Antwerp verbaast met ‘eigen Mané’

door
Antwerp verbaast met ‘eigen Mané’

Na zeven competitiewedstrijden staat Antwerp FC los op kop in de rangschikking, en de Great Old doet dat bovendien met het maximum van de punten. Antwerp beschikt tevens over de op één na beste aanval van de Jupiler Pro League, maar desondanks overweegt de club om een extra aanvaller aan boord te halen: Bamba Dieng, een 22-jarige spits van Olympique de Marseille. Die was enkele dagen geleden nog onhaalbaar voor Antwerp.


GOALTJESDIEF

Zondag meldde L'Équipe dat Antwerp FC een bod voorbereidt op Bamba Dieng, eentje ter waarde van maar liefst zeven miljoen euro, terwijl Gazet van Antwerpen weet dat de Senegalese spits aangeboden werd op de Bosuil. Hoe het ook zij, Het Nieuwsblad berichtte  in elk geval dat Antwerp hem een interessante speler vindt, die “bij elke Belgische club een meerwaarde zou zijn”, dixit de krant. En daarin kunnen we HNB goed volgen.



Bamba Dieng was vorig seizoen een invaller bij Marseille, maar desondanks die status raakte hij nog aan een fraai gemiddelde van 0,6 doelpunt per 90 minuten. Daarmee behoorde hij zelfs tot de vlotst scorende spitsen van de Ligue 1. Dieng weet als geen ander hoe hij een doelpunt moet scoren want in het seizoen 2019-2020 kroonde hij zich bij FC Diambars al tot de topschutter van de Senegalese competitie, wat hem de bijnaam ‘Bamba Goal’ opleverde.

DE TOEKOMST VAN HET AFRIKAANSE VOETBAL

Bij Marseille waren dat vaak ook spectaculaire doelpunten. Tegen FC Lorient werkte hij een voorzet van Luis Henrique bijvoorbeeld op een acrobatische manier in het doel. Sindsdien kende iedereen in de Ligue 1 zijn naam. “Bamba is iemand die we vertrouwen, door zijn explosiviteit en heel goed schot”, zei coach Jorge Sampaoli achteraf. Hervé Renard, een gerespecteerde coach in Afrika, ging zelfs verder in zijn lofzang en hij noemde Dieng de toekomst en het heden van het Afrikaanse voetbal.



“Bamba Dieng is een fenomeen”, zei de huidige bondscoach van Saoedi-Arabië. “Ik hou van deze speler. Momenteel moet hij nog zijn onvolkomenheden wegwerken, maar zijn intrinsiek talent is zeker aanwezig. Binnen twee seizoenen zal Dieng een andere dimensie benaderen”, zei Hervé Renard aan Afriquesports. Ondertussen in Dieng een grote naam geworden in Afrika, want hij had eerder dit jaar een groot aandeel in de eindoverwinning van de Afrika Cup met Senegal.

KNIELETSEL(S)

Enkele dagen geleden had Antwerp FC helemaal geen uitzicht op een potentiële transfer van Bamba Dieng. De 22-jarige spits was op Deadline Day ei zo na rond met Leeds United, maar uiteindelijk kwam OGC Nice met een betere aanbieding op de proppen, waardoor Dieng op weg was naar de Côte d’Azur. Maar tijdens zijn medische en fysieke proeven bij Nice, dook plots een probleem aan de knie op en viel dus ook deze transfer in het water.



Ook in 2020 speelde een knieprobleem een belangrijke rol in zijn transfer van FC Diambars naar Olympique Marseille. Bamba Dieng speelde eerst enkele testwedstrijden waarna hij vervolgens gehuurd werd door L’OM. Zijn pure kwaliteiten of potentieel stonden toen al buiten kijf, maar er heerste vooral onduidelijkheid of hij toen wel voldoende hersteld was van een knieletsel. Voorlopig is het niet duidelijk of ditzelfde knieletsel doorslaggevend was in de medische en fysieke proeven bij Nice.

MANÉ OF DROGBA

Hij danst als Bouba Diop en hij viert zijn doelpunten als El-Hadji Diouf, zegt men in Senegal over Bamba Dieng. Op termijn zou hij ook de plaats moeten innemen van Sadio Mané (30, Bayern München), wat niet toevallig één van Diengs grote voorbeelden is. Anderen zien Dieng dan meer als een type-Didier Drogba, ook door hun geschiedenis bij Olympique Marseille, al valt hij qua pure stijl en kwaliteiten veel meer te vergelijken met Mané.



Omdat hij overal in de final third een impact kan maken, over een goede traptechniek beschikt én erg dynamisch beweegt, lijkt Bamba Dieng inderdaad meer te neigen naar een type-Mané dan een type-Drogba. Met zijn specifieke stijl kan Dieng een grote onvoorspelbaarheid brengen bij Antwerp en een extra dimensie toevoegen aan de bestaande aanvalslinie. Hij zou ook wel eens erg complementair kunnen zijn met de fysiek sterke centrumspitsen Vincent Janssen en Michael Frey.

LEES OOK: Marseille dumpt Vermeeren: terugkeer naar JPL?

Wordt Antwerp niet te stoppen met Dieng erbij?

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

9
9
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

45
45
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

60
60
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

34
34
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

215
215
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

119
119
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

397
397
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

155
155
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

200
200
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

434
434
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

671
671
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

306
306
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

660
660
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

121
121
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

369
369
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

583
583
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

45
45
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

527
527
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

62
62
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

259
259
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

425
425
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

576
576
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

153
153
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

325
325
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

333
333

Meer sportnieuws