Club Brugge: na uitgave van 50 miljoen euro tijd voor rendement

door
Club Brugge: na uitgave van 50 miljoen euro tijd voor rendement

Club Brugge kende jarenlang problemen met zijn keepers, maar de 8 miljoen euro die het betaalde voor Simon Mignolet maakte daar een einde aan. Hetzelfde verhaal is er in de spits. Kan Roman Yaremchuk met zijn 19 miljoen euro (inclusief bonussen) een einde maken aan een ellenlange zoektocht?


Club Brugge is al jaren op zoek naar een topschutter. Het is al van Carlos Bacca in 2013 geleden dat het nog eens de topschutter in zijn rangen heeft gehad. De afgelopen jaren gaf Club Brugge enorm veel geld uit aan spitsen. Met Roman Yaremchuk staat de teller op bijna 50 miljoen euro voor spitsen. De Oekraïner moét een schot in de roos zijn. Roman Yaremchuk kostte 16 miljoen euro, dat met bonussen kan oplopen tot maar liefst 19 miljoen euro. De ex-spits van AA Gent zal moeten doen waar zijn voorgangers in faalden: vlot de weg naar de netten vinden. Enkel Charles De Ketelaere was daar goed, ook al was het niet zijn allerbeste positie.

VEEL DRUK

De druk is groot omdat al zijn voorgangers flopten. David Okereke (8 miljoen euro), Michael Krmencik (6 miljoen euro), Kevah Rezaei (5 miljoen euro), Mbaye Diagne (huur, 1,2 miljoen euro), Wesley Moraes (huur) en Bas Dost (4 miljoen euro) kwamen als grote transfers maar voldeden nooit. Van Daniel Perez (200.000 euro) is zelfs geen sprake meer, terwijl ook Siebe Schrijvers (3 miljoen euro en meer een tweede spits) zich niet kon doorzetten.

Sargis Adamyan (huur, 100.00 euro) was misschien nog wel de beste aanvaller inzake prijs/prestaties. Club Brugge investeerde deze zomer weer fors in aanvallers, want naast Yaremchuk werden ook Ferran Jutgla (4 miljoen euro) en Cyle Larin (gratis maar een pittig loon) aangetrokken. Miscasts zijn geen optie meer.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

Gaat Yaremchuk wel slagen?

Meest recent

‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

13
13
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

13
13
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

5
5
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

25
25
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

18
18
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

110
110
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

185
185
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

72
72
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

108
108
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

56
56
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

182
182
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

197
197
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

140
140
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

191
191
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

219
219
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

271
271
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

127
127
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

117
117
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

73
73
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

359
359
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

257
257
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

299
299
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

467
467
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

174
174

Meer sportnieuws