Custovic opent rekening bij KVK na intense strijd aan de Kehrweg

48 stemmen
Custovic opent rekening bij KVK na intense strijd aan de Kehrweg

Na een spannende maar weinig hoogstaande pot voetbal heeft Adnan Custovic een droomdebuut beleefd met KV Kortrijk. De thuisploeg was in grote delen van de partij de betere ploeg maar in de slotfase sloegen de Kerels ongenadig toe.


Eupen en KV Kortrijk kenden een zwakke start van de competitie en bengelden allebei onderin. De Kerels wisselden deze week zelfs van coach: Belhocine mocht opkrassen en oude bekende Custovic kwam in zijn plaats. Hij drukte meteen zijn stempel want Selemani begon zowaar op de bank. De Panda's deden het dan weer met dezelfde elf namen, vorig weekend won Eupen op de valreep bij Westerlo.

Gretige Panda's missen voorlopig efficiëntie

Eupen nam een prima start en al na een paar minuten spelen mikte Peeters een vrije trap nipt over de kooi van Ilic. Pas na tien minuten spelen kwamen de Kerels wat opzetten en dat leverde meteen ook een grote kans op: Avenatti trapte prima maar ook de redding van Moser mocht gezien worden. Meteen nadien gleed Lamkel Zé half weg waardoor zijn schot een paar meter naast vloog.

Beide ploegen toonden steeds meer dadendrang en verdediger Van Genechten dwong doelman Ilic halfweg de eerste periode tot een eerste echte redding. Eupen verdiende stilaan de voorsprong maar N' Dri vergat om in de zestien meter de trekker over te halen, opnieuw was de bezoekende doelman de held van zijn team. Op slag van rust waren het zowaar de Kerels die nog dicht bij de voorsprong kwamen. Messaoudi onderschepte een slechte terugspeelbal van Jeggo maar slaagde er niet in om de prima opgestelde Moser te omspelen. Halfweg stond het nog 0-0 aan de Kehrweg.

Moser pakt in de slotfase van de eerste helft prima, vorig weekend redde de Duitse doelman zijn team al in Het Kuipje.

Onzichtbare Lamkel Zé verlaat gefrustreerd het veld

Ook na de rust was Eupen meteen gevaarlijk: Nuhu kreeg de bal prima aangespeeld van Peeters maar mikte in de zestien meter nog op een thuisverdediger. Beide ploegen bleven nadien lange tijd onmondig in de zone van de waarheid. Dat inspireerde zowel Custovic als Storck tot wat wissels. Onder meer Lamkel Zé en N'Dri mochten gaan rusten. De ex-speler van Antwerp trok meteen naar de kleedkamer en was zichtbaar niet tevreden.

Halfweg de tweede helft was er eindelijk ook nog eens een mogelijkheid voor de Kerels, Watanabe mocht aanleggen aan de rand van de zestien meter maar Moser toonde zich andermaal een betrouwbare doelman. Aan de overzijde kregen ook invaller Soumano en Lambert hun pogingen niet gekadreerd. Eén doelpunt zou vermoedelijk beslissen over eventueel winst of verlies en die goal kwam er ook. In de slotfase zorgde invaller Mbayo (op aangeven van Selemani) nog voor de 0-1 en zo werd het een droomdebuut voor Adnan Custovic.

Scoreverloop:

0-1 (82') Mbayo

LEES OOK: Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Was Custovic een verstandige keuze van KVK?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

149
149
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

71
71
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

30
30
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

156
156
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

28
28
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

39
39
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

184
184
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

565
565
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

171
171
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

72
72
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

436
436
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

212
212
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

538
538
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

517
517
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

486
486
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

362
362
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

200
200
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

601
601
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

269
269
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1063
1063
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

331
331
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

673
673
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

488
488
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

155
155

Meer sportnieuws