Club Brugge: na uitgave van 50 miljoen euro tijd voor rendement

door
Club Brugge: na uitgave van 50 miljoen euro tijd voor rendement

Club Brugge kende jarenlang problemen met zijn keepers, maar de 8 miljoen euro die het betaalde voor Simon Mignolet maakte daar een einde aan. Hetzelfde verhaal is er in de spits. Kan Roman Yaremchuk met zijn 19 miljoen euro (inclusief bonussen) een einde maken aan een ellenlange zoektocht?


Club Brugge is al jaren op zoek naar een topschutter. Het is al van Carlos Bacca in 2013 geleden dat het nog eens de topschutter in zijn rangen heeft gehad. De afgelopen jaren gaf Club Brugge enorm veel geld uit aan spitsen. Met Roman Yaremchuk staat de teller op bijna 50 miljoen euro voor spitsen. De Oekraïner moét een schot in de roos zijn. Roman Yaremchuk kostte 16 miljoen euro, dat met bonussen kan oplopen tot maar liefst 19 miljoen euro. De ex-spits van AA Gent zal moeten doen waar zijn voorgangers in faalden: vlot de weg naar de netten vinden. Enkel Charles De Ketelaere was daar goed, ook al was het niet zijn allerbeste positie.

VEEL DRUK

De druk is groot omdat al zijn voorgangers flopten. David Okereke (8 miljoen euro), Michael Krmencik (6 miljoen euro), Kevah Rezaei (5 miljoen euro), Mbaye Diagne (huur, 1,2 miljoen euro), Wesley Moraes (huur) en Bas Dost (4 miljoen euro) kwamen als grote transfers maar voldeden nooit. Van Daniel Perez (200.000 euro) is zelfs geen sprake meer, terwijl ook Siebe Schrijvers (3 miljoen euro en meer een tweede spits) zich niet kon doorzetten.

Sargis Adamyan (huur, 100.00 euro) was misschien nog wel de beste aanvaller inzake prijs/prestaties. Club Brugge investeerde deze zomer weer fors in aanvallers, want naast Yaremchuk werden ook Ferran Jutgla (4 miljoen euro) en Cyle Larin (gratis maar een pittig loon) aangetrokken. Miscasts zijn geen optie meer.

LEES OOK: Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

Gaat Yaremchuk wel slagen?

Meest recent

Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

12
12
Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

16
16
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

49
49
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

43
43
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

109
109
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

125
125
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

66
66
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

90
90
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

72
72
Ruud Vormer onthult een zwaar geheim: "Niemand durft nog"

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

63
63
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

169
169
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

156
156
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

210
210
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

358
358
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

111
111
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

232
232
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

160
160
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

515
515
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

274
274
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

169
169
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

407
407
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

94
94
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

296
296
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

103
103

Meer sportnieuws