Mannaert kondigt spoedig nieuws over stadion Club Brugge aan

door
Mannaert kondigt spoedig nieuws over stadion Club Brugge aan

Club Brugge nam de voorbije jaren een straatlengte voorsprong op zijn concurrentie met een succesvol transferbeleid en uiteraard ook de vetpotten van de Champions League. Maar de landskampioen is nog steeds niet verzadigd en hoopt binnenkort een nieuwe hefboom voor toekomstig succes te kunnen lanceren. Het probeert immers ook nog steeds om een nieuw stadion neer te poten.


Die strijd is intussen al meer dan vijftien jaar aan de gang, maar stilaan lijkt ze wel in een laatste fase te komen. Het huidige plan is om een nieuw stadion van dik 40.000 plaatsen neer te poten op de site waar het huidige Jan Breydelstadion staat, met daarrond een park en een plan om de mobiliteitssituatie rond het stadion te verbeteren. In 2021 kreeg Club een omgevingsvergunning van de Vlaamse regering, maar sindsdien bleef het stil.

De komende maanden zal daar verandering in komen. "We hebben een vergunning, maar die moet nu nog een definitief karakter krijgen, zoals dat heet. Normaal gezien zouden we dat voor de jaarwisseling moeten weten", verklaarde Vincent Mannaert immers in MIDMID. "Als dat een definitief karakter heeft, dan kan je de rollout van de planning doen. Praktisch wordt het een uitdaging, want je blijft in het Jan Breydel spelen terwijl je het nieuwe stadion aan het bouwen bent. Maar er zijn voorgangers: Athletic Bilbao heeft hetzelfde gedaan, Tottenham was ook gelijkaardig."

CERCLE
Club heeft ook de bijkomende uitdaging dat het zijn stadion deelt met stadsgenoot Cercle. Daar zou met het nieuwe stadion verandering in moeten komen, al moet Cercle dan ook een nieuwe tempel krijgen en daar zijn nog de nodige twijfels over.

LEES OOK: Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Zal Club Brugge snel in zijn nieuwe stadion spelen?

Meest recent

'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

27
27
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

67
67
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

28
28
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

117
117
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

127
127
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

40
40
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

223
223
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

76
76
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

56
56
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

21
21
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

198
198
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

392
392
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

145
145
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

160
160
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

83
83
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

147
147
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

503
503
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

174
174
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

102
102
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

675
675
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

198
198
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

53
53
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

968
968
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

169
169
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

302
302

Meer sportnieuws