Situatie Larin wordt stilaan dramatisch

645 stemmen
Situatie Larin wordt stilaan dramatisch

Eén goed seizoen bij Zulte Waregem is absoluut geen garantie op succes bij een Belgische topclub. Dat voorspelde Gert Verheyen al enkele jaren geleden over Cyle Larin, en de analist lijkt - voorlopig althans - gelijk te krijgen. Ondanks een karrenvracht aan doelpogingen heeft de Silent Killer nog steeds geen enkele goal gescoord voor Club Brugge. Bovendien is Larin erg inefficiënt in zijn offensieve acties en lijkt hij op het fysiek vlak nog lang niet klaar te zijn.


"BETER DAN DOST"

Cyle Larin was een transfer die Club Brugge niet kon laten liggen. De Canadese spits werd deze zomer op transfervrije basis aangetrokken, waarbij enkel zijn loon (+ tekengeld) betaald moesten worden. Dat loon is wel stevig, naar verluidt zo’n 1,8 miljoen euro op jaarbasis, maar door het vertrek van Bas Dost betekende dat een status quo in het salarisbudget. Bovendien bedraagt de actuele marktwaarde van Larin 10 miljoen euro, wat financieel erg interessant is bij een toekomstige verkoop. Club Brugge sneed dus niet in zijn vingers om de Silent Giant naar het Jan Breydelstadion te halen.



Bovendien kent Cyle Larin de Belgische competitie goed. In het seizoen 2019/2020 speelde de aanvaller op uitleenbasis bij Zulte Waregem, waar hij een verschroeiende start kende en in de eerste maanden een gouden duo vormde met Saido Berahino. “Larin is in alles goed, maar blinkt in niets echt uit”, zei Francky Dury, destijds coach bij Essevee, in Het Nieuwsblad. “In een dominante ploeg als Club Brugge - vrij van zorgen - rendeert hij wellicht nog beter.” In een ander interview, dit keer in Krant van West-Vlaanderen zei Dury zelfs dat Larin beter is dan Dost.

VISIONAIR VERHEYEN

Cyle Larin bleek in het seizoen 2019/2020 vooral een goede spits te zijn voor een middenmoter in de Jupiler Pro League, maar niet zozeer voor een Belgische topclub. “Voor Zulte Waregem is Larin zeker een oké spits, maar de bevestiging dat hij rijp is voor een topclub, blijft uit”, zei Gert Verheyen toen in Het Nieuwsblad. En voorlopig heeft Verheyen het aan het rechte eind over Cyle Larin, want momenteel weet de grote aanvaller allerminst te overtuigen in het shirt van Club Brugge. “Larin was niet slecht bij Zulte Waregem maar een onvergetelijke indruk liet hij toch ook niet”, stelde Franky Van der Elst dit seizoen in Krant van West-Vlaanderen.

KRITIEK WAKKERT AAN

Cyle Larin omschrijft zichzelf als een type die assists kan geven en kan scoren, maar dat lukt hem voorlopig niet bij Club Brugge. Zelfs vanop de stip, via een knullige getrapte penalty op de paal tegen KRC Genk, kon hij zijn rekening nog niet openen. Larin ondervindt grote moeite om zich aan te passen in Brugge en zijn goede vorm heeft hij duidelijk nog niet te pakken. Nordin Jbari opperde in Het Nieuwsblad dat Larin fysiek nog niet klaar is. En ook in Extra Time werd het bedenkelijke competitiebegin van de Canadees uitgebreid besproken.



“Cyle Larin, gewogen en nu al te licht bevonden?” bracht Aster Nzeyimana de discussie op gang. “Die gaat uitgeleend worden op 1 januari”, pikte Filip Joos snel in. “Ik zeg het met alle respect: geen snelheid, hij neemt de verkeerde beslissingen”, vulde Franky Van der Elst aan. “In geen enkele uitleenbeurt heb ik kunnen merken dat hij in de toekomst iets zou kunnen betekenen voor Club”, besloot de Fox, die zich eerder al in Krant van West-Vlaanderen niet erg lovend uitliet over Larin.

DRAMATISCHE STATS

Cyle Larin raakt dit seizoen zelden zijn rechtstreekse tegenstander voorbij, want op het gebied van de dribbels behoort hij tot de slechtst presterende spitsen van de Jupiler Pro League. Hij is bovendien erg inefficiënt in zijn offensieve acties, iets wat getuigt in amper 14% geslaagde aanvallende bewegingen - ook hier behoort hij tot de laagst geklasseerde spitsen van de Belgische competitie.



Cyle Larin kan wel geen gebrek aan opportunisme en dreiging voor het doel aangewreven worden. De 27-jarige telt per 90 minuten namelijk ruim 4 pogingen naar het doel, een gemiddelde waarmee hij - samen Ferran Jutglà - de meest bedrijvige spits van de ganse Jupiler Pro League is. Larin vergaart bijgevolg de hoogste expected goals maar, in tegenstelling tot Jutglà die al 5 goals scoorde, staat het kanon van de Canadees desondanks nog steeds poederdroog.

LEES OOK: 'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Zal Larin nog een meerwaarde worden?

Meest recent

'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

37
37
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

28
28
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

165
165
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

90
90
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

169
169
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

418
418
Rode Duivel imponeert: "Hij wil er geweldig WK van maken"

De Rode Duivels zijn maandag afgereisd naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een ...

227
227
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

101
101
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

419
419
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

213
213
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

322
322
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

341
341
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

261
261
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

425
425
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

101
101
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

807
807
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

825
825
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

433
433
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

500
500
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

84
84
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

246
246
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

85
85
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

139
139
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

606
606
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

766
766

Meer sportnieuws