Custovic opent rekening bij KVK na intense strijd aan de Kehrweg

48
Custovic opent rekening bij KVK na intense strijd aan de Kehrweg

Na een spannende maar weinig hoogstaande pot voetbal heeft Adnan Custovic een droomdebuut beleefd met KV Kortrijk. De thuisploeg was in grote delen van de partij de betere ploeg maar in de slotfase sloegen de Kerels ongenadig toe.


Eupen en KV Kortrijk kenden een zwakke start van de competitie en bengelden allebei onderin. De Kerels wisselden deze week zelfs van coach: Belhocine mocht opkrassen en oude bekende Custovic kwam in zijn plaats. Hij drukte meteen zijn stempel want Selemani begon zowaar op de bank. De Panda's deden het dan weer met dezelfde elf namen, vorig weekend won Eupen op de valreep bij Westerlo.

Gretige Panda's missen voorlopig efficiëntie

Eupen nam een prima start en al na een paar minuten spelen mikte Peeters een vrije trap nipt over de kooi van Ilic. Pas na tien minuten spelen kwamen de Kerels wat opzetten en dat leverde meteen ook een grote kans op: Avenatti trapte prima maar ook de redding van Moser mocht gezien worden. Meteen nadien gleed Lamkel Zé half weg waardoor zijn schot een paar meter naast vloog.

Beide ploegen toonden steeds meer dadendrang en verdediger Van Genechten dwong doelman Ilic halfweg de eerste periode tot een eerste echte redding. Eupen verdiende stilaan de voorsprong maar N' Dri vergat om in de zestien meter de trekker over te halen, opnieuw was de bezoekende doelman de held van zijn team. Op slag van rust waren het zowaar de Kerels die nog dicht bij de voorsprong kwamen. Messaoudi onderschepte een slechte terugspeelbal van Jeggo maar slaagde er niet in om de prima opgestelde Moser te omspelen. Halfweg stond het nog 0-0 aan de Kehrweg.

Moser pakt in de slotfase van de eerste helft prima, vorig weekend redde de Duitse doelman zijn team al in Het Kuipje.

Onzichtbare Lamkel Zé verlaat gefrustreerd het veld

Ook na de rust was Eupen meteen gevaarlijk: Nuhu kreeg de bal prima aangespeeld van Peeters maar mikte in de zestien meter nog op een thuisverdediger. Beide ploegen bleven nadien lange tijd onmondig in de zone van de waarheid. Dat inspireerde zowel Custovic als Storck tot wat wissels. Onder meer Lamkel Zé en N'Dri mochten gaan rusten. De ex-speler van Antwerp trok meteen naar de kleedkamer en was zichtbaar niet tevreden.

Halfweg de tweede helft was er eindelijk ook nog eens een mogelijkheid voor de Kerels, Watanabe mocht aanleggen aan de rand van de zestien meter maar Moser toonde zich andermaal een betrouwbare doelman. Aan de overzijde kregen ook invaller Soumano en Lambert hun pogingen niet gekadreerd. Eén doelpunt zou vermoedelijk beslissen over eventueel winst of verlies en die goal kwam er ook. In de slotfase zorgde invaller Mbayo (op aangeven van Selemani) nog voor de 0-1 en zo werd het een droomdebuut voor Adnan Custovic.

Scoreverloop:

0-1 (82') Mbayo

LEES OOK: Ferme waarschuwing Anderlecht: Friis slaat op tafel bij Cercle

Was Custovic een verstandige keuze van KVK?

Meest recent

"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

2
2
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

11
11
Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

24
24
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

24
24
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

33
33
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

32
32
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

45
45
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

2
2
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

115
115
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

51
51
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

122
122
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

62
62
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

75
75
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

62
62
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

143
143
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

59
59
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

98
98
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

186
186
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

261
261
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

238
238
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

319
319
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

140
140
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

133
133
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

96
96
Lavia en Diego Moreira gaan viraal: “Waarom zo boos?”

De interlandperiode is gedaan, maar een moment met Roméo Lavia en Diego Moreira gaat plots ...

35
35

Meer sportnieuws