Antwerp verbaast met ‘eigen Mané’

door
Antwerp verbaast met ‘eigen Mané’

Na zeven competitiewedstrijden staat Antwerp FC los op kop in de rangschikking, en de Great Old doet dat bovendien met het maximum van de punten. Antwerp beschikt tevens over de op één na beste aanval van de Jupiler Pro League, maar desondanks overweegt de club om een extra aanvaller aan boord te halen: Bamba Dieng, een 22-jarige spits van Olympique de Marseille. Die was enkele dagen geleden nog onhaalbaar voor Antwerp.


GOALTJESDIEF

Zondag meldde L'Équipe dat Antwerp FC een bod voorbereidt op Bamba Dieng, eentje ter waarde van maar liefst zeven miljoen euro, terwijl Gazet van Antwerpen weet dat de Senegalese spits aangeboden werd op de Bosuil. Hoe het ook zij, Het Nieuwsblad berichtte  in elk geval dat Antwerp hem een interessante speler vindt, die “bij elke Belgische club een meerwaarde zou zijn”, dixit de krant. En daarin kunnen we HNB goed volgen.



Bamba Dieng was vorig seizoen een invaller bij Marseille, maar desondanks die status raakte hij nog aan een fraai gemiddelde van 0,6 doelpunt per 90 minuten. Daarmee behoorde hij zelfs tot de vlotst scorende spitsen van de Ligue 1. Dieng weet als geen ander hoe hij een doelpunt moet scoren want in het seizoen 2019-2020 kroonde hij zich bij FC Diambars al tot de topschutter van de Senegalese competitie, wat hem de bijnaam ‘Bamba Goal’ opleverde.

DE TOEKOMST VAN HET AFRIKAANSE VOETBAL

Bij Marseille waren dat vaak ook spectaculaire doelpunten. Tegen FC Lorient werkte hij een voorzet van Luis Henrique bijvoorbeeld op een acrobatische manier in het doel. Sindsdien kende iedereen in de Ligue 1 zijn naam. “Bamba is iemand die we vertrouwen, door zijn explosiviteit en heel goed schot”, zei coach Jorge Sampaoli achteraf. Hervé Renard, een gerespecteerde coach in Afrika, ging zelfs verder in zijn lofzang en hij noemde Dieng de toekomst en het heden van het Afrikaanse voetbal.



“Bamba Dieng is een fenomeen”, zei de huidige bondscoach van Saoedi-Arabië. “Ik hou van deze speler. Momenteel moet hij nog zijn onvolkomenheden wegwerken, maar zijn intrinsiek talent is zeker aanwezig. Binnen twee seizoenen zal Dieng een andere dimensie benaderen”, zei Hervé Renard aan Afriquesports. Ondertussen in Dieng een grote naam geworden in Afrika, want hij had eerder dit jaar een groot aandeel in de eindoverwinning van de Afrika Cup met Senegal.

KNIELETSEL(S)

Enkele dagen geleden had Antwerp FC helemaal geen uitzicht op een potentiële transfer van Bamba Dieng. De 22-jarige spits was op Deadline Day ei zo na rond met Leeds United, maar uiteindelijk kwam OGC Nice met een betere aanbieding op de proppen, waardoor Dieng op weg was naar de Côte d’Azur. Maar tijdens zijn medische en fysieke proeven bij Nice, dook plots een probleem aan de knie op en viel dus ook deze transfer in het water.



Ook in 2020 speelde een knieprobleem een belangrijke rol in zijn transfer van FC Diambars naar Olympique Marseille. Bamba Dieng speelde eerst enkele testwedstrijden waarna hij vervolgens gehuurd werd door L’OM. Zijn pure kwaliteiten of potentieel stonden toen al buiten kijf, maar er heerste vooral onduidelijkheid of hij toen wel voldoende hersteld was van een knieletsel. Voorlopig is het niet duidelijk of ditzelfde knieletsel doorslaggevend was in de medische en fysieke proeven bij Nice.

MANÉ OF DROGBA

Hij danst als Bouba Diop en hij viert zijn doelpunten als El-Hadji Diouf, zegt men in Senegal over Bamba Dieng. Op termijn zou hij ook de plaats moeten innemen van Sadio Mané (30, Bayern München), wat niet toevallig één van Diengs grote voorbeelden is. Anderen zien Dieng dan meer als een type-Didier Drogba, ook door hun geschiedenis bij Olympique Marseille, al valt hij qua pure stijl en kwaliteiten veel meer te vergelijken met Mané.



Omdat hij overal in de final third een impact kan maken, over een goede traptechniek beschikt én erg dynamisch beweegt, lijkt Bamba Dieng inderdaad meer te neigen naar een type-Mané dan een type-Drogba. Met zijn specifieke stijl kan Dieng een grote onvoorspelbaarheid brengen bij Antwerp en een extra dimensie toevoegen aan de bestaande aanvalslinie. Hij zou ook wel eens erg complementair kunnen zijn met de fysiek sterke centrumspitsen Vincent Janssen en Michael Frey.

LEES OOK: 'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Wordt Antwerp niet te stoppen met Dieng erbij?

Meest recent

Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

183
183
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

189
189
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

273
273
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

348
348
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

37
37
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

336
336
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

54
54
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

59
59
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

66
66
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

203
203
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

241
241
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

392
392
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

87
87
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

173
173
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

290
290
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

173
173
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

72
72
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

157
157
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

160
160
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

348
348
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

172
172
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

1258
1258
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

178
178
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

185
185
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

21
21

Meer sportnieuws