Antwerp verbaast met ‘eigen Mané’

door
Antwerp verbaast met ‘eigen Mané’

Na zeven competitiewedstrijden staat Antwerp FC los op kop in de rangschikking, en de Great Old doet dat bovendien met het maximum van de punten. Antwerp beschikt tevens over de op één na beste aanval van de Jupiler Pro League, maar desondanks overweegt de club om een extra aanvaller aan boord te halen: Bamba Dieng, een 22-jarige spits van Olympique de Marseille. Die was enkele dagen geleden nog onhaalbaar voor Antwerp.


GOALTJESDIEF

Zondag meldde L'Équipe dat Antwerp FC een bod voorbereidt op Bamba Dieng, eentje ter waarde van maar liefst zeven miljoen euro, terwijl Gazet van Antwerpen weet dat de Senegalese spits aangeboden werd op de Bosuil. Hoe het ook zij, Het Nieuwsblad berichtte  in elk geval dat Antwerp hem een interessante speler vindt, die “bij elke Belgische club een meerwaarde zou zijn”, dixit de krant. En daarin kunnen we HNB goed volgen.



Bamba Dieng was vorig seizoen een invaller bij Marseille, maar desondanks die status raakte hij nog aan een fraai gemiddelde van 0,6 doelpunt per 90 minuten. Daarmee behoorde hij zelfs tot de vlotst scorende spitsen van de Ligue 1. Dieng weet als geen ander hoe hij een doelpunt moet scoren want in het seizoen 2019-2020 kroonde hij zich bij FC Diambars al tot de topschutter van de Senegalese competitie, wat hem de bijnaam ‘Bamba Goal’ opleverde.

DE TOEKOMST VAN HET AFRIKAANSE VOETBAL

Bij Marseille waren dat vaak ook spectaculaire doelpunten. Tegen FC Lorient werkte hij een voorzet van Luis Henrique bijvoorbeeld op een acrobatische manier in het doel. Sindsdien kende iedereen in de Ligue 1 zijn naam. “Bamba is iemand die we vertrouwen, door zijn explosiviteit en heel goed schot”, zei coach Jorge Sampaoli achteraf. Hervé Renard, een gerespecteerde coach in Afrika, ging zelfs verder in zijn lofzang en hij noemde Dieng de toekomst en het heden van het Afrikaanse voetbal.



“Bamba Dieng is een fenomeen”, zei de huidige bondscoach van Saoedi-Arabië. “Ik hou van deze speler. Momenteel moet hij nog zijn onvolkomenheden wegwerken, maar zijn intrinsiek talent is zeker aanwezig. Binnen twee seizoenen zal Dieng een andere dimensie benaderen”, zei Hervé Renard aan Afriquesports. Ondertussen in Dieng een grote naam geworden in Afrika, want hij had eerder dit jaar een groot aandeel in de eindoverwinning van de Afrika Cup met Senegal.

KNIELETSEL(S)

Enkele dagen geleden had Antwerp FC helemaal geen uitzicht op een potentiële transfer van Bamba Dieng. De 22-jarige spits was op Deadline Day ei zo na rond met Leeds United, maar uiteindelijk kwam OGC Nice met een betere aanbieding op de proppen, waardoor Dieng op weg was naar de Côte d’Azur. Maar tijdens zijn medische en fysieke proeven bij Nice, dook plots een probleem aan de knie op en viel dus ook deze transfer in het water.



Ook in 2020 speelde een knieprobleem een belangrijke rol in zijn transfer van FC Diambars naar Olympique Marseille. Bamba Dieng speelde eerst enkele testwedstrijden waarna hij vervolgens gehuurd werd door L’OM. Zijn pure kwaliteiten of potentieel stonden toen al buiten kijf, maar er heerste vooral onduidelijkheid of hij toen wel voldoende hersteld was van een knieletsel. Voorlopig is het niet duidelijk of ditzelfde knieletsel doorslaggevend was in de medische en fysieke proeven bij Nice.

MANÉ OF DROGBA

Hij danst als Bouba Diop en hij viert zijn doelpunten als El-Hadji Diouf, zegt men in Senegal over Bamba Dieng. Op termijn zou hij ook de plaats moeten innemen van Sadio Mané (30, Bayern München), wat niet toevallig één van Diengs grote voorbeelden is. Anderen zien Dieng dan meer als een type-Didier Drogba, ook door hun geschiedenis bij Olympique Marseille, al valt hij qua pure stijl en kwaliteiten veel meer te vergelijken met Mané.



Omdat hij overal in de final third een impact kan maken, over een goede traptechniek beschikt én erg dynamisch beweegt, lijkt Bamba Dieng inderdaad meer te neigen naar een type-Mané dan een type-Drogba. Met zijn specifieke stijl kan Dieng een grote onvoorspelbaarheid brengen bij Antwerp en een extra dimensie toevoegen aan de bestaande aanvalslinie. Hij zou ook wel eens erg complementair kunnen zijn met de fysiek sterke centrumspitsen Vincent Janssen en Michael Frey.

LEES OOK: ‘OM heeft het gehad met Vermeeren: exit akelig dichtbij’

Wordt Antwerp niet te stoppen met Dieng erbij?

Meest recent

Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

19
19
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

30
30
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

26
26
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

28
28
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

59
59
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

116
116
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

40
40
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

219
219
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

109
109
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

99
99
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

232
232
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

149
149
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

297
297
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

533
533
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

74
74
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

332
332
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

490
490
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

172
172
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

158
158
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

735
735
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

94
94
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

462
462
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

241
241
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

375
375

Meer sportnieuws