Meijer wacht grote nachtmerrie tegen Leverkusen

door
Meijer wacht grote nachtmerrie tegen Leverkusen

Club Brugge opent woensdag zijn Champions League-campagne tegen Bayer Leverkusen. De Duitsers beleven met amper 3 punten op 15 hun slechtste start ooit in de Bundesliga, maar toch heeft de club nog meer dan voldoende kwaliteit in de rangen om een goede indruk na te laten in het Kampioenenbal. Vooral de rechterflank met Jeremie Frimpong en Moussa Diaby kan voor vuurwerk zorgen. Bjorn Meijer, de linker wingback van Blauw-Zwart, is bij deze al gewaarschuwd.


‘HAALBARE KAART’

Club Brugge trok met FC Porto, Atlético Madrid en Bayer Leverkusen een gunstige loting in zijn Champions League poule, waarin de Duitsers beschouwd worden als de ‘makkelijkste’ tegenstander van de groep. Dat komt grotendeels door hun dramatische start aan het seizoen met 3 punten op 15, de slechtste start uit de clubgeschiedenis, en de uitschakeling de beker tegen derdeklasser SV Elversberg. “Ze willen Bayern uitdagen, maar spelen als een degradatiekandidaat”, schreef Die Süddeutsche Zeitung spottend over de vormcrisis van Bayer Leverkusen.



Hierdoor achten verschillende analisten en media de Duitsers als de meest haalbare kaart in deze poule. Maar Johan Boskamp bouwt vooral voorzichtigheid voor Club Brugge tegen Bayer Leverkusen. “Leverkusen verkeert nu wel in een crisis, maar ga er maar aanstaan tegen zo’n typisch Duitse ploeg.” Leverkusen heeft meerdere kwalitatieve spelers in het team, maar vooral de rechterflank van de Duitsers moet Club Brugge, met name Bjorn Meijer, grote angst inboezemen. Daar zijn Moussa Diaby en Jeremie Frimpong erg lastige tegenstanders om tegen te verdedigen.

MOUSSA DIABY

Moussa Diaby is een pijlsnelle aanvaller die aan het seizoen startte als rechter flankaanvaller, maar in de laatste wedstrijden als centrale spits, uitzwermend naar de rechterkant. De achtvoudige Franse international haalt een topsnelheid van 36 kilometer per uur, waarmee hij de op vier na snelste speler ooit is in de Bundesliga. Naast zijn indrukwekkende snelheid is Diaby (geschatte marktwaarde 60 miljoen euro) een constante dreiging, want hij vergaarde momenteel het meeste expected goals in de Duitse competitie én hij verstuurde tevens het meeste sleutelpasses.



JEREMIE FRIMPONG

Jeremie Frimpong is dan weer een minder bekende naam maar de 21-jarige Nederlander, opgeleid bij Manchester City, werpt zich in het seizoensbegin op tot een groot lichtpuntje in de ploeg van Gerardo Seoane. Frimpong speelde de laatste twee wedstrijden als rechter wingback in een 3-5-2 en hij maakt indruk met zijn vele dribbels (41 stuks, het tweede hoogste aantal van de Bundesliga), waarvan er maar liefst 63% slagen. De Nederlander pakt bovendien uit met meerdere versnellingen met de bal aan de voet, een onderdeel waarin hij de primus is van de Duitse competitie.



NACHTMERRIE VOOR MEIJER

Club Brugge onderschat dus maar best Bayer Leverkusen niet. Ook Peter Vandenbempt houdt het enthousiasme rond de ‘makkelijkste’ tegenstander in de groep wat in toom. “Ik heb gekeken naar de match van Leverkusen tegen Freiburg (2-3-nederlaag). Dat is toch de co-leider in Duitsland, maar Leverkusen was veruit de betere ploeg”, zei de analist op Radio 1. “Ze hadden meer dan voldoende kansen om te winnen, maar misten te veel en verdedigden niet scherp genoeg op corners. Het is dus toch gewoon een gevaarlijke ploeg met een goede spits en veel snelheid voorin.”



Met dat laatste verwees Peter Vandenbempt naar het gevaar op de rechterkant, waar Moussa Diaby en Jeremie Frimpong de defensie van Club Brugge erg veel pijn kunnen doen. Bjorn Meijer, de verwachte linker wingback in de basis van Blauw-Zwart, mag zich aldus verheugen op een erg lastige avond op zijn positie, waar hij Diaby en Frimpong ongetwijfeld erg vaak op zijn pad zal tegenkomen. Na een aarzelende start begint Meijer in de laatste wedstrijden (eindelijk) een meerwaarde te leveren, maar de Champions League wordt toch een gans ander verhaal voor de 19-jarige Nederlander.

LEES OOK: Hayen grijpt in: karrenvracht wissels bij Club Brugge

Zal Meijer zich staande kunnen houden tegen Leverkusen?

Meest recent

Drastisch plan Anderlecht: viertal op straat gezet?

Dankzij de onverwachte jackpot van Jan-Carlo Simic, kon RSC Anderlecht alsnog een positieve ...

46
46
Vanhaezebrouck waarschuwt Club: code rood in Brugge

Club Brugge begint donderdag in eigen huis aan een nieuwe campagne in de Champions League. De ideale ...

108
108
Anderlecht luidt alarmbel: Renard verdedigt beleid

Maandagavond organiseerde RSC Anderlecht nog eens een zogenaamde Fan Council, waarbij Olivier Renard ...

117
117
Wils zorgt voor ophef: mysterie Antwerp opgeklaard

Met een magere negen op 21 heeft Antwerp haar competitiestart gemist. Na de nul op zes tegen ...

60
60
DAZN versus Proximus: laatste struikelblok onthuld

Voor samenvattingen van de Jupiler Pro League kan de Belgische voetballiefhebber zich voortaan weer ...

267
267
Hayen grijpt in: karrenvracht wissels bij Club Brugge

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen La Louvière, want ...

279
279
Leysen wil scalp van ex-ploeg en waarschuwt PSV

Bij PSV kennen ze één speler héél goed: Fedde Leysen. De Belgische ...

31
31
Volgende parel voor KRC Genk: "Fysieke présence"

KRC Genk is een club waar jonge talenten van eigen bodem kansen krijgen. De Limburgers willen die ...

85
85
Harde boodschap voor Hasi: “Zelfs die coach was beter”

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Een goed resultaat, aangezien ze een uur lang met een man ...

186
186
Smets: "Hij is een extra wapen voor KRC Genk"

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. De Limburgers speelden ruim een uur met een ...

129
129
Pocognoli daags voor PSV: Union SG is héél ambitieus

Union SG staat voor een nieuw hoogtepunt in de clubgeschiedenis. Ze nemen het morgen om 18u45 op ...

33
33
Hasi krijgt twee énorme meevallers bij Anderlecht

RSC Anderlecht knokte zich met tien spelers naar een verdiend gelijkspel tegen KRC Genk. De ...

487
487
Waanzin of meesterzet? Anderlecht schokt met transferplan

Anderlecht twijfelt niet: Nilson Angulo krijgt een nieuw contract tot 2029 mét opslag. Maar ...

479
479
Ex-ref velt verdict: Club Brugge bestolen in La Louvière?

Club Brugge liep zaterdag een blauwtje in La Louvière. Door het foutje van Nordin Jakers ging ...

564
564
Carte blanche voor Coucke: Hasi & Renard weg bij RSCA?

De interlandbreak zorgde niet bepaald voor rust bij RSC Anderlecht, waar Wouter Vandenhaute ...

574
574
'Hayen hakt keeperknoop door: Jackers out, Mignolet in?'

Met een 1-0 nederlaag in La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie ...

326
326
Renard doet boekje open over hete hangijzers Anderlecht

Met een mannetje minder sleepte RSC Anderlecht zondag nog een punt uit de brand tegen KRC Genk. Toch ...

463
463
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

1234
1234
'Club Brugge zorgt voor grote schok: sterkhouder moet weg'

Club Brugge was de afgelopen jaren matig in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en ...

1383
1383
'Europese top compleet gek van Belgische sensatie'

België heeft heel veel jong talent rondlopen. Bondscoach Rudi Garcia heeft ondertussen weer ...

406
406
Geviseerde Anderlecht-pion staat op: Hasi haalt zijn gram

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Luis Vazquez scoorde een keer, maar had dat ook een ...

412
412
Transferblunder Club Brugge? "Hij is pas vierde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

375
375
'Grootse plannen Kompany: megatransfer Rode Duivel'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen momenteel klaar voor de Champions League-clash tegen Chelsea FC. ...

396
396
'Onthuld: het mislukte plannetje van Coucke met Lukaku'

Heel wat mooi volk was zondagavond naar het Lotto Park afgezakt voor de topper tussen RSC Anderlecht ...

667
667
Italianen verbijsterd: dít zien ze bij 34-jarige De Bruyne

In de Champions League gaat SSC Napoli aanstaande donderdag op bezoek bij Manchester City. Kevin De ...

841
841

Meer sportnieuws