Meijer wacht grote nachtmerrie tegen Leverkusen

door
Meijer wacht grote nachtmerrie tegen Leverkusen

Club Brugge opent woensdag zijn Champions League-campagne tegen Bayer Leverkusen. De Duitsers beleven met amper 3 punten op 15 hun slechtste start ooit in de Bundesliga, maar toch heeft de club nog meer dan voldoende kwaliteit in de rangen om een goede indruk na te laten in het Kampioenenbal. Vooral de rechterflank met Jeremie Frimpong en Moussa Diaby kan voor vuurwerk zorgen. Bjorn Meijer, de linker wingback van Blauw-Zwart, is bij deze al gewaarschuwd.


‘HAALBARE KAART’

Club Brugge trok met FC Porto, Atlético Madrid en Bayer Leverkusen een gunstige loting in zijn Champions League poule, waarin de Duitsers beschouwd worden als de ‘makkelijkste’ tegenstander van de groep. Dat komt grotendeels door hun dramatische start aan het seizoen met 3 punten op 15, de slechtste start uit de clubgeschiedenis, en de uitschakeling de beker tegen derdeklasser SV Elversberg. “Ze willen Bayern uitdagen, maar spelen als een degradatiekandidaat”, schreef Die Süddeutsche Zeitung spottend over de vormcrisis van Bayer Leverkusen.



Hierdoor achten verschillende analisten en media de Duitsers als de meest haalbare kaart in deze poule. Maar Johan Boskamp bouwt vooral voorzichtigheid voor Club Brugge tegen Bayer Leverkusen. “Leverkusen verkeert nu wel in een crisis, maar ga er maar aanstaan tegen zo’n typisch Duitse ploeg.” Leverkusen heeft meerdere kwalitatieve spelers in het team, maar vooral de rechterflank van de Duitsers moet Club Brugge, met name Bjorn Meijer, grote angst inboezemen. Daar zijn Moussa Diaby en Jeremie Frimpong erg lastige tegenstanders om tegen te verdedigen.

MOUSSA DIABY

Moussa Diaby is een pijlsnelle aanvaller die aan het seizoen startte als rechter flankaanvaller, maar in de laatste wedstrijden als centrale spits, uitzwermend naar de rechterkant. De achtvoudige Franse international haalt een topsnelheid van 36 kilometer per uur, waarmee hij de op vier na snelste speler ooit is in de Bundesliga. Naast zijn indrukwekkende snelheid is Diaby (geschatte marktwaarde 60 miljoen euro) een constante dreiging, want hij vergaarde momenteel het meeste expected goals in de Duitse competitie én hij verstuurde tevens het meeste sleutelpasses.



JEREMIE FRIMPONG

Jeremie Frimpong is dan weer een minder bekende naam maar de 21-jarige Nederlander, opgeleid bij Manchester City, werpt zich in het seizoensbegin op tot een groot lichtpuntje in de ploeg van Gerardo Seoane. Frimpong speelde de laatste twee wedstrijden als rechter wingback in een 3-5-2 en hij maakt indruk met zijn vele dribbels (41 stuks, het tweede hoogste aantal van de Bundesliga), waarvan er maar liefst 63% slagen. De Nederlander pakt bovendien uit met meerdere versnellingen met de bal aan de voet, een onderdeel waarin hij de primus is van de Duitse competitie.



NACHTMERRIE VOOR MEIJER

Club Brugge onderschat dus maar best Bayer Leverkusen niet. Ook Peter Vandenbempt houdt het enthousiasme rond de ‘makkelijkste’ tegenstander in de groep wat in toom. “Ik heb gekeken naar de match van Leverkusen tegen Freiburg (2-3-nederlaag). Dat is toch de co-leider in Duitsland, maar Leverkusen was veruit de betere ploeg”, zei de analist op Radio 1. “Ze hadden meer dan voldoende kansen om te winnen, maar misten te veel en verdedigden niet scherp genoeg op corners. Het is dus toch gewoon een gevaarlijke ploeg met een goede spits en veel snelheid voorin.”



Met dat laatste verwees Peter Vandenbempt naar het gevaar op de rechterkant, waar Moussa Diaby en Jeremie Frimpong de defensie van Club Brugge erg veel pijn kunnen doen. Bjorn Meijer, de verwachte linker wingback in de basis van Blauw-Zwart, mag zich aldus verheugen op een erg lastige avond op zijn positie, waar hij Diaby en Frimpong ongetwijfeld erg vaak op zijn pad zal tegenkomen. Na een aarzelende start begint Meijer in de laatste wedstrijden (eindelijk) een meerwaarde te leveren, maar de Champions League wordt toch een gans ander verhaal voor de 19-jarige Nederlander.

LEES OOK: CL uitslagen: Arsenal redt Engelse eer, Courtois valt uit

Zal Meijer zich staande kunnen houden tegen Leverkusen?

Meest recent

'Cercle Brugge dumpt Cinel: kandidaat-opvolgers bekend'

De trainerswals in de Jupiler Pro League draait onverminderd verder, want op de valreep besloot ...

0
0
Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Het contrast kan haast niet groter zijn. Nog geen drie jaar geleden stond Luca Brecel op het hoogste ...

0
0
Groen licht voor Garcia: verrassende Duivels-keuze?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de ...

29
29
'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Na dit seizoen breekt er het einde van een tijdperk aan bij Club Brugge, dat niet van plan lijkt om ...

179
179
'Drukke zomer Anderlecht: eerste aankoop ligt al vast'

Mathematisch kan het nog mislopen, maar de top zes ligt binnen handbereik voor RSC Anderlecht. Met ...

115
115
Trainerswals in de JPL: één keuze veranderde alles

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel. Voor een aantal ...

93
93
'Real dropt enorme transferbom met Bellingham'

Bij Real Madrid zou er in de zomer weleens een stevige transferbom gedropt kunnen worden. De ...

61
61
'Essevee verrast compleet met nieuwe trainer'

De laatste weken vallen de trainers als vliegen in de Jupiler Pro League. Met Onur Cinel werd er ...

114
114
'Club kijkt ogen uit: Atletico én Barça melden zich'

Voor Club Brugge zal het komende zomer een helse karwei worden om zijn ploeg bijeen te houden. Het ...

188
188
‘JPL speurt naar onbekend goudhaantje in Afrika’

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK. Eerst gaan ze op stage in de ...

23
23
'Anderlecht laat goudhaantje spotgoedkoop gaan'

Anderlecht heeft het al jaren financiee niet meer zo breed. Het kijkt daarom vooral naar Neerpede om ...

291
291
Alweer een coach die sneuvelt: Cercle ontslaat Cinel

In principe moest het een vrij rustig seizoen worden voor de trainers in de Jupiler Pro League, want ...

113
113
Joos verrast met opvallende Duivels-keuze

Het is uitkijken naar welke selectie bondscoach Rudi Garcia deze week zal vrijgeven voor de stage ...

72
72
Speler hoopt op Taravel: "Ik wil slagen bij Anderlecht"

Bij Anderlecht is er in de voorbije twee maanden veel veranderd. Na het ontslag van Olivier Renard ...

115
115
TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten bij Anderlecht, 3 vertrekkers Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

194
194
Vandenbempt ziet het somber in voor Courtois

Thibaut Courtois viel in de Champions League-clash tegen Manchester City geblesseerd uit. Het is nog ...

122
122
Schmeichel in zwaar drama: einde nabij?

Kasper Schmeichel won de landstitel bij Leicester City, maar maakte ook furore op de Belgische ...

96
96
KAA Gent pakt uit en bindt toptalent: “Atletisch vermogen”

KAA Gent heeft op de officiële kanalen uitgepakt met transfernieuws. De Buffalo’s ...

89
89
Vanaken doorbreekt stilte na blessure met opvallende video

Het bleef even angstvallig stil rond Hans Vanaken. Na zijn vroege exit tegen Westerlo hielden de ...

133
133
Sleutelmatch geboycot: Genk komt zelf met knappe actie

Komend weekend worden de laatste twee tickets voor de Champions' Play-Offs verdeeld. KRC Genk maakt ...

195
195
Van Gucht & Alderweireld bij Komen Eten: dit krijgen ze betaald

Zowel Ruben Van Gucht als Toby Alderweireld maakten reeds een spraakmakende doortocht in het ...

246
246
Waardige kapitein: Tielemans maakt statement bij Duivels

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

109
109
Trip met Duivels in gevaar? Courtois geeft eerste reactie

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Het valt echter ...

82
82
'Transfergekte KRC Genk: tíén potentiële vertrekkers'

KRC Genk staat andermaal voor een cruciale week met beslissende wedstrijden tegen SC Freiburg en La ...

352
352
Africa Cup-soap escaleert: duister complot met Infatino?

Twee maanden nadat het de finale verloor van Senegal, mag Marokko zich alsnog winnaar van de Africa ...

204
204

Meer sportnieuws