Mannaert kondigt spoedig nieuws over stadion Club Brugge aan

door
Mannaert kondigt spoedig nieuws over stadion Club Brugge aan

Club Brugge nam de voorbije jaren een straatlengte voorsprong op zijn concurrentie met een succesvol transferbeleid en uiteraard ook de vetpotten van de Champions League. Maar de landskampioen is nog steeds niet verzadigd en hoopt binnenkort een nieuwe hefboom voor toekomstig succes te kunnen lanceren. Het probeert immers ook nog steeds om een nieuw stadion neer te poten.


Die strijd is intussen al meer dan vijftien jaar aan de gang, maar stilaan lijkt ze wel in een laatste fase te komen. Het huidige plan is om een nieuw stadion van dik 40.000 plaatsen neer te poten op de site waar het huidige Jan Breydelstadion staat, met daarrond een park en een plan om de mobiliteitssituatie rond het stadion te verbeteren. In 2021 kreeg Club een omgevingsvergunning van de Vlaamse regering, maar sindsdien bleef het stil.

De komende maanden zal daar verandering in komen. "We hebben een vergunning, maar die moet nu nog een definitief karakter krijgen, zoals dat heet. Normaal gezien zouden we dat voor de jaarwisseling moeten weten", verklaarde Vincent Mannaert immers in MIDMID. "Als dat een definitief karakter heeft, dan kan je de rollout van de planning doen. Praktisch wordt het een uitdaging, want je blijft in het Jan Breydel spelen terwijl je het nieuwe stadion aan het bouwen bent. Maar er zijn voorgangers: Athletic Bilbao heeft hetzelfde gedaan, Tottenham was ook gelijkaardig."

CERCLE
Club heeft ook de bijkomende uitdaging dat het zijn stadion deelt met stadsgenoot Cercle. Daar zou met het nieuwe stadion verandering in moeten komen, al moet Cercle dan ook een nieuwe tempel krijgen en daar zijn nog de nodige twijfels over.

LEES OOK: Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Zal Club Brugge snel in zijn nieuwe stadion spelen?

Meest recent

'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

10
10
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

49
49
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

86
86
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

30
30
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

89
89
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

44
44
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

40
40
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

81
81
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

256
256
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

228
228
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

33
33
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

130
130
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

418
418
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

326
326
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1102
1102
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

650
650
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

235
235
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

172
172
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

375
375
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

170
170
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

337
337
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

266
266
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

229
229
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

440
440
Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

293
293

Meer sportnieuws