Situatie Larin wordt stilaan dramatisch

645
Situatie Larin wordt stilaan dramatisch

Eén goed seizoen bij Zulte Waregem is absoluut geen garantie op succes bij een Belgische topclub. Dat voorspelde Gert Verheyen al enkele jaren geleden over Cyle Larin, en de analist lijkt - voorlopig althans - gelijk te krijgen. Ondanks een karrenvracht aan doelpogingen heeft de Silent Killer nog steeds geen enkele goal gescoord voor Club Brugge. Bovendien is Larin erg inefficiënt in zijn offensieve acties en lijkt hij op het fysiek vlak nog lang niet klaar te zijn.


"BETER DAN DOST"

Cyle Larin was een transfer die Club Brugge niet kon laten liggen. De Canadese spits werd deze zomer op transfervrije basis aangetrokken, waarbij enkel zijn loon (+ tekengeld) betaald moesten worden. Dat loon is wel stevig, naar verluidt zo’n 1,8 miljoen euro op jaarbasis, maar door het vertrek van Bas Dost betekende dat een status quo in het salarisbudget. Bovendien bedraagt de actuele marktwaarde van Larin 10 miljoen euro, wat financieel erg interessant is bij een toekomstige verkoop. Club Brugge sneed dus niet in zijn vingers om de Silent Giant naar het Jan Breydelstadion te halen.



Bovendien kent Cyle Larin de Belgische competitie goed. In het seizoen 2019/2020 speelde de aanvaller op uitleenbasis bij Zulte Waregem, waar hij een verschroeiende start kende en in de eerste maanden een gouden duo vormde met Saido Berahino. “Larin is in alles goed, maar blinkt in niets echt uit”, zei Francky Dury, destijds coach bij Essevee, in Het Nieuwsblad. “In een dominante ploeg als Club Brugge - vrij van zorgen - rendeert hij wellicht nog beter.” In een ander interview, dit keer in Krant van West-Vlaanderen zei Dury zelfs dat Larin beter is dan Dost.

VISIONAIR VERHEYEN

Cyle Larin bleek in het seizoen 2019/2020 vooral een goede spits te zijn voor een middenmoter in de Jupiler Pro League, maar niet zozeer voor een Belgische topclub. “Voor Zulte Waregem is Larin zeker een oké spits, maar de bevestiging dat hij rijp is voor een topclub, blijft uit”, zei Gert Verheyen toen in Het Nieuwsblad. En voorlopig heeft Verheyen het aan het rechte eind over Cyle Larin, want momenteel weet de grote aanvaller allerminst te overtuigen in het shirt van Club Brugge. “Larin was niet slecht bij Zulte Waregem maar een onvergetelijke indruk liet hij toch ook niet”, stelde Franky Van der Elst dit seizoen in Krant van West-Vlaanderen.

KRITIEK WAKKERT AAN

Cyle Larin omschrijft zichzelf als een type die assists kan geven en kan scoren, maar dat lukt hem voorlopig niet bij Club Brugge. Zelfs vanop de stip, via een knullige getrapte penalty op de paal tegen KRC Genk, kon hij zijn rekening nog niet openen. Larin ondervindt grote moeite om zich aan te passen in Brugge en zijn goede vorm heeft hij duidelijk nog niet te pakken. Nordin Jbari opperde in Het Nieuwsblad dat Larin fysiek nog niet klaar is. En ook in Extra Time werd het bedenkelijke competitiebegin van de Canadees uitgebreid besproken.



“Cyle Larin, gewogen en nu al te licht bevonden?” bracht Aster Nzeyimana de discussie op gang. “Die gaat uitgeleend worden op 1 januari”, pikte Filip Joos snel in. “Ik zeg het met alle respect: geen snelheid, hij neemt de verkeerde beslissingen”, vulde Franky Van der Elst aan. “In geen enkele uitleenbeurt heb ik kunnen merken dat hij in de toekomst iets zou kunnen betekenen voor Club”, besloot de Fox, die zich eerder al in Krant van West-Vlaanderen niet erg lovend uitliet over Larin.

DRAMATISCHE STATS

Cyle Larin raakt dit seizoen zelden zijn rechtstreekse tegenstander voorbij, want op het gebied van de dribbels behoort hij tot de slechtst presterende spitsen van de Jupiler Pro League. Hij is bovendien erg inefficiënt in zijn offensieve acties, iets wat getuigt in amper 14% geslaagde aanvallende bewegingen - ook hier behoort hij tot de laagst geklasseerde spitsen van de Belgische competitie.



Cyle Larin kan wel geen gebrek aan opportunisme en dreiging voor het doel aangewreven worden. De 27-jarige telt per 90 minuten namelijk ruim 4 pogingen naar het doel, een gemiddelde waarmee hij - samen Ferran Jutglà - de meest bedrijvige spits van de ganse Jupiler Pro League is. Larin vergaart bijgevolg de hoogste expected goals maar, in tegenstelling tot Jutglà die al 5 goals scoorde, staat het kanon van de Canadees desondanks nog steeds poederdroog.

LEES OOK: 'Club Brugge shopt in België: eerste wintertarget bekend'

Zal Larin nog een meerwaarde worden?

Meest recent

'Game over: Bruno dumpt RSCA-talent bij grof huisvuil'

Door de toestroom aan nieuwkomers komen de jongeren van eigen bodem, en bij uitbreiding Belgen in ...

17
17
'Club Brugge shopt in België: eerste wintertarget bekend'

Afgelopen seizoen leverde Club Brugge met Nicolo Tresoldi voor het eerst sinds lang nog eens de ...

76
76
De puzzel van Bruno: is dít de sterkste 11 van Anderlecht?

De wegen van Vitor Bruno zijn ondoorgrondelijk. Ook tegen Olympique Lyon sleutelde de coach van RSC ...

125
125
‘Drie Rode Duivels dumpen Van Bommel vóór eerste selectie’

Mark van Bommel moet zijn eerste selectie nog bekendmaken, maar ziet zijn kleedkamer nu al ...

123
123
Jackpot voor Club Brugge: 50 miljoen binnen handbereik

Club Brugge hoorde de kassa afgelopen zomer nog maar eens rinkelen, terwijl ook de vetpotten van de ...

325
325
Ex-topref duidelijk: Anderlecht bestolen in Europa

RSC Anderlecht begon woensdag met een nederlaag aan de Europa League, al had het gerust ook anders ...

196
196
Van Bommel verrast: Vanaken out, JPL-revelaties in?

Heel voetbalminnend België kijkt al reikhalzend uit naar het middaguur, wanneer Mark van Bommel ...

238
238
Union blijft indruk maken: "Vanaf eerste minuten ..."

Union SG verkeert momenteel in bloedvorm. Sinds eind augustus wist het al zijn competitieduels te ...

73
73
'Van Bommel hakt keepersknoop bij Rode Duivels door'

Vrijdagmiddag is het zover, dan maakt Mark van Bommel bekend welke spelers hij opneemt in zijn ...

140
140
UEL: Favorieten halen stevig uit, pijnlijke avond De Cat

Donderdagavond werden de laatste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League afgewerkt. ...

88
88
Europa onder indruk! Beresterk Union veegt vloer aan met Plzen

Union SG heeft flink indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag van de Europa League. Ondanks heel ...

163
163
Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Het wachten is weer bijna voorbij. Volgende week komt EA FC '27, de opvolger van de immens populaire ...

180
180
Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

414
414
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

88
88
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

277
277
'Masterplan Barça: spraakmakende comeback op tafel'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

273
273
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

61
61
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

45
45
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

40
40
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

440
440
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

394
394
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

28
28
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

842
842
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

318
318
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

789
789

Meer sportnieuws