Benteke laat zich uit over toekomst bij Rode Duivels

door
Benteke laat zich uit over toekomst bij Rode Duivels

Het nieuwe seizoen in de Premier League begon uiteindelijk zonder Christian Benteke, want vlak voor de competitiestart besloot de spits om tien jaar het Engelse voetbal te laten voor wat het is. Hij verkaste van Crystal Palace naar DC United en maakte woensdagnacht zijn debuut voor zijn nieuwe club. Hij mocht een dik kwartier invallen in 1-2-zege tegen New York City.


Benteke beleefde zo een leuk debuut in de Amerikaanse MLS, waar hij weer aan meer speelminuten hoopt te raken. Het is desondanks wel de vraag of dat voldoende zal zijn om een plaats in de WK-selectie te veroveren. Bondscoach Roberto Martinez koos in juni al voor Loïs Openda in de Nations League en daarnaast is er ook nog concurrentie van onder meer Divock Origi.

Maar Benteke lijkt niet meteen in te zitten met zijn WK-kansen. Na zijn debuut kreeg hij van The Athletic de vraag of hij met Martinez overlegd had voor zijn transfer. "Nee", was het duidelijke antwoord. "Deze keer wou ik echt iets kiezen dat mij gelukkig zou maken. Ik ben bereid om gelijk welke gevolgen daarvan te dragen. Ik wou gewoon zelf een keuze maken, die mij gelukkig zou maken."

ROONEY
Benteke werd verleid door de groeiende status van de MLS, terwijl ook het leven in Washington DC ongetwijfeld aantrekkelijk zal ogen. Daarnaast krijgt onze landgenoot ook de kans om samen te werken met Wayne Rooney. De Engelse legende keerde in juli als trainer terug naar de club waar hij als speler ook al twee jaar actief was. Hij was er de opvolger van de in april ontslagen Hernan Losada.


LEES OOK: Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Moet Benteke nog mee naar het WK?

Meest recent

Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

5
5
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

0
0
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

35
35
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

138
138
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

71
71
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

329
329
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

126
126
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

111
111
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

136
136
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

107
107
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

190
190
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

175
175
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

194
194
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

312
312
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

229
229
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

375
375
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

161
161
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

176
176
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

109
109
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

239
239
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

870
870
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

228
228
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

583
583
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

406
406
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

260
260

Meer sportnieuws