Antwerp verbaast met ‘eigen Mané’

door
Antwerp verbaast met ‘eigen Mané’

Na zeven competitiewedstrijden staat Antwerp FC los op kop in de rangschikking, en de Great Old doet dat bovendien met het maximum van de punten. Antwerp beschikt tevens over de op één na beste aanval van de Jupiler Pro League, maar desondanks overweegt de club om een extra aanvaller aan boord te halen: Bamba Dieng, een 22-jarige spits van Olympique de Marseille. Die was enkele dagen geleden nog onhaalbaar voor Antwerp.


GOALTJESDIEF

Zondag meldde L'Équipe dat Antwerp FC een bod voorbereidt op Bamba Dieng, eentje ter waarde van maar liefst zeven miljoen euro, terwijl Gazet van Antwerpen weet dat de Senegalese spits aangeboden werd op de Bosuil. Hoe het ook zij, Het Nieuwsblad berichtte  in elk geval dat Antwerp hem een interessante speler vindt, die “bij elke Belgische club een meerwaarde zou zijn”, dixit de krant. En daarin kunnen we HNB goed volgen.



Bamba Dieng was vorig seizoen een invaller bij Marseille, maar desondanks die status raakte hij nog aan een fraai gemiddelde van 0,6 doelpunt per 90 minuten. Daarmee behoorde hij zelfs tot de vlotst scorende spitsen van de Ligue 1. Dieng weet als geen ander hoe hij een doelpunt moet scoren want in het seizoen 2019-2020 kroonde hij zich bij FC Diambars al tot de topschutter van de Senegalese competitie, wat hem de bijnaam ‘Bamba Goal’ opleverde.

DE TOEKOMST VAN HET AFRIKAANSE VOETBAL

Bij Marseille waren dat vaak ook spectaculaire doelpunten. Tegen FC Lorient werkte hij een voorzet van Luis Henrique bijvoorbeeld op een acrobatische manier in het doel. Sindsdien kende iedereen in de Ligue 1 zijn naam. “Bamba is iemand die we vertrouwen, door zijn explosiviteit en heel goed schot”, zei coach Jorge Sampaoli achteraf. Hervé Renard, een gerespecteerde coach in Afrika, ging zelfs verder in zijn lofzang en hij noemde Dieng de toekomst en het heden van het Afrikaanse voetbal.



“Bamba Dieng is een fenomeen”, zei de huidige bondscoach van Saoedi-Arabië. “Ik hou van deze speler. Momenteel moet hij nog zijn onvolkomenheden wegwerken, maar zijn intrinsiek talent is zeker aanwezig. Binnen twee seizoenen zal Dieng een andere dimensie benaderen”, zei Hervé Renard aan Afriquesports. Ondertussen in Dieng een grote naam geworden in Afrika, want hij had eerder dit jaar een groot aandeel in de eindoverwinning van de Afrika Cup met Senegal.

KNIELETSEL(S)

Enkele dagen geleden had Antwerp FC helemaal geen uitzicht op een potentiële transfer van Bamba Dieng. De 22-jarige spits was op Deadline Day ei zo na rond met Leeds United, maar uiteindelijk kwam OGC Nice met een betere aanbieding op de proppen, waardoor Dieng op weg was naar de Côte d’Azur. Maar tijdens zijn medische en fysieke proeven bij Nice, dook plots een probleem aan de knie op en viel dus ook deze transfer in het water.



Ook in 2020 speelde een knieprobleem een belangrijke rol in zijn transfer van FC Diambars naar Olympique Marseille. Bamba Dieng speelde eerst enkele testwedstrijden waarna hij vervolgens gehuurd werd door L’OM. Zijn pure kwaliteiten of potentieel stonden toen al buiten kijf, maar er heerste vooral onduidelijkheid of hij toen wel voldoende hersteld was van een knieletsel. Voorlopig is het niet duidelijk of ditzelfde knieletsel doorslaggevend was in de medische en fysieke proeven bij Nice.

MANÉ OF DROGBA

Hij danst als Bouba Diop en hij viert zijn doelpunten als El-Hadji Diouf, zegt men in Senegal over Bamba Dieng. Op termijn zou hij ook de plaats moeten innemen van Sadio Mané (30, Bayern München), wat niet toevallig één van Diengs grote voorbeelden is. Anderen zien Dieng dan meer als een type-Didier Drogba, ook door hun geschiedenis bij Olympique Marseille, al valt hij qua pure stijl en kwaliteiten veel meer te vergelijken met Mané.



Omdat hij overal in de final third een impact kan maken, over een goede traptechniek beschikt én erg dynamisch beweegt, lijkt Bamba Dieng inderdaad meer te neigen naar een type-Mané dan een type-Drogba. Met zijn specifieke stijl kan Dieng een grote onvoorspelbaarheid brengen bij Antwerp en een extra dimensie toevoegen aan de bestaande aanvalslinie. Hij zou ook wel eens erg complementair kunnen zijn met de fysiek sterke centrumspitsen Vincent Janssen en Michael Frey.

LEES OOK: Sneeuwfiasco in JPL: Lardot geeft opmerkelijke reactie

Wordt Antwerp niet te stoppen met Dieng erbij?

Meest recent

'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

1
1
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

35
35
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

29
29
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

121
121
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

15
15
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

99
99
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

260
260
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

96
96
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

293
293
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

44
44
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

168
168
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

443
443
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1294
1294
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

122
122
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

422
422
Spaanse pers ziet tal van uitblinkers bij Club Brugge

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van in het Jan Breydelstadion. Ze speelden ...

453
453
'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

340
340
Leko baalt: Club met grote tegenvaller naar Madrid

Club Brugge speelde 3-3 tegen Atlético Madrid. Dat was al bij al een correct resultaat in het ...

277
277
Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

381
381
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

495
495
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

76
76
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

315
315
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

536
536
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

632
632
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

345
345

Meer sportnieuws