Situatie Larin wordt stilaan dramatisch

645
Situatie Larin wordt stilaan dramatisch

Eén goed seizoen bij Zulte Waregem is absoluut geen garantie op succes bij een Belgische topclub. Dat voorspelde Gert Verheyen al enkele jaren geleden over Cyle Larin, en de analist lijkt - voorlopig althans - gelijk te krijgen. Ondanks een karrenvracht aan doelpogingen heeft de Silent Killer nog steeds geen enkele goal gescoord voor Club Brugge. Bovendien is Larin erg inefficiënt in zijn offensieve acties en lijkt hij op het fysiek vlak nog lang niet klaar te zijn.


"BETER DAN DOST"

Cyle Larin was een transfer die Club Brugge niet kon laten liggen. De Canadese spits werd deze zomer op transfervrije basis aangetrokken, waarbij enkel zijn loon (+ tekengeld) betaald moesten worden. Dat loon is wel stevig, naar verluidt zo’n 1,8 miljoen euro op jaarbasis, maar door het vertrek van Bas Dost betekende dat een status quo in het salarisbudget. Bovendien bedraagt de actuele marktwaarde van Larin 10 miljoen euro, wat financieel erg interessant is bij een toekomstige verkoop. Club Brugge sneed dus niet in zijn vingers om de Silent Giant naar het Jan Breydelstadion te halen.



Bovendien kent Cyle Larin de Belgische competitie goed. In het seizoen 2019/2020 speelde de aanvaller op uitleenbasis bij Zulte Waregem, waar hij een verschroeiende start kende en in de eerste maanden een gouden duo vormde met Saido Berahino. “Larin is in alles goed, maar blinkt in niets echt uit”, zei Francky Dury, destijds coach bij Essevee, in Het Nieuwsblad. “In een dominante ploeg als Club Brugge - vrij van zorgen - rendeert hij wellicht nog beter.” In een ander interview, dit keer in Krant van West-Vlaanderen zei Dury zelfs dat Larin beter is dan Dost.

VISIONAIR VERHEYEN

Cyle Larin bleek in het seizoen 2019/2020 vooral een goede spits te zijn voor een middenmoter in de Jupiler Pro League, maar niet zozeer voor een Belgische topclub. “Voor Zulte Waregem is Larin zeker een oké spits, maar de bevestiging dat hij rijp is voor een topclub, blijft uit”, zei Gert Verheyen toen in Het Nieuwsblad. En voorlopig heeft Verheyen het aan het rechte eind over Cyle Larin, want momenteel weet de grote aanvaller allerminst te overtuigen in het shirt van Club Brugge. “Larin was niet slecht bij Zulte Waregem maar een onvergetelijke indruk liet hij toch ook niet”, stelde Franky Van der Elst dit seizoen in Krant van West-Vlaanderen.

KRITIEK WAKKERT AAN

Cyle Larin omschrijft zichzelf als een type die assists kan geven en kan scoren, maar dat lukt hem voorlopig niet bij Club Brugge. Zelfs vanop de stip, via een knullige getrapte penalty op de paal tegen KRC Genk, kon hij zijn rekening nog niet openen. Larin ondervindt grote moeite om zich aan te passen in Brugge en zijn goede vorm heeft hij duidelijk nog niet te pakken. Nordin Jbari opperde in Het Nieuwsblad dat Larin fysiek nog niet klaar is. En ook in Extra Time werd het bedenkelijke competitiebegin van de Canadees uitgebreid besproken.



“Cyle Larin, gewogen en nu al te licht bevonden?” bracht Aster Nzeyimana de discussie op gang. “Die gaat uitgeleend worden op 1 januari”, pikte Filip Joos snel in. “Ik zeg het met alle respect: geen snelheid, hij neemt de verkeerde beslissingen”, vulde Franky Van der Elst aan. “In geen enkele uitleenbeurt heb ik kunnen merken dat hij in de toekomst iets zou kunnen betekenen voor Club”, besloot de Fox, die zich eerder al in Krant van West-Vlaanderen niet erg lovend uitliet over Larin.

DRAMATISCHE STATS

Cyle Larin raakt dit seizoen zelden zijn rechtstreekse tegenstander voorbij, want op het gebied van de dribbels behoort hij tot de slechtst presterende spitsen van de Jupiler Pro League. Hij is bovendien erg inefficiënt in zijn offensieve acties, iets wat getuigt in amper 14% geslaagde aanvallende bewegingen - ook hier behoort hij tot de laagst geklasseerde spitsen van de Belgische competitie.



Cyle Larin kan wel geen gebrek aan opportunisme en dreiging voor het doel aangewreven worden. De 27-jarige telt per 90 minuten namelijk ruim 4 pogingen naar het doel, een gemiddelde waarmee hij - samen Ferran Jutglà - de meest bedrijvige spits van de ganse Jupiler Pro League is. Larin vergaart bijgevolg de hoogste expected goals maar, in tegenstelling tot Jutglà die al 5 goals scoorde, staat het kanon van de Canadees desondanks nog steeds poederdroog.

LEES OOK: 'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

Zal Larin nog een meerwaarde worden?

Meest recent

Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

17
17
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

24
24
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

83
83
Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

33
33
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

49
49
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

46
46
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

50
50
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

64
64
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

3
3
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

155
155
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

68
68
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

148
148
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

73
73
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

101
101
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

77
77
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

174
174
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

71
71
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

105
105
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

202
202
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

296
296
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

251
251
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

365
365
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

149
149
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

138
138
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

103
103

Meer sportnieuws