Meijer wacht grote nachtmerrie tegen Leverkusen

door
Meijer wacht grote nachtmerrie tegen Leverkusen

Club Brugge opent woensdag zijn Champions League-campagne tegen Bayer Leverkusen. De Duitsers beleven met amper 3 punten op 15 hun slechtste start ooit in de Bundesliga, maar toch heeft de club nog meer dan voldoende kwaliteit in de rangen om een goede indruk na te laten in het Kampioenenbal. Vooral de rechterflank met Jeremie Frimpong en Moussa Diaby kan voor vuurwerk zorgen. Bjorn Meijer, de linker wingback van Blauw-Zwart, is bij deze al gewaarschuwd.


‘HAALBARE KAART’

Club Brugge trok met FC Porto, Atlético Madrid en Bayer Leverkusen een gunstige loting in zijn Champions League poule, waarin de Duitsers beschouwd worden als de ‘makkelijkste’ tegenstander van de groep. Dat komt grotendeels door hun dramatische start aan het seizoen met 3 punten op 15, de slechtste start uit de clubgeschiedenis, en de uitschakeling de beker tegen derdeklasser SV Elversberg. “Ze willen Bayern uitdagen, maar spelen als een degradatiekandidaat”, schreef Die Süddeutsche Zeitung spottend over de vormcrisis van Bayer Leverkusen.



Hierdoor achten verschillende analisten en media de Duitsers als de meest haalbare kaart in deze poule. Maar Johan Boskamp bouwt vooral voorzichtigheid voor Club Brugge tegen Bayer Leverkusen. “Leverkusen verkeert nu wel in een crisis, maar ga er maar aanstaan tegen zo’n typisch Duitse ploeg.” Leverkusen heeft meerdere kwalitatieve spelers in het team, maar vooral de rechterflank van de Duitsers moet Club Brugge, met name Bjorn Meijer, grote angst inboezemen. Daar zijn Moussa Diaby en Jeremie Frimpong erg lastige tegenstanders om tegen te verdedigen.

MOUSSA DIABY

Moussa Diaby is een pijlsnelle aanvaller die aan het seizoen startte als rechter flankaanvaller, maar in de laatste wedstrijden als centrale spits, uitzwermend naar de rechterkant. De achtvoudige Franse international haalt een topsnelheid van 36 kilometer per uur, waarmee hij de op vier na snelste speler ooit is in de Bundesliga. Naast zijn indrukwekkende snelheid is Diaby (geschatte marktwaarde 60 miljoen euro) een constante dreiging, want hij vergaarde momenteel het meeste expected goals in de Duitse competitie én hij verstuurde tevens het meeste sleutelpasses.



JEREMIE FRIMPONG

Jeremie Frimpong is dan weer een minder bekende naam maar de 21-jarige Nederlander, opgeleid bij Manchester City, werpt zich in het seizoensbegin op tot een groot lichtpuntje in de ploeg van Gerardo Seoane. Frimpong speelde de laatste twee wedstrijden als rechter wingback in een 3-5-2 en hij maakt indruk met zijn vele dribbels (41 stuks, het tweede hoogste aantal van de Bundesliga), waarvan er maar liefst 63% slagen. De Nederlander pakt bovendien uit met meerdere versnellingen met de bal aan de voet, een onderdeel waarin hij de primus is van de Duitse competitie.



NACHTMERRIE VOOR MEIJER

Club Brugge onderschat dus maar best Bayer Leverkusen niet. Ook Peter Vandenbempt houdt het enthousiasme rond de ‘makkelijkste’ tegenstander in de groep wat in toom. “Ik heb gekeken naar de match van Leverkusen tegen Freiburg (2-3-nederlaag). Dat is toch de co-leider in Duitsland, maar Leverkusen was veruit de betere ploeg”, zei de analist op Radio 1. “Ze hadden meer dan voldoende kansen om te winnen, maar misten te veel en verdedigden niet scherp genoeg op corners. Het is dus toch gewoon een gevaarlijke ploeg met een goede spits en veel snelheid voorin.”



Met dat laatste verwees Peter Vandenbempt naar het gevaar op de rechterkant, waar Moussa Diaby en Jeremie Frimpong de defensie van Club Brugge erg veel pijn kunnen doen. Bjorn Meijer, de verwachte linker wingback in de basis van Blauw-Zwart, mag zich aldus verheugen op een erg lastige avond op zijn positie, waar hij Diaby en Frimpong ongetwijfeld erg vaak op zijn pad zal tegenkomen. Na een aarzelende start begint Meijer in de laatste wedstrijden (eindelijk) een meerwaarde te leveren, maar de Champions League wordt toch een gans ander verhaal voor de 19-jarige Nederlander.

LEES OOK: CL uitslagen: Arsenal redt Engelse eer, Courtois valt uit

Zal Meijer zich staande kunnen houden tegen Leverkusen?

Meest recent

Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Club Brugge haalde begin deze week opgelucht adem: de blessure van Hans Vanaken blijkt dan toch niet ...

75
75
UEL/UECL: Palace en Nottingham ontsnappen, Jutgla nekt Lyon

Donderdagavond werden de tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League verdeeld. ...

27
27
Akelige blessure Lang krijgt staartje: Gala eist harde actie

Noa Lang zorgde woensdagavond voor een pijnlijk beeld in de Champions League. Na een verkeerd ...

54
54
België uitgeteld in Europa: Genk sneuvelt na Duitse afgang

De Europese campagne zit erop voor de Belgische ploegen. Met KRC Genk sneuvelde donderdagavond de ...

89
89
Van hemel naar hel: Matte Smets beleeft Europees drama

KRC Genk wou zich donderdagavond plaatsen voor de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor moest ...

152
152
'Garcia hint op WK-bommetje met verrassende debutant'

Rudi Garcia ziet zijn opties achterin met de week slinken, en dat kan de deur openzetten voor een ...

78
78
Anderlecht vreest: noodscenario voor start Play-Offs

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

203
203
Bizar: Club-speler opgeroepen bij ... twéé nationale ploegen

Volgende weken wordt het clubvoetbal even on hold gezet voor de eerste interland-periode van het ...

114
114
DAZN heeft groot nieuws voor kijker: "Première Belgisch voetbal"

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

360
360
Union blíj́ft cashen: verse toptransfers staan klaar

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

137
137
Kompany bij Europese elite: David Silva doet boekje open

Bayern München heeft woensdag opnieuw indruk gemaakt in de Champions League en won ook zijn ...

131
131
De 11 namen: Hayen verrast met opstelling KRC Genk

KRC Genk doet in Freiburg straks een gooi naar de kwartfinale van de Europa League, waarin Olympique ...

76
76
JPL-rapport: Club top in Europa, RSCA hinkt achterop

Recent kwam Transfermarkt met een update van de marktwaarde in de Jupiler Pro League op de proppen. ...

114
114
Garcia geeft geheimen prijs: WK-selectie Duivels onthuld?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde ...

142
142
'De Cat in etalage: rampscenario Anderlecht dichterbij'

Mooie liedjes duren niet lang. Die stelling gaat helaas ook op voor Nathan De Cat, die nu al op weg ...

370
370
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

444
444
'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Behoudens een verrassing is Simon Mignolet bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, dat na ...

762
762
'Genk mag fluiten naar record: korting op Karetsas'

De meest waardevolle speler in de Belgische competitie, althans op papier, luistert naar de ...

353
353
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

219
219
Anderlecht zit met groot probleem: pijnlijke statistiek onthuld

Anderlecht moet komend weekend nog zijn ticket voor de Champions' Play-Off zien veilig te stellen, ...

151
151
Chelsea krijgt cruciaal advies over Penders

Chelsea kreeg dinsdagavond een pandoering van PSG en is daarmee uitgeschakeld in de Champions ...

70
70
Transfertip Standard: "Hij kan hen weer naar top brengen"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie op het ...

216
216
Ouahbi drukt meteen Belgische stempel bij Marokko

De voorbije weken was er heel wat te doen rond Marokko. Het kreeg deze week van de Afrikaanse ...

56
56
AA Gent blijft gaan en heeft wéér talent beet

AA Gent kan komend weekend een uitstekende zaak doen door op de slotspeeldag van de reguliere ...

107
107
'Real en Rode Duivels gruwelen: domper voor Courtois'

Real Madrid wipte deze week nog maar eens Manchester City uit de Champions League. Toch keerde het ...

109
109

Meer sportnieuws