerst en vooral waren er de transfers van Ishaq Abdulrazak, Nilson Angulo, Sebastiano Esposito en Fabio Silva. Vooral die laatste liet zich ondertussen al positief opmerken. De jonge Portugees scoorde al zes keer en gaf al twee assists voor RSCA.

Later kwamen daar ook nog Moussa N'Diaye, Amadou Diawara en Jan Vertonghen bij. Die laatstgenoemde moet de verdediging helpen op punt te zetten. De recordinternational van de Duivels was uit de gratie gevallen bij Benfica en wil zijn carrière met het oog op het WK in Qatar herlanceren in eigen land.

UITGAAND VERKEER

Ook aan uitgaande zijde bewoog er heel wat bij RSCA. Zo was er onder meer de transfer van Sergio Gomez. De Spaanse flankspeler verkaste voor 13 miljoen euro naar de Engelse landskampioen Manchester City. Ook onder meer Michel Vlap  en Josh Cullen zochten andere oorden op. De Nederlander verkaste naar FC Twente, de Ier naar het Burley van Vincent Kompany.

LEES OOK: Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

Haalt RSCA de top vier?

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

98
98
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

57
57
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

30
30
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

75
75
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

46
46
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

242
242
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

32
32
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

51
51
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

182
182
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

62
62
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

405
405
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

233
233
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

83
83
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

108
108
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

339
339
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

70
70
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

34
34
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

177
177
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

232
232
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

208
208
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

949
949
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

183
183
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws