Custovic opent rekening bij KVK na intense strijd aan de Kehrweg

48
Custovic opent rekening bij KVK na intense strijd aan de Kehrweg

Na een spannende maar weinig hoogstaande pot voetbal heeft Adnan Custovic een droomdebuut beleefd met KV Kortrijk. De thuisploeg was in grote delen van de partij de betere ploeg maar in de slotfase sloegen de Kerels ongenadig toe.


Eupen en KV Kortrijk kenden een zwakke start van de competitie en bengelden allebei onderin. De Kerels wisselden deze week zelfs van coach: Belhocine mocht opkrassen en oude bekende Custovic kwam in zijn plaats. Hij drukte meteen zijn stempel want Selemani begon zowaar op de bank. De Panda's deden het dan weer met dezelfde elf namen, vorig weekend won Eupen op de valreep bij Westerlo.

Gretige Panda's missen voorlopig efficiëntie

Eupen nam een prima start en al na een paar minuten spelen mikte Peeters een vrije trap nipt over de kooi van Ilic. Pas na tien minuten spelen kwamen de Kerels wat opzetten en dat leverde meteen ook een grote kans op: Avenatti trapte prima maar ook de redding van Moser mocht gezien worden. Meteen nadien gleed Lamkel Zé half weg waardoor zijn schot een paar meter naast vloog.

Beide ploegen toonden steeds meer dadendrang en verdediger Van Genechten dwong doelman Ilic halfweg de eerste periode tot een eerste echte redding. Eupen verdiende stilaan de voorsprong maar N' Dri vergat om in de zestien meter de trekker over te halen, opnieuw was de bezoekende doelman de held van zijn team. Op slag van rust waren het zowaar de Kerels die nog dicht bij de voorsprong kwamen. Messaoudi onderschepte een slechte terugspeelbal van Jeggo maar slaagde er niet in om de prima opgestelde Moser te omspelen. Halfweg stond het nog 0-0 aan de Kehrweg.

Moser pakt in de slotfase van de eerste helft prima, vorig weekend redde de Duitse doelman zijn team al in Het Kuipje.

Onzichtbare Lamkel Zé verlaat gefrustreerd het veld

Ook na de rust was Eupen meteen gevaarlijk: Nuhu kreeg de bal prima aangespeeld van Peeters maar mikte in de zestien meter nog op een thuisverdediger. Beide ploegen bleven nadien lange tijd onmondig in de zone van de waarheid. Dat inspireerde zowel Custovic als Storck tot wat wissels. Onder meer Lamkel Zé en N'Dri mochten gaan rusten. De ex-speler van Antwerp trok meteen naar de kleedkamer en was zichtbaar niet tevreden.

Halfweg de tweede helft was er eindelijk ook nog eens een mogelijkheid voor de Kerels, Watanabe mocht aanleggen aan de rand van de zestien meter maar Moser toonde zich andermaal een betrouwbare doelman. Aan de overzijde kregen ook invaller Soumano en Lambert hun pogingen niet gekadreerd. Eén doelpunt zou vermoedelijk beslissen over eventueel winst of verlies en die goal kwam er ook. In de slotfase zorgde invaller Mbayo (op aangeven van Selemani) nog voor de 0-1 en zo werd het een droomdebuut voor Adnan Custovic.

Scoreverloop:

0-1 (82') Mbayo

LEES OOK: Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Was Custovic een verstandige keuze van KVK?

Meest recent

Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

1
1
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

98
98
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

3
3
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

15
15
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

130
130
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

86
86
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

111
111
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

201
201
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

103
103
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

41
41
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

122
122
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

332
332
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

96
96
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

46
46
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

272
272
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

450
450
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

106
106
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

119
119
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

89
89
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

288
288
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

380
380
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

58
58
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

535
535
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

408
408

Meer sportnieuws