Antwerp verbaast met ‘eigen Mané’

door
Antwerp verbaast met ‘eigen Mané’

Na zeven competitiewedstrijden staat Antwerp FC los op kop in de rangschikking, en de Great Old doet dat bovendien met het maximum van de punten. Antwerp beschikt tevens over de op één na beste aanval van de Jupiler Pro League, maar desondanks overweegt de club om een extra aanvaller aan boord te halen: Bamba Dieng, een 22-jarige spits van Olympique de Marseille. Die was enkele dagen geleden nog onhaalbaar voor Antwerp.


GOALTJESDIEF

Zondag meldde L'Équipe dat Antwerp FC een bod voorbereidt op Bamba Dieng, eentje ter waarde van maar liefst zeven miljoen euro, terwijl Gazet van Antwerpen weet dat de Senegalese spits aangeboden werd op de Bosuil. Hoe het ook zij, Het Nieuwsblad berichtte  in elk geval dat Antwerp hem een interessante speler vindt, die “bij elke Belgische club een meerwaarde zou zijn”, dixit de krant. En daarin kunnen we HNB goed volgen.



Bamba Dieng was vorig seizoen een invaller bij Marseille, maar desondanks die status raakte hij nog aan een fraai gemiddelde van 0,6 doelpunt per 90 minuten. Daarmee behoorde hij zelfs tot de vlotst scorende spitsen van de Ligue 1. Dieng weet als geen ander hoe hij een doelpunt moet scoren want in het seizoen 2019-2020 kroonde hij zich bij FC Diambars al tot de topschutter van de Senegalese competitie, wat hem de bijnaam ‘Bamba Goal’ opleverde.

DE TOEKOMST VAN HET AFRIKAANSE VOETBAL

Bij Marseille waren dat vaak ook spectaculaire doelpunten. Tegen FC Lorient werkte hij een voorzet van Luis Henrique bijvoorbeeld op een acrobatische manier in het doel. Sindsdien kende iedereen in de Ligue 1 zijn naam. “Bamba is iemand die we vertrouwen, door zijn explosiviteit en heel goed schot”, zei coach Jorge Sampaoli achteraf. Hervé Renard, een gerespecteerde coach in Afrika, ging zelfs verder in zijn lofzang en hij noemde Dieng de toekomst en het heden van het Afrikaanse voetbal.



“Bamba Dieng is een fenomeen”, zei de huidige bondscoach van Saoedi-Arabië. “Ik hou van deze speler. Momenteel moet hij nog zijn onvolkomenheden wegwerken, maar zijn intrinsiek talent is zeker aanwezig. Binnen twee seizoenen zal Dieng een andere dimensie benaderen”, zei Hervé Renard aan Afriquesports. Ondertussen in Dieng een grote naam geworden in Afrika, want hij had eerder dit jaar een groot aandeel in de eindoverwinning van de Afrika Cup met Senegal.

KNIELETSEL(S)

Enkele dagen geleden had Antwerp FC helemaal geen uitzicht op een potentiële transfer van Bamba Dieng. De 22-jarige spits was op Deadline Day ei zo na rond met Leeds United, maar uiteindelijk kwam OGC Nice met een betere aanbieding op de proppen, waardoor Dieng op weg was naar de Côte d’Azur. Maar tijdens zijn medische en fysieke proeven bij Nice, dook plots een probleem aan de knie op en viel dus ook deze transfer in het water.



Ook in 2020 speelde een knieprobleem een belangrijke rol in zijn transfer van FC Diambars naar Olympique Marseille. Bamba Dieng speelde eerst enkele testwedstrijden waarna hij vervolgens gehuurd werd door L’OM. Zijn pure kwaliteiten of potentieel stonden toen al buiten kijf, maar er heerste vooral onduidelijkheid of hij toen wel voldoende hersteld was van een knieletsel. Voorlopig is het niet duidelijk of ditzelfde knieletsel doorslaggevend was in de medische en fysieke proeven bij Nice.

MANÉ OF DROGBA

Hij danst als Bouba Diop en hij viert zijn doelpunten als El-Hadji Diouf, zegt men in Senegal over Bamba Dieng. Op termijn zou hij ook de plaats moeten innemen van Sadio Mané (30, Bayern München), wat niet toevallig één van Diengs grote voorbeelden is. Anderen zien Dieng dan meer als een type-Didier Drogba, ook door hun geschiedenis bij Olympique Marseille, al valt hij qua pure stijl en kwaliteiten veel meer te vergelijken met Mané.



Omdat hij overal in de final third een impact kan maken, over een goede traptechniek beschikt én erg dynamisch beweegt, lijkt Bamba Dieng inderdaad meer te neigen naar een type-Mané dan een type-Drogba. Met zijn specifieke stijl kan Dieng een grote onvoorspelbaarheid brengen bij Antwerp en een extra dimensie toevoegen aan de bestaande aanvalslinie. Hij zou ook wel eens erg complementair kunnen zijn met de fysiek sterke centrumspitsen Vincent Janssen en Michael Frey.

LEES OOK: 'Deal van 9 miljoen: Premier League gek van JPL-revelatie'

Wordt Antwerp niet te stoppen met Dieng erbij?

Meest recent

Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

228
228
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

86
86
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

13
13
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

68
68
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

52
52
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

71
71
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

269
269
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

40
40
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

420
420
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

266
266
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

359
359
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

28
28
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

35
35
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

69
69
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

93
93
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

121
121
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

73
73
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

449
449
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

168
168
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

340
340
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

131
131
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

483
483
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

298
298
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

244
244
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

189
189

Meer sportnieuws