Meijer wacht grote nachtmerrie tegen Leverkusen

door
Meijer wacht grote nachtmerrie tegen Leverkusen

Club Brugge opent woensdag zijn Champions League-campagne tegen Bayer Leverkusen. De Duitsers beleven met amper 3 punten op 15 hun slechtste start ooit in de Bundesliga, maar toch heeft de club nog meer dan voldoende kwaliteit in de rangen om een goede indruk na te laten in het Kampioenenbal. Vooral de rechterflank met Jeremie Frimpong en Moussa Diaby kan voor vuurwerk zorgen. Bjorn Meijer, de linker wingback van Blauw-Zwart, is bij deze al gewaarschuwd.


‘HAALBARE KAART’

Club Brugge trok met FC Porto, Atlético Madrid en Bayer Leverkusen een gunstige loting in zijn Champions League poule, waarin de Duitsers beschouwd worden als de ‘makkelijkste’ tegenstander van de groep. Dat komt grotendeels door hun dramatische start aan het seizoen met 3 punten op 15, de slechtste start uit de clubgeschiedenis, en de uitschakeling de beker tegen derdeklasser SV Elversberg. “Ze willen Bayern uitdagen, maar spelen als een degradatiekandidaat”, schreef Die Süddeutsche Zeitung spottend over de vormcrisis van Bayer Leverkusen.



Hierdoor achten verschillende analisten en media de Duitsers als de meest haalbare kaart in deze poule. Maar Johan Boskamp bouwt vooral voorzichtigheid voor Club Brugge tegen Bayer Leverkusen. “Leverkusen verkeert nu wel in een crisis, maar ga er maar aanstaan tegen zo’n typisch Duitse ploeg.” Leverkusen heeft meerdere kwalitatieve spelers in het team, maar vooral de rechterflank van de Duitsers moet Club Brugge, met name Bjorn Meijer, grote angst inboezemen. Daar zijn Moussa Diaby en Jeremie Frimpong erg lastige tegenstanders om tegen te verdedigen.

MOUSSA DIABY

Moussa Diaby is een pijlsnelle aanvaller die aan het seizoen startte als rechter flankaanvaller, maar in de laatste wedstrijden als centrale spits, uitzwermend naar de rechterkant. De achtvoudige Franse international haalt een topsnelheid van 36 kilometer per uur, waarmee hij de op vier na snelste speler ooit is in de Bundesliga. Naast zijn indrukwekkende snelheid is Diaby (geschatte marktwaarde 60 miljoen euro) een constante dreiging, want hij vergaarde momenteel het meeste expected goals in de Duitse competitie én hij verstuurde tevens het meeste sleutelpasses.



JEREMIE FRIMPONG

Jeremie Frimpong is dan weer een minder bekende naam maar de 21-jarige Nederlander, opgeleid bij Manchester City, werpt zich in het seizoensbegin op tot een groot lichtpuntje in de ploeg van Gerardo Seoane. Frimpong speelde de laatste twee wedstrijden als rechter wingback in een 3-5-2 en hij maakt indruk met zijn vele dribbels (41 stuks, het tweede hoogste aantal van de Bundesliga), waarvan er maar liefst 63% slagen. De Nederlander pakt bovendien uit met meerdere versnellingen met de bal aan de voet, een onderdeel waarin hij de primus is van de Duitse competitie.



NACHTMERRIE VOOR MEIJER

Club Brugge onderschat dus maar best Bayer Leverkusen niet. Ook Peter Vandenbempt houdt het enthousiasme rond de ‘makkelijkste’ tegenstander in de groep wat in toom. “Ik heb gekeken naar de match van Leverkusen tegen Freiburg (2-3-nederlaag). Dat is toch de co-leider in Duitsland, maar Leverkusen was veruit de betere ploeg”, zei de analist op Radio 1. “Ze hadden meer dan voldoende kansen om te winnen, maar misten te veel en verdedigden niet scherp genoeg op corners. Het is dus toch gewoon een gevaarlijke ploeg met een goede spits en veel snelheid voorin.”



Met dat laatste verwees Peter Vandenbempt naar het gevaar op de rechterkant, waar Moussa Diaby en Jeremie Frimpong de defensie van Club Brugge erg veel pijn kunnen doen. Bjorn Meijer, de verwachte linker wingback in de basis van Blauw-Zwart, mag zich aldus verheugen op een erg lastige avond op zijn positie, waar hij Diaby en Frimpong ongetwijfeld erg vaak op zijn pad zal tegenkomen. Na een aarzelende start begint Meijer in de laatste wedstrijden (eindelijk) een meerwaarde te leveren, maar de Champions League wordt toch een gans ander verhaal voor de 19-jarige Nederlander.

LEES OOK: Kompany klopt ook met B-ploeg grote rivaal, Lavia wint derby

Zal Meijer zich staande kunnen houden tegen Leverkusen?

Meest recent

Fink verbaast met keuze voor belangrijke Europese clash

De resultaten lijken de laatste weken in stijgende lijn te gaan bij KRC Genk. Sinds de verrassende ...

3
3
Het stopt maar niet: Lavia slikt alwéér pijnlijke domper

De weelde lijkt de komende jaren groot te gaan worden op het middenveld bij de Rode Duivels. Er ...

34
34
Saelemaekers spreekt duidelijke taal over toekomst

Vorig seizoen werd voor AC Milan een jaar om snel te vergeten, maar in deze jaargang lijken ze weer ...

12
12
'Anderlecht baalt na drastische beslissing van fans'

Anderlecht leek alweer op de rand van een crisis te staan, maar herpakte zich vorig weekend met een ...

109
109
Horror in Camp Nou: 'Vrees voor uitbraak ernstige ziekte'

Vlak voor de confrontatie met Club Brugge kwam er vandaag alarmerend nieuws vanuit Spanje. Daar is ...

82
82
'Mokerslag Kompany: Real overtuigt sterkhouder Bayern'

Bayern München blijft dit seizoen maar razen. Dinsdag sloot het ook zijn zestiende wedstrijd ...

110
110
Lammens kraakt nu al: heel Engeland ruikt bloed

Na een droomstart voelt Senne Lammens voor het eerst de echte Man United-druk. Een moment tegen ...

183
183
'Antwerp hakt knoop door over ontslag Wils'

Het is dezer dagen volop crisis bij Antwerp, dat al sinds eind augustus geen wedstrijd meer gewonnen ...

263
263
Nu nog Club 1: NXT pakt uit met enorme stunt tegen Barça

Club Brugge droomt stilletjes van een stunt tegen FC Barcelona, straks om 21u in de Champions ...

210
210
'Knaltransfer Ordoñez krijgt vorm: deze club in pole'

Vorige zomer incasseerde Club Brugge nog 80 miljoen euro met de verkoop van spelers en in de komende ...

183
183
Degryse blikt vooruit: ligt hier dé kans voor Club tegen Barça?

Club Brugge speelt vanavond om 21u tegen FC Barcelona in de Champions League. Blauw-Zwart hoopt op ...

46
46
Duivels én Flames in het nieuw: dit zijn de knappe shirts

De Red Flames komen uit een enorme ontgoocheling nadat ze door Ierland uit de A-divisie van de ...

50
50
Keert ex-publiekslieveling terug naar Club Brugge?

Vele jaren geleden probeerde Club Brugge weer aansluiting te vinden met de Belgische top. Dat lukte ...

418
418
Muzio verklaart saga rondom De Mil: "Raar mediaverhaal"

Union SG zag Sébastien Pocognoli plots naar AS Monaco verkassen en moest snel een nieuwe ...

56
56
'Bromance' Club en Barça: topdeals én anonieme passage

Club Brugge en FC Barcelona deden de afgelopen vijftien jaar toch wel wat zaken met elkaar. Drie ...

236
236
Anderlecht slaat weer toe: contract tot medio 2028

RSC Anderlecht heeft een volgend dossier tot een goed einde weten te brengen. De Brusselaars hebben ...

149
149
Oude bekende onthult: zo kan Club Barça kloppen

Na nederlagen tegen Atalanta en Bayern München kan Club Brugge wel een driepunter gebruiken in ...

67
67
Sonck keihard voor Antwerp: "Hoe is het mogelijk?"

Het lijkt met Antwerp alleen maar van kwaad naar erger te gaan. De Great Old liet zich vorig weekend ...

221
221
'Barça kent eindelijk datum voor terugkeer naar Camp Nou'

Om 21u treffen Club Brugge en FC Barcelona elkaar in de Champions League. Dat is ook een duel tussen ...

110
110
Lavia is eindelijk terug: Chelsea onthult plannetje

Weinig Belgische spelers werden de voorbije jaren zo'n grote toekomst voorspeld als Roméo ...

96
96
De Condé waarschuwt: Genk trekt les uit vorig seizoen

KRC Genk kende een woelig seizoensbegin, met resultaten die aanvankelijk toch tegenvielen. De ...

163
163
TD Man Utd onthult de waarheid achter transfer Lammens

Senne Lammens is intussen een tweetal maanden aan de slag bij Manchester United en in die periode is ...

180
180
Johan Derksen incasseert mokerslag in zaak-Borsato

De ontuchtzaak tegen Marco Borsato blijft de gemoederen bezighouden, niet alleen vanwege de ...

119
119
Pocognoli met straffe prestatie in CL-geschiedenisboeken

Het was dinsdag een avond met wisselend succes voor de Belgen in de Champions League. Union ging ...

73
73
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil stunten, Hayen naar Celtic?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

320
320

Meer sportnieuws