Situatie Larin wordt stilaan dramatisch

645
Situatie Larin wordt stilaan dramatisch

Eén goed seizoen bij Zulte Waregem is absoluut geen garantie op succes bij een Belgische topclub. Dat voorspelde Gert Verheyen al enkele jaren geleden over Cyle Larin, en de analist lijkt - voorlopig althans - gelijk te krijgen. Ondanks een karrenvracht aan doelpogingen heeft de Silent Killer nog steeds geen enkele goal gescoord voor Club Brugge. Bovendien is Larin erg inefficiënt in zijn offensieve acties en lijkt hij op het fysiek vlak nog lang niet klaar te zijn.


"BETER DAN DOST"

Cyle Larin was een transfer die Club Brugge niet kon laten liggen. De Canadese spits werd deze zomer op transfervrije basis aangetrokken, waarbij enkel zijn loon (+ tekengeld) betaald moesten worden. Dat loon is wel stevig, naar verluidt zo’n 1,8 miljoen euro op jaarbasis, maar door het vertrek van Bas Dost betekende dat een status quo in het salarisbudget. Bovendien bedraagt de actuele marktwaarde van Larin 10 miljoen euro, wat financieel erg interessant is bij een toekomstige verkoop. Club Brugge sneed dus niet in zijn vingers om de Silent Giant naar het Jan Breydelstadion te halen.



Bovendien kent Cyle Larin de Belgische competitie goed. In het seizoen 2019/2020 speelde de aanvaller op uitleenbasis bij Zulte Waregem, waar hij een verschroeiende start kende en in de eerste maanden een gouden duo vormde met Saido Berahino. “Larin is in alles goed, maar blinkt in niets echt uit”, zei Francky Dury, destijds coach bij Essevee, in Het Nieuwsblad. “In een dominante ploeg als Club Brugge - vrij van zorgen - rendeert hij wellicht nog beter.” In een ander interview, dit keer in Krant van West-Vlaanderen zei Dury zelfs dat Larin beter is dan Dost.

VISIONAIR VERHEYEN

Cyle Larin bleek in het seizoen 2019/2020 vooral een goede spits te zijn voor een middenmoter in de Jupiler Pro League, maar niet zozeer voor een Belgische topclub. “Voor Zulte Waregem is Larin zeker een oké spits, maar de bevestiging dat hij rijp is voor een topclub, blijft uit”, zei Gert Verheyen toen in Het Nieuwsblad. En voorlopig heeft Verheyen het aan het rechte eind over Cyle Larin, want momenteel weet de grote aanvaller allerminst te overtuigen in het shirt van Club Brugge. “Larin was niet slecht bij Zulte Waregem maar een onvergetelijke indruk liet hij toch ook niet”, stelde Franky Van der Elst dit seizoen in Krant van West-Vlaanderen.

KRITIEK WAKKERT AAN

Cyle Larin omschrijft zichzelf als een type die assists kan geven en kan scoren, maar dat lukt hem voorlopig niet bij Club Brugge. Zelfs vanop de stip, via een knullige getrapte penalty op de paal tegen KRC Genk, kon hij zijn rekening nog niet openen. Larin ondervindt grote moeite om zich aan te passen in Brugge en zijn goede vorm heeft hij duidelijk nog niet te pakken. Nordin Jbari opperde in Het Nieuwsblad dat Larin fysiek nog niet klaar is. En ook in Extra Time werd het bedenkelijke competitiebegin van de Canadees uitgebreid besproken.



“Cyle Larin, gewogen en nu al te licht bevonden?” bracht Aster Nzeyimana de discussie op gang. “Die gaat uitgeleend worden op 1 januari”, pikte Filip Joos snel in. “Ik zeg het met alle respect: geen snelheid, hij neemt de verkeerde beslissingen”, vulde Franky Van der Elst aan. “In geen enkele uitleenbeurt heb ik kunnen merken dat hij in de toekomst iets zou kunnen betekenen voor Club”, besloot de Fox, die zich eerder al in Krant van West-Vlaanderen niet erg lovend uitliet over Larin.

DRAMATISCHE STATS

Cyle Larin raakt dit seizoen zelden zijn rechtstreekse tegenstander voorbij, want op het gebied van de dribbels behoort hij tot de slechtst presterende spitsen van de Jupiler Pro League. Hij is bovendien erg inefficiënt in zijn offensieve acties, iets wat getuigt in amper 14% geslaagde aanvallende bewegingen - ook hier behoort hij tot de laagst geklasseerde spitsen van de Belgische competitie.



Cyle Larin kan wel geen gebrek aan opportunisme en dreiging voor het doel aangewreven worden. De 27-jarige telt per 90 minuten namelijk ruim 4 pogingen naar het doel, een gemiddelde waarmee hij - samen Ferran Jutglà - de meest bedrijvige spits van de ganse Jupiler Pro League is. Larin vergaart bijgevolg de hoogste expected goals maar, in tegenstelling tot Jutglà die al 5 goals scoorde, staat het kanon van de Canadees desondanks nog steeds poederdroog.

LEES OOK: 'Club Brugge-kleedkamer keert zich tegen woedende Leko'

Zal Larin nog een meerwaarde worden?

Meest recent

KV Kortrijk haalt op slot zomermercato pak ervaring binnen

KV Kortrijk is desastreus aan het seizoen begonnen in de Jupiler Pro League en is voorlopig de rode ...

7
7
SK Beveren pakt nog op de valreep uit met international

SK Beveren werd vorig seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League, maar in de Jupiler ...

12
12
Bruno jammert: "Spelen met ongelijke wapens"

Vitor Bruno heeft zijn start niet gemist bij Anderlecht. Hij won zeven van zijn eerste tien matchen, ...

227
227
KRC Genk verrast alsnog met ultieme transfer

KRC Genk kende nog drukke dagen aan het einde van de zomermercato. De Limburgers haalden ook een ...

78
78
AA Gent ruikt bloed: "Begin van iets heel moois"

AA Gent is voortreffelijk gestart aan het seizoen. Een 12 op 12 en Europese plaatsing. Uiteraard ...

96
96
Vandenbempt stelt dé grote vraag na transferoffensief RSCA

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers in huis. Er vertrokken er ook een heel deel. Peter ...

313
313
Zorgen bij 'mogelijke revelatie' na 0 op 12: "Of de druk toeneemt?"

Voor het seizoen werd OH Leuven door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

113
113
Cvetkovic looft ploegmaat: "Bijna niet van de bal te zetten"

RSC Anderlecht won verdiend met 1-0 van KV Kortrijk. Het was zeker geen topprestatie, maar de Kerels ...

208
208
El Ouahdi geeft dé reden voor vertrek naar Hamburger SV

Zakaria El Ouahdi kijkt met veel vertrouwen uit naar zijn nieuwe avontuur bij Hamburger SV. De ...

145
145
'Club Brugge-kleedkamer keert zich tegen woedende Leko'

Ivan Leko haalde na de nederlaag tegen AA Gent keihard uit naar Carlos Forbs. Opvallend: in de ...

1640
1640
Anderlecht breekt transferrecord, eentje sneuvelt nét niet

RSC Anderlecht haalde fors uit op de transfermarkt. De Brusselaars spendeerden heel veel geld, al ...

301
301
KV Kortrijk en Beveren laten alsnog spelers vertrekken

De transfermarkt is gesloten, maar op de valreep gebeurden er nog een aantal transfers in de Jupiler ...

66
66
Sporting Hasselt en Antwerp sluiten straffe transferdeal

In het slot van de transfermarkt heeft Sporting Hasselt nog een zeer opvallende transfer weten af te ...

262
262
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

274
274
Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

352
352
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

128
128
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

510
510
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

152
152
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

182
182
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

198
198
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

140
140
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

443
443
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

163
163
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

55
55
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

789
789

Meer sportnieuws